Шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін Қазақстан Республикасы азаматының, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасының және оның үлестес тұлғаларының жеке меншік құқығында болуы мүмкін республика және бір әкімшілік аудан (қала), облыс шегіндегі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің шекті (ең жоғарғы) мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 қазандағы N 1071 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысы 31.12.2026 дейін тоқтатылған - ҚР Үкіметінің 29.12.2021 № 947 қаулысымен (30.12.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2021 № 839 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексі 50-бабының 4-тармағына және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың өкілді және атқарушы органдарының бірлескен ұсыныстарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2021 № 839 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін Қазақстан Республикасы азаматының, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасының және оның үлестес тұлғаларының жеке меншік құқығында болуы мүмкін республика және бір әкімшілік аудан (қала), облыс аумағындағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің шекті (ең жоғарғы) мөлшері бекітілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2021 № 839 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 23 қазандағы
N 1071 қаулысымен
бекітілсін
Шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін Қазақстан Республикасы азаматының, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасының және оның үлестес тұлғаларының жеке меншік құқығында болуы мүмкін республика және бір әкімшілік аудан (қала), облыс аумағындағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің шекті (ең жоғарғы) мөлшері
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2021 № 839 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Мөлшерге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.11.2021 № 839 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
(гектарда)
Облыстар, аудандар және қалалар атаулары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің бір әкімшілік ауданның (қаланың) аумағындағы шекті (ең жоғарғы) мөлшері мыналардың құқығында болуы мүмкін:
жеке меншік құқығы
шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу Қазақстан Республикасының азаматында
ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасында және оның үлестес тұлғаларында
Барлығы
соның ішінде суармалы
Барлығы
соның ішінде суармалы
1
2
3
4
5
Ақмола облысы
Ақкөл

Об утверждении предельных (максимальных) размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения в пределах республики и одного административного района (города), области, которые могут находиться на праве частной собственности у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2003 года N 1071.
Примечание ИЗПИ!
Действие постановления приостановлено до 31.12.2026 постановлением Правительства РК от 29.12.2021 № 947 (вводится в действие с 30.12.2021).
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2021 № 839 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и совместными предложениями представительных и исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2021 № 839 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые предельные (максимальные) размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в пределах республики и одного административного района (города), области, которые могут находиться на праве частной собственности у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2021 № 839 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2003 года N 1071
Предельные (максимальные) размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в пределах республики и одного административного района (города), области, которые могут находиться на праве частной собственности у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2021 № 839 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
(в гектарах)
Сноска. Предельные (максимальные) размеры с изменениями, внесенными постановления Правительства РК от 24.11.2021 № 839 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование областей, районов и городов
Предельные (максимальные) размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в пределах одного административного района (города), которые могут находиться на праве:
частной собственности
у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства
у негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства
Всего
в т.ч. на орошении
Всего
в т.ч. на орошении
1
2
3
4
5
Акмолинская область
Аккольский