Кеден органы кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеу жағдайларының сыныптауышына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 132 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 52-бабы 4-тармағына және 71-бабы 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден органы кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеу жағдайларының сыныптауышына (2017 жылғы 7 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының № 137 шешімімен бекітілген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу есебін толтыру және мұндай есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібіне № 1 қосымша) қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң, бірақ 2023 жылғы 25 желтоқсанда қол қойылған 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама күшіне енген күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
2025 жылғы "24" желтоқсандағы
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
№ 132 Шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден органы кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеу жағдайларының сыныптауышына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1708 коды бар позициядан кейін келесі мазмұндағы XVIII тарауымен толықтырылсын:

О внесении изменений в классификатор случаев исчисления таможенным органом таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2025 года № 132
В соответствии с пунктом 4 статьи 52 и с учетом пункта 3 статьи 71 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в классификатор случаев исчисления таможенным органом таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (приложение № 1 к Порядку заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений (дополнений), утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 137) изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года, подписанного 25 декабря 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2025 г. № 132
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в классификатор случаев исчисления таможенным органом таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
1. После позиции с кодом 1708 дополнить разделом XVIII следующего содержания:

"Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 3096-бабының 17-тармағында көрсетілген мән-жайлардың туындауы.
1801
жеке тұлғаларға өткізуге арналған электрондық сауда тауарларының кеден қоймасы кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталғанға дейін жоғалуы, авария немесе еңсерілмейтін күштің әсері салдарынан жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда

"XVIII. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 17 статьи 3096 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1801
утрата товаров электронной торговли, предназначенных для реализации физическим лицам, до завершения действия таможенной процедуры таможенного склада, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

1802
жеке тұлғаларға өткізуге арналған электрондық сауда тауарларына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 3096-бабының 13-тармағында көрсетілген мерзімдер ішінде электрондық сауда тауарларына арналған декларацияның берілмеуі
1803
жеке тұлғаларға өткізуге арналған электрондық сауда тауарларын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 3096-бабының 4-тармағының 2 және 3-тармақшаларына және 5-тармағына сәйкес кеден қоймасы кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталғанға дейін құрылыстардан (үй-жайлардан, алаңдардан) әкету не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 3096-бабының 10-тармағында көзделген кеден органын хабардар етпей әкету".

1802
неподача декларации на товары электронной торговли в течение сроков, указанных в пункте 13 статьи 3096 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, в отношении товаров электронной торговли, предназначенных для реализации физическим лицам
1803
вывоз товаров электронной торговли, предназначенных для реализации физическим лицам, из сооружений
(из помещений, с площадок) до завершения действия таможенной процедуры таможенного склада в соответствии
с подпунктами 2 и 3 пункта 4 и пунктом 5 статьи 3096 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза либо без уведомления таможенного органа, предусмотренного пунктом 10 статьи 3096 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза".