Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 139 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 17 қарашадағы № 103 шешімі
2022 жылғы 19 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақта Тасымалдарды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің 12 бабы 2 тармағының екінші және үшінші абзацтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 139 "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті операторлары (органдары) арасындағы навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы" шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 17 қарашадағы
№ 103 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 139 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті операторлары (органдары) арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібінде (көрсетілген Шешімге № 1 қосымша):
а) 2-тармақта:
бірінші абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"навигациялық пломбаның идентификаторы" – навигациялық пломба тіркелген кезде ұлттық оператордың ақпараттық жүйесімен берілетін, UUID (Universally Unique IDentifier) стандартына сәйкес генерацияланған (қалыптастырылған) 36 таңбалы бірегей нөмір;";
жетінші абзац ", навигациялық пломбаның бекіту тетігінің жай-күйі және осы пломбамен болған штаттан тыс жағдайлар туралы" сөздерімен толықтырылсын;
жетінші абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі" – өндіруші навигациялық пломбаға берген, ол туралы ақпарат оның корпусына түсірілген және осы пломбаның ішінде қамтылған нөмір.
б) мынадай мазмұндағы 61-тармақпен толықтырылсын:
"61. Хабарламаны жіберуші өзінің ақпараттық жүйесінде қамтылған мәліметтер мен бұрын жіберілген хабарламада көрсетілген мәліметтер арасында сәйкессіздіктер анықтаған жағдайда, жіберуші бұрын жіберілген хабарламада қамтылған мәліметтердің күшін жою туралы хабарлама, сондай-ақ (қажет болған жағдайда) дұрыс мәліметтерді қамтитын жаңа хабарлама қалыптастырады.
Бұрын жіберілген хабарламада қамтылған мәліметтердің күшін жою туралы хабарлама бұрын жіберілген хабарламаның барлық алушыларына жіберіледі.
Егер бұрын хабарлама жіберілген тасымалды қадағалау аяқталған күннен бастап 30 күнтізбелік күннен астам уақыт өткен болса, бұрын жіберілген хабарламада қамтылған мәліметтердің күшін жою туралы хабарлама жіберілмейді."

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2023 г. № 139
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2025 года № 103
В соответствии с абзацами вторым и третьим пункта 2 статьи 12 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2023 г. № 139 "Об информационном взаимодействии между уполномоченными операторами (органами) государств – членов Евразийского экономического союза при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 17 ноября 2025 г. № 103
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2023 г. № 139
1. В Порядке информационного взаимодействия между уполномоченными операторами (органами) государств – членов Евразийского экономического союза при отслеживании перевозок с применением навигационных пломб (приложение № 1 к указанному Решению):
а) в пункте 2:
после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"идентификатор навигационной пломбы" – 36-символьный уникальный номер, присвоенный информационной системой национального оператора навигационной пломбе при ее регистрации, сгенерированный (сформированный) в соответствии со стандартом UUID (Universally Unique IDentifier);";
абзац седьмой дополнить словами ", состоянии запорного механизма навигационной пломбы и нештатных ситуациях, произошедших с этой пломбой";
после абзаца седьмого дополнить абзацем следующего содержания:
"уникальный идентификационный номер навигационной пломбы" – присвоенный производителем номер навигационной пломбы, информация о котором нанесена на ее корпус и содержится в такой пломбе.";
б) дополнить пунктом 61 следующего содержания:
"61. В случае выявления отправителем сообщения расхождений между сведениями, содержащимися в его информационной системе и сведениями, указанными в ранее направленном сообщении, отправитель формирует сообщение об аннулировании сведений, содержащихся в ранее направленном сообщении, а также новое сообщение (при необходимости), содержащее корректные сведения.
Сообщение об аннулировании сведений, содержащихся в ранее направленном сообщении, направляется всем получателям ранее направленного сообщения.
Сообщение об аннулировании сведений, содержащихся в ранее направленном сообщении, не направляется, если с даты завершения отслеживания перевозки, в рамках которого ранее направлялось сообщение, прошло более 30 календарных дней.";

в) кестедегі 7-тармақта екінші бағандағы "А02" оқиға коды бар позиция "навигациялық пломба қайта салынған кезде" деген сөздермен толықтырылсын;
г) 12-тармақта:
бірінші абзацта "01" бақылау коды көрсетілген "мәліметтер" деген сөздер бар." деген сөзбен ауыстырылсын:;
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"жол жүру операторларына – "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің кодын көрсете отырып;
тіркеу операторына – "08" тасымалдауды қадағалау кезеңінің кодын көрсете отырып.";
д) 14-тармақтағы "қадағалау коды" деген сөздер "тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 15-тармақтың бірінші абзацы "қиылысу кезінде" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын, "қадағалау операторы" деген сөздерден кейін "тасымалдау" деген сөзбен толықтырылсын;
ж) 16-тармақ "қадағалау операторы" деген сөздерден кейін "тасымалдау" деген сөзбен толықтырылсын;
з) 17-тармақтың екінші абзацындағы "XII бөлім" деген сөздер "VII бөлім" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 18-тармақта:
бірінші абзацта:
"тасымалдауды қадағалау операторына" деген сөздер "тіркеу операторына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мәліметтерді ұсыну қажет кезең және" деген сөздер алып тасталсын;
екінші абзац ", сәйкестендіргіші сұрауда көрсетілген навигациялық пломбаны қолдана отырып, сұрау салынған кезеңде қадағалануы жүзеге асырылған тасымалдардың барлық бірегей нөмірлері туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
к) 19-тармақта:
бірінші абзац "қадағалау операторы" деген сөздерден кейін "тасымалдар" деген сөзбен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "оның ішінде мәліметтер," және "уақыт белгісін көрсете отырып (сұрауда көрсетілген кезең шегінде)" деген сөздер алып тасталсын;
л) 21-тармақтың бірінші абзацында:
"бақылау операторы" деген сөздерден кейін "тасымалдау" деген сөзбен толықтырылсын;
"бақылау коды" деген сөздер "тасымалдауды бақылау кезеңінің коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 26-тармақтың екінші абзацындағы "хабарлама" деген сөз "сұрау" деген сөзбен ауыстырылсын, "құрамында" деген сөз "құрамында" деген сөзбен ауыстырылсын, "IV бөлімде" деген сөздер "III бөлімде" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) 27-тармақтағы "қадағалау коды" деген сөздер "тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
о) 33-тармақта:
"IV бөлім" деген сөздер "VIII бөлім" деген сөздермен ауыстырылсын;
"оқиға коды "В01" және "алып тастау" деген сөздер;
"XIII бөлім" деген сөздер "XII бөлім" деген сөздермен ауыстырылсын;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Тасымалды қадағалау операторы осы Тәртіптің 33-тармағында көрсетілген хабарламаны алғаннан кейін немесе тасымалды қадағалау басталған мүше мемлекеттің аумағынан қадағалау объектісі шыққанға дейін навигациялық пломбаға құжаттарды (мәліметтерді) берудің аяқталғаны туралы мәліметтер болмаған жағдайда, аумағында штаттан тыс жағдай туындаған және (немесе) рұқсатсыз әрекет жасалған мүше мемлекеттің қадағалау операторына VII бөлімде көзделген мәліметтерді қамтитын, тасымалды қадағалау кезеңінің "04" коды және мәліметтер құрамының XII бөліміне сәйкес штаттан тыс жағдай коды көрсетілген хабарламаны жібереді."
р) 35-тармақтағы "қадағалау коды" деген сөздер "тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды" деген сөздермен ауыстырылсын.

в) в пункте 7 в таблице позицию с кодом события "А02" в графе второй дополнить словами "при повторном наложении навигационной пломбы";
г) в пункте 12:
в абзаце первом слова "сведений, с указанием кода отслеживания "01"." заменить словом "сведений:";
после абзаца первого дополнить абзацами следующего содержания:
"операторам проследования – с указанием кода этапа отслеживания перевозки "01";
оператору регистрации – с указанием кода этапа отслеживания перевозки "08".";
д) в пункте 14 слова "кода отслеживания" заменить словами "кода этапа отслеживания перевозки";
е) абзац первый пункта 15 после слов "при пересечении" дополнить словом "государственной", после слов "оператор отслеживания" дополнить словом "перевозки";
ж) пункт 16 после слов "оператор отслеживания" дополнить словом "перевозки";
з) в абзаце втором пункта 17 слова "разделом XII" заменить словами "разделом VII";
и) в пункте 18:
в абзаце первом:
слова "оператору отслеживания перевозки" заменить словами "оператору регистрации";
слова "периода, за который необходимо представить сведения, и" исключить;
абзац второй дополнить словами ", обо всех уникальных номерах перевозок, отслеживание которых осуществлялось в запрашиваемый период с применением навигационной пломбы, идентификатор которой указан в запросе";
к) в пункте 19:
абзац первый после слов "оператор отслеживания" дополнить словом "перевозки";
в абзаце втором слова "в том числе сведения," и ", с указанием метки времени (в пределах периода, указанного в запросе)" исключить;
л) в абзаце первом пункта 21:
после слов "Оператор отслеживания" дополнить словом "перевозки";
слова "кода отслеживания" заменить словами "кода этапа отслеживания перевозки";
м) в абзаце втором пункта 26 слово "сообщение" заменить словом "запрос", слово "содержащее" заменить словом "содержащий", слова "разделом IV" заменить словами "разделом III";
н) в пункте 27 слова "кода отслеживания" заменить словами "кода этапа отслеживания перевозки";
о) в пункте 33:
слова "разделом IV" заменить словами "разделом VIII";
слова "кода события "В01" и" исключить;
слова "разделом XIII" заменить словами "разделом XII";
п) пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Оператор отслеживания перевозки после получения сообщения, указанного в пункте 33 настоящего Порядка, или в случае отсутствия сведений о завершении передачи документов (сведений) в навигационную пломбу до убытия объекта отслеживания с территории государства-члена, где началось отслеживание перевозки, направляет оператору проследования государства-члена, на территории которого возникла нештатная ситуация и (или) осуществлено несанкционированное действие, сообщение, содержащее сведения, предусмотренные разделом VII состава сведений, с указанием кода этапа отслеживания перевозки "04" и кода нештатной ситуации в соответствии с разделом XII состава сведений.";
р) в пункте 35 слова "кода отслеживания" заменить словами "кода этапа отслеживания перевозки".

2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті операторлары (органдары) әрбір бақыланатын тасымалдау бойынша алмасатын мәліметтердің құрамы (көрсетілген шешімге № 2 қосымша) мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 139 шешіміне
(жаңа редакцияда
-Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 17 қарашадағы
№ 103 шешімімен)
№ 2 ҚОСЫМША
Әрбір бақыланатын тасымалдау бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті операторлары (органдары) алмасатын мәліметтер ҚҰРАМЫ
I. Навигациялық пломба туралы ақпаратты сұратуда қамтылған мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі
2. Ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
II. Навигациялық пломба туралы ақпаратты іздеу нәтижелері туралы мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломба идентификаторы
2. Навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі
3. Навигациялық пломба моделі
4. Ұлттық оператордың ақпараттық жүйесінде навигациялық пломбаны тіркеу күні
5. Ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
6. Сұрауды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қатесіз өңделді (тасымалдау (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 101 – қате: ақпараттық жүйеде сұрауда көрсетілген нөмірі бар пломба туралы мәліметтер табылмады;
в) 203 – қате: ақпараттық жүйеде сұрауда көрсетілген нөмірі бар навигациялық пломба тіркелген, бірақ тасымалдауды бақылауды жүзеге асыру үшін пайдаланылуы мүмкін емес
III. Навигациялық пломбамен іс-әрекеттер жасауға арналған сұрау салуда қамтылған мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломба идентификаторы
2. Ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
3. Оқиға коды
4. "А03", "А04" оқиғалар кодтары кезіндегі тасымалдаудың бірегей нөмірі
5. Навигациялық пломбамен әрекет ету туралы шешім қабылдаған бақылаушы органның атауы
6. Навигациялық пломбамен жіберілетін хабарламалар арасындағы уақыт аралығы, "А07" оқиға коды кезіндегі минуттар саны (1-ден 120-ға дейін)
7. "А04" оқиға коды кезінде навигациялық пломбаны сөндірудің себебі
IV. Навигациялық пломбасы бар әрекеттер туралы мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломба идентификаторы
2. "А06" оқиға кодын қоспағанда, тасымалдаудың бірегей нөмірі
3. Ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
4. Оқиға коды

2. Состав сведений, которыми обмениваются уполномоченные операторы (органы) государств – членов Евразийского экономического союза по каждой отслеживаемой перевозке (приложение № 2 к указанному Решению) изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 сентября 2023 г. № 139
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 17 ноября 2025 г. № 103)
СОСТАВ
сведений, которыми обмениваются уполномоченные операторы (органы) государств – членов Евразийского экономического союза по каждой отслеживаемой перевозке
I. Состав сведений, содержащихся в запросе информации о навигационной пломбе
1. Уникальный идентификационный номер навигационной пломбы
2. Наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
II. Состав сведений о результатах поиска информации о навигационной пломбе
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Уникальный идентификационный номер навигационной пломбы
3. Модель навигационной пломбы
4. Дата регистрации навигационной пломбы в информационной системе национального оператора
5. Наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
6. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 101 – ошибка: сведения о пломбе с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены;
в) 203 – ошибка: навигационная пломба с указанным в запросе номером в информационной системе зарегистрирована, но не может быть использована для осуществления отслеживания перевозки
III. Состав сведений, содержащихся в запросе на совершение действий с навигационной пломбой
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
3. Код события
4. Уникальный номер перевозки при кодах событий "А03", "А04"
5. Наименование контролирующего органа, принявшего решение о действии с навигационной пломбой
6. Временной интервал между сообщениями, направляемыми навигационной пломбой, количество минут (от 1 до 120) при коде события "А07"
7. Причина деактивации навигационной пломбы при коде события "А04"
IV. Состав сведений о действиях с навигационной пломбой
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Уникальный номер перевозки, за исключением кода события "А06"
3. Наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
4. Код события

5. "А02", "А03", "А04", "А05", "А06", "А07", "А08" оқиғалар кодтары кезіндегі оқиғаның күні мен уақыты
6. Сұрауды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қатесіз өңделді (тасымалдау (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 101 – қате: ақпараттық жүйеде сұрауда көрсетілген нөмірі бар пломба туралы мәліметтер табылмады;
в) 102 – қате: ақпараттық жүйеде сұрауда көрсетілген нөмірмен тасымалдау туралы мәліметтер табылмады;
г) 201 – қате: навигациялық пломбасы бар әрекеттер орындалмады;
д) 202-қате: сұрауда көрсетілген нөмірі бар навигациялық пломба сұрауда көрсетілген нөмірмен тасымалдауды бақылау үшін қолданылмайды
7. "А05" оқиға коды кезіндегі қашықтықтан операция коды:
а) "D0" - арнайы құрылғыны қолдана отырып операция жасалғаны туралы хабарлама;
б) "D1" – операцияны қашықтан жасауға сұрау салу
8. Шешім қабылдаған бақылаушы органның атауы
"А02", "А05" және "А08" оқиғалар кодтары кезінде навигациялық пломбамен жасалған іс-қимыл туралы
9. "А07" оқиға коды кезінде навигациялық пломбадан хабарламаларды жіберу кезеңділігі
10. "А08" оқиға коды кезіндегі жаңа навигациялық пломба туралы мәліметтер:
а) жаңа навигациялық пломбаның идентификаторы;
б) навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі;
в) ақпараттық жүйесінде жаңа навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы;
г) навигациялық пломбаны ауыстыру себептері;
д) навигациялық пломбаны ауыстыру орны, күні және уақыты;
е) навигациялық пломбаны ауыстыруды жүзеге асырған ұйымның немесе мемлекеттік билік органының атауы
V. Навигациялық пломбаға ақпаратты жазуға арналған сұрау салуда қамтылған мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломба идентификаторы
2. Сұрау салу жіберілетін және ақпараттық жүйеде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
3. Бірегей тасымалдау нөмірі
4. Навигациялық пломбаға жазу үшін мәліметтер
5. Бақылаушы органның навигациялық пломбаны іске қосуға рұқсатының болу белгісі
VI. Навигациялық пломбаға ақпаратты жазу нәтижелері туралы мәліметтер құрамы
1. Навигациялық пломба идентификаторы
2. Ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
3. Сұрауды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қатесіз өңделді (тасымалдау (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 201– қате: навигациялық пломбасы бар әрекеттер орындалмады
VII. Тасымалдауды қадағалау туралы мәліметтер құрамы
1. Бірегей тасымалдау нөмірі
2. Тасымалдауды қадағалайтын ұлттық оператордың атауы
3. Сұрауды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қатесіз өңделді (тасымалдау (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 102 – қате: ақпараттық жүйеде сұрауда көрсетілген нөмірмен тасымалдау туралы мәліметтер табылмады;
в) 104 – тасымалдаудың бірегей нөмірі бойынша мәліметтер табылды, бірақ тек жол жүру операторына ғана ұсынылуы мүмкін

5. Дата и время события при кодах событий "А02", "А03", "А04", "А05", "А06", "А07", "А08"
6. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 101 – ошибка: сведения о пломбе с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены;
в) 102 – ошибка: сведения о перевозке с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены;
г) 201 – ошибка: действия с навигационной пломбой не совершены;
д) 202 – ошибка: навигационная пломба с указанным в запросе номером не применяется для отслеживания перевозки с указанным в запросе номером
7. Код дистанционной операции при коде события "А05":
а) "D0" – сообщение о совершении операции с применением специального устройства;
б) "D1" – запрос на совершение операции дистанционно
8. Наименование контролирующего органа, принявшего решение
о действии с навигационной пломбой при кодах событий "А02", "А05"
и "А08"
9. Периодичность направления сообщений от навигационной пломбы при коде события "А07"
10. Сведения о новой навигационной пломбе при коде события "А08":
а) идентификатор новой навигационной пломбы;
б) уникальный идентификационный номер навигационной пломбы;
в) наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована новая навигационная пломба;
г) причины замены навигационной пломбы;
д) место, дата и время замены навигационной пломбы;
е) наименование организации или органа государственной власти, осуществивших замену навигационной пломбы
V. Состав сведений, содержащихся в запросе на запись информации в навигационную пломбу
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Наименование национального оператора, которому направляется запрос и в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
3. Уникальный номер перевозки
4. Сведения для записи в навигационную пломбу
5. Признак наличия разрешения контролирующего органа на активацию навигационной пломбы
VI. Состав сведений о результатах записи информации в навигационную пломбу
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
3. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 201 – ошибка: действия с навигационной пломбой не совершены
VII. Состав сведений об отслеживании перевозки
1. Уникальный номер перевозки
2. Наименование национального оператора, отслеживающего перевозку
3. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 102 – ошибка: сведения о перевозке с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены;
в) 104 – сведения по уникальному номеру перевозки найдены, но могут быть представлены только оператору проследования

4. Тасымалдауды бақылау кезеңінің коды:
а) 01 – бақылауды бастау;
б) 02 – бақылауды аяқтау;
в) 03 – тасымалдау туралы мәліметтер;
г) 04 – штаттан тыс жағдай және (немесе) рұқсат етілмеген әрекеттер;
д) 05 – байқауды тоқтатпай навигациялық пломбаны алу;
е) 06-навигациялық пломбаны ауыстыруға байланысты оны деактивациялау;
ж) 07 – штаттан тыс жағдай және (немесе) санкцияланбаған әрекеттер жағдайында бақылау объектісін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу;
з) 08 – бақылауды бастау, тіркеу операторы үшін ақпарат
5. Тасымалдауды бақылау кезеңдерінің кодтарын қоспағанда, оқиға коды "03", "07", "08"
6. Тасымалдауды қадағалау кезеңдерінің кодтарын қоспағанда, "А02", "А03", "А04", "А05", "А06", "А07", "А08", "В01" оқиғалар кодтары кезіндегі оқиғаның күні мен уақыты "03", "07", "08"
7. "04" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезінде осы құжаттың XII бөліміне сәйкес Код
8. Навигациялық пломба туралы мәліметтер:
а) навигациялық пломба идентификаторы;
б) "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезіндегі навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі;
в) ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы;
г) тасымалдауды қадағалау кезеңдерінің "03" және "04" кодтары кезінде навигациялық пломбадан алынған технологиялық деректер:
қайта зарядталатын батарея деңгейі;
географиялық бойлық;
географиялық ендік;
қозғалыс жылдамдығы;
уақыт белгісі;
осы құжаттың XII бөліміне сәйкес код
(тіркеу операторынан осындай ақпарат түскен кезде);
навигациялық пломбаның бекіту механизмінің жай-күйі;
навигациялық пломба тіркелген ақпараттық жүйенің мәліметтерін ескере отырып, нақты уақыт белгісі
9. Тасымалдауды қадағалау кезеңінің "06" коды кезіндегі жаңа навигациялық пломба туралы мәліметтер:
а) навигациялық пломба идентификаторы;
б) навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі;
в) ақпараттық жүйесінде навигациялық пломба тіркелген ұлттық оператордың атауы
10. "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезіндегі көлік құралы түрінің коды:
а) 20-теміржол көлігі;
б) 30 – "31" және "32" көлік құралдары түрінің кодтарында көрсетілген көлік құралдарын қоспағанда, автомобиль көлігі;
в) 31-көлік құралдарының құрамы (жартылай тіркемесі немесе тіркемесі бар тартқыш);
г) 32-көлік құралдарының құрамы (тіркемесі (тіркемелері) және жартылай тіркемелері (жартылай тіркемелері) бар тартқыш)
11. Тасымалдауды қадағалау кезеңінің "01" коды кезінде көлік құралының тіркеу нөмірі (контейнердің сәйкестендіру нөмірі)

4. Код этапа отслеживания перевозки:
а) 01 – начало отслеживания;
б) 02 – завершение отслеживания;
в) 03 – сведения о перевозке;
г) 04 – нештатная ситуация и (или) несанкционированные действия;
д) 05 – снятие навигационной пломбы без прекращения наблюдения;
е) 06 – деактивация навигационной пломбы в связи с ее заменой;
ж) 07 – перемещение объекта отслеживания через государственную границу государства – члена Евразийского экономического союза в случае нештатной ситуации и (или) несанкционированных действий;
з) 08 – начало отслеживания, информация для оператора регистрации
5. Код события, за исключением кодов этапов отслеживания перевозки "03", "07", "08"
6. Дата и время события при кодах событий А02", "А03", "А04", "А05", "А06", "А07", "А08", "В01", за исключением кодов этапов отслеживания перевозки "03", "07", "08"
7. Код в соответствии с разделом XII настоящего документа при коде этапа отслеживания перевозки "04"
8. Сведения о навигационной пломбе:
а) идентификатор навигационной пломбы;
б) уникальный идентификационный номер навигационной пломбы при коде этапа отслеживания перевозки "01";
в) наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба;
г) технологические данные, полученные от навигационной пломбы при кодах этапов отслеживания перевозки "03" и "04":
уровень заряда аккумуляторной батареи;
географическая долгота;
географическая широта;
скорость перемещения;
метка времени;
код в соответствии с разделом XII настоящего документа (при поступлении такой информации от оператора регистрации);
состояние запорного механизма навигационной пломбы;
фактическая метка времени с учетом сведений информационной системы, в которой зарегистрирована навигационная пломба
9. Сведения о новой навигационной пломбе при коде этапа отслеживания перевозки "06":
а) идентификатор навигационной пломбы;
б) уникальный идентификационный номер навигационной пломбы;
в) наименование национального оператора, в информационной системе которого зарегистрирована навигационная пломба
10. Код вида транспортного средства при коде этапа отслеживания перевозки "01":
а) 20 – железнодорожный транспорт;
б) 30 – автомобильный транспорт, за исключением транспортных средств, указанных в кодах вида транспортных средств "31" и "32";
в) 31 – состав транспортных средств (тягач с полуприцепом или прицепом);
г) 32 – состав транспортных средств (тягач с прицепом (прицепами) и полуприцепом (полуприцепами))
11. Регистрационный номер транспортного средства (идентификационный номер контейнера) при коде этапа отслеживания перевозки "01"

12. "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезінде Автомобиль көлігіне арналған көлік құралы туралы мәліметтер:
а) көлік құралының түрі;
б) көлік құралын тіркеу елі
13. "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезінде маршрут (анықталған жағдайда)
14. "01" тасымалдауды қадағалау кезеңінің коды кезіндегі сауда рәсімі түрінің коды:
а) 01 – сыртқы сауда (транзит);
б) 02 – сыртқы сауда (экспорт);
в) 03 – өзара сауда.
Тасымалды қадағалау кезеңінің "01" коды кезінде қадағалауға жататын тауар санатының коды:
15. 01 – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 2203 00, 2204, 2205, 2206 00, 2207 және 2208 тауар позицияларында жіктелетін алкоголь өнімі, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан экспорт кедендік рәсіміне сәйкес әкетілетін немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында өзара сауда шеңберінде тасымалданатын;
02 – ЕАЭО СЭҚ ТН 2401, 2402 және 2403 тауар позицияларында жіктелетін темекі, темекі бұйымдары, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан экспорт кедендік рәсіміне сәйкес әкетілетін немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында өзара сауда шеңберінде тасымалданатын;
03 – арнайы экономикалық шаралар қолданылатын тауарлар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан экспорт кедендік рәсіміне сәйкес әкетілетін немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында өзара сауда шеңберінде тасымалданатын;
04 – ЕАЭО СЭҚ ТН 2404, 2939 79 00 00, 2939 80 00 00 тауар позицияларында жіктелетін никотинқұрамды өнім, никотиндік шикізат, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан экспорт кедендік рәсіміне сәйкес әкетілетін;
16. Тасымалды қадағалау кезеңінің "01" коды кезінде тасымалдауды сүйемелдейтін құжат туралы мәліметтер:
а) транзиттік декларацияның тіркеу нөмірі (сауда рәсімінің түрі "01" коды кезінде);
б) тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі (сауда рәсімінің түрі "02" коды кезінде);
в) көлік (тасымалдау) құжатының күні мен тіркеу нөмірі (сауда рәсімінің түрі "03" коды кезінде).
17. Тасымалды қадағалау кезеңінің "01" коды кезінде тасымалдаушы туралы мәліметтер (атауы, тіркелген елі, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық органында есепке қою кезінде берілген нөмірі (бар болса), тасымалдаушының телефон нөмірі, жүргізушінің телефон нөмірі (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)).

12. Сведения о транспортном средстве для автомобильного транспорта при коде этапа отслеживания перевозки "01":
а) тип транспортного средства;
б) страна регистрации транспортного средства
13. Маршрут (в случае его установления) при коде этапа отслеживания перевозки "01"
14. Код типа торговой процедуры при коде этапа отслеживания перевозки "01":
а) 01 – внешняя торговля (транзит);
б) 02 – внешняя торговля (экспорт);
в) 03 – взаимная торговля
15. Код категории товара, подлежащего отслеживанию, при коде этапа отслеживания перевозки "01":
01 – алкогольная продукция, классифицируемая в товарных позициях 2203 00, 2204, 2205, 2206 00, 2207 и 2208 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), вывозимая с таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой экспорта или перемещаемая между государствами – членами Евразийского экономического союза в рамках взаимной торговли;
02 – табак, табачные изделия, классифицируемые в товарных позициях 2401, 2402 и 2403 ТН ВЭД ЕАЭС, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой экспорта или перемещаемые между государствами – членами Евразийского экономического союза в рамках взаимной торговли;
03 – товары, в отношении которых применяются специальные экономические меры, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой экспорта или перемещаемые между государствами – членами Евразийского экономического союза в рамках взаимной торговли;
04 – никотинсодержащая продукция, никотиновое сырье, классифицируемые в товарных позициях 2404, 2939 79 00 00, 2939 80 00 00 ТН ВЭД ЕАЭС, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой экспорта
16. Сведения о документе, сопровождающем перевозку при коде этапа отслеживания перевозки "01":
а) регистрационный номер транзитной декларации (при коде типа торговой процедуры "01");
б) регистрационный номер декларации на товары (при коде типа торговой процедуры "02");
в) дата и регистрационный номер транспортного (перевозочного) документа (при коде типа торговой процедуры "03")
17. Сведения о перевозчике (наименование, страна регистрации, номер, присвоенный при постановке на учет в налоговом органе государства – члена Евразийского экономического союза (при наличии), номер телефона перевозчика, номер телефона водителя (при автомобильных перевозках)) при коде этапа отслеживания перевозки "01"

18. Тасымалды қадағалау кезеңінің "01" коды кезінде навигациялық пломбаны шешіп алу орны (ел коды, кеден органының коды (сауда рәсімінің түрі "01" немесе "02" коды кезінде), навигациялық пломбаны шешіп алу орнының мекенжайы және (немесе) географиялық координаттары (сауда рәсімінің түрі "03" коды кезінде)).
VIII. Навигациялық пломбадан алынған технологиялық деректер туралы мәліметтердің құрамы
1. Навигациялық пломбаның идентификаторы
2. Сұрау салуды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қателіктерсіз өңделді (тасымалдау (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 101 – қате: сұрауда көрсетілген нөмірі бар пломба туралы мәлімет ақпараттық жүйеде табылмады;
в) 103 – навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша мәліметтер табылды, бірақ олар тек тасымалды қадағалау операторына берілуі мүмкін.
3. Навигациялық пломбадан алынған технологиялық деректер:
а) аккумулятор батареясының заряд деңгейі;
б) географиялық бойлық;
в) географиялық ендік;
г) қозғалыс жылдамдығы;
д) уақыт белгісі;
е) осы құжаттың XII бөліміне сәйкес код (мұндай ақпарат тіркеу операторынан түскен жағдайда);
ж) навигациялық пломбаның бекіту тетігінің жай-күйі;
з) навигациялық пломба тіркелген ақпараттық жүйенің мәліметтерін ескере отырып, нақты уақыт белгісі.
IX. Навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша ақпарат сұрауындағы мәліметтердің құрамы
1. Навигациялық пломбаның идентификаторы
2. Тасымалдың бірегей нөмірі, сұрау түрінің "Т1" коды кезінд
3. Мәліметтерді ұсыну кезеңі, сұрау түрінің "Т0" коды кезінде:
а) кезеңнің басталу күні;
б) кезеңнің аяқталу күні
4. Сұрау түрінің коды:
а) "Т0" – навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша тасымалдың бірегей нөмірлерін сұрау;
б) "Т1" – навигациялық пломбаның технологиялық деректері туралы сұрау
X. Навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша тасымалдардың бірегей нөмірлері туралы мәліметтердің құрамы
1. Навигациялық пломбаның идентификаторы
2. Сұрау салуды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қателіктерсіз өңделді (тасымал (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 101 – қате: сұрауда көрсетілген нөмірі бар пломба туралы мәлімет ақпараттық жүйеде табылмады
3. Тасымалдың бірегей нөмірі
4. Тасымалды қадағалайтын (қадағалаған) ұлттық оператордың атауы
5. Тасымал жүзеге асырылатын (жүзеге асырылған) елдердің кодтары, Дүниежүзілік елдер классификаторы бойынша
IX. Навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша ақпарат сұрауындағы мәліметтердің құрамы
1. Навигациялық пломбаның идентификаторы
2. Сұрау түрінің "Т1" коды кезінде тасымалдың бірегей нөмірі
3. Сұрау түрінің "Т0" коды кезінде мәліметтерді ұсыну кезеңі:
а) кезеңнің басталу күні;
б) кезеңнің аяқталу күні
4. Сұрау түрінің коды:
а) "Т0" – навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша тасымалдың бірегей нөмірлерін сұрау;
б) "Т1" – навигациялық пломбаның технологиялық деректері туралы сұрау
X. Навигациялық пломбаның идентификаторы бойынша тасымалдардың бірегей нөмірлері туралы мәліметтердің құрамы
1. Навигациялық пломбаның идентификаторы
2. Сұрауды өңдеу нәтижесінің коды:
а) 000 – сұрау қателіктерсіз өңделді (тасымал (пломба) туралы мәліметтер табылды);
б) 101 – қате: сұрауда көрсетілген нөмірі бар пломба туралы мәлімет ақпараттық жүйеде табылмады
3. Тасымалдың бірегей нөмірі
4. Тасымалды қадағалайтын (қадағалаған) ұлттық оператордың атауы
5. Тасымал жүзеге асырылатын (жүзеге асырылған) елдердің кодтары, Дүниежүзілік елдер классификаторы бойынша
XI. Тасымалдың бірегей нөмірі бойынша қадағалау туралы ақпарат сұрауындағы мәліметтердің құрамы
Тасымалдың бірегей нөмірі
XII. Навигациялық пломбамен орын алуы мүмкін штаттан тыс жағдайлар (рұқсатсыз әрекеттер) классификаторы
Код
Атауы
01
Навигациялық пломбаның пломбалау элементінің тұтастығын бұзу
02
Навигациялық пломбаның электрондық блогының корпусының тұтастығын бұзу
03
Автомобиль көлігімен жүзеге асырылатын тасымалдың маршрутынан 50 км-ден артық ауытқу немесе тасымал жағдайына байланысты бақылаушы орган белгілеген басқа параметрдің өзгеруі
04
Навигациялық пломбаның ақауы
05
Навигациялық пломбаның қуат көзі (аккумуляторы) деңгейінің 15 пайыздан төмен болуы
06
Навигациялық пломбаның технологиялық деректерін қамтитын хабарламалардың екі қатарынан келесі ақпараттық өзара әрекет кезеңінде навигациялық пломбаның тіркелген ұлттық операторының ақпараттық жүйесіне тасымалды қадағалау операторына жетпегені
07
Рұқсатсыз әрекеттер
".

18. Место снятия навигационной пломбы (код страны, код таможенного органа (при коде типа торговой процедуры "01" или "02"), адрес и (или) географические координаты места снятия навигационной пломбы (при коде типа торговой процедуры "03")) при коде этапа отслеживания перевозки "01"
VIII. Состав сведений о технологических данных, полученных от навигационной пломбы
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 101 – ошибка: сведения о пломбе с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены;
в) 103 – сведения по идентификатору навигационной пломбы найдены, но могут быть представлены только оператору отслеживания перевозки
3. Технологические данные, полученные от навигационной пломбы:
а) уровень заряда аккумуляторной батареи;
б) географическая долгота;
в) географическая широта;
г) скорость перемещения;
д) метка времени;
е) код в соответствии с разделом XII настоящего документа (при поступлении такой информации от оператора регистрации);
ж) состояние запорного механизма навигационной пломбы;
з) фактическая метка времени с учетом сведений информационной системы, в которой зарегистрирована навигационная пломба
IX. Состав сведений, содержащихся в запросе информации по идентификатору навигационной пломбы
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Уникальный номер перевозки при коде типа запроса "Т1"
3. Период предоставления сведений при коде типа запроса "Т0":
а) дата начала периода;
б) дата окончания периода
4. Код типа запроса:
а) "Т0" – запрос уникальных номеров перевозки по идентификатору навигационной пломбы;
б) "Т1" – запрос о технологических данных навигационной пломбы
X. Состав сведений об уникальных номерах перевозок по идентификатору навигационной пломбы
1. Идентификатор навигационной пломбы
2. Код результата обработки запроса:
а) 000 – запрос обработан без ошибок (сведения о перевозке (пломбе) найдены);
б) 101 – ошибка: сведения по пломбе с указанным в запросе номером в информационной системе не найдены
3. Уникальный номер перевозки
4. Наименование национального оператора, отслеживающего (отслеживавшего) перевозку
5. Коды стран, по территориям которых осуществляется (осуществлялась) перевозка в соответствии с классификатором стран мира
XI. Состав сведений, содержащихся в запросе информации об отслеживании по уникальному номеру перевозки
Уникальный номер перевозки
XII. Классификатор нештатных ситуаций (несанкционированных действий), которые могут произойти с навигационной пломбой
Код
Наименование
01
нарушение целостности элемента пломбирования навигационной пломбы
02
нарушение целостности корпуса электронного блока навигационной пломбы
03
отклонение перевозки, осуществляемой автомобильным транспортом, от маршрута следования на расстояние более 50 км или изменение иного параметра, установленного контролирующим органом в зависимости от условий перевозки
04
неисправность навигационной пломбы
05
уровень заряда источника питания (аккумулятора) навигационной пломбы ниже 15 процентов
06
непоступление оператору отслеживания перевозки сообщений, содержащих технологические данные навигационной пломбы, на протяжении двух следующих друг за другом периодов информационного взаимодействия между навигационной пломбой и национальным оператором, в информационной системе которого зарегистрирована такая навигационная пломба
07
несанкционированные действия
".