Байланыс қызметтерін пайдаланушылар үшін қосылуы тегін болып табылатын шұғыл медициналық, құқық қорғау, өрт, авария және басқа да қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 қыркүйектегі N 929 Қаулысы.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.01.2019 № 15 қаулысымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении перечня экстренной медицинской, правоохранительной, пожарной, аварийной и других служб, соединение с которыми для пользователей услугами связи является бесплатным
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2004 года N 929.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2019 № 15 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О связи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.10.2023 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған байланыс қызметтерін пайдаланушылар үшін қосылу тегін болып табылатын шұғыл медициналық, құқық қорғау, өрт, авария және басқа да қызметтердің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.01.2019 № 15 қаулысымен.

Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 12.10.2023 № 901 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень экстренной медицинской, правоохранительной, пожарной, аварийной и других служб, соединение с которыми для пользователей услугами связи является бесплатным.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2019 № 15 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 3 қыркүйектегі
N 929 қаулысымен
бекітілген
Байланыс қызметтерін пайдаланушылар үшін қосылу тегін болып табылатын шұғыл медициналық, құқық қорғау, өрт, авария және басқа да қызметтердің тізбесі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.01.2019 № 15 қаулысымен.

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2004 года N 929
Перечень экстренной медицинской, правоохранительной, пожарной, аварийной и других служб, соединение с которыми для пользователей услугами связи является бесплатным
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2019 № 15 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.09.24 N 1436 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 772 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.12.2016 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) № 844;25.01.2019 № 15; 28.05.2020 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.10.2023 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.12.2024 № 1050 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.07.2025 № 564 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.02.2026 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
N
Қызметтер тізбесі
Нөмірлеу
1
2
3
1.
Ішкі істер органдары
102
2.
Жедел медициналық жәрдем қызметі
103
3.
Өрт сөндіру және авариялық құтқару жұмыстары қызметі
101
112
4.
Авариялық, коммуналдық, қалалық қызметтер
104
109х
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2019 № 15 қаулысымен.
6.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы
1414, 88000807777
7.
Террористік қауіпке байланысты фактілер мен оқиғалар жөніндегі ұлттық қауіпсіздік органдарының "110 жедел желісі"
110
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2019 № 15 қаулысымен.
9.
Білім беру мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы
1450
10.
Отбасы, әйелдер мен балалардың құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі "111" байланыс орталығы

Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 24.09.2009 N 1436 (порядок введения в действие см. п.2); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.09.2015 № 772 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.12.2016 № 844 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.01.2019 № 15 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 28.05.2020 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.10.2023 № 901 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.12.2024 № 1050 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.07.2025 № 564 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.02.2026 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Перечень служб
Нумерация
1
2
3
1.
Органы внутренних дел
102
2.
Служба скорой медицинской помощи
103
3.
Служба пожаротушения и
аварийно-спасательных работ
101
112
4.
Аварийные, коммунальные,
городские службы
104
109х
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.01.2019 № 15.
6.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг
1414, 88000807777
7.
"Горячая линия 110" органов
национальной безопасности по
фактам и событиям, связанным
с террористической угрозой
110
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.01.2019 № 15.
9.
Единый контакт центр по вопросам образования
1450
10.
Контакт-центр "111" по вопросам семьи, защиты прав женщин и детей

111
11.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бірыңғай байланыс орталығы
1484; 8 800 080 30 84
Ескертпе:
х - 0-ден 9-ға дейінгі қосымша сандық мәндер.
Ұялы байланыс абоненттері үшін аталған тізбеде көрсетілген нөмірлерге қосылу сондай-ақ қысқа мәтіндік хабарламалар арқылы екі бағытта да тегін негізде жүзеге асырылады.

111
11.
Единый контакт-центр Министерства финансов Республики Казахстан
1484; 8 800 080 30 84
Примечание:
х - дополнительные цифровые значения от 0 до 9;
Соединение с номерами, указанными в данном перечне, для абонентов сотовой связи также осуществляется посредством коротких текстовых сообщений в обоих направлениях на бесплатной основе.