Қытай Халық Республикасынан шығатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін титан диоксидіне қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шараны қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қазандағы № 96 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) (әрі қарай – Хаттама) 107-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қытай Халық Республикасынан шығатын және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағына әкелінетін, құрғақ затқа шаққанда 80 масс. % немесе одан да көп титан диоксидін қамтитын (№ 2 қосымшаға сәйкес пигменттердің түрлерінен басқа) титан диоксиді негізіндегі пигменттерге қатысты, ЕАЭО СЭҚ ТН 3206 11 000 0 кодымен сыныпталатын (бұдан әрі – титан диоксиді) тауарларға № 1 қосымшада белгіленген мөлшерлерде демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шараны қолдансын, осы демпингке қарсы шараның қолданылу мерзімі 5 жыл болып белгіленсін.
2. № 3 қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген өндірушілер қабылдаған бағалық міндеттемелерді мақұлдансын.
3. Осы Шешімде көзделген демпингке қарсы баж осы Шешімге № 3 Қосымшада қарастырылған тізбеде көрсетілген өндірушілер дайындайтын титан диоксидіне төленбейді деп белгіленсін, бұл ретте осындай тауарлар декларантында тауарларға арналған декларацияны тіркеу күні аталған өндірушінің уәкілетті қызметкері қол қойған және осындай өндірушінің мөрімен куәландырылған № 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіруші сертификаты болуы және осындай сертификат туралы мәліметтер тауарларға арналған декларацияда мәлімделуі керек.
4. Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаменті:
Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) кеден ісі саласында уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарына осы Шешімге № 3 Қосымшада қарастырылған тізімде келтірілген өндірушілердің уәкілетті қызметкерлері қолдарының және мөрлері бедерлерінің үлгілерін жіберсін;
осы Шешімде көзделген баға міндеттемелерінің орындалуын бақылауды жүзеге асырсын;
№ 5 қосымшаға сәйкес мүше мемлекеттерге тауар жеткізуді жүзеге асыруға қатысты "Титановые инвестиции" жауапкершілігі шектеулі қоғамы ұсынған ұсынылған тәсілдердің сақталуын мониторингтеуді жүзеге асырсын;
"Титановые инвестиции" жауапкершілігі шектеулі қоғамы көрсетілген ұсынылған тәсілдерді сақтамаған жағдайда, Хаттаманың 110-тармағына сәйкес қайталама демпингке қарсы тергеп-тексеруді жүргізсін.

О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении диоксида титана, происходящего из Китайской Народной Республики и ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2025 года № 96
В соответствии с пунктом 107 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Протокол) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению № 1 в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее – Союз) пигментов, изготовленных на основе диоксида титана, содержащих 80 мас. % или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество (за исключением разновидностей пигментов по перечню согласно приложению № 2), происходящих из Китайской Народной Республики и классифицируемых кодом 3206 11 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС (далее – диоксид титана), установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
2. Одобрить принятые производителями по перечню согласно приложению № 3 ценовые обязательства.
3. Установить, что антидемпинговая пошлина, предусмотренная настоящим Решением, не взимается в отношении диоксида титана, изготавливаемого производителями, указанными в перечне, предусмотренном приложением № 3 к настоящему Решению, при наличии у декларанта такого товара на дату регистрации декларации на товары сертификата производителя по форме согласно приложению № 4, подписанного уполномоченным сотрудником соответствующего производителя и заверенного печатью такого производителя, и при заявлении сведений о таком сертификате в декларации на товары.
4. Департаменту защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии:
направить государственным органам государств – членов Союза (далее – государства-члены), уполномоченным в сфере таможенного дела, образцы подписей уполномоченных сотрудников и оттисков печатей производителей, указанных в перечне, предусмотренном приложением № 3 к настоящему Решению;
осуществлять контроль за исполнением ценовых обязательств, одобренных настоящим Решением;
осуществлять мониторинг соблюдения представленных обществом с ограниченной ответственностью "Титановые инвестиции" рекомендованных подходов к осуществлению поставок товара в государства-члены согласно приложению № 5;
в случае несоблюдения обществом с ограниченной ответственностью "Титановые инвестиции" указанных рекомендованных подходов провести повторное антидемпинговое расследование в соответствии с пунктом 110 Протокола.

5. Титан диоксидінің әкелінетін мөлшері туралы мәліметтерді қамтитын және оны әкелу жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің уәкілеттік берілген мемлекеттік органы берген, тауарларға арналған декларация тіркелген күнге декларация берушінің мақсатты тағайындауды растайтын құжаты болған жағдайда Одақтың кеден аумағына титан диоксидін әкелу кезінде (бағалық міндеттемелер шегінен тыс) Армения Республикасы үшін 250 тонна, Беларусь Республикасы үшін тауарларды өндіру мақсатында 4 500 тонна, оның кемінде 2 000 тоннасы декоративті қаптамалық материалдарға арналған негіз-қағаз өндіру үшін пайдалануға арналған, Қазақстан Республикасы үшін 5 000 тонна және Қырғыз Республикасы үшін 300 тонна көлемінде жыл сайынғы көлемдер шегінде осы Шешімде көзделген демпингке қарсы баж алынбайтыны айқындалсын. Мұндай құжат туралы мәліметтер тауарларға арналған декларацияда мәлімделуге жатады.
6.  Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласында уәкілеттік берілген мемлекеттік органдары ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын да, тауардың атауын да басшылыққа ала отырып, осы Шешімде көзделген демпингке қарсы баж алуды қамтамасыз етсін.
7. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 96 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Демпингке қарсы баж СТАВКАЛАРЫНЫҢ МӨЛШЕРЛЕРІ
Тауар атауы
Өндіруші
Демпингке қарсы баж ставкасының мөлшері (кедендік құнның пайызы)
Титан диоксиді негізінде жасалған және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қазандағы № 96 Шешімінің 1-тармағында көрсетілген пигменттер
LB Group Co., Ltd.
(заңды мекенжайы: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China);
Henan Billions Advanced Material Co., Ltd.
(заңды мекенжайы: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China);
LB Lufeng Titanium Industry Co., Ltd.
(заңды мекенжайы: Yangjie Street, Qinfeng Town, Lufeng County, Chuxiong Yi Autonomous Prefecture, Yunnan, China);
LB Sichuan Titanium Industry Co., Ltd.
(заңды мекенжайы: Xinshi Industrial Development Zone, Mianzhu City, Sichuan, China);
LB Xiangyang Titanium Industry Co., Ltd.
(заңды мекенжайы: 1 Bianhe Road, Chengguan, Nanzhang, Hubei, China)
14,27
Shandong Dawn Titanium Industry Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Dawn Industry Park, North of Heping Road, Longkou Development Zone, Longkou City, Shandong Province, China)
16,25
өзгелері
16,25
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 96 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Демпингке қарсы баж алуға жатпайтын тауардың алуан түрлілігі ТІЗБЕСІ
Тауар алуан түрлілігі
Алуан түрлілікке жатқызудың негіздемелері

5. Определить, что антидемпинговая пошлина, предусмотренная настоящим Решением, не взимается при ввозе на таможенную территорию Союза диоксида титана в пределах ежегодных объемов (вне рамок ценовых обязательств) в размере 250 тонн для Республики Армения, 4 500 тонн для Республики Беларусь, предназначенных для использования при производстве товаров, из которых не менее 2 000 тонн для производства бумаги-основы для декоративных облицовочных материалов, 5 000 тонн для Республики Казахстан и 300 тонн для Кыргызской Республики при наличии у декларанта на дату регистрации декларации на товары документа, подтверждающего целевое назначение диоксида титана, выданного уполномоченным органом исполнительной власти государства-члена, на территорию которого осуществляется его ввоз, и содержащего сведения о количестве ввозимого товара. Сведения о таком документе подлежат заявлению в декларации на товары.
6. Государственным органам государств-членов, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением, руководствуясь как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
7. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 октября 2025 г. № 96
РАЗМЕРЫ СТАВОК
антидемпинговой пошлины
Наименование товара
Производитель
Размер ставки антидемпинговой пошлины (процентов от таможенной стоимости)
Пигменты, изготовленные на основе диоксида титана и указанные в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 14 октября
2025 г. № 96
LB Group Co., Ltd.
(юридический адрес: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China);
Henan Billions Advanced Material Co., Ltd.
(юридический адрес: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China);
LB Lufeng Titanium Industry Co., Ltd.
(юридический адрес: Yangjie Street, Qinfeng Town, Lufeng County, Chuxiong Yi Autonomous Prefecture, Yunnan, China);
LB Sichuan Titanium Industry Co., Ltd.
(юридический адрес: Xinshi Industrial Development Zone, Mianzhu City, Sichuan, China);
LB Xiangyang Titanium Industry Co., Ltd.
(юридический адрес: 1 Bianhe Road, Chengguan, Nanzhang, Hubei, China)
14,27
Shandong Dawn Titanium Industry Co., Ltd.
(юридический адрес: Dawn Industry Park, North of Heping Road, Longkou Development Zone, Longkou City, Shandong Province, China)
16,25
прочие
16,25
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 октября 2025 г. № 96
ПЕРЕЧЕНЬ
разновидностей товара, в отношении которых антидемпинговая пошлина не подлежит взиманию
Разновидность товара
Основания для отнесения к разновидности

1. Титан диоксиді негізінде жасалған, азық-түлік өнімдерін өндіруге арналған пигменттер (техникалық функциясы "бояғыш" болып табылатын "Титан диоксиді" (E-171) тағамдық қоспасы, оған қойылатын талаптар Кеден одағының "Тағамдық қоспалар, хош иістендіргіштер және технологиялық қосалқы құралдар қауіпсіздігінің талаптары" техникалық регламентінде (КО ТР 029/2012) белгіленген)
Кеден одағының "Тағамдық қоспалар, хош иістендіргіштер және технологиялық қосалқы құралдар қауіпсіздігінің талаптары" техникалық регламентінің талаптарына тауардың сәйкестігін бағалау туралы құжаттар (сәйкестікті бағалау құжаты туралы мәліметтер) (КО ТР 029/2012)
2. Фармацевтикалық өнімдерді өндіруге арналған (фармацевтикалық өнімдерді өндіруге арналған шикізат, белсенді әсер етуші заттар) титан диоксиді негізінде жасалған пигменттер
Еуразиялық экономикалық одақтың Фармакопеясы талаптарына және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік фармакопеяларының талаптарына тауардың сәйкестігін растайтын құжаттар, ал ондай құжаттар болмаған жағдайда – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасында және кеден аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдердің (тауарлардың) Бірыңғай тізбесінің II бөлімі 11-тармағының төртінші абзацында көзделген құжаттарда қамтылған мәліметтер және тауардың тек фармацевтикалық өнім өндіруге ғана пайдаланылатынын растайтын құжаттар
3. Парфюмерлік-косметикалық өнімдерді өндіруге арналған (парфюмерлік-косметикалық өнімдерді өндіруге арналған шикізат, белсенді әсер етуші заттар) титан диоксиді негізінде жасалған пигменттер
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасында және кеден аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдердің (тауарлардың) Бірыңғай тізбесінің II бөлімі 11-тармағының төртінші абзацында көзделген құжаттарда қамтылған мәліметтер және тауардың тек парфюмерлік-косметикалық өнім өндіруге ғана пайдаланылатынын растайтын мәліметтер
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 96 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Баға міндеттемелері мақұлданған өндірушілер ТІЗБЕСІ
Өндіруші
Міндеттемелер ұсынылатын хаттардың Еуразиялық экономикалық комиссияда тіркелген күні мен нөмірі

1. Пигменты, изготовленные на основе диоксида титана, предназначенные для производства пищевой продукции (пищевая добавка "Диоксид титана" (E-171) с технологической функцией "краситель", требования к которой установлены техническим регламентом Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012))
документы об оценке соответствия (сведения о документе об оценке соответствия) товара требованиям технического регламента Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012)
2. Пигменты, изготовленные на основе диоксида титана, предназначенные для производства фармацевтической продукции (сырье, активно действующие вещества, предназначенные для производства фармацевтической продукции)
документы, подтверждающие соответствие товара требованиям Фармакопеи Евразийского экономического союза и (или) требованиям государственных фармакопей государств – членов Евразийского экономического союза, а при отсутствии таковых – сведения, содержащиеся в документах, предусмотренных абзацем четвертым пункта 11 раздела II Единого перечня продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, и подтверждающие использование товара исключительно для производства фармацевтической продукции
3. Пигменты, изготовленные на основе диоксида титана, предназначенные для производства парфюмерно-косметической продукции (сырье, активно действующие вещества, предназначенные для производства парфюмерно-косметической продукции)
сведения, содержащиеся в документах, предусмотренных абзацем четвертым пункта 11 раздела II Единого перечня продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, и подтверждающие использование товара исключительно для производства парфюмерно-косметической продукции
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 октября 2025 г. № 96
ПЕРЕЧЕНЬ
производителей, ценовые обязательства которых одобрены
Производитель
Дата и номер регистрации в Евразийской экономической комиссии письма, которым представлены обязательства

1. LB Group Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-339конф/AD-38
2. Henan Billions Advanced Material Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-339конф/AD-38
3. LB Lufeng Titanium Industry Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Yangjie Street, Qinfeng Town, Lufeng County, Chuxiong Yi Autonomous Prefecture, Yunnan, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-339конф/AD-38
4. LB Sichuan Titanium Industry Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Xinshi Industrial Development Zone, Mianzhu City, Sichuan, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-339конф/AD-38
5. LB Xiangyang Titanium Industry Co., Ltd. (заңды мекенжайы: 1 Bianhe Road, Chengguan, Nanzhang, Hubei, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-339конф/AD-38
6. Shandong Dawn Titanium Industry Co., Ltd. (заңды мекенжайы: Dawn Industry Park, North of Heping Road, Longkou Development Zone, Longkou City, Shandong Province, China)
2024 ж. 24 желтоқсан
№ ДЗВР-340конф/AD-38
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 96 шешіміне
№ 4 ҚОСЫМША
(нысан)
ӨНДІРУШІ СЕРТИФИКАТЫ
1. Өндіруші (атауы, мекенжайы)
2. Сертификаттың реттік нөмірі және берілген күні
3. Экспорттаушы (атауы, мекенжайы)
ӨНДІРУШІ
СЕРТИФИКАТЫ
4. Межелі ел
5. Импорттаушы – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің резиденті (атауы, мекенжайы)
6. Инвойс (нөмірі, күні)
7. ЕАЭО СЭҚ ТН коды
8. Көлік құралының нөмірі
9. Тауар туралы мәліметтер
п/п
Тауардың сипаты, басқа да ескертпелер (міндеттемелерге сәйкес тауар түрлері көрсетіледі – болат түрі, қысымы мен диаметрі)
Саны
(дана)
Бағасы (АҚШ доллары-мен)
Құны
(АҚШ долларымен)
10. Мен, төменде қол қоюшы, осы сертификаттың 9-тармағында көрсетілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспорттау мақсатында сату қабылданған міндеттемелер сақтала отырып жасалатынын растаймын. Мен осы сертификатта көрсетілген мәліметтер толық әрі дәл екенін растаймын.
____________________
(күні)
______________________ ___________________ ____________________
(лауазымы)      (қолы)      (Т. А. Ә.)
(М. О.)
Ескертпелер:
1. Сертификаттың орыс немесе ағылшын тілінде толтырылатын 1 және 3-тармақтарын қоспағанда, сертификат орыс тілінде баспа тәсілімен толтырылады.
2. Сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап күнтізбелік 90 күнді құрайды.
3. Сертификаттың 4-тармағында Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі ел көрсетіледі.
4. Сертификаттың 6-тармағында кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын инвойстың нөмірі мен күні көрсетіледі.

1. LB Group Co., Ltd. (юридический адрес: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-339конф/AD-38
2. Henan Billions Advanced Material Co., Ltd. (юридический адрес: Zhongzhan District, Jiaozuo City, Henan, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-339конф/AD-38
3. LB Lufeng Titanium Industry Co., Ltd. (юридический адрес: Yangjie Street, Qinfeng Town, Lufeng County, Chuxiong Yi Autonomous Prefecture, Yunnan, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-339конф/AD-38
4. LB Sichuan Titanium Industry Co., Ltd. (юридический адрес: Xinshi Industrial Development Zone, Mianzhu City, Sichuan, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-339конф/AD-38
5. LB Xiangyang Titanium Industry Co., Ltd. (юридический адрес: 1 Bianhe Road, Chengguan, Nanzhang, Hubei, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-339конф/AD-38
6. Shandong Dawn Titanium Industry Co., Ltd. (юридический адрес: Dawn Industry Park, North of Heping Road, Longkou Development Zone, Longkou City, Shandong Province, China)
от 24 декабря 2024 г.
№ ДЗВР-340конф/AD-38
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 октября 2025 г. № 96
(форма)
СЕРТИФИКАТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ
1. Производитель (наименование, адрес)
2. Порядковый номер и дата выдачи сертификата
3. Экспортер (наименование, адрес)
СЕРТИФИКАТ
ПРОИЗВОДИТЕЛЯ
4. Страна назначения
5. Импортер – резидент государства –
члена Евразийского экономического союза (наименование, адрес)
6. Инвойс (номер, дата)
7. Код ТН ВЭД ЕАЭС
8. Номер транспортного средства
9. Сведения о товаре
п/п
Описание товара, другие примечания (указываются разновидности товара в соответствии с обязательствами)
Вес нетто (тонн)
Цена (долларов США)
Стоимость (долларов США)
10. Я, нижеподписавшийся, подтверждаю, что продажа с целью экспорта на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров, указанных в пункте 9 настоящего сертификата, совершается с соблюдением принятых обязательств. Я подтверждаю, что сведения, указанные в настоящем сертификате, являются полными и точными.
____________________
(дата)
______________________ ___________________ ____________________
(должность)      (подпись)      (Ф.И.О.)
(М.П.)
Примечания:
1. Сертификат заполняется печатным способом на русском языке, за исключением пунктов 1 и 3 сертификата, заполняемых на русском или английском языке.
2. Срок действия сертификата составляет 90 календарных дней со дня его выдачи.
3. В пункте 4 сертификата указывается страна назначения в соответствии с классификатором стран мира, утверждаемым Евразийской экономической комиссией.
4. В пункте 6 сертификата указываются номер и дата инвойса, используемого при таможенном декларировании.

5. Сертификаттың 8-тармағында тауар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін көлік құралының тіркеу нөмірі көрсетіледі.
6. Сертификаттың 9-тармағында тауардың бір данасы үшін бағасы және міндеттемелерде көзделген сату схемасына сәйкес тауарды сатып алушы іс жүзінде төлеген немесе төлеуге тиіс тауардың құны цифрлармен көрсетіледі.
7. Түзетулер және (немесе) толықтырулар қате ақпаратты сызып тастау және түзетілген мәліметтерді басу арқылы сертификатқа енгізіледі, ол өндірушінің мөрімен куәландырылады.
8. Сертификатта адамдардың қолының факсимилесін пайдалануға, сондай-ақ осы ескертпелердің 7-тармағында көрсетілген тәртіппен куәландырылмаған өшірулердің, түзетулердің және (немесе) толықтырулардың болуына жол берілмейді.
9. Сертификат мынадай:
сертификаттың қолданылу мерзімі біткен;
сертификат нысаны осы қосымшада көзделген нысанға сәйкес келмеген және (немесе) сертификат осы ескертпелердің 1 – 8-тармақтарының талаптарына сәйкес толтырылмаған;
сертификатта көрсетілген мәліметтер тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге сәйкес келмеген және (немесе) тауарды бірмәнді сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік бермеген;
сертификатқа қойылған қол және (немесе) мөр кеден органындағы қолдардың және (немесе) мөр бедерлерінің үлгілеріне сәйкес келмеген жағдайларда жарамсыз деп танылады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 96 шешіміне
№ 5 ҚОСЫМША
Тауарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге жеткізуді жүзеге асырудың ҰСЫНЫЛҒАН ТӘСІЛДЕРІ
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі сатып алушылармен тауар жеткізу жөніндегі келіссөздерді жалғастыру.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі декоративті қағаз өндіруші мүдделі тұтынушылармен бірлесіп, фосфор қосылыстарымен беті модификацияланған жаңа тауар маркасын сынақтан өткізу.
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі тұтынушылар үшін тауардың қолжетімділігін қамтамасыз ету.
4. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге тауар жеткізуді үшінші елдерге экспорттық жеткізілімдерге қарағанда басымдылығы.
5. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі тауар сатып алушыларымен ұзақ мерзімді ынтымақтастыққа ұмтылу.
6. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде сатып алушылар үшін франко-зауыт жағдайында босату бағасының күрт және негізсіз өсуіне жол бермеу.
7. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде өткізілетін тауардың сапа деңгейін сақтау.

5. В пункте 8 сертификата указывается регистрационный номер транспортного средства, которым ввозится товар на таможенную территорию Евразийского экономического союза.
6. В пункте 9 сертификата указываются цифрами цена товара за тонну и стоимость товара, фактически уплаченная или подлежащая уплате покупателем товара в соответствии со схемой продаж, предусмотренной обязательствами.
7. Исправления и (или) дополнения вносятся в сертификат путем зачеркивания ошибочной информации и надпечатывания откорректированных сведений, которые заверяются печатью производителя.
8. В сертификате не допускается использование факсимиле подписей лиц, а также наличие подчисток, исправлений и (или) дополнений, не заверенных в порядке, указанном в пункте 7 настоящих примечаний.
9. Сертификат признается недействительным в следующих случаях:
срок действия сертификата истек;
форма сертификата не соответствует форме, предусмотренной настоящим приложением, и (или) сертификат не заполнен в соответствии с требованиями пунктов 1 – 8 настоящих примечаний;
сведения, указанные в сертификате, не соответствуют сведениям, заявленным в декларации на товары, и (или) не позволяют провести однозначную идентификацию товара;
проставленные в сертификате подпись и (или) печать не соответствуют образцам подписей и (или) оттисков печати, имеющимся в наличии у таможенного органа.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 октября 2025 г. № 96
РЕКОМЕНДОВАННЫЕ ПОДХОДЫ
к осуществлению поставок товара в государства – члены Евразийского экономического союза
1. Продолжение переговоров о поставках товара с покупателями в государствах – членах Евразийского экономического союза.
2. Тестирование новой марки товара с модификацией поверхности соединениями фосфора совместно с заинтересованными потребителями, являющимися производителями декоративной бумаги в государствах – членах Евразийского экономического союза.
3. Обеспечение доступности товара для потребителей в государствах – членах Евразийского экономического союза.
4. Приоритизация поставок товара в государства – члены Евразийского экономического союза перед поставками на экспорт в третьи страны.
5. Стремление к долгосрочному сотрудничеству с покупателями товара в государствах – членах Евразийского экономического союза.
6. Недопущение резкого и необоснованного роста отпускных цен на товар на условиях "франко-завод" для покупателей в государствах – членах Евразийского экономического союза.
7. Поддержание уровня качества товара, реализуемого в государствах – членах Евразийского экономического союза.