Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 355 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "PSA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мемлекеттік мүлікті бухгалтерлік есепке алуды жүргізу, мұнай-газ жобалары бойынша мердігерлерге берілуге тиіс иелену және пайдалану құқықтарын және мұнай-газ операциялары бойынша шығындар өтелгеннен кейiн мердiгерлер мемлекетке беретiн мүлiктi есепке алу мәселелерін қоспағанда, өнімді бөлу туралы келісімдерде Қазақстан Республикасының мүддесінде әрекет ететін өкілетті орган ретінде айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.10.2025 № 904 қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 544-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақтың 37) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"37) өнімді бөлу туралы келісімдерде өкілетті орган ретінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған компанияның қатысу үлесін сенімгерлік басқаруды жүзеге асырады;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов

О некоторых вопросах Министерства энергетики Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 355.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить товарищество с ограниченной ответственностью "PSA" в качестве полномочного органа, действующего в интересах Республики Казахстан в соглашениях о разделе продукции, за исключением вопросов ведения бухгалтерского учета государственного имущества, права владения и пользования, которые подлежат передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам, и принятия на учет имущества, передаваемого подрядчиками государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 28.10.2025 № 904.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 544) следующее изменение:
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 37) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"37) осуществляет доверительное управление долями участия компании, определенной Правительством Республики Казахстан в качестве полномочного органа в соглашениях о разделе продукции;".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов