Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 16 желтоқсандағы № 125 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. 2010 жылғы 20 мамырдағы Кеден одағы Комиссиясының № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне келесі өзгерістер енгізілсін:
а) 13-тармақтың төртінші – алтыншы абзацтары алынып тасталсын;
б) 15-тармақтың 20-тармақшасының бірінші абзацы (кестеден кейін) ", ал мұндай шарт (келісімшарт) болмаған жағдайда – мәміле бойынша коммерциялық құжаттарда көрсетілген мәліметтердің негізінде" сөздерімен толықтырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 декабря 2025 года № 125
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, следующие изменения:
а) абзацы четвертый – шестой пункта 13 исключить;
б) абзац первый (после таблицы) подпункта 20 пункта 15 дополнить словами ", а при отсутствии такого договора (контракта) – на основании сведений, указанных в коммерческих документах по сделке".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев