Субсидиялар беруді көздейтін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілері мен нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына мониторингті жүзеге асыру және салыстырмалы-құқықтық талдау жүргізу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2026 жылғы 20 қаңтардағы № 3 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 93-бабының 6-тармағының ережелерін және 2017 жылғы 26 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларға қатысты ерекше субсидияларды Еуразиялық экономикалық комиссиямен ерікті түрде келісуі және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ерекше субсидиялар беруіне байланысты Еуразиялық экономикалық комиссияның тексерулер жүргізуі тәртібі туралы келісімнің 12-бабын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Субсидиялар беруді көздейтін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілері мен нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына мониторингті жүзеге асыру және салыстырмалы-құқықтық талдау жүргізу тәртібіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 11-тармақта:
"в" тармақшасы күшін жойған деп танылсын;
"г" тармақшасында "ішінде" деген сөздерден кейін "өткеннен кейін 10 жұмыс күні" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 13-тармақтың "в" тармақшасында:
"қалыптастырады және тоқсан сайын жаңартылып отырады" деген сөздер "Хаттаманың 98-тармағына сәйкес мүше мемлекеттер беретін ақпарат негізінде қалыптастырады және жыл сайын жаңартылып отыралы" деген сөздермен алмастырылсын;
"беріледі" деген сөз "берілді" деген сөзбен алмастырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в Порядок осуществления мониторинга и проведения сравнительно-правового анализа нормативных правовых актов и проектов нормативных правовых актов государств – членов Евразийского экономического союза, предусматривающих предоставление субсидий
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2026 года № 3
В целях реализации положений пункта 6 статьи 93 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и статьи 12 Соглашения о порядке добровольного согласования государствами – членами Евразийского экономического союза с Евразийской экономической комиссией специфических субсидий в отношении промышленных товаров и проведения Евразийской экономической комиссией разбирательств, связанных с предоставлением государствами – членами Евразийского экономического союза специфических субсидий, от 26 мая 2017 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок осуществления мониторинга и проведения сравнительно-правового анализа нормативных правовых актов и проектов нормативных правовых актов государств – членов Евразийского экономического союза, предусматривающих предоставление субсидий, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2017 г. № 155, следующие изменения:
а) в пункте 11:
подпункт "в" признать утратившим силу;
в подпункте "г" после слов "в течение" дополнить словами "10 рабочих дней после истечения";
б) в подпункте "в" пункта 13:
слова "формирует и ежеквартально актуализирует" заменить словами "формирует и ежегодно актуализирует на основе информации, предоставляемой государствами-членами в соответствии с пунктом 98 Протокола,";
слово "предоставляются" заменить словом "предоставлены".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев