Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 14 шешімінің 1-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 106 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 52-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 20 маусымдағы № 48 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Техникалық регламенттерін әзірлеу, қабылдау, өзгерту және жою тәртібінің 58-тармағын ескере отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 14 "Кеден одағының "Май-тоңмай өнімдеріне арналған техникалық регламент" (ТР ТС 024/2011) техникалық регламентіне енгізілген өзгерістерді қолданысқа енгізу тәртібі туралы" шешімінің 1-тармағына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) мынадай мазмұндағы "г" және "д" тармақшаларымен толықтырылсын:
"г) Темперленбеген, лауран емес какао майының алмастырғыштарының сәйкестік бағалау құжаттары, 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 149 Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Кеден одағының техникалық регламентіне – Майлы-шикізат өнімдеріне арналған техникалық регламент (ТР ТС 024/2011) бойынша өзгерістер енгізу туралы" шешімінің күшіне енген күнінен кейін берілген немесе қабылданған жағдайда, 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін жарамды болып табылады. Егер дәлелдемелік материалдарға зерттеу (сынақ) хаттамалары қосылса, техникалық регламенттің 1-қосымшасында "Қанықпаған май қышқылдарының трансизомерлері" көрсеткіші бойынша талаптарға сәйкестілігі расталса, құжаттар өздерінің мерзім аяқталуына дейін жарамды болады.
д) 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында сәйкестікті бағалау туралы қолданыстағы құжаттар болған кезде 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін "Май қышқылдарының трансизомерлері" көрсеткіші бойынша техникалық регламентке 1-қосымшада белгіленген талаптарды ескермей, лаурин емес үлгідегі какао майын алмастырғыштарды өндіруге және айналысқа шығаруға жол беріледі.";
б) "в" тармақшасындағы "а" тармақшасындағы деген сөздер "а" және "г" тармақшаларындағы сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы шешім аяқталғаннан кейін күшіне енеді Ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 февраля 2024 г. № 14
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2025 года № 106
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, с учетом пункта 58 Порядка разработки, принятия, изменения и отмены технических регламентов Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2012 г. № 48, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 февраля 2024 г. № 14 "О порядке введения в действие изменений в технический регламент Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)" следующие изменения:
а) дополнить подпунктами "г" и "д" следующего содержания:
"г) документы об оценке соответствия заменителей масла какао нетемперируемых нелауринового типа, выданные или принятые после даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 149 "О внесении изменений в технический регламент Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)", действительны до 31 декабря 2026 г., а при условии дополнения доказательственных материалов протоколами исследований (испытаний) на соответствие требованиям, установленным приложением 1 к техническому регламенту по показателю "Трансизомеры жирных кислот", – до окончания срока их действия;
д) до 31 декабря 2026 г. допускаются производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза заменителей масла какао нетемперируемых нелауринового типа без учета требований, установленных приложением 1 к техническому регламенту по показателю "Трансизомеры жирных кислот", вступающих в силу с 1 января 2026 г., при наличии действующих документов об оценке соответствия.";
б) в подпункте "в" слова "в подпункте "а" заменить словами "в подпунктах "а" и "г".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев