"Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы (ЕАЭО ТР 049/2020)
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 134 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, оларды қолдану нәтижесінде "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 049/2020) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілсін;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын, Еуразиялық экономикалық одақтың "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау жүзеге асырылсын.
2. "халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, оларды қолдану нәтижесінде "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 049/2020)талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілсін" және "халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі , зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын, Еуразиялық экономикалық одақтың "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау жүзеге асырылсын" туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 162 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2025 года № 134
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 г. № 162 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".

3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқа төрағасы
Сағынтаев Б.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 134 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, оларды қолдану нәтижесінде "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 049/2020) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілсін
№ п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі мен атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
9-тармақ

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2025 г. № 134
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 9

МЕМСТ Р 59066-2020 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржолдар көлігі. Магистралдық мұнай құбырларына және мұнай өнімдері құбырларына арналған қысым толқындарын деңгейлестіру жүйелері. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
2
9-тармақтың "а" тармақшасы
МЕМСТ 16037-80 "Пісірілген болат құбыржолдарының қосылыстары. Негізгі түрлері, құрылымдық элементтері және өлшемдері"
3
МЕМСТ 23055-78 "Бұзбайтын бақылау Металдарды балқытып пісіру . Пісірілген қосылыстарды радиографиялық бақылау нәтижелері бойынша жіктеу"
4
МЕМСТ 23118-2019 "Болат құрылыс конструкциялары. Жалпы техникалық шарттар"
5
МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлі болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
6
МЕМСТ 32569-2013 "Технологиялық болат құбыржолдар. Жарылу-өрт қаупі бар және химиялық қауіпті өндірістерде құрылғыға және оны пайдалануға қойылатын талаптар"
7
МЕМСТ 32867-2014 "Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құрылысты ұйымдастыру. Жалпы талаптар "
8
МЕМСТ 34059-2017 "Ғимараттардың инженерлік желілері және ішкі құрылыстар. Жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау жүйелерінің құрылысы. Жалпы техникалық талаптар "
9
МЕМСТ 34182-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
10
МЕМСТ 34563-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жобалау қағидалары "
11
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау "
12
МЕМСТ 34823-2022 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Көпжылдық мұздатылған топырақты тарату аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
13
МЕМСТ 35008-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "
14
МЕМСТ 35042-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары "
15
МЕМСТ 35054-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары "
16
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
17
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
18
МЕМСТ 5264-80 "Қолмен доғалы дәнекерлеу. Қосылыстар дәнекерленген. Негізгі түрлері, құрылымдық элементтері және өлшемдері "
19
МЕМСТ 8713-79 "Флюс астында дәнекерлеу. Қосылыстар дәнекерленген. Негізгі түрлері, құрылымдық элементтері және өлшемдері "
20

ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов
и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
2
подпункт "а" пункта 9
ГОСТ 16037-80 "Соединения сварные стальных трубопроводов. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
3
ГОСТ 23055-78 "Контроль неразрушающий. Сварка металлов плавлением. Классификация сварных соединений по результатам радиографического контроля"
4
ГОСТ 23118-2019 "Конструкции стальные строительные. Общие технические условия"
5
ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2028
6
ГОСТ 32569-2013 "Трубопроводы технологические стальные. Требования
к устройству и эксплуатации на взрывопожароопасных и химически опасных производствах"
7
ГОСТ 32867-2014 "Дороги автомобильные общего пользования. Организация строительства. Общие требования"
8
ГОСТ 34059-2017 "Инженерные сети зданий
и сооружений внутренние. Устройство систем отопления, горячего и холодного водоснабжения. Общие технические требования"
9
ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
10
ГОСТ 34563-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Правила технологического проектирования"
11
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
12
ГОСТ 34823-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ на территории распространения многолетнемерзлых грунтов"
13
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"
14
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
15
ГОСТ 35054-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования"
16
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
17
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
18
ГОСТ 5264-80 "Ручная дуговая сварка. Соединения сварные. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
19
ГОСТ 8713-79 "Сварка под флюсом. Соединения сварные. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
20

МЕМСТ 14771-76 "Қорғаныс газындағы доғалы дәнекерлеу. Қосылыстар дәнекерленген. Негізгі түрлері, құрылымдық элементтері және өлшемдері"
21
СТБ ISO 13847-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Құбырлар арқылы тасымалдау жүйелері. Құбырларды дәнекерлеу "
01.01.2035 дейін қолданылады
22
СТБ ИСО 13920-2005 "Дәнекерлеу. Дәнекерленген құрылымдарға арналған дәлдік разрядтары. Сызықтық және бұрыштық өлшемдердің шекті ауытқулары, беттердің пішіні мен орналасуына жол берілімдер"
01.01.2035 дейін қолданылады
23
СТБ CEN/TR 15135-2013 "Дәнекерлеу. Дәнекерлеу жіктерін жобалау және бұзбайтын бақылау "
01.01.2035 дейін қолданылады
24
СТБ ЕН 1713-2005 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. Дәнекерлеу ақауларының жіктелуі"
01.01.2035 дейін қолданылады
25
ҚР СТ ISO 19285-2019 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Фазалық торлармен ультрадыбыстық бақылау. Қабылдау деңгейлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
26
МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
27
МЕМСТ 58623-2019 "Магистралдық мұнай және мұнай өнімдері құбыржол көлігі. Тік цилиндрлі болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
28
9-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 9544-2015 "Құбыржол арматурасы. Қақпалардың тығыздалу нормалары "
29
МЕМСТ 34181-2017 "Магистралдық мұнай және мұнай өнімдері құбыржол көлігі. Техникалық диагностикалау. Негізгі ережелер "
30
МЕМСТ 35008-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "
31
МЕМСТ 35042-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары "
32
МЕМСТ 35236-2024 "Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Пайдалану қағидалары"
33
МЕМСТ 34182-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
34
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Құрылыстар жерасты. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
35
ҚР СТ 2081-2011 "Магистралдық мұнай құбырлары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары
01.01.2035 дейін қолданылады
36
МЕМСТ Р 58623-2019 "Магистралдық құбыржол көлігімен мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау. Тік цилиндрлі болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
37
МЕМСТР 58819-2020 "Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырларына арналған құбыржол арматурасы. Техникалық жай-күйді бағалау және тағайындалған көрсеткіштерді ұзарту қағидалары"

ГОСТ 14771-76 "Дуговая сварка в защитном газе. Соединения сварные. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
21
СТБ ISO 13847-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Системы транспортировки по трубопроводам. Сварка трубопроводов"
применяется до 01.01.2035
22
СТБ ИСО 13920-2005 "Сварка. Разряды точности для сварных конструкций. Предельные отклонения линейных и угловых размеров, допуски формы и расположения поверхностей"
применяется до 01.01.2035
23
СТБ CEN/TR 15135-2013 "Сварка. Проектирование и неразрушающий контроль сварных швов"
применяется до 01.01.2035
24
СТБ ЕН 1713-2005 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод. Классификация дефектов сварных швов"
применяется до 01.01.2035
25
СТ РК ISO 19285-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль фазированными решетками. Уровни приемки"
применяется до 01.01.2035
26
ГОСТ Р 55989-2014 "Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
27
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
28
подпункт "б" пункта 9
ГОСТ 9544-2015 "Арматура трубопроводная. Нормы герметичности затворов"
29
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
30
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"
31
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
32
ГОСТ 35236-2024 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Правила эксплуатации"
33
ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
34
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
35
СТ РК 2081-2011 "Магистральные нефтепроводы. Требования безопасности при эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
36
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
37
ГОСТ Р 58819-2020 "Арматура трубопроводная для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Правила оценки технического состояния и продления назначенных показателей"

01.01.2035 дейін қолданылады
38
9-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 34027-2016 "Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Механикалық қауіпсіздік. Магистралдық газ құбырының желілік бөлігін қауіпсіз пайдалану мерзімінің мақсаты"
39
МЕМСТ 34563-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жобалау қағидалары"
40
МЕМСТ 35054-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары"
41
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Құрылыстар жерасты. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
42
МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
43
МЕМСТ Р 58622-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік Болат резервуардың беріктігін, тұрақтылығын және беріктігін бағалау әдістемесі "
01.01.2035 дейін қолданылады
44
МЕМСТ Р 59126-2020 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Құбыржол арматурасы. Автоматты реттеу жүйелерін таңдау үшін реттейтін арматураның қажетті гидравликалық және кавитациялық сипаттамаларын есептеу әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
45
9-тармақтың "е" тармақшасы
5.3-бөлім МЕМСТ Р 58362-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар "
01.01.2035 дейін қолданылады
46
мгаистраь 10      10-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
47
МЕМСТ 35054-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары"
48
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
49
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
50
ҚР СТ 2893-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Газ тасымалдау объектілері мен жүйелерінің энергия тиімділігін бағалау әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
51
10-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 31532-2012 "Энергияны үнемдеу. Энергетикалық тиімділік. Көрсеткіштердің құрамы. Жалпы ережелер"
52
МЕМСТ Р 51749-2001 "Энергияны үнемдеу. Жалпы өнеркәсіптік қолданылатын энергия тұтынатын жабдық. Түрлері. Типтері. Топтар. Энергетикалық тиімділік көрсеткіштері. Сәйкестендіру"
01.01.2035 дейін қолданылады
53
12-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
54
13-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
55
15-тармақ

применяется до 01.01.2035
38
подпункт "в" пункта 9
ГОСТ 34027-2016 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Механическая безопасность. Назначение срока безопасной эксплуатации линейной части магистрального газопровода"
39
ГОСТ 34563-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Правила технологического проектирования"
40
ГОСТ 35054-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования"
41
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
42
ГОСТ Р 55989-2014 "Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
43
ГОСТ Р 58622-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Методика оценки прочности, устойчивости и долговечности резервуара вертикального стального"
применяется до 01.01.2035
44
ГОСТ Р 59126-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Арматура трубопроводная. Методика расчета требуемых гидравлических
и кавитационных характеристик арматуры регулирующей для выбора в системы автоматического регулирования"
применяется до 01.01.2035
45
подпункт "е" пункта 9
раздел 5.3 ГОСТ Р 58362-2019
"Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины
и определения"
применяется до 01.01.2035
46
пункт 10
пункт 10
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
47
ГОСТ 35054-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования"
48
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
49
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
50
СТ РК 2893-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Методика оценки энергоэффективности газотранспортных объектов и систем"
применяется до 01.01.2035
51
подпункт "в" пункта 10
ГОСТ 31532-2012 "Энергосбережение. Энергетическая эффективность. Состав показателей. Общие положения"
52
ГОСТ Р 51749-2001 "Энергосбережение. Энергопотребляющее оборудование общепромышленного применения. Виды. Типы. Группы. Показатели энергетической эффективности. Идентификация"
применяется до 01.01.2035
53
пункт 12
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
54
пункт 13
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
55
пункт 15

МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
56
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
57
МЕМСТ 35021-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Жүктемелер мен әсерлер"
58
МЕМСТ 35054-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары"
59
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
60
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
61
16-тармақ
МЕМСТ 34950-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Қалалар мен басқа да елді мекендердің аумағында салынатын магистралдық мұнай құбыры мен мұнай өнімдері құбырының учаскелері. Жобалау"
62
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
63
17-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
64
МЕМСТ 34950-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Қалалар мен басқа да елді мекендердің аумағында салынатын магистралдық мұнай құбыры мен мұнай өнімдері құбырының учаскелері. Жобалау"
65
МЕМСТ Р 58362-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар " (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)
01.01.2035 дейін қолданылады
66
18-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
67
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
68
19-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
69
МЕМСТ 35054-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары"
70
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
71
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Құрылыстар жерасты. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
72
МЕМСТ 9.014-78 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Бұйымдарды уақытша коррозияға қарсы қорғау. Жалпы талаптар"
73

ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2028
56
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
57
ГОСТ 35021-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Нагрузки и воздействия"
58
ГОСТ 35054-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования"
59
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
60
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
61
пункт 16
ГОСТ 34950-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Участки магистрального нефтепровода и нефтепродуктопровода, прокладываемые на территории городов
и других населенных пунктов. Проектирование"
62
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
63
пункт 17
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
64
ГОСТ 34950-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Участки магистрального нефтепровода и нефтепродуктопровода, прокладываемые на территории городов
и других населенных пунктов. Проектирование"
65
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины
и определения" (в части систем автоматизации и телемеханики)
применяется до 01.01.2035
66
пункт 18
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
67
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
68
пункт 19
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
69
ГОСТ 35054-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования"
70
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
71
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
72
ГОСТ 9.014-78 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Временная противокоррозионная защита изделий. Общие требования"
73

МЕМСТ 9.032-74 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Топтар, техникалық талаптар және белгілер"
74
МЕМСТ 9.104-2018 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Пайдалану шарттарының топтары"
75
МЕМСТ 9.301-86 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Металл және металл емес бейорганикалық жабындар. Жалпы талаптар"
76
МЕМСТ 9.402-2004 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Металл беттерін бояуға дайындау"
77
СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 "Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
78
ҚР СТ 2888-2016 "Газдың магистралдық құбыр көлігі. Жерасты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
79
ҚР СТ 2894-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жоғары омды (жартасты, құмды, көпжылдық мұздатылған) топырақтарда төселген газ құбырларының учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
80
ҚР СТ 2897-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғаныс. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
81
ҚР СТ 3077-2017 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
82
МЕМСТ Р 9.603-2021 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Электрохимиялық қорғаныс. Электр оқшаулағыш кірістірулер (муфталар). Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
83
МЕМСТ Р 9.604-2021 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Электрохимиялық қорғаныс. Жерасты құрылыстарын индукцияланған айнымалы токпен коррозиядан қорғау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
84
МЕМСТ Р 9.606-2021 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Электрохимиялық қорғаныс. Бақылау-өлшеу пункттері. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
85
МЕМСТ Р 9.607-2022 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі (КТҚБЖ). Электрохимиялық қорғаныс. Жерасты металл құрылыстарының коррозиясынан электрохимиялық қорғау қондырғыларының анодтары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
86
МЕМСТ Р 51164-98 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
01.01.2035 дейін қолданылады
87
16- бөлім МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
88
20-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
89

ГОСТ 9.032-74 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы, технические требования и обозначения"
74
ГОСТ 9.104-2018 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы условий эксплуатации"
75
ГОСТ 9.301-86 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Покрытия металлические и неметаллические неорганические. Общие требования"
76
ГОСТ 9.402-2004 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Подготовка металлических поверхностей к окрашиванию"
77
СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования
к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
78
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
79
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
80
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
81
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита
от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
82
ГОСТ Р 9.603-2021 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Электрохимическая защита. Вставки (муфты) электроизолирующие. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
83
ГОСТ Р 9.604-2021 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Электрохимическая защита. Устройства защиты подземных сооружений от коррозии индуцированным переменным током. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
84
ГОСТ Р 9.606-2021 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Электрохимическая защита. Пункты контрольно-измерительные. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
85
ГОСТ Р 9.607-2022 "Единая система защиты
от коррозии и старения (ЕСЗКС). Электрохимическая защита. Аноды установок электрохимической защиты от коррозии подземных металлических сооружений. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
86
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите
от коррозии"
применяется до 01.01.2035
87
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
88
пункт 20
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
89

3.5-тармақ СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 "Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
90
ҚР СТ МЕМСТ Р 51164-2005 " Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
91
МЕМСТ Р 9.603-2021 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Электрохимиялық қорғаныс. Электр оқшаулағыш кірістірулер (муфталар). Жалпы техникалық шарттар "

пункт 3.5 СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
90
СТ РК ГОСТ Р 51164-2005 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования
к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
91
ГОСТ Р 9.603-2021 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Электрохимическая защита. Вставки (муфты) электроизолирующие. Общие технические условия"

01.01.2035 дейін қолданылады
92
МЕМСТ Р 51164-98 " Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
93
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014 " Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
94
21-тармақ
МЕМСТ 34968-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер "
95
МЕМС 35070-2024 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау"
96
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
97
23-тармақ
МЕМСТ 34826-2022 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаж жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
98
МЕМСТ 34968-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер "
99
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
100
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
101
24-тармақ
МЕМСТ 34181-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер "
102
МЕМСТ 34826-2022 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаж жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
103
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
104
МЕМСТ 35244-2025 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су тосқауылдары арқылы өтетін жолдарды салу кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу "
105
25-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
106
26-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
107
27-тармақ
МЕМСТ 34968-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер "
108
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
109
28-тармақ
МЕМСТ 34968-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер "
110
МЕМСТ 5070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
111
29-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "

применяется до 01.01.2035
92
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите
от коррозии"
применяется до 01.01.2035
93
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
94
пункт 21
ГОСТ 34968-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Инженерные изыскания"
95
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
96
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
97
пункт 23
ГОСТ 34826-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация
и производство строительно-монтажных работ"
98
ГОСТ 34968-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Инженерные изыскания"
99
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
100
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
101
пункт 24
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
102
ГОСТ 34826-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация
и производство строительно-монтажных работ"
103
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
104
ГОСТ 35244-2025 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ при строительстве переходов через водные преграды"
105
пункт 25
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
106
пункт 26
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
107
пункт 27
ГОСТ 34968-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Инженерные изыскания"
108
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
109
пункт 28
ГОСТ 34968-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Инженерные изыскания"
110
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
111
пункт 29
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"

112
30-тармақ
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
113
31-тармақ
МЕМСТ 12.1.030-81 " Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныс жерге қосу, нөлдеу "
114
МЕМСТ 31385-2016 " Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған тік цилиндрлік болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар "
01.01.2035 дейін қолданылады
115
МЕМСТ 9.602-2016 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Құрылыстар жерасты. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
116
МЕМСТ 35053-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Найзағайдан және статикалық электр тогынан қорғауды қамтамасыз ету. Негізгі ережелер "
117
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
118
МЕМСТ Р 9.603-2021 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Электрохимиялық қорғаныс. Электр оқшаулағыш кірістірулер (муфталар). Жалпы техникалық шарттар "
01.01.2035 дейін қолданылады
119
32-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау "
120
33-тармақ
20- бөлім МЕМСТ 34182-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
121
МЕМСТ 34737-2021 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау "
122
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
123
34-тармақ
МЕМСТ 12.4.026-2015 " Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сигнал түстері, қауіпсіздік белгілері және сигнал белгілері. Мақсаты және қолдану қағидалары. Жалпы техникалық талаптар мен сипаттамалар. Сынақ әдістері "
124
5.2.10.1 – 5.2.10.3-тармақтары МЕМСТ 34182-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
125
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
126
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлі болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары."
01.01.2035 дейін қолданылады
127
35-тармақ
МЕМСТ 34826-2022 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаж жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
128
МЕМСТ 34950-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Қалалар мен басқа да елді мекендердің аумағында салынатын магистралдық мұнай құбыры мен мұнай өнімдері құбырының учаскелері. Жобалау"

112
пункт 30
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
113
пункт 31
ГОСТ 12.1.030-81 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление"
114
ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2028
115
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
116
ГОСТ 35053-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Обеспечение защиты от молнии и статического электричества. Основные положения"
117
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
118
ГОСТ Р 9.603-2021 "Единая система защиты
от коррозии и старения. Электрохимическая защита. Вставки (муфты) электроизолирующие. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
119
пункт 32
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
120
пункт 33
раздел 20 ГОСТ 34182-2017
"Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
121
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
122
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
123
пункт 34
ГОСТ 12.4.026-2015 "Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний"
124
пункты 5.2.10.1 – 5.2.10.3 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
125
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти
и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
126
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
127
пункт 35
ГОСТ 34826-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация
и производство строительно-монтажных работ"
128
ГОСТ 34950-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Участки магистрального нефтепровода и нефтепродуктопровода, прокладываемые на территории городов и других населенных пунктов. Проектирование"

145
МЕМСТ 35244-2025 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су тосқауылдары арқылы өтетін жолдарды салу кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру"
146
МЕМСТ Р 55999-2014 "Газ құбырларын құбырішілік техникалық диагностикалау. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
147
38-тармақты "г" тармақшасы
МЕМСТ 34181-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
148
МЕМСТ 34826-2022 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаж жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру"
149
МЕМСТ 35244-2025 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су тосқауылдары арқылы өтетін жолдарды салу кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру"
150
38-тармақтың "д"тармақшасы
МЕМСТ 34366-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын бақылау. Негізгі ережелер"
151
МЕМСТ 34969-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Объектілерді консервациялау және жою "
152
МЕМСТ 9.014-78 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Бұйымдарды уақытша коррозияға қарсы қорғау. Жалпы талаптар"
153
МЕМСТ 9.032-74 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Топтар, техникалық талаптар және белгілер "
154
МЕМСТ 9.104-2018 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Пайдалану шарттарының топтары "
155
МЕМСТ 9.301-86 " Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Металл жабындар және бейметалл бейорганикалық.
Жалпы талаптар "
156
МЕМСТ 9.402-2004 " Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Металл беттерін бояуға дайындау "
157
СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 " Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
01.01.2035 дейін қолданылады
158
ҚР СТ 1915-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Оқшаулау-төсеу жұмыстарын жүргізуге және коррозиядан электрохимиялық қорғау құралдарын салуға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
159
ҚР СТ 3077-2017 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
160
ҚР СТ 2888-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жерасты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
161
ҚР СТ 2894-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жоғары омды (жартасты, құмды, көпжылдық мұздатылған) топырақтарда төселген газ құбырларының учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"

145
ГОСТ 35244-2025 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ при строительстве переходов через водные преграды"
146
ГОСТ Р 55999-2014 "Внутритрубное техническое диагностирование газопроводов. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
147
подпункт "г" пункта 38
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
148
ГОСТ 34826-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация
и производство строительно-монтажных работ"
149
ГОСТ 35244-2025 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ при строительстве переходов через водные преграды"
150
подпункт "д" пункта 38
ГОСТ 34366-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Контроль качества строительно-монтажных работ. Основные положения"
151
ГОСТ 34969-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Консервация и ликвидация объектов"
152
ГОСТ 9.014-78 "Единая система защиты от коррозии и старения. Временная противокоррозионная защита изделий. Общие требования"
153
ГОСТ 9.032-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы, технические требования и обозначения"
154
ГОСТ 9.104-2018 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы условий эксплуатации"
155
ГОСТ 9.301-86 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия металлические
и неметаллические неорганические. Общие требования"
156
ГОСТ 9.402-2004 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Подготовка металлических поверхностей
к окрашиванию"
157
СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования
к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
158
СТ РК 1915-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к проведению изоляционно-укладочных работ и сооружению средств электрохимической защиты от коррозии"
применяется до 01.01.2035
159
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита
от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
160
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
161
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"

01.01.2035 дейін қолданылады
162
ҚР СТ 2897-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғаныс. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
163
МЕМСТ Р 51164-98 " Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
164
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
165
39-тармақ
МЕМСТ 34826-2022 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаж жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
166
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
167
МЕМСТ 35244-2025 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су тосқауылдары арқылы өтетін жолдарды салу кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
168
40-тармақтың "а" тармақшасы
5.2 және 6-бөлім МЕМСТ 34182-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
169
МЕМСТ 35008-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "
170
МЕМСТ 35042-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары "
171
МЕМСТ 35236-2024 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Пайдалану қағидалары "
172
ҚР СТ 2081-2011 " Магистралдық мұнай құбырлары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
173
МЕМСТ Р 58329-2018 "Магистралдық конденсат құбырлары мен өнім құбырларын пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
174
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
175
МЕМСТ Р 59066-2020 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырларына арналған қысым толқындарын тегістеу жүйелері. Жалпы техникалық шарттар "
01.01.2035 дейін қолданылады
176
40-тармақтың "б" тармақшасы
5.2, 6, 7 және 21-бөлімдері МЕМСТ 34182-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
177
МЕМСТ 35008-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "

применяется до 01.01.2035
162
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
163
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите
от коррозии"
применяется до 01.01.2035
164
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
165
пункт 39
ГОСТ 34826-2022 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация
и производство строительно-монтажных работ"
166
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
167
ГОСТ 35244-2025 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ при строительстве переходов через водные преграды"
168
подпункт "а" пункта 40
разделы 5.2 и 6 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
169
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"
170
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
171
ГОСТ 35236-2024 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Правила эксплуатации"
172
СТ РК 2081-2011 "Магистральные нефтепроводы. Требования безопасности при эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
173
ГОСТ Р 58329-2018 "Правила эксплуатации магистральных конденсатопроводов и продуктопроводов"
применяется до 01.01.2035
174
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
175
ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов
и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
176
подпункт "б" пункта 40
разделы 5.2, 6, 7 и 21 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
177
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"

178
МЕМСТ 35042-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары"
179
МЕМСТ 35236-2024 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Пайдалану қағидалары"
180
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Құрылыстар жерасты. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары"
181
ҚР СТ 2081-2011 "Магистралдық мұнай құбырлары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
182
ҚР СТ 2885-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Компрессорлық станциялардың жерасты технологиялық құбыржолдарын электрометриялық тексеру жөніндегі нұсқаулық"
01.01.2035 дейін қолданылады
183
ҚР СТ 2888-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жерасты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
184
ҚР СТ 2889-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Компрессорлық станциялардың технологиялық құбырларының үштіктері мен үштікті қосылыстарын бұзбай бақылау. Бағалау нормалары және жұмыстарды жүргізу әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
185
ҚР СТ 2892-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Газ тасымалдау ұйымдарының объектілерін коррозиялық тексеруді ұйымдастыру. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
186
ҚР СТ 2894-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жоғары омды (жартасты, құмды, көпжылдық мұздатылған) топырақтарда төселген газ құбырларының учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
187
ҚР СТ 2897-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғаныс. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
188
ҚР СТ 3077-2017 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
189
ҚР СТ 3080-2017 "Газдың магистралдық құбыр көлігі. Энергия шаруашылығының күштік трансформаторларын техникалық диагностикалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
190
ҚР СТ 3081-2017 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Талшықты-оптикалық байланыс желілерін пайдалану, диагностикалау және жөндеу жөніндегі нұсқаулық"
01.01.2035 дейін қолданылады
191
ҚР СТ МЕМСТ Р 51164-2005 "Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады
192
ҚР СТ МЕМСТ Р 55999-2016 "Газ құбырларын құбырішілік техникалық диагностикалау. Жалпы талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
193
МЕМСТ Р 51164-98 " Магистралдық болат құбыржолдар. Коррозиядан қорғаудың жалпы талаптары "
01.01.2035 дейін қолданылады

178
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
179
ГОСТ 35236-2024 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Правила эксплуатации"
180
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
181
СТ РК 2081-2011 "Магистральные нефтепроводы. Требования безопасности при эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
182
СТ РК 2885-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Инструкция по электрометрическому обследованию подземных технологических трубопроводов компрессорных станций"
применяется до 01.01.2035
183
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
184
СТ РК 2889-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Неразрушающий контроль тройников и тройниковых соединений технологических трубопроводов компрессорных станций. Нормы оценки и методы проведения работ"
применяется до 01.01.2035
185
СТ РК 2892-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Организация коррозионных обследований объектов газотранспортных организаций. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
186
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
187
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
188
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита
от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
189
СТ РК 3080-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Техническое диагностирование силовых трансформаторов энергохозяйства"
применяется до 01.01.2035
190
СТ РК 3081-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Руководство по эксплуатации, диагностике и ремонту волоконно-оптических линий связи"
применяется до 01.01.2035
191
СТ РК ГОСТ Р 51164-2005 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования
к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
192
СТ РК ГОСТ Р 55999-2016 "Внутритрубное техническое диагностирование газопроводов. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
193
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите
от коррозии"
применяется до 01.01.2035

194
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистралдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымға арналған жобалау нормалары. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
195
МЕМСТ Р 58362-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар" (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)
01.01.2035 дейін қолданылады
196
МЕМСТ Р 58623-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
197
МЕМСТ Р 59066-2020 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырларына арналған қысым толқындарын тегістеу жүйелері. Жалпы техникалық шарттар "
01.01.2035 дейін қолданылады
198
40-тармақтың "в" тармақшасы
21-бөлім МЕМСТ 34182-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
199
МЕМСТ 35008-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "
200
МЕМСТ 35042-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары "
201
МЕМСТ 35236-2024 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Пайдалану қағидалары "
202
МЕМСТ Р 58623-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
203
МЕМСТ Р 58362-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар " (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)
01.01.2035 дейін қолданылады
204
МЕМСТ Р 59066-2020 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырларына арналған қысым толқындарын тегістеу жүйелері. Жалпы техникалық шарттар "
01.01.2035 дейін қолданылады
205
40-тармақтың "г" тармақшасы
МЕМСТ 33936-2016 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Қоршаған ортаны қорғау. Су ортасын қорғау. Суды тазарту. Бақылау "
206
МЕМСТ 33937-2016 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Қоршаған ортаны қорғау. Су ортасын қорғау. Суды тазарту. Техникалық талаптар "

194
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
195
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины
и определения" (в части систем автоматизации
и телемеханики)
применяется до 01.01.2035
196
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
197
ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов
и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
198
подпункт "в" пункта 40
раздел 21 ГОСТ 34182-2017
"Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
199
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"
200
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
201
ГОСТ 35236-2024 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Правила эксплуатации"
202
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
203
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины
и определения" (в части систем автоматизации
и телемеханики)
применяется до 01.01.2035
204
ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов
и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
205
подпункт "г" пункта 40
ГОСТ 33936-2016 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Охрана окружающей среды. Охрана водной среды. Водоподготовка. Контроль"
206
ГОСТ 33937-2016 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Охрана окружающей среды. Охрана водной среды. Водоподготовка. Технические требования"

225
МЕМСТ 35070-2024 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау "
226
МЕМСТ 35244-2025 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су тосқауылдары арқылы өтетін жолдарды салу кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және өндіру "
227
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
228
МЕМСТ Р 58623-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
229
50-тармақтың "а" тармақшасы
МЕМСТ 34968-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер "
230
ҚР СТ 2888-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жерасты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау "
01.01.2035 дейін қолданылады
231
ҚР СТ 2894-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жоғары омды (жартасты, құмды, көпжылдық мұздатылған) топырақтарда төселген газ құбырларының учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері "
01.01.2035 дейін қолданылады
232
ҚР СТ 2897-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғаныс. Негізгі талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады
233
ҚР СТ 3077-2017 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер "
01.01.2035 дейін қолданылады
234
50-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 34366-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын бақылау. Негізгі ережелер "
235
50-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 27751-2014 "Құрылыс конструкциялары мен негіздерінің сенімділігі. Негізгі ережелер "
236
МЕМСТ 34366-2017 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын бақылау. Негізгі ережелер "
237
МЕМСТ 34994-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыржол объектілерін қабылдау және пайдалануға беру. Негізгі ережелер "
238
ҚР СТ 2888-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жерасты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау "
01.01.2035 дейін қолданылады
239
ҚР СТ 2894-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Жоғары омды (жартасты, құмды, көпжылдық мұздатылған) топырақтарда төселген газ құбырларының учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері "
01.01.2035 дейін қолданылады
240
ҚР СТ 2897-2016 "Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғаныс. Негізгі талаптар "

225
ГОСТ 35070-2024 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование"
226
ГОСТ 35244-2025 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ при строительстве переходов через водные преграды"
227
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
228
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
229
подпункт "а" пункта 50
ГОСТ 34968-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Инженерные изыскания"
230
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
231
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
232
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
233
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
234
подпункт "б" пункта 50
ГОСТ 34366-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Контроль качества строительно-монтажных работ. Основные положения"
235
подпункт "в" пункта 50
ГОСТ 27751-2014 "Надежность строительных конструкций и оснований. Основные положения"
236
ГОСТ 34366-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Контроль качества строительно-монтажных работ. Основные положения"
237
ГОСТ 34994-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Приемка и ввод в эксплуатацию объектов магистрального трубопровода. Основные положения"
238
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
239
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
240
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"

МЕМСТ 34994-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыржол объектілерін қабылдау және пайдалануға беру. Негізгі ережелер "
257
57-тармақ
МЕМСТ 34366-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын бақылау. Негізгі ережелер "
258
МЕМСТ 34994-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыр объектілерін қабылдау және пайдалануға беру. Негізгі ережелер "
259
58-тармақ
7-бөлім, 16.4.5 – 16.4.7 және 16.4.10 -тармақтары МЕМСТ 34182-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер "
260
МЕМСТ 34969-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Объектілерді консервациялау және жою "
261
МЕМСТ 35008-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары "
262
МЕМСТ 35042-2023 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Техникалық пайдалану қағидалары "
263
МЕМСТ Р 58623-2019 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары "
01.01.2035 дейін қолданылады
264
59-тармақ
МЕМСТ 34994-2023 "Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыр объектілерін қабылдау және пайдалануға беру. Негізгі ережелер"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 134 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі , зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын, Еуразиялық экономикалық одақтың "сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерін тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау жүзеге асырылсын
№ п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемелері
Ескертпе
1
2
3
4
1
9-тармақтың
"а" тармақшасы
МЕМСТ ISO 23278-2023 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақты бақылау. Қабылдау деңгейлері "
2
МЕМСТ 14782-86 "Бұзбайтын бақылау. Қосылыстар дәнекерленген. Ультрадыбыстық әдістер"
3

ГОСТ 34994-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Приемка и ввод в эксплуатацию объектов магистрального трубопровода. Основные положения"
257
пункт 57
ГОСТ 34366-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Контроль качества строительно-монтажных работ. Основные положения"
258
ГОСТ 34994-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Приемка и ввод в эксплуатацию объектов магистрального трубопровода. Основные положения"
259
пункт 58
раздел 7, пункты 16.4.5 – 16.4.7 и 16.4.10
ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
260
ГОСТ 34969-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Консервация и ликвидация объектов"
261
ГОСТ 35008-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации"
262
ГОСТ 35042-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации"
263
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
264
пункт 59
ГОСТ 34994-2023 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Приемка и ввод в эксплуатацию объектов магистрального трубопровода. Основные положения"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2025 г. № 134
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
подпункт "а" пункта 9
ГОСТ ISO 23278-2023 "Неразрушающий контроль сварных соединений. Магнитопорошковый контроль. Уровни приемки"
2
ГОСТ 14782-86 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
3

МЕМСТ 18442-80 " Бұзбайтын бақылау. Капиллярлық әдістер. Жалпы талаптар"
4
МЕМСТ 20415-82 " Бұзбайтын бақылау. Әдістер акустикалық. Жалпы ережелер"
5
МЕМСТ 21105-87 " Бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақ әдісі"
6
МЕМСТ 23338-91 " Металдарды пісіру. Балқытылған металл мен тігіс металындағы диффузиялық сутектің құрамын анықтау әдістері"
7
МЕМСТ 23870-79 " Болаттардың дәнекерлеу қабілеті. Балқыту дәнекерлеуінің негізгі металға әсерін бағалау әдісі"
8
МЕМСТ 25225-82 " Бұзбайтын бақылау. Құбырлардың дәнекерленген қосылыстарының тігістері. Магнитографиялық әдіс "
9
МЕМСТ 26388-84 " Дәнекерленген қосылыстар. Балқыту дәнекерлеу кезінде суық жарықтардың пайда болуына төзімділікті сынау әдістері "
10
МЕМСТ 26389-84 " Дәнекерленген қосылыстар. Балқыту дәнекерлеу кезінде ыстық жарықтардың пайда болуына төзімділікті сынау әдістері "
11
МЕМСТ 28277-89 " Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленген қосылыстар. Электрорадиографиялық әдіс. Жалпы талаптар "
12
МЕМСТ 3242-79 " Дәнекерленген қосылыстар. Сапаны бақылау әдістері "
13
МЕМСТ 6996-66 " Дәнекерленген қосылыстар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері "
14
МЕМСТ 7122-81 " Тігістер дәнекерленген және металл балқытылған. Химиялық құрамды анықтау үшін сынама алу әдістері "
15
МЕМСТ 7512-82 "Бұзбайтын бақылау. Қосылыстар дәнекерленген. Радиографиялық әдіс"
16
СТБ ISO 23277-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Бақылау капиллярлық дәнекерлеу. Рұқсат ету шекаралары"
01.01.2035 дейін қолданылады
17
СТБ ISO 23278-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Дәнекерлеуді бақылау әдісі магнитті ұнтақ болып табылады. Рұқсат ету шекаралары"
01.01.2028
дейін қолданылады
18
СТБ ЕН 1435-2004 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Балқыту дәнекерлеуімен орындалған дәнекерленген қосылыстарды бақылаудың радиографиялық әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
19
СТБ ЕН 1593-2006 " Бұзбайтын бақылау. Ағын. Көпіршікті әдіс "
01.01.2035 дейін қолданылады
20
СТБ ЕН 1711-2006 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Күрделі жазықтықтағы сигналды талдау арқылы құйынды токты бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
21
СТБ ЕН 1714-2002 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
22
СТБ ЕН 583-1-2005 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 1-бөлім. Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
23
СТБ EN 583-6-2013 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 6-бөлім. Дифракциялық уақытты анықтау және өлшеу әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
24
СТБ EN 15617-2013 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Дифракция-уақыт әдісі (TOFD). Рұқсат ету шекаралары"

ГОСТ 18442-80 "Контроль неразрушающий. Капиллярные методы. Общие требования"
4
ГОСТ 20415-82 "Контроль неразрушающий. Методы акустические. Общие положения"
5
ГОСТ 21105-87 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод"
6
ГОСТ 23338-91 "Сварка металлов. Методы определения содержания диффузионного водорода в наплавленном металле и металле шва"
7
ГОСТ 23870-79 "Свариваемость сталей. Метод оценки влияния сварки плавлением на основной металл"
8
ГОСТ 25225-82 "Контроль неразрушающий. Швы сварных соединений трубопроводов. Магнитографический метод"
9
ГОСТ 26388-84 "Соединения сварные. Методы испытаний на сопротивляемость образованию холодных трещин при сварке плавлением"
10
ГОСТ 26389-84 "Соединения сварные. Методы испытаний на сопротивляемость образованию горячих трещин при сварке плавлением"
11
ГОСТ 28277-89 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Электрорадиографический метод. Общие требования"
12
ГОСТ 3242-79 "Соединения сварные. Методы контроля качества"
13
ГОСТ 6996-66 "Сварные соединения. Методы определения механических свойств"
14
ГОСТ 7122-81 "Швы сварные и металл наплавленный. Методы отбора проб для определения химического состава"
15
ГОСТ 7512-82 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Радиографический метод"
16
СТБ ISO 23277-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль капиллярный сварных швов. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
17
СТБ ISO 23278-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Метод контроля сварных швов магнитопорошковый. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2028
18
СТБ ЕН 1435-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Радиографический метод контроля сварных соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
19
СТБ ЕН 1593-2006 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Пузырьковый метод"
применяется до 01.01.2035
20
СТБ ЕН 1711-2006 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль вихретоковый посредством анализа сигнала на комплексной плоскости"
применяется до 01.01.2035
21
СТБ ЕН 1714-2002 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод"
применяется до 01.01.2035
22
СТБ ЕН 583-1-2005 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 1. Общие положения"
применяется до 01.01.2035
23
СТБ EN 583-6-2013 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 6. Дифракционно-временной метод обнаружения и измерения несплошностей"
применяется до 01.01.2035
24
СТБ EN 15617-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Дифракционно-временной метод (TOFD). Границы допустимости"

01.01.2035 дейін қолданылады
25
СТБ ЕН 1712-2004 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. Рұқсат ету шекаралары"
01.01.2035 дейін қолданылады
26
СТБ ЕН 1779-2004 "Бұзбайтын бақылау. Ағын. Бақылау әдісі мен әдісін таңдау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
27
СТБ 1133-98 "Дәнекерленген қосылыстар. Сыртқы тексеру және өлшеу арқылы бақылау әдісі. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
28
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
01.01.2035 дейін қолданылады
29
СТБ 1428-2003 " Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленген құбыржолдар мен металл конструкцияларының қосылыстары. Радиографиялық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
30
ҚР СТ ISO 16810-2014 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Жалпы принциптер "
01.01.2035 дейін қолданылады
31
ҚР СТ ISO 16827-2016 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Тұтастықтың сипаттамалары мен мөлшерін анықтау "
01.01.2035 дейін қолданылады
32
ҚР СТ ISO 16826-2016 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Бетіне перпендикуляр тұтастықты анықтау"
01.01.2035 дейін қолданылады
33
ҚР СТ ASTM Е 273-2015 " Құбыр және сорғы-компрессорлық дәнекерлеу құбыржолдарының дәнекерленген қосылу аймағын ультрадыбыстық зерттеудің стандартты тәжірибесі "
01.01.2035 дейін қолданылады
34
ҚР СТ 1917-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырларының дәнекерленген қосылыстары. Магнитографиялық бақылау әдісі "
01.01.2035 дейін қолданылады
35
МЕМСТ Р ИСО 17637-2024 " Бұзбайтын бақылау. Балқыту дәнекерлеуімен орындалған қосылыстарды визуалды бақылау "
01.01.2035 дейін қолданылады
36
МЕМСТ Р 55724-2013 " Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленген қосылыстар. Ультрадыбыстық әдістер "
01.01.2035 дейін қолданылады
37
МЕМСТ Р 56512-2015 " Бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақ әдісі. Типтік технологиялық процестер "
01.01.2035 дейін қолданылады
38
9-тармақтың
"б" тармақшасы
МЕМСТ ISO 10893-4-2017 "Жіксіз және дәнекерленген болат құбырлар. 4-бөлім. Беттік ақауларды анықтау үшін енетін заттар әдісімен бақылау"
39
МЕМСТ ISO 17638-2018 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақты бақылау "
40
МЕМСТ ISO 23278-2023 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақты бақылау. Қабылдау деңгейлері"
41
МЕМСТ 7512-82 "Бұзбайтын бақылау.Дәнекерленген қосылыстар. Радиографиялық әдіс"
42
МЕМСТ 14782-86 " Бұзбайтын бақылау.Дәнекерленген қосылыстар. Ультрадыбыстық әдіс"
43
МЕМСТ 18353-79 " Бұзбайтын бақылау. Түрлері мен әдістерінің жіктелуі"
44
МЕМСТ 18442-80 " Бұзбайтын бақылау. Капиллярлық әдістер. Жалпы талаптар"
45

применяется до 01.01.2035
25
СТБ ЕН 1712-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
26
СТБ ЕН 1779-2004 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Критерии выбора метода и способа контроля"
применяется до 01.01.2035
27
СТБ 1133-98 "Соединения сварные. Метод контроля внешним осмотром и измерениями. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
28
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
применяется до 01.01.2035
29
СТБ 1428-2003 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные трубопроводов и металлоконструкций. Радиографический метод"
применяется до 01.01.2035
30
СТ РК ISO 16810-2014 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Общие принципы"
применяется до 01.01.2035
31
СТ РК ISO 16827-2016 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Определение характеристик и размера несплошностей"
применяется до 01.01.2035
32
СТ РК ISO 16826-2016 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Выявление несплошностей, перпендикулярных к поверхности"
применяется до 01.01.2035
33
СТ РК ASTM Е 273-2015 "Стандартная практика ультразвукового исследования зоны сварного соединения трубопроводных и насосно-коммпрессорных сварных труб"
применяется до 01.01.2035
34
СТ РК 1917-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Сварные соединения магистральных газопроводов. Метод магнитографического контроля"
применяется до 01.01.2035
35
ГОСТ Р ИСО 17637-2024 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
36
ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
применяется до 01.01.2035
37
ГОСТ Р 56512-2015 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод. Типовые технологические процессы"
применяется до 01.01.2035
38
подпункт "б" пункта 9
ГОСТ ISO 10893-4-2017 "Трубы стальные бесшовные и сварные. Часть 4. Контроль методом проникающих веществ для обнаружения поверхностных дефектов"
39
ГОСТ ISO 17638-2018 "Неразрушающий контроль сварных соединений. Магнитопорошковый контроль"
40
ГОСТ ISO 23278-2023 "Неразрушающий контроль сварных соединений. Магнитопорошковый контроль. Уровни приемки"
41
ГОСТ 7512-82 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Радиографический метод"
42
ГОСТ 14782-86 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
43
ГОСТ 18353-79 "Контроль неразрушающий. Классификация видов и методов"
44
ГОСТ 18442-80 "Контроль неразрушающий. Капиллярные методы. Общие требования"
45

МЕМСТ 20415-82 " Бұзбайтын бақылау. Әдістер акустикалық. Жалпы ережелер "
46
МЕМСТ 21105-87 " Бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақ әдісі "
47
МЕМСТ 23479-79 " Бұзбайтын бақылау. Оптикалық көрініс әдістері. Жалпы талаптар "
48
МЕМСТ 25225-82 " Бұзбайтын бақылау. Құбыржолдардың дәнекерленген қосылыстарының тігістері. Магнитографиялық әдіс "
49
МЕМСТ 28277-89 " Бұзбайтын бақылау. Қосылыстар дәнекерленген. Электрорадиографиялық әдіс. Жалпы талаптар "
50
МЕМСТ 3242-79 " Қосылыстар дәнекерленген. Сапаны бақылау әдістері "
51
МЕМСТ 34181-2017 " Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер "
52
СТБ ISO 23277-2013 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Бақылау капиллярлық дәнекерлеу. Рұқсат ету шекаралары"
01.01.2035 дейін қолданылады
53
СТБ ISO 23278-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Дәнекерлеуді бақылау әдісі магнитті ұнтақ болып табылады. Рұқсат ету шекаралары "
01.01.2035 дейін қолданылады
54
СТБ ЕН 583-1-2005 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 1 бөлім. Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
55
СТБ EN 583-6-2013 " Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 6-бөлім. Дифракциялық уақытты анықтау және өлшеу әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
56
СТБ ЕН 1435-2004 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Балқыту дәнекерлеуімен орындалған дәнекерленген қосылыстарды бақылаудың радиографиялық әдісі "
01.01.2035 дейін қолданылады
57
СТБ ЕН 1593-2006 " Бұзбайтын бақылау. Ағын. Көпіршікті әдіс "
01.01.2035 дейін қолданылады
58
СТБ EN 15617-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Дифракция-уақыт әдісі (TOFD). Рұқсат ету шекаралары "
01.01.2035 дейін қолданылады
59
СТБ ЕН 1711-2006 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Күрделі жазықтықтағы сигналды талдау арқылы құйынды токты бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
60
СТБ ЕН 1712-2004 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. Рұқсат ету шекаралары"
01.01.2035 дейін қолданылады
61
СТБ ЕН 1714-2002 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
62
СТБ ЕН 1779-2004 "Бұзбайтын бақылау. Ағын. Бақылау әдісі мен әдісін таңдау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
63
СТБ 1133-98 "Қосылыстар дәнекерленген. Сыртқы тексеру және өлшеу арқылы бақылау әдісі. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
64
СТБ 1172-99 "Бұзбайтын бақылау. Енетін заттарды бақылау (капиллярлық). Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
65
СТБ 1428-2003 "Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленген құбыржолдар мен металл конструкцияларының қосылыстары. Радиографиялық әдіс"

ГОСТ 20415-82 "Контроль неразрушающий. Методы акустические. Общие положения"
46
ГОСТ 21105-87 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод"
47
ГОСТ 23479-79 "Контроль неразрушающий. Методы оптического вида. Общие требования"
48
ГОСТ 25225-82 "Контроль неразрушающий. Швы сварных соединений трубопроводов. Магнитографический метод"
49
ГОСТ 28277-89 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Электрорадиографический метод. Общие требования"
50
ГОСТ 3242-79 "Соединения сварные. Методы контроля качества"
51
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
52
СТБ ISO 23277-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль капиллярный сварных швов. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
53
СТБ ISO 23278-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Метод контроля сварных швов магнитопорошковый. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2028
54
СТБ ЕН 583-1-2005 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 1. Общие положения"
применяется до 01.01.2035
55
СТБ EN 583-6-2013 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 6. Дифракционно-временной метод обнаружения и измерения несплошностей"
применяется до 01.01.2035
56
СТБ ЕН 1435-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Радиографический метод контроля сварных соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
57
СТБ ЕН 1593-2006 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Пузырьковый метод"
применяется до 01.01.2035
58
СТБ EN 15617-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Дифракционно-временной метод (TOFD). Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
59
СТБ ЕН 1711-2006 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль вихретоковый посредством анализа сигнала на комплексной плоскости"
применяется до 01.01.2035
60
СТБ ЕН 1712-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
61
СТБ ЕН 1714-2002 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод"
применяется до 01.01.2035
62
СТБ ЕН 1779-2004 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Критерии выбора метода и способа контроля"
применяется до 01.01.2035
63
СТБ 1133-98 "Соединения сварные. Метод контроля внешним осмотром и измерениями. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
64
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
применяется до 01.01.2035
65
СТБ 1428-2003 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные трубопроводов и металлоконструкций. Радиографический метод"

01.01.2035 дейін қолданылады
66
ҚР СТ ISO 17637-2019 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Балқыту арқылы алынған дәнекерлеуді визуалды бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
67
ҚР СТ ISO 377-2015 "Болат және болат бұйымдары. Механикалық сынақтар үшін сынамалар мен үлгілерді орналастыру және дайындау"
01.01.2035 дейін қолданылады
68
ҚР СТ ISO 17640-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Әдістер, бақылау деңгейлері және бағалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
69
ҚР СТ ISO 19285-2019 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Фазалық торлармен ультрадыбыстық бақылау. Қабылдау деңгейлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
70
ҚР СТ 1572-1-2006 "Магистралдық болат құбыржолдар. Жабындарды қорғауды бақылау әдістері. 1-бөлім. Бақылау әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
71
ҚР СТ 2818-2016 "Бұзбайтын бақылау. Негізгі материалды және дәнекерленген қосылыстарды (беткі қабат) визуалды бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
72
МЕМСТ Р ИСО 17637-2024 " Бұзбайтын бақылау. Балқыту дәнекерлеуімен орындалған қосылыстарды визуалды бақылау "
01.01.2035 дейін қолданылады
73
МЕМСТ Р 55724-2013 " Бұзбайтын бақылау. Қосылыстар дәнекерленген. Ультрадыбыстық әдістер"
01.01.2035 дейін қолданылады
74

применяется до 01.01.2035
66
СТ РК ISO 17637-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Визуальный контроль сварных швов, полученных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
67
СТ РК ISO 377-2015 "Сталь и стальные изделия. Расположение и подготовка проб и образцов для механических испытаний"
применяется до 01.01.2035
68
СТ РК ISO 17640-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль. Методы, уровни контроля и оценка"
применяется до 01.01.2035
69
СТ РК ISO 19285-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль фазированными решетками. Уровни приемки"
применяется до 01.01.2035
70
СТ РК 1572-1-2006 "Трубопроводы стальные магистральные. Методы контроля защиты покрытий. Часть 1. Методы контроля"
применяется до 01.01.2035
71
СТ РК 2818-2016 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль основного материала
и сварных соединений (наплавок)"
применяется до 01.01.2035
72
ГОСТ Р ИСО 17637-2024 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
73
ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
применяется до 01.01.2035
74

МЕМСТ Р 56512-2015 "Бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақ әдісі. Типтік технологиялық процестер "
01.01.2035 дейін қолданылады
75
МЕМСТ Р 56542-2019 "Бұзбайтын бақылау. Түрлері мен әдістерінің жіктелуі"
01.01.2035 дейін қолданылады
76
МЕМСТ Р 58399-2019 "Бұзбайтын бақылау. Әдістер оптикалық. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
77
МЕМСТ Р 58819-2020 " Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырларына арналған құбыржол арматурасы. Техникалық жай-күйді бағалау және тағайындалған көрсеткіштерді ұзарту қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
78
10-тармақ
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"

ГОСТ Р 56512-2015 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод. Типовые технологические процессы"
применяется до 01.01.2035
75
ГОСТ Р 56542-2019 "Контроль неразрушающий. Классификация видов и методов"
применяется до 01.01.2035
76
ГОСТ Р 58399-2019 "Контроль неразрушающий. Методы оптические. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
77
ГОСТ Р 58819-2020 "Арматура трубопроводная для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Правила оценки технического состояния и продления назначенных показателей"
применяется до 01.01.2035
78
пункт 10
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная
и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"

01.01.2035 дейін қолданылады
79
ҚР СТ 2893-2016 " Газдың магистралдық құбыржол көлігі. Газ тасымалдау объектілері мен жүйелерінің энергия тиімділігін бағалау әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
80
10-тармақтың
"а" тармақшасы
МЕМСТ 34069-2017 " Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Мобильді компрессорлық станция. Бақылау және сынау"
81
15-тармақ
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
82
18-тармақ
ҚР СТ 1916-2009 " Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
83
19-тармақ

применяется до 01.01.2035
79
СТ РК 2893-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Методика оценки энергоэффективности газотранспортных объектов и систем"
применяется до 01.01.2035
80
подпункт "а" пункта 10
ГОСТ 34069-2017 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Мобильная компрессорная станция. Контроль и испытания"
81
пункт 15
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
82
пункт 18
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
83
пункт 19

01.01.2035 дейін қолданылады
161
ҚР СТ ISO 17640-2013 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Әдістер, бақылау деңгейлері және бағалау "
01.01.2035 дейін қолданылады
162
ҚР СТ ISO 19285-2019 " Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Фазалық торлармен ультрадыбыстық бақылау. Қабылдау деңгейлері "
01.01.2035 дейін қолданылады
163
ҚР СТ ISO 377-2015 " Болат және болат бұйымдары. Механикалық сынақтар үшін сынамалар мен үлгілерді орналастыру және дайындау "
01.01.2035 дейін қолданылады
164

применяется до 01.01.2035
161
СТ РК ISO 17640-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль. Методы, уровни контроля и оценка"
применяется до 01.01.2035
162
СТ РК ISO 19285-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль фазированными решетками. Уровни приемки"
применяется до 01.01.2035
163
СТ РК ISO 377-2015 "Сталь и стальные изделия. Расположение и подготовка проб и образцов для механических испытаний"
применяется до 01.01.2035
164

ҚР СТ 1572-1-2006 " Магистралдық болат құбыржолдар. Жабындарды қорғауды бақылау әдістері. 1-бөлім. Бақылау әдістері "
01.01.2035 дейін қолданылады
165
ҚР СТ 2818-2016 " Бұзбайтын бақылау. Негізгі материалды және дәнекерленген қосылыстарды визуалды бақылау (беткі қабат)"
01.01.2035 дейін қолданылады
166
МЕМСТ Р 56542-2019 "Бұзбайтын бақылау. Түрлері мен әдістерінің жіктелуі "
01.01.2035 дейін қолданылады
167
МЕМСТ Р 58399-2019 " Бұзбайтын бақылау. Әдістер оптикалық. Жалпы талаптар "
01.01.2035 дейін қолданылады

СТ РК 1572-1-2006 "Трубопроводы стальные магистральные. Методы контроля защиты покрытий. Часть 1. Методы контроля"
применяется до 01.01.2035
165
СТ РК 2818-2016 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль основного материала и сварных соединений (наплавок)"
применяется до 01.01.2035
166
ГОСТ Р 56542-2019 "Контроль неразрушающий. Классификация видов и методов"
применяется до 01.01.2035
167
ГОСТ Р 58399-2019 "Контроль неразрушающий. Методы оптические. Общие требования"
применяется до 01.01.2035