"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысы.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабының 2-тармағына, 66-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған біржолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға төлеу қағидалары;
2) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 қазандағы
№ 1192 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған біржолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға төлеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған біржолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 66-бабының 1, 2 және 3-тармақтарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері (бұдан әрі – қызметкер) қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде науқастанған, мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған біржолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға төлеу тәртібін айқындайды.

Некоторые вопросы реализации Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192.
В соответствии с пунктом 2 статьи 45, пунктом 2 статьи 66 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выплаты единовременной компенсации сотруднику правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан при получении увечья (травмы, ранения, контузии) в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение;
2) Правила прикомандирования сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан к государственным органам Республики Казахстан и международным организациям.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2011 года № 1192
Правила выплаты единовременной компенсации сотруднику правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан при получении увечья (травмы, ранения, контузии) в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение
Сноска. Правила - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила выплаты единовременной компенсации сотруднику правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан при получении увечья (травмы, ранения, контузии) в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктами 1, 2 и 3 статьи 66 Закона Республики "О правоохранительной службе" и определяют порядок выплаты единовременной компенсации при получении заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии) сотрудником правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы (далее – сотрудник) в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение.

2. Біржолғы өтемақыны төлеу қызметкерге немесе оны алуға құқығы бар адамдарға мынадай жағдайларда:
1) қызметкер қызметтiк міндеттерін атқарып жүрген кезiнде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан не қызметтiк мiндеттерiн атқарып жүрген кезiнде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiнгі бiр жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда (қызметкердің асырауындағы адамдар немесе мұрагерлері біржолғы өтемақы алуға құқығы бар адамдар болып табылады);
2) қызметкерге қызметтiк мiндеттерiн атқарып жүрген кезiнде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан немесе қызметкер қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қызметтен босатылған күнінен бастап бір жыл өткенге дейін мүгедектік белгіленген кезде;
3) қызметкер қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде мүгедектікке әкеп соқтырмайтын ауыр немесе жеңіл мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда жүргізіледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.10.2025 № 837 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Біржолғы өтемақыны алу үшін қызметкер немесе оны алуға құқығы бар адамдар мынадай құжаттарды ресімдейді және қызметкер қызмет өткерген жердегі құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қаржы бөлімшесіне (бұдан әрі – қаржы бөлімшесі) ұсынады:
1) қызметкер қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезiнде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан не қызметтiк мiндеттерiн атқарып жүрген кезiнде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қызметтен босатылғаннан кейін бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі не қайтыс болу туралы хабарлама;
қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қызмет өткерген жерінен қаза табуының (қайтыс болуының) мән-жайлары туралы қорытындының көшірмесі;
егер төлемге өтініш берген адам қаза тапқан (қайтыс болған) адамның мұрагері болып табылса, мұраға құқығы туралы куәлік;
асырауында болғаны туралы анықтама;
қаза тапқан (қайтыс болған) адамның қаза тапқан (қайтыс болған) күнгі ақшалай үлесі туралы қаржы бөлімшесінің анықтамасы.
Бұдан басқа, осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген оқиғалар туындаған кезде денсаулығына келтірілген зақымның салдарынан бір жыл өткенге дейін қайтыс болған қызметкердің қаза табу (қайтыс болу) фактісі бойынша әскери-дәрігерлік комиссияның (бұдан әрі – ӘДК) қорытындысы ұсынылады.

2. Выплата единовременной компенсации производится сотруднику или лицам, имеющим право на ее получение, в следующих случаях:
1) в случае гибели (смерти) сотрудника вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, либо в течение года после увольнения со службы вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей (лицами, имеющими право на получение единовременной компенсации, являются иждивенцы или наследники сотрудника);
2) при установлении сотруднику инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, или наступившей в результате заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, до истечения одного года со дня увольнения сотрудника со службы;
3) в случае получения сотрудником при исполнении служебных обязанностей тяжелого или легкого увечья (травмы, ранения, контузии), не повлекшего инвалидности.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 09.10.2025 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для получения единовременной компенсации сотрудник или лица, имеющие право на ее получение, оформляют и представляют в финансовое подразделение правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан по месту прохождения службы сотрудника (далее – финансовое подразделение) следующие документы:
1) в случае гибели (смерти) сотрудника вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, либо в течение года после увольнения со службы вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей:
заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию свидетельства о смерти либо уведомление о смерти;
копию заключения с места прохождения службы погибшего (умершего) об обстоятельствах гибели (смерти);
свидетельство о праве на наследство, если обратившийся за выплатой является наследником погибшего (умершего);
справку о нахождении на иждивении;
справку финансового подразделения о денежном содержании погибшего (умершего) на день гибели (смерти).
По факту гибели (смерти) сотрудника, умершего до истечения одного года вследствие повреждения здоровья при наступлении событий, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, кроме того представляется заключение военно-врачебной комиссии (далее – ВВК).

2) қызметкерге қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген кезде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
қызметкердің қызмет өткеру орнынан берілген науқастануының, мертігуінің (жарақаттануының, жаралануының, контузия алуының) мән-жайлары туралы қорытындының көшірмесі;
денсаулыққа зақым келтірілу фактісін растайтын ӘДК берген қорытындының аталған ӘДК-нің мөрімен куәландырылған көшірмесі;
қызметкердің науқастанған, мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) күнгі ақшалай үлесі туралы қаржы бөлімшесінің анықтамасы;
мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі;
3) осы Қағидалардың 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген оқиғалар туындаған кезде қызметкер ауыр немесе жеңіл мертіккен жағдайда:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
қызметкердің қызмет өткерген жерінен ауыр немесе жеңіл мертігуінің мән-жайлары туралы қорытындының көшірмесі;
емдеу-профилактикалық мекемесінің не ӘДК-нің мертігудің ауырлығы туралы анықтамасы;
қызметкердің оқиға болған күнгі ақшалай үлесі туралы қаржы бөлімшесінің анықтамасы.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.10.2025 № 837 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қызметкерге қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан немесе қызметкер қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан құқық қорғау қызметінен босатылған күннен бастап бір жыл өткенге дейін болған мүгедектік белгіленген кезде біржолғы өтемақы:
1) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға – отыз айлық ақшалай үлесі;
2) екінші топтағы мүгедектігі бар адамға – он сегіз айлық ақшалай үлесі;
3) үшінші топтағы мүгедектігі бар адамға – алты айлық ақшалай үлесі мөлшерінде төленеді.
5. Қызметкер немесе біржолғы өтемақы алуға құқығы бар адамдар өтемақы төлеу туралы өтінішпен жүгінген кезде қаржы бөлімшесі осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардың толық және дұрыс ресімделуін тексереді және құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы немесе мемлекеттік фельдъегерлік қызмет басшысының атына ресімделген өтінішті ол келіп түскен күні осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес қызметкер өзінің қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналында тіркейді.

2) при установлении сотруднику инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей:
заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию заключения с места прохождения службы сотрудника об обстоятельствах получения заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии);
копию заключения, выданного ВВК, подтверждающего факт повреждения здоровья, заверенную печатью данной ВВК;
справку финансового подразделения о денежном содержании сотрудника на день получения заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии);
копию справки об инвалидности;
3) в случае получения сотрудником тяжелого или легкого увечья при наступлении событий, указанных в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил:
заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию заключения с места прохождения службы сотрудника об обстоятельствах получения тяжелого или легкого увечья;
справку лечебно-профилактического учреждения либо ВВК о тяжести полученного увечья;
справку финансового подразделения о денежном содержании сотрудника на день наступления события.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 09.10.2025 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Единовременная компенсация при установлении сотруднику инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, или наступившей в результате заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, до истечения одного года со дня увольнения сотрудника с правоохранительной службы, выплачивается в размерах:
1) лицу с инвалидностью первой группы – тридцатимесячного денежного содержания;
2) лицу с инвалидностью второй группы – восемнадцатимесячного денежного содержания;
3) лицу с инвалидностью третьей группы – шестимесячного денежного содержания.
5. При обращении сотрудника или лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, с заявлением о выплате компенсации финансовое подразделение проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил, и регистрирует заявление в день его поступления, оформленное на имя руководителя правоохранительного органа, органа гражданской защиты или государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, в журнале регистрации заявлений на выплату единовременных компенсаций при получении увечья (травмы, ранения, контузии) сотрудником в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

6. Қызметкер қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде не орындалуы міндетті қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезінде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қызметтен босатылғаннан кейін бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда асырауындағы адамдарға немесе мұрагерлеріне соңғы атқарған лауазымы бойынша алпыс айлық ақшалай үлесі мөлшерінде біржолғы өтемақы төленеді.
7. Егер қызметкердің қазасы (қайтыс болуы), науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) қызметтік міндеттерін атқаруға қатысы жоқ мән-жайларға байланысты болғаны белгіленген тәртіппен дәлелденсе, тиісті құжаттар ресімделмейді және біржолғы өтемақы төленбейді.
8. Біржолғы өтемақы төлеуді Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қаржы бөлімшесі осы мақсаттарға республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат есебінен Қазақстан Республикасының шегіндегі екінші деңгейдегі банктегі алушының дербес шотына аудару, сондай-ақ оларды өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде пошта арқылы аудару жолымен барлық құжаттардың заңдылығы, анықтығы және толықтығы негізінде жүргізеді.
Кәмелетке толмаған алушыға біржолғы өтемақыны төлеу оның тұрғылықты жері бойынша екінші деңгейдегі банктегі жеке шотына аудару арқылы ғана жүргізіледі, қорғаншылық және қамқоршылық органдары, сондай-ақ оның заңды өкілдері өтініш берілген сәттен бастап екі ай ішінде бір мезгілде хабардар етіледі.
9. Осы Қағидалардың 2-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кадр қызметтері қызметкерлерді немесе өтемақы алуға құқығы бар адамдарды қаржы бөлімшесіне біржолғы өтемақы төлеу туралы өтініш беру қажеттігі туралы үш күн мерзімде жазбаша хабардар етеді.
10. Қызметкерлер қаза тапқан (қайтыс болған) немесе мертіккен жағдайда залалды өтеу жөніндегі жұмысқа жалпы басшылықты Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кадр және қаржы қызметтері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы құқық
қорғау органының, азаматтық
қорғау органының, мемлекеттік
фельдъегерлік қызметінің
қызметкері қызметтік
міндеттерін атқарып жүрген
кезеңінде мертіккен
(жарақаттанған, жараланған,
контузия алған) жағдайда оған
біржолғы өтемақы төлеу,
сондай-ақ ол қызметтік
міндеттерін атқарып жүрген
кезінде науқастануы, мертігуі
(жарақаттануы, жаралануы,
контузия алуы) салдарынан қаза
тапқан (қайтыс болған)
жағдайда оны алуға құқығы бар
адамдарға төлеу қағидаларына
1-қосымша
Кімге____________________
(құқық қорғау органы,
азаматтық қорғау органы,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызмет басшысының лауазымы,
арнаулы атағы немесе сыныптық
шені, Т.А.Ә. (бар болса)
кімнен ________________
мекенжайы
бойынша тұратын
________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.
(бар болса)
ЖСН ___________________
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініш

6. В случае гибели (смерти) сотрудника при исполнении служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении обязательных для исполнения служебных обязанностей, иждивенцам или наследникам выплачивается единовременная компенсация в размере шестидесятимесячного денежного содержания по последней занимаемой должности.
7. Соответствующие документы не оформляются и единовременная компенсация не выплачивается, если в установленном порядке доказано, что гибель (смерть), заболевание, увечье (травмы, ранение, контузии) сотрудника наступили в связи с обстоятельствами, не связанными с исполнением служебных обязанностей.
8. Выплата единовременной компенсации производится на основании законности, достоверности и полноты всех документов финансовым подразделением правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан за счет средств, предусмотренных в республиканском и местном бюджетах на эти цели, путем перечисления на лицевой счет получателя в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан, а также перевода их по почте в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится только путем перечисления на его лицевой счет в банке второго уровня по месту жительства с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства, а также его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления.
9. Кадровые службы правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан в случаях, предусмотренных пунктом 2 настоящих Правил, в трехдневный срок письменно ставят в известность сотрудников или лиц, имеющих право на получение компенсации, о необходимости подачи заявлений о выплате единовременной компенсации в финансовое подразделение.
10. Общее руководство работой по возмещению ущерба в случае гибели (смерти) или увечья сотрудников осуществляется кадровыми и финансовыми службами правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
сотруднику
правоохранительного органа,
органа гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службы
Республики Казахстан при
получении увечья (травмы,
ранения, контузии) в период
исполнения им служебных
обязанностей, а также в случае
его гибели (смерти) вследствие
заболевания, увечья (травмы,
ранения, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей, лицам, имеющим
право на ее получение
Кому ___________________________
должность, специальное звание или
классный чин, Ф.И.О. (при его
наличии) руководителя
правоохранительного органа, органа
гражданской защиты,
государственной фельдъегерской
службы)
от _____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
обращающегося),
проживающего по адресу:
________________________________
ИИН ___________________________
Заявление на выплату единовременной компенсации

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Сізден _________________________________________________________
(залал өтелуі тиіс оқиғаның сипаты көрсетіледі)
байланысты маған біржолғы өтемақы төлеуді сұраймын.
Маған тиісті соманы _____________________________________________
(банктің атауы, банктің БСН, банктің БСК, алушының жеке есеп шотының № немесе оның байланыс бөлімшесі арқылы
аударылған жағдайда оның мекенжайы) аударуды сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. __________________________
2. __________________________
3. __________________________
Өтініш иесінің қолы ___________ 20__ жылғы "___" _______________
Құжаттар 20__ жылғы "__" ________ қабылданды. Қолы _______________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы құқық
қорғау органының, азаматтық
қорғау органының, мемлекеттік
фельдъегерлік қызметінің
қызметкері қызметтік
міндеттерін атқарып жүрген
кезеңінде мертіккен
(жарақаттанған, жараланған,
контузия алған) жағдайда оған
біржолғы өтемақы төлеу,
сондай-ақ ол қызметтік
міндеттерін атқарып жүрген
кезінде науқастануы, мертігуі
(жарақаттануы, жаралануы,
контузия алуы) салдарынан қаза
тапқан (қайтыс болған)
жағдайда оны алуға құқығы бар
адамдарға төлеу қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері өзінің қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезеңінде мертіккен (жарақаттанған, жараланған, контузия алған) жағдайда оған, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқарып жүрген кезде науқастануы, мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеуге өтініштерді тіркеу журналы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Мертіккен, оның ішінде қайтыс болған қызметкердің Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Қайтыс болған қызметкердің асырауындағы адамның, мұрагерінің Т.А.Ә. (бар болса) және оның мекенжайы
Залалды өтеу себебі (қаза болу, мүгедектігі, ауыр немесе жеңіл мертігу)
Біржолғы өтемақы сомасы
Төлем құжатының № мен күні
Егер өтінішті тіркеуден бас тартылса, онда бас тартудың себебі
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 қазандағы
№ 1192 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу қағидалары

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи
с ___________________________________________________________________
(указывается характер события, по которому должен быть возмещен ущерб).
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить
____________________________________________________________________
(указывается название банка, БИН банка, БИК банка, № лицевого счета получателя
или его адрес в случае перевода через отделения связи). К заявлению прилагаю
следующие документы:
1. ________________________
2. ________________________
3. ________________________
Подпись заявителя _______________________ "___"___________ 20___ г.
Документы приняты "__" ______ 20___г. Подпись ____________________
(подпись лица, принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
сотруднику
правоохранительного органа,
органа гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службы
Республики Казахстан при
получении увечья (травмы,
ранения, контузии) в период
исполнения им служебных
обязанностей, а также в случае
его гибели (смерти) вследствие
заболевания, увечья (травмы,
ранения, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей, лицам, имеющим
право на ее получение
Журнал регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации сотруднику правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан при получении увечья (травмы, ранения, контузии) в период исполнения им служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) вследствие заболевания, увечья (травмы, ранения, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей, лицам, имеющим право на ее получение
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника, получившего увечье, в том числе умершего, и его адрес
Ф.И.О. (при его наличии) иждивенца, наследника умершего сотрудника и его адрес
Причина возмещения ущерба (смерть, инвалидность, тяжелое или легкое увечье)
Сумма единовременной компенсации
№ и дата платежного документа
Если отказано в регистрации заявления, то причина отказа
1
2
3
4
5
6
7
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2011 года № 1192
Правила прикомандирования сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан к государственным органам Республики Казахстан и международным организациям

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 45-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына және Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдарға (бұдан әрі – халықаралық ұйымдар) іссапарға жіберу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының тиісті заңдарында айқындалған міндеттерді орындау мақсатында Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін (бұдан әрі – іссапарға жіберілген адамдар) іссапарға жіберу:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына – Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісі негізінде;
2) Қазақстан Республикасының өзге мемлекеттік органдарына – олардың бірінші басшыларының келісуі бойынша Қазақстан Республикасының құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің актісі негізінде;
3) халықаралық ұйымдарға – егер ратификацияланған тиісті халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Іссапарға жіберілген адамдардың Қазақстан Республикасының тиісті құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкері мәртебесі сақталады.
4. Іссапарға жіберілген адамдарға Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдары қызметкерлерінің тиісті санаттары үшін белгіленген лауазымдық айлықақылар, сондай-ақ арнаулы атағы (сыныптық шені) бойынша қолданыстағы заңнамада белгіленген айлықақылар (қосымша ақылар) төленеді.
Бұл ретте іссапарға жіберілген адамдардың лауазымдық айлықақыны белгілеуге құқық беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу Қазақстан Республикасының тиісті құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кадр қызметі ұсынатын анықтама негізінде жүзеге асырылады.
Іссапарға жіберілген адамдарға лауазымдық айлықақылар, сауықтыру жәрдемақылары мен сыйлықақылар төлеу Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратын және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарын ұстауға көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
Іссапарға жіберілген адамдарға сыйлықақы беру Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының қызметкерлері үшін айқындалған тәртіппен лауазымдық айлықақылар негізге алына отырып жүзеге асырылады.

Сноска. Правила - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила прикомандирования сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан к государственным органам Республики Казахстан и международным организациям (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 45 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и определяют порядок прикомандирования сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан к государственным органам Республики Казахстан и международным организациям, членом которых является Республика Казахстан (далее – международные организации).
2. Прикомандирование сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан (далее – прикомандированные лица) с целью выполнения задач, определенных соответствующими законами Республики Казахстан, осуществляется:
1) к Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратам палат Парламента Республики Казахстан, Аппарату Правительства Республики Казахстан – на основании акта Правительства Республики Казахстан;
2) к иным государственным органам Республики Казахстан – по согласованию с их первыми руководителями на основании акта правоохранительного органа, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан;
3) к международным организациям – на основании акта Правительства Республики Казахстан, если иное не установлено соответствующими ратифицированными международными договорами.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. За прикомандированными лицами сохраняется статус сотрудников соответствующих правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан.
4. Прикомандированным лицам выплачиваются должностные оклады, установленные для соответствующих категорий работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан, а также оклады (доплаты) по специальному званию (классному чину), установленные действующим законодательством.
При этом исчисление стажа государственной службы прикомандированным лицам, дающего право на установление должностного оклада, осуществляется на основании справки, предоставляемой кадровой службой соответствующего правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан.
Выплата должностных окладов, пособий на оздоровление и премий прикомандированным лицам производится за счет средств, предусмотренных на содержание Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан.
Премирование прикомандированных лиц осуществляется исходя из должностных окладов в порядке, определенном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберілген адамдарға, егер ратификацияланған тиісті халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қаражат есебінен халықаралық ұйымдар жұмыскерлерінің тиісті санаттары үшін белгіленген, жалақы төленеді.
6. Өзге төлемдер, сондай-ақ іссапарға жіберілген адамдарды заттай мүлікпен қамтамасыз ету іссапарға жіберген Қазақстан Республикасының тиісті құқық қорғау органдарын, азаматтық қорғау органдарын, мемлекеттік фельдъегерлік қызметін ұстауға көзделген қаражат есебінен жүзеге асырылады. Біржолғы сипаттағы төлемдер іссапарға жіберілгенге дейін атқарған соңғы лауазымы бойынша лауазымдық айлықақыдан есептеледі.
7. Іссапарға жіберілген адамдарға кезекті арнаулы атақтар мен сыныптық шендер беру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік органдарға іссапарға жіберілген адамдарды аттестаттау тиісті мемлекеттік органдардың қызметкерлері үшін белгіленген тәртіппен, ал халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберілген адамдарды аттестаттау Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлері үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
9. Іссапарға жіберілген адамдарды көтермелеу және тәртіптік жауаптылыққа тарту Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының қызметкерлері үшін белгіленген тәртіппен осы мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған өкілеттіктері шегінде жүргізіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Іссапарға жіберілген адамдарды зейнетақымен қамсыздандыру Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте мемлекеттік органдарға іссапарға жіберілген адамдар үшін олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратында және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарында атқаратын лауазымдары бойынша лауазымдық айлықақылар, ал халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберілген адамдар үшін іссапарға жіберілгенге дейін атқарған соңғы лауазымы бойынша лауазымдық айлықақылар есепке алынады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Прикомандированным лицам к международным организациям выплачивается заработная плата, установленная для соответствующих категорий работников международных организаций, за счет средств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, если иное не установлено соответствующими ратифицированными международными договорами.
6. Иные выплаты, а также обеспечение вещевым имуществом прикомандированных лиц осуществляются за счет средств, предусмотренных на содержание соответствующих правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, откуда они были прикомандированы. Выплаты единовременного характера исчисляются из должностного оклада по последней должности, занимаемой до прикомандирования.
7. Присвоение прикомандированным лицам очередных специальных званий и классных чинов осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Аттестация прикомандированных лиц к государственным органам производится в порядке, установленном для работников соответствующих государственных органов, а прикомандированных лиц к международным организациям производится в порядке, установленном для сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан.
9. Поощрение и привлечение к дисциплинарной ответственности прикомандированных лиц производятся в порядке, установленном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан в пределах полномочий данных государственных органов, определенных законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Пенсионное обеспечение прикомандированных лиц осуществляется в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан. При этом для прикомандированных лиц к государственным органам в расчет принимаются должностные оклады по занимаемым ими должностям в Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратах палат Парламента Республики Казахстан, Аппарате Правительства Республики Казахстан и других государственных органах Республики Казахстан, а для прикомандированных лиц к международным организациям – должностные оклады по последней должности, занимаемой до прикомандирования.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 қазандағы
№ 1192 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік қызмет қызметкерлерін нысандық киіммен қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 18 маусымдағы № 515 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 27 желтоқсандағы № 1644 қаулысы.
3. "Сот приставтарының нысандық киімі мен ерекшелік белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы № 1726 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 27 желтоқсандағы № 1644 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 тамыздағы № 1287 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерінің қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде оның қаза табуы (қайтыс болуы) немесе зақымдануы жағдайында біржолғы өтемақы төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 24 қаңтардағы № 97 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 5, 28-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының қызметкері қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде қаза тапқан (өлген) немесе мертіккен жағдайда және қайтыс болған немесе қаза болған қаржы полициясы органдарының қызметкерлері мен зейнеткерлерін жерлеу үшін біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қарашадағы № 1260 қаулысы.
7. "Қазақстан Республикасындағы теңіз және ішкі су көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерінің нысанды киімінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 қазандағы № 1013 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы № 1726 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 1283 қаулысы.
9. "Әскери қызметшілерді, ішкі істер органдарының, қаржы полициясының, прокуратураның қызметкерлерін Қазақстан Республикасының жекелеген мемлекеттік органдарына іссапарға жіберу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы № 826 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 29, 384-құжат).

Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2011 года № 1192
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 июня 1993 года № 515 "Об обеспечении форменной одеждой работников государственной службы по карантину растений Республики Казахстан".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1996 года № 1644 "Об утверждении Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года № 1726 "О форменной одежде и знаках различия судебных приставов".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2000 года № 1287 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1996 года № 1644".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2002 года № 97 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или увечья сотрудника органов внутренних дел Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 5, ст. 28).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года № 1260 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудником органов финансовой полиции Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга и для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров органов финансовой полиции".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2003 года № 1013 "Вопросы форменной одежды работников государственного контроля на морском и на внутреннем водном транспорте в Республике Казахстан".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 1283 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года № 1726".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года № 826 "О порядке прикомандирования военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, прокуратуры к отдельным государственным органам Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 29, ст. 384).

10. "Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкері қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде не қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған жарақат немесе мертігу салдарынан қызметтен босатылғаннан кейінгі бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда олардың асырауындағылары мен мұрагерлеріне біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 ақпандағы № 114 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 6, 62-құжат).
11. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қызметкері қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен жағдайда оған, ал ол қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы № 212 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 12, 118-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлеріне қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылқы 4 сәуірдегі № 299 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 159-құжат).
13. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қатардағы және басшы құрамының қызмет өткеруі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі № 363 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 17, 201-құжат).
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы № 212 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 қазандағы № 1011 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 37, 519-құжат).
15. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 27 желтоқсандағы № 1644 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 қарашадағы № 1093 қаулысы.
16. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 қазандағы № 1013 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 қарашадағы № 1172 қаулысы.
17. "Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің қызметкерлерін мемлекеттік органдар мен халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 шілдедегі № 614 қаулысы.
18. "Қазақстан Республикасының әділет органдары қылмыстық-атқару жүйесінің қатардағы және басшы құрамдағы адамдардың қызмет өткеруі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі № 639 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 26, 302-құжат).

10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года № 114 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации иждивенцам и наследникам сотрудника органов прокуратуры Республики Казахстан в случае гибели (смерти) в период исполнения им служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 6, ст. 62).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года № 212 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации при получении увечья сотрудником органов государственной противопожарной службы в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, а в случае его гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 12, ст. 118).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года № 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 159).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года № 363 "Об утверждении Положения о прохождении службы рядовым и начальствующим составом органов государственной противопожарной службы" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 17, ст. 201).
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2005 года № 1011 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года № 212" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 37, ст. 519).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2005 года № 1093 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1996 года № 1644".
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года № 1172 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2003 года № 1013".
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2007 года № 614 "Об утверждении Правил прикомандирования сотрудников уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан к государственным органам и международным организациям".
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 639 "Об утверждении Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 26, ст. 302).

19. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 27 желтоқсандағы № 1644 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 1034 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 42, 488-құжат).
20. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі № 639 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 68 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 2, 31-құжат).
21. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің өрт қауіпсіздігі саласындағы кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қарашадағы № 1068 қаулысының 30-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 43, 492-құжат).
22. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің өрт қауіпсіздігі саласындағы кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қарашадағы № 1068 каулысының 28-тармағы.
23. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 маусымдағы № 913 қаулысының 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 30, 271-құжат).
24. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі № 639 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 1125 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 34, 323-құжат).
25. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі № 639 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 сәуірдегі № 350 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 31, 244-құжат).
26. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы № 826 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі № 694 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 42, 378-құжат).
27. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 27 желтоқсандағы № 1644 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 қыркүйектегі № 873 қаулысы.
28. "Кеден органының лауазымды адамына қызметтік міндеттерін орындауына байланысты, өзінің кәсіби қызметімен одан әрі айналысуына мүмкіндік бермейтіндей болып мертіккен не денсаулығына өзге де зақым келген кезде, сондай-ақ ол қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1034 қаулысы.

19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 1034 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1996 года № 1644" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 488).
20. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 68 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 639" (CАПП Республики Казахстан, 2008 г., № 2, ст. 31).
21. Пункт 30 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2008 года № 1068 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан в области пожарной безопасности".
22. Пункт 28 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2008 года № 1068 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан в области пожарной безопасности".
23. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2009 года № 913 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 30, ст. 271).
24. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 1125 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 639" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 34, ст. 323).
25. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2010 года № 350 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 639" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 31, ст. 244).
26. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 694 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года № 826" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 42, ст. 378).
27. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2010 года № 873 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1996 года № 1644".
28. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1034 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации должностному лицу таможенного органа при получении увечья, либо иного повреждения здоровья, исключающего для него возможность в дальнейшем заниматься профессиональной деятельностью, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 54, ст. 520).