"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 15 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Мыналардың:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімінің;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 мамырдағы № 44 шешіміне қосымшаның 4-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім 2025 жылғы 1 тамыздан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 18 ақпандағы
№ 15 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 года № 15
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов".
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
пункт 4 приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2019 г. № 44.
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 августа 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 февраля 2025 г. № 15
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 41 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамаларын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"тарихи деректер" – кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі қалыптасқан сәттен бастап онда сақталатын және оған өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"ұлттық тізілім" – оны қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің кеден органы жүзеге асыратын кеден қоймалары иелерінің тізілімі.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2024 г. № 41 "О порядках формирования и ведения общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре владельцев таможенных складов с момента его формирования
и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" – реестр владельцев таможенных складов, формирование и ведение которого осуществляются таможенным органом государства – члена Союза.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.CC.09, 1.2.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жалпы процеске қатысушыларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұлан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемелекеттер) уәкілетті органдарынан заңды тұлғаларды ұлттық тізілімге енгізу және одан алып тастау, кеден қоймасының иесі ретінде қызметті тоқтату (қайта бастау) туралы, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгеруі туралы ақпаратты алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпарат негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің автоматты түрде қалыптастырылуын және оның Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз ету;
г) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.09.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
ұлттық тізілімді жүргізуге және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кеден операцияларын жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдалануға уәкілетті мүше мемлекеттің атқарушы билік органы

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.09, версия 1.2.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является формирование общего реестра владельцев таможенных складов и представления участникам общего процесса сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) информации о включении и исключении юридических лиц из национального реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве владельца таможенного склада, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра владельцев таможенных складов на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, через интегрированную информационную систему Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система) в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза, сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее
за формирование, ведение
и использование общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра
и представление его
в Комиссию для формирования общего реестра владельцев таможенных складов, а также на использование сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля

P.CC.09.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу және одан алып тастау, сондай-ақ кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңда тұлғалар туралы мәліметтерді алу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну кезінде мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" рәсімі орындалады.

P.CC.09.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра владельцев таможенных складов на основании сведений о юридичеких лицах из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра владельцев таможенных складов выполняются процедуры включения и исключения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, а также изменения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов.
При представлении уполномоченным органам государства-члена сведений о юридических лицах выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов;
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
При представлении заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов.

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема берілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдалана отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені (қосылғаны, алып тасталғаны) туралы ақпаратты алған кезде басталады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекеттің заңнамасының талаптарына сәйкес ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қосу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімі орындалады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу кезінде мәлімделген ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда, оның ішінде заңды тұлғаның кеден қоймасының иесі ретінде қызметті тоқтатуы (қайта бастауы) кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімнен алып тастау кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғаны ұлттық тізілімнен алып тастау туралы шешімнің күшін жою кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде заңды тұлғалар туралы мәліметтердің ұлттық тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген болса, онда заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну 2 рәсімді: "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) және "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімін пайдалана отырып жүзеге асырылады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается уникальность регистрационных номеров документов о включении сведений о юридических лицах в национальный реестр в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений о юридических лицах в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001).
При изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре, заявленных при включении юридических лиц в общий реестр владельцев таможенных складов, в том числе при приостановлении (возобновлении) деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада, выполняется процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002).
При исключении сведений о юридических лицах из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003).
При отмене решения об исключении юридического лица из национального реестра выполняется процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008)
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение сведений о юридических лицах в национальный реестр, то представление сведений о юридических лицах осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) и "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001).

Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
16. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.PRC.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.09.PRC.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.09.PRC.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастаутуралы ақпаратты қалыптастыруға және оны Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.09.PRC.008
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы шешімнің күшін жою
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған

Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.001
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений
о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.002
изменение сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.003
исключение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию информации
об исключении сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.008
отмена решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений
об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов

5. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындайды. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімі орындалады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтер не тарихи деректер ескеріле отырып толық көлемде не белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу заңды тұлғалар туралы мәліметтеріді мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіне бастапқы жүктеу кезінде пайдаланылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімі орындалады.

5. Группа процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов;
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцев таможенных складов, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004).
Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, хранящихся в Комиссии. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев таможенных складов, запрашиваются либо в полном объеме, с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов используется при первоначальной загрузке сведений о юридических лицах в информационную систему уполномомченного органа государства-члена. При осуществлении запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005).

Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін өзгерістер енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.PRC.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен синхрондау қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.09.PRC.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
P.CC.09.PRC.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен синхрондауға арналған

При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, представляются сведения о юридических лицах, которые были добавлены в общий реестр владельцев таможенных складов или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцах таможенных складов, хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена,
со сведениями о юридических лицах, содержащимися
в общем реестре владельцах таможенных складов
P.CC.09.PRC.005
получение сведений
о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для получения сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.006
получение информации
об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев таможенных складов
процедура предназначена для синхронизации сведений
о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена,
со сведениями о юридических лицах, содержащимися
в общем реестре владельцев таможенных складов

6. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобы
21. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде кеден қоймалыр иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іздеу және (немесе) шығару параметрлерін береді, браузер терезесінде берілген кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
22. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, осы ақпараттық портал арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений о юридических лицах через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, осуществляет работу с информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.007
получение сведений
о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, через информационный портал Союза с использованием
веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных
на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.09.BEN.001
заңды тұлғалар туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынатын ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтер
P.CC.09.BEN.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат
P.CC.09.BEN.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақытылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.008
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесі
анықтамалық
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығы
анықтамалық
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышы
сыныптауыш
өлшем бірліктері мен есепшоттар кодтарының, оның ішінде халықаралық және өңірлік стандарттарға сәйкес, атауларының, шартты белгілеулерінің тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
VIII. Жалпы процесс рәсімдері

P.CC.09.BEN.001
сведения о юридических лицах
сведения о юридических лицах из национального реестра, представляемые уполномоченным органом государства-члена в Комиссию для формирования общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.BEN.002
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.BEN.003
общий реестр владельцев таможенных складов
сведения о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском кономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира
и соответствующие им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.008
перечень видов средств (каналов) связи
справочник
содержит перечень кодов
и наименований видов средств (каналов) связи (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2022 г. № 192)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований таможенных органов государств-членов
P.CLS.053
справочник результатов обработки электронных документов
и сведений
справочник
содержит перечень кодов
и наименований результатов обработки электронных документов
и сведений
P.CLS.099
классификатор единиц измерения
и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, в том числе
в соответствии
с международными
и региональными стандартами, наименований, условных обозначений единиц измерения и счета (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Комиссии
от 27 октября 2020 г. № 145)
VIII. Процедуры общего процесса

1. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімі
27. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізуі кезінде орындалады.
29. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізіледі және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.09.OPR.004) операциясы орындалады.
33. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу және Одақтың ақпараттық порталында кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау болып табылады.

1. Процедуры формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002), по результатам выполнения которой в общий реестр владельцев таможенных складов включаются сведения о юридических лицах и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении юридических лиц в общий реестр владельцев таможенных складов.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.004).
33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) являются включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов и опубликование общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза.

34. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.001) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.001
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.002) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.002
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізеді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
заңды тұлғалар туралы мәліметтер кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.003) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.003
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.09.OPR.004) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.004
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу кезінде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлғалар туралы енгізілген мәліметтерді қамтитын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімі

34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.001
представление сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.002
прием и обработка сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.003
получение уведомления
о включении сведений
о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.004
опубликование общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, переданы
в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, включает сведения о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов, формирует
и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений
о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах включены в общий реестр владельцев таможенных складов, уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений
о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра владельцев таможенных складов
на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр владельцев таможенных складов, содержащий включенные сведения о юридичеких лицах, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)

35. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді жаңарту жүзеге асырылады және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.006) операцясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.09.OPR.008) операциясы орындалады.
41. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
38. При получении Комиссией сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется обновление сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
39. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.008).
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) являются внесение изменений в общий реестр владельцев таможенных складов и опубликование измененных сведений о юридических лицах на информационном портале Союза.

42. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.007
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.008
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.005
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.006
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалыр иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қаылдауды және өғдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
заңды тұлғалар туралы мәліметтер кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде өзгертілді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.007
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.09.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.008
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың аұпараттық порталында жарияланды

42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.005
представление сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.006
прием и обработка сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.008
опубликование обновленных сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений
в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о юридических лицах для внесения изменений
в общий реестр таможенных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов, вносит изменения в общий реестр владельцев таможенных складов, формирует
и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах изменены в общем реестре владельцев таможенных складов, уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием
и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов опубликованы на информационном портале Союза

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімі
43. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімі ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органында кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға ұсынылады.
46. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тиісті заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау жүзеге асырылады және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.09.OPR.012) операциясы орындалады.
49. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тасту және кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009), по результатам выполнения которой в уполномоченном органе государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов.
46. При получении Комиссией сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующих юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.012).
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) являются исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза.

50. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.009
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.010
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.011
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.012
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.009
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға берілді
19-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.010
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.09.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастайды, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алып тасталды, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.011
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.09.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.012
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі жаңартылған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.009
представление сведений для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.011
получение уведомления
об исключении сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений
о юридических лицах из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов представлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов, исключает юридические лица из общего реестра владельцев таможенных складов, формирует
и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах исключены из общего реестра владельцев таможенных складов, уведомление об исключении юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Прием
и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр владельцев таможенных складов опубликован на информационном портале Союза

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімі
51. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
52. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімі ұлттық тізілімнен кеден қоймасы иесін алып тастау туралы шешімнің күшін жою кезінде орындалады.
53. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
54. Комиссия кеден қоймалары иелерінің тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою үшін мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу жүзеге асырылады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
55. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
56. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.023) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.09.OPR.025) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

Процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008)
51. Схема выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008)
52. Процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008) выполняется при отмене решения об исключении владельца таможенного склада из национального реестра.
53. Первой выполняется операция "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.022), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения об отмене решения об исключении юридического лица из реестра владельцев таможенных складов.
54. При получении Комиссией сведений для отмены решения об исключении юридического лица из реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.023), по результатам выполнения которой осуществляется обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов.
55. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.024), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
56. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.023) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.025), по результатам выполнения которой обновленные сведения общего реестра владельцев таможенных складов публикуются на информационном портале Союза.

57. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімін орындау нәтижелері заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтердің Комиссияда өңделуі, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде тиісті мәліметтердің жаңартылуы және жаңартылған мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы болып табылады.
58. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеке келтірілген.
22-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.022
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.023
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.024
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.025
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.022) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.022
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімнен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Комиссияға беруге арналған кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер Комиссияға берілді
24-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.023) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.023
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.09.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер өңделді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.024) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Описание
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.024
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу" (P.CC.09.OPR.024) операциясы орындалады
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама өңделді
26-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.09.OPR.025) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.025
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.023) операциясын орындау кезінде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

57. Результатами выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008) являются обработка в Комиссии сведений об отмене решения об исключении юридического лица, обновление соответствующих сведений в общем реестре владельцев таможенных складов и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
58. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.022
представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.023
прием и обработка сведений
об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.024
получение уведомления об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.025
опубликование обновленных сведений общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 26 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.022
2
Наименование операции
представление сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при отмене решения об исключении юридического лица из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов переданы в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене решения об исключении юридического лица из реестра владельцев таможенных складов (операция "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.022)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку сведений
об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о отмене решения об исключении юридического лица из реестра владельцев таможенных складов обработаны, уведомление
об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 25
Описание операции "Получение уведомления об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления
об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.024)
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомления об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов обработано
Таблица 26
Описание операции "Опубликование обновленных сведений общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.025
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при выполнении операции "Прием
и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.023)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения общего реестра владельцев таможенных складов опубликованы
на информационном портале Союза

2. Мүше мемлекетттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімі
59. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
60. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
61. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
62. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
63. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.015) операциясы орындалады.
64. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы болып табылады.
65. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 27-кестеде келтірілген.
27-кесте

2. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
59. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
60. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в Комиссии.
61. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
62. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
63. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.015).
64. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
65. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004), приведен в таблице 27.
Таблица 27

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.013
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.014
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.015
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
28-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.013
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің тиісті ақпаратымен синхрондау қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
29-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.014
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
30-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.015
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.013
запрос информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.015
прием и обработка информации
о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 28
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена,
с соответствующей информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся
в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов направлен в Комиссию
Таблица 29
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия.
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов направлена
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 30
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов получена

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімі
66. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
67. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
68. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.09.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрі қалыптастырылуы ықтимал:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде алуға сұрау салу;
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша алуға сұрау салу.
69. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.018) операциясы орындалады.
71. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.

Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
66. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
67. Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
68. Первой выполняется операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов в полном объеме, с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время.
69. При получении Комиссией запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
70. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.018)
71. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

72. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.016
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың
32-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.017
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың
33-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.018
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
34-кестесінде келтірілген
32-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.09.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.016
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда өзектендіру күні мен уақыты көрсетілмейді. Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін өзектендіру күні мен уақыты көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған заңды тұлғалар туралы мәліметтер негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
33-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.017
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.09.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен толық ақпаратты ұсыну кезінде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Көрсетілген күндегі және уақыттағы жағдай бойынша заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде сұрау салуда көрсетілген күндегі және уақыттағы жағдай бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылды
34-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.018
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

72. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.016
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.017
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.018
прием и обработка сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 34 настоящих Правил
Таблица 32
Описание операции "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в полном объеме,
с учетом исторических данных, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений
о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата
и время актуализации общего реестра владельцев таможенных складов.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов на основании сведений о юридических лицах, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов направлен в Комиссию
Таблица 33
Описание операции "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Запрос сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет
в уполномоченный орган государства-члена сведения
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений о юридических лицах по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется по всем странам либо
с учетом кодов государств-членов, указанных
в запросе.
При отсутствии в общем реестре владельцев таможенных складов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 34
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов либо уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімі
73. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте берілген.
11-сурет. Схема выполнения процедуры "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
74. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе өзгерістер енгізілген кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім оның ішінде егер "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу күні мен уақыты Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін өзгерткен күні мен уақытынан анағұрлым ерте болып табылатыны анықталса да орындалады.
75. Алдымен "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
76. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салдуы алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен және уақыттан бастап кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
77. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.021) операциясы орындалады.

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
73. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
74. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, добавление которых в общий реестр владельцев таможенных складов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения общего реестра владельцев таможенных складов в Комиссии.
75. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
76. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов с даты и времени указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
77. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.021).

78. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуы және мүше мемлекеттердің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді синхрондау болып табылады.
79. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.09.OPR.019
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.020
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.CC.09.OPR.021
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
36-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.019) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.019
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
37-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.020) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.020
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
38-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.09.OPR.021) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.OPR.021
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.09.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ заңды тұлғалар туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге енгізіледі;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерде бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында синхрондалды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

78. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и синхронизация сведений из общего реестра владельцев таможенных складов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
79. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006), приведен в таблице 35.
Таблица 35
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.021
прием и обработка информации
об измененных сведениях
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 38 настоящих Правил
Таблица 36
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев таможенных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, направлен в Комиссию
Таблица 37
Описание операции "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации
об измененных сведениях о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Запрос информации
об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует
и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов,
или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев таможенных складов, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 38
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о юридических лицах, присутствующие
в составе полученных измененных сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и отсутствующие
в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра владельцев таможенных складов, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения о юридических лицах, присутствующие
в составе полученных измененных сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и присутствующие в сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

80. Жалпы процесс рәсімдері орындалған кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар орын алуы ықтимал. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
81. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіпте қажетті шаралар қабылдайды.
82. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын мүше мемлекеттің уәкілетті органдары туралы бір-бірін және Комиссияны хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 18 ақпандағы
№ 15 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

80. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
81. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
82. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государства-члена, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 февраля 2025 г. № 15
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 41 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын жалпы процеске қатысушылардың біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сәйкестендіру" – жалпы процеске қатысушының оған ұсынылған және осы жалпы процеске қатысушыны бірегей сәйкестендіретін белгіге тиесілігін тексеру және оның түпнұсқалылығын растау;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ақпараттық объектінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін жалпы процесс рәсімдерін орындаудың белгілі бір сатысында ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерінде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2024 г. № 41 "О порядках формирования и ведения общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"аутентификация" – проверка принадлежности участнику общего процесса признака, предъявленного им и уникально идентифицирующего этого участника общего процесса, и подтверждение его подлинности;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта" – свойство, характеризующее информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімді иеленуші
ұлттық тізілімді жүргізуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы сұрау салуларды қалыптастырады және олар туралы мәліметтерді алады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.09.ACT.001)
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін иеленуші
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения о юридических лицах для формирования общего реестра владельцев таможенных складов, формирует запросы и получает сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
уполномоченный орган государства-члена (P.CC.09.ACT.001)
Владелец общего реестра владельцев таможенных складов
осуществляет формирование общего реестра владельцев таможенных складов, представляет сведения
о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев таможенных складов
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов;
б) информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.CC.09.PRC.001)
1.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.CC.09.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.001)
1.1
Представление сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.001).
Получение уведомления
о включении сведений
о юридических лицах

Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу (P.CC.09.OPR.003)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.002)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.CC.09.TRN.001)
2
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.CC.09.PRC.002)
2.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.CC.09.OPR.005).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу (P.CC.09.OPR.007)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгенрістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.006)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
(P.CC.09.TRN.002)
3
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау (P.CC.09.PRC.003)
3.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.09.OPR.009).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу (P.CC.09.OPR.011)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.010)

в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.003)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.002)
сведения
о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.001)
2
Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.002)
2.1
Представление сведений
о юридических лицах для внесения изменений
в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.005).
Получение уведомления
о внесении изменений
в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.007)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.006)
сведения
о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.002)
3
Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.009).
Получение уведомления
об исключении сведений
о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.011)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.010)
сведения

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтері алып тастау (P.CC.09.TRN.003)
4
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою
(P.CC.09.PRC.008)
4.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну (P.CC.09.OPR.022)
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы хабарлама алу (P.CC.09.OPR.024)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.023)

о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
исключение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.003)
4
Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
(P.CC.09.PRC.008)
4.1
представление сведений
об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.022)
Получение уведомления
об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.024)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.023)
сведения

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою (P.CC.09.TRN.007)
2. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
отмена решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.007)
2. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.09.PRC.004)
1.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.09.OPR.013).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.015)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
(P.CC.09.BEN.002): сұрау салу жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.09.OPR.014)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.09.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.09.TRN.004)
2
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу (P.CC.09.PRC.005)
2.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CC.09.OPR.016).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.018)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер сұратылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CC.09.OPR.017)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер жоқ.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу (P.CC.09.TRN.005)
3
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.09.PRC.006)
3.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.09.OPR.019).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.09.OPR.021)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер сұратылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.09.OPR.020)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер жоқ.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.09.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.09.MSG.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.002): запрос отправлен
обработка
и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.014)
информация
о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.004)
2
Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.005)
2.1
Запрос сведений
о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.016).
Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.018)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения запрошены
обработка
и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.017)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют.
Общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.006)
3.1
Запрос информации
об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.019).
Прием и обработка информации
об измененных сведениях
о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.021)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения запрошены
обработка
и представление информации
об измененных сведениях
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.020)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют.
Общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.09.MSG.001
сведения для включения
в общий реестр владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)

P.CC.09.MSG.002
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.09.MSG.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.09.MSG.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.09.MSG.007
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.09.MSG.008
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.009
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.09.MSG.010
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.09.MSG.011
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.012
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер

P.CC.09.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.09.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.004
сведения для исключения
из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.005
запрос информации
о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.006
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.007
запрос информации
об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.008
сведения из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.09.MSG.010
запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.011
измененные сведения
из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.012
сведения об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.09.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
15. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.TRN.001) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.09.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қосу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер (P.CC.09.MSG.001)
жауап хабар

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений о юридических лицах
в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.001)
ответное сообщение

хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.09.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының (бұдан әрі – Комиссия) тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.09.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия))
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.002)

16. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.09.TRN.002) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений о юридических лицах
в общем реестре владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.CC.09.MSG.003)
жауап хабар
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.09.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.09.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

3. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы
17. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

4. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
18. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.09.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
5. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы

информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)

19. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің сұрау салуы бойынша бастамашының тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.09.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер жоқ
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.09.MSG.010)
жауап хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.09.MSG.009)

19. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005) выполняется для представления инициатором по запросу респондента соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.009)

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер (P.CC.09.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

сведения из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

9-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.006) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.09.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер жоқ
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.09.MSG.007)
жауап хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.09.MSG.009)

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации
об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.009)

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P.CC.09.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
7. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы

измененные сведения из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.007)

21. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.09.TRN.007) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.09.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

21. Транзакция общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.007) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.007)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.09.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер (P.CC.09.MSG.012)
жауап хабар
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.09.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
22. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 12-кестеде келтірілген.
23. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
12-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркіліс немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемасы жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалған, электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек

сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.012)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.09.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
22. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 12.
23. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 12
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса
не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои
в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос
в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление
об ошибке
не синхронизированы справочники
и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники
и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники
и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос
в службу поддержки принимающего участника

P.CC.09.EXC.003
бастамашының ақпараттық жүйесінде респонденттің жауап хабарын өңдеу кезінде қателік орын алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған; электрондық құжаттардың және (немесе) мәліметтердің XML-схемасы жаңартылмаған;
жалпы процесс транзакциясының бастамашы тарапында хабарды өңдеу кезінде ішкі қате
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

P.CC.09.EXC.003
в информационной системе инициатора, при обработке ответного сообщения
от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники
и классификаторы;
не обновлены XML-схемы электронных документов и (или) сведений;
внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос
в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

24. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.001) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.001) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Кеден қоймалары иелері тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails) деректемесінің 1 данасы ғана болуы тиіс
2
"Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәліметті ұсынған мүше мемлекет кодының мәнін қамтуы тиіс
3
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуы тиіс
5
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы және мәні бойынша "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесімен сәйкес келуі тиіс
6
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
7
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы тіркеу құжаты типінің коды" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
1 – лицензия;
2 - куәлік
8
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
9
"Пошталық мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
10
"Кеден органының коды" (csdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуы тиіс
11
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәні бойынша бір мезгілде "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Тізілімге енгізу кезіндегі тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:‌Registration‌Number‌Id) деректемелеріне сәйкес келетін жазба болмауы тиіс
12
"Көлік түрінің коды" (csdo:‌Transport‌Mode‌Code) деректемесі толтырылмайды
13
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
14
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
15
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында:
"Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name), "Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name), "Ұйымның сәйкестендіргіші" (csdo:‌Organization‌Id), "Ұйымның коды" (csdo:‌Organization‌Code), "Тілдің коды" (csdo:‌Language‌Code) деректемелері толтырылмауы тиіс
16
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:‌Organization‌Name) деректемесі толтырылуы тиіс
17
"Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылуы және мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
18
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) деректемесі толтырылмауы тиіс
19
"Мекенжай" (ccdo:‌Address‌Details) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:‌Country‌Code), "Мекенжай мәтін нысанында" (csdo:‌Address‌Text) деректемелерінің кемінде 1-уі толтырылуы тиіс
20
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Communication‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Communication‌Details) деректемесі құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code), "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id) деректемелері толтырылуы тиіс
21
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
AO – Дүниежүзілік желі ресурсының бірыңғай нұсқағышы (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.001), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра владельцев таможенных складов" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails)
2
значение реквизита "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
3
реквизит "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
4
при заполнении реквизита "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
7
если реквизит "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Код типа регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) содержать 1 из значений:
1 – лицензия;
2 - свидетельство
8
реквизит "Код признака перерегистрации документа" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
9
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
10
реквизит "Код таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
11
в общем реестре владельцев таможенных складов должна отсутствовать запись, совпадающая одновременно по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode)
и "Регистрационный номер лица при включении в реестр"
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
12
реквизит "Код вида транспорта" (csdo:‌Transport‌Mode‌Code)
не заполняется
13
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
14
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
15
реквизиты
"Краткое наименование организации" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name),
"Наименование организационно-правовой формы"
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name),
"Идентификатор организации" (csdo:‌Organization‌Id),
"Код организации" (csdo:‌Organization‌Code),
"Код языка" (csdo:‌Language‌Code) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) не должны быть заполнены
16
реквизит "Наименование организации" (csdo:‌Organization‌Name)
в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) должен быть заполнен
17
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId),
в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details), должен быть заполнен и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН) или персональный идентификационный номер (ПИН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
18
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode), содержит значение "RU", то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code),
в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет"
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) не должен быть заполнен
19
для реквизита "Адрес" (ccdo:‌Address‌Details) должно быть заполнено
не менее 1 из реквизитов "Код страны" (csdo:‌Country‌Code), "Адрес
в текстовой форме" (csdo:‌Address‌Text)
20
если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details) заполнен, то реквизиты
"Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code),
"Идентификатор канала связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details) должны быть заполнены
21
если реквизит "Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) заполнен, то реквизит "Код вида связи"
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code) должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса Всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

TL – телекс, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес
22
егер "Пошталық мекенжайы" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Пошталық мекенжайы" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:‌Country‌Code), "Мекенжай мәтін нысанында" (csdo:‌Address‌Text) деректемелерінің кемінде 1-уі толтырылуы тиіс
23
"Қойма мақсатының коды" (casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code) деректемесі "2" мәнін қамтуы тиіс
24
"Қойманың типін айқындайтын белгісі" деректемесі (casdo:‌Type‌Warehouse‌Indicator) толтырылуы және мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
0 – ашық;
1 – жабық;
25
"Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесі толтырылуы тиіс, "Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "055" мәнін қамтуы тиіс
26
егер "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесі толтырылған болса, онда "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "113" мәнін қамтуы тиіс
25. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.003) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.003) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Кеден қоймалары иелері тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails) деректемесінің 2 данасы болуы тиіс
2
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Тізілімге енгізу кезіндегі тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:‌Registration‌Number‌Id) деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс
3
өзгертілетін мәліметтер үшін кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Тізілімге енгізу кезіндегі тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:‌Registration‌Number‌Id), "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін жазба болуы тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуы тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемеде көрсетілген күн (егер деректеме толтырылған болса) өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуы тиіс
7
өзгертілетін мәліметтер үшін "Тізілімге енгізілген тұлғаның деректемелері" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Кеден қоймасы" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) деректемелерінің мәндері кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәндеріне сәйкес келуі тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәні өзгертілген мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс (егер өзгертілген мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса)
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
11
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
12
"Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі ақпаратты ұсынған мүше мемлекет кодының мәнін қамтуы тиіс
13
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы тіркеу құжаты типінің коды" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" – "лицензия";
"2" - куәлік
14
өзгертілген мәліметтер үшін "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:ReregistrationCode) толтырылуы мүмкін
15
өзгертілген мәліметтер үшін "Пошталық мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
16
өзгертілген мәліметтер үшін "Кеден органының коды" (csdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуы тиіс
17
өзгертілген мәліметтер үшін "Көлік құралы түрінің коды" (csdo:TransportModeCode) деректемесі толтырылмайды
18
өзгертілген мәліметтер үшін "Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыру басталған күн " (casdo:‌First‌Day‌Activity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуы тиіс (егер "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса)
19
өзгертілген мәліметтер үшін "Уақытша тоқтату (тоқтата тұру) себепті қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:LastDayActivity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуы тиіс (егер "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса)
20
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
21
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
22
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында:
"Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name),
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name),
"Ұйымның сәйкестендіргіші" (csdo:‌Organization‌Id),
"Ұйымның коды" (csdo:‌Organization‌Code),
"Тілдің коды" (csdo:‌Language‌Code) деректемелері толтырылмауы тиіс
23
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:‌Organization‌Name) деректемесі толтырылуы тиіс
24
өзгертілген мәліметтер үшін "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылуы және мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
25
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) деректемесі толтырылмауы тиіс
26
өзгертілген мәліметтер үшін "Мекенжай" (ccdo:‌Address‌Details) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:‌Country‌Code), "Мекенжай мәтін нысанында" (csdo:‌Address‌Text) деректемелерінің кемінде 1-уі толтырылуы тиіс
27
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Communication‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Communication‌Details) деректемесі құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code), "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id) деректемелері толтырылуы тиіс
28
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
AO – Дүниежүзілік желі ресурсының бірыңғай нұсқағышы (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

TL – телекс, в соответствии с Перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
22
если реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) заполнен, то для реквизита "Почтовый адрес" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны"
(csdo:‌Country‌Code), "Адрес в текстовой форме" (csdo:‌Address‌Text)
23
реквизит "Код назначения склада" (casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code) должен содержать значение "2"
24
реквизит "Признак, определяющий тип склада"
(casdo:‌Type‌Warehouse‌Indicator) должен быть заполнен и содержать
1 из значений:
0 – открытый;
1 – закрытый;
25
реквизит "Общая площадь (кв. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен быть заполнен атрибут "единица измерения"
(атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Общая площадь (кв. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен содержать значение "055"
в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
26
если реквизит "Объем" (casdo:‌Cubage‌Measure) заполнен, то атрибут "единица измерения" (атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Объем" (casdo:‌Cubage‌Measure) должен содержать значение "113"
в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.003), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать 2 экземпляра реквизита "Учетная единица реестра владельцев таможенных складов" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode)
и "Регистрационный номер лица при включении в реестр"
(casdo:‌Registration‌Number‌Id) должны совпадать
3
для изменяемых сведений в общем реестре владельцев таможенных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер лица при включении в реестр" (casdo:‌Registration‌Number‌Id), "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
6
для изменяемых сведений дата, указанная в реквизите "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate)
(если реквизит заполнен) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) изменяемых сведений
7
для изменяемых сведений значения реквизитов "Реквизиты лица, включенного в реестр" (cacdo:RegisterOrganizationDetails)
и "Таможенный склад" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) должны соответствовать значениям соответсвующих реквизитов, хранящимся
в общем реестре владельцев таможенных складов
8
для измененных сведений реквизит "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
9
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) измененных сведений (если реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) измененных сведений заполнен)
10
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
11
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
12
реквизит "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) должен содержать значение кода государства-члена, представляющего информацию
13
если реквизит "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то для измененных сведений значение реквизита "Код типа регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – "лицензия";
"2" - свидетельство
14
для измененных сведений реквизит "Код признака перерегистрации документа" (casdo:ReregistrationCode) может быть заполнен
15
для измененных сведений реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
16
для измененных сведений реквизит "Код таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
17
для измененных сведений реквизит "Код вида транспортного средства" (csdo:TransportModeCode) не заполняется
18
для измененных сведений при заполнении реквизита "Дата начала осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)" (casdo:‌First‌Day‌Activity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) заполнен)
19
для измененных сведений при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления)" (casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate), (если реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) заполнен)
20
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
21
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
22
для измененных сведений реквизиты
"Краткое наименование организации" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name),
"Наименование организационно-правовой формы"
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name),
"Идентификатор организации" (csdo:‌Organization‌Id),
"Код организации" (csdo:‌Organization‌Code),
"Код языка" (csdo:‌Language‌Code) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) не должны быть заполнены
23
для измененных сведений реквизит "Наименование организации"
(csdo:‌Organization‌Name) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) должен быть заполнен
24
для измененных сведений реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details), должен быть заполнен
и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН) или персональный идентификационный номер (ПИН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
25
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode), содержит значение "RU", то для измененных сведений реквизит "Код причины постановки на учет"
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет"
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) не должен быть заполнен
26
для измененных сведений для реквизита "Адрес" (ccdo:‌Address‌Details) должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны"
(csdo:‌Country‌Code), "Адрес в текстовой форме" (csdo:‌Address‌Text)
27
если для измененных сведений реквизит "Контактный реквизит"
(ccdo:‌Communication‌Details) заполнен, то реквизиты
"Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code),
"Идентификатор канала связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details) должны быть заполнены
28
если для измененных сведений реквизит "Код вида связи"
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code) заполнен, то реквизит "Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) должен содержать
одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса Всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

TL – телекс, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес
29
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Пошталық мекенжайы" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Пошталық мекенжайы" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:‌Country‌Code), "Мекенжай мәтін нысанында" (csdo:‌Address‌Text) деректемелерінің кемінде 1-уі толтырылуы тиіс
30
өзгертілген мәліметтер үшін "Қойма мақсатының коды" (casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code) деректемесі "2" мәнін қамтуы тиіс
31
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесі толтырылуы тиіс
32
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "055" мәнін қамтуы тиіс
33
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесі толтырылған болса, онда "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "113" мәнін қамтуы тиіс

TL – телекс,в соответствии с Перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
29
если для измененных сведений реквизит "Почтовый адрес"
(cacdo:‌Postal‌Address‌Details) заполнен, то для реквизита "Почтовый адрес" (cacdo:‌Postal‌Address‌Details) должно быть заполнено не менее 1
из реквизитов "Код страны" (csdo:‌Country‌Code), "Адрес в текстовой форме" (csdo:‌Address‌Text)
30
для измененных сведений реквизит "Код назначения склада"
(casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code) должен содержать значение "2"
31
для измененных сведений реквизит "Общая площадь (кв. м)"
(casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен быть заполнен
32
для измененных сведений атрибут "единица измерения" (атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Общая площадь (кв. м)"
(casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен содержать значение "055"
в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
33
если для измененных сведений реквизит "Объем" (casdo:‌Cubage‌Measure) заполнен, то атрибут "единица измерения"
(атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Объем"
(casdo:‌Cubage‌Measure) должен содержать значение "113" в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза

26. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.004) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.004) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
2
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуы тиіс
5
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуы тиіс
7
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәні бойынша "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Тізілімге енгізу кезіндегі тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:‌Registration‌Number‌Id), "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелеріне сәйкес келетін жазба болуы тиіс
8
"Тұлғаны тізілімге енгізу туралы мәліметтер" (cacdo:RegisterDocumentDetails), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Тізілімге енгізілген тұлғаның деректемелері" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Кеден қоймасы" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) деректемелерінің мәндері кеден қоймалыр иелерінің жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәндеріне сәйкес келуі тиіс
9
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Кеден қоймалары иелері тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails) деректемесінің тек 1 данасы ғана болуы тиіс

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.004), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть заполнен
2
дата, указанная в реквизите "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
6
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
7
в общем реестре владельцев таможенных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер лица при включении в реестр"
(casdo:‌Registration‌Number‌Id), "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
8
значения реквизитов "Сведения о включении лица в реестр" (cacdo:RegisterDocumentDetails), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Реквизиты лица, включенного в реестр" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) и "Таможенный склад" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре владельцев таможенных складов
9
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра владельцев таможенных складов" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails)

27. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
28. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.005), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
не заполняется
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.007), приведены в таблице 17.
Таблица 17

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.09.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер берілуі тиіс кезден бастап мүше мемлекеттің уәкілетті органында жалпы тізілімнің мәліметтерін өзектендіру күні мен уақытын қамтуы тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі таңдап алынған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсынылған кезде толтырылады
3
егер "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі толтырылған болса, "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
29. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.09.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра
в уполномоченном органе государства-члена, начиная с которых должны быть предоставлены измененные сведения из общего реестра владельцев таможенных складов
2
реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
3
если реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполнен, атрибут "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code‌List‌Id) реквизита "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен содержать значение "2021"
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.010), приведены в таблице 18.
Таблица 18

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.09.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі таңдап алынған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсынылған кезде толтырылады
2
егер "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі толтырылған болса, "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
2
если реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполнен, атрибут "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code‌List‌Id) реквизита "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен содержать значение "2021"

30. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер" (P.CC.09.MSG.012) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаты (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер" (P.CC.09.MSG.012) хабарында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжаты (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәні бойынша "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:‌Register‌Country‌Code), "Күні" (csdo:‌Event‌Date), "Тізілімге қосу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:‌Registration‌Number‌Id) деректемелерге сәйкес келетін, "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) және "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемелері толтырылуы тиіс жазба (бұдан әрі – соңғы өзекті жазба) болуы тиіс
2
"Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні соңғы өзекті жазбаның "Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo :EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық болуы тиіс
4
"Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуы тиіс
6
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
7
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы тіркеу құжаты типінің коды" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"1" – лицензия;
"2" - куәлік
8
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылуы мүмкін
9
"Пошталық мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
10
"Кеден органының коды" (csdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуы тиіс
12
"Көлік түрінің коды" (csdo:‌Transport‌Mode‌Code) деректемесі толтырылмайды
13
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
14
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) деректер типі бар және толтырылуы тиіс деректемелердің барлық даналары үшін деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
15
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында:
"Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name),
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name),
"Ұйымның сәйкестендіргіші" (csdo:‌Organization‌Id),
"Ұйымның коды" (csdo:‌Organization‌Code),
"Тілдің коды" (csdo:‌Language‌Code) деректері толтырылмауы тиіс
16
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:Organization‌Details) деректемесі құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:‌Organization‌Name) деректемесі толтырылуы тиіс
17
"Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылуы және мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
18
егер "Ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Есепке қою себебінің коды" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) деректемесі толтырылмауы тиіс
19
"Мекенжай" (ccdo:‌Address‌Details) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:‌Country‌Code), "Мекенжай мәтін нысанында" (csdo:‌Address‌Text) деректемелерінің кемінде 1-уі толтырылуы тиіс
20
егер "Байланыс деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Communication‌Details) деректемесі құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code), "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id) деректемелері толтырылуы тиіс
28
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
AO – Дүниежүзілік желі ресурсының бірыңғай нұсқағышы (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.012), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.012)
Код требования
Формулировка требования
1
в общем реестре владельцев таможенных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию" (casdo:‌Register‌Country‌Code), "Дата" (csdo:‌Event‌Date), "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр" (casdo:‌Registration‌Number‌Id),
у которой должны быть заполнены реквизиты "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) и "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) (далее – последняя актуальная запись)
2
реквизит "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) должен быть заполнен
3
реквизит "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен и его значение должно быть больше даты, указанной в реквизите "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo :EndActivityDate) последней актуальной записи
4
при заполнении реквизита "Дата окончания срока осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
7
если реквизит "Код страны, представившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Код типа регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должен содержать 1 из значений:
"1" – лицензия;
"2" - свидетельство
8
реквизит "Код признака перерегистрации документа" (casdo:ReregistrationCode) может быть заполнен
9
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
10
реквизит "Код таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
12
реквизит "Код вида транспорта" (csdo:‌Transport‌Mode‌Code)
не заполняется
13
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
14
для всех экземпляров реквизитов, имеющих тип данных bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005) и которые должны быть заполнены, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
15
реквизиты
"Краткое наименование организации" (csdo:‌Organization‌Brief‌Name),
"Наименование организационно-правовой формы"
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name),
"Идентификатор организации" (csdo:‌Organization‌Id),
"Код организации" (csdo:‌Organization‌Code),
"Код языка" (csdo:‌Language‌Code) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) не должны быть заполнены
16
реквизит "Наименование организации" (csdo:‌Organization‌Name)
в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:Organization‌Details) должен быть заполнен
17
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId),
в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details), должен быть заполнен и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН) или персональный идентификационный номер (ПИН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
18
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию" (casdo:RegisterCountryCode), содержит значение "RU", то реквизит
"Код причины постановки на учет" (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code),
в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет"
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code) в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:‌Taxpayer‌Details) не должен быть заполнен
19
для реквизита "Адрес" (ccdo:‌Address‌Details) должно быть заполнено
не менее 1 из реквизитов "Код страны" (csdo:‌Country‌Code)", "Адрес
в текстовой форме" (csdo:‌Address‌Text)
20
если реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" заполнен, то реквизиты
"Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code),
"Идентификатор канала связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details) должны быть заполнены
28
если реквизит "Код вида связи"
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code) заполнен, то реквизит "Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) должен ь содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса Всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;

TL – телекс, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес
21
"Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесі толтырылуы тиіс, "Жалпы ауданы (ш. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "055" мәнін қамтуы тиіс
22
егер "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесі толтырылған болса, онда "Көлемі" (casdo:‌Cubage‌Measure) деректемесінің "өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышына сәйкес "113" мәнін қамтуы тиіс
23
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні соңғы өзекті жазбаның "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінде көрсетілген күннің мәнінен артық болуы тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 18 ақпандағы
№ 15 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;

TL – телекс, в соответствии с Перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
21
реквизит "Общая площадь (кв. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен быть заполнен атрибут "единица измерения"
(атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Общая площадь (кв. м)" (casdo:‌Total‌Area‌Measure) должен содержать значение "055"
в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
22
если реквизит "Объем" (casdo:‌Cubage‌Measure) заполнен, то атрибут "единица измерения" (атрибут measurement‌Unit‌Code) реквизита "Объем" (casdo:‌Cubage‌Measure) должен содержать значение "113"
в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
23
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен и его значение должно быть больше значения даты, указанной в реквизите "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) последней актуальной записи
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 февраля 2025 г. № 15
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың жалпы тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу тәртібі туралы" 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 41 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцяланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсетумен кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен (n > 1, m > n) артық емес қайталануы тиіс;
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2024 г. №41 "О порядках формирования и ведения общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15.
IV. Структуры электронных документов и сведений

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
№ р/с
Сәйкестен-діргіш
Аты
Атаулар кеңістігі
1
2
3
4
1
Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Пәндік саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
2.1
R.CA.CC.09.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі
urn:EEC:R:CA:CC:09:RegisterCustomsWarehouse:v1.2.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары интеграцияланған жүйедегі ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеуінің нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений
в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений
в предметной области
2.1
R.CA.CC.09.001
общий реестр владельцев таможенных складов
urn:EEC:R:CA:CC:09:RegisterCustomsWarehouse:v1.2.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии
с классификатором результатов обработки электронных документов
и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзектендіру үшін мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұрау салуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, деректер қорына) мәлімет ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігінің символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения
в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

17. Импортталатын атаулар кеңістігі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және пәндік саланың деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

2.1. Ақпаратты ұсынған елдің коды
(casdo:‌Register‌Country‌Code)
ақпаратты ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Тұлғаны тізілімге енгізу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Register‌Document‌Details)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo:‌Register‌Document‌Details‌Type (M.CA.CDT.00072)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.2.1. Тізілімге енгізу кезіндегі тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
оған тізілімге енгізу кезінде берілген тұлғаның тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
1
2.2.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
заңды тұлғаны тізілімге енгізу күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3. Заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы тіркеу құжаты типінің коды
(casdo:‌Register‌Document‌Code)
заңды тұлғаны тізілімге енгізуді растайтын құжат типінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00717
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.2.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгілемесі
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
0..1
2.3. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгілемесі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Тізілімге енгізілген тұлғаның деректемелері
(cacdo:‌Register‌Organization‌Details)
кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар тізіліміне енгізілген тұлғаның деректемелері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00080
cacdo:‌Register‌Organization‌Details‌Type (M.CA.CDT.00073)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.4.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:‌Organization‌Details)
заңды тұлғалардың негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:‌Organization‌Details‌Type (M.CDT.00015)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
заңды тұлға тіркелген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)

2.1. Код страны, предоставившей информацию
(casdo:‌Register‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, предоставившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Сведения о включении лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Details)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo:‌Register‌Document‌Details‌Type (M.CA.CDT.00072)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица
в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
2.2.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата включения юридического лица в реестр
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Код типа регистрационного документа о включении юридического лица в реестр
(casdo:‌Register‌Document‌Code)
кодовое обозначение типа документа, подтверждающего включение юридического лица
в реестр
M.CA.SDE.00717
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.2.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
0..1
2.3. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Реквизиты лица, включенного в реестр
(cacdo:‌Register‌Organization‌Details)
сведения о реквизитах лица, включенного в реестр лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела
M.CA.CDE.00080
cacdo:‌Register‌Organization‌Details‌Type (M.CA.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.4.1. Реквизиты организации
(ccdo:‌Organization‌Details)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:‌Organization‌Details‌Type (M.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Ұйымның атауы
(csdo:‌Organization‌Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:‌Organization‌Brief‌Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның қысқаша атауы
M.SDE.00089
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.5. Ұйымның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Organization‌Id)
заңды тұлға тіркелген елдің заңды тұлғалары тізіліміндегі ұйымның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00024
csdo:‌Organization‌Id‌Type (M.SDT.00024)
Заңды тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6. Ұйымның коды
(csdo:‌Organization‌Code)
заңды тұлғаның статистикалық есепке алу мақсаттарына арналған сыныптау коды
M.SDE.00032
csdo:‌Organization‌Code‌Type (M.SDT.00032)
Заңды тұлға тіркелген елде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.7. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
заңды тұлғаның мәтіндік деректемелерін толтыру тілі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.4.2. Салық төлеуші
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
заңды тұлғаға немесе жеке тұлғаға салық қызметі берген деректемелердің жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салықтық есепке қоюдың себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1

от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Наименование организации
(csdo:‌Organization‌Name)
полное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование организации
(csdo:‌Organization‌Brief‌Name)
сокращенное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00089
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.5. Идентификатор организации
(csdo:‌Organization‌Id)
уникальный идентификатор организации в реестре юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:‌Organization‌Id‌Type (M.SDT.00024)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6. Код организации
(csdo:‌Organization‌Code)
классификационный код юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:‌Organization‌Code‌Type (M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии
с правилами формирования кодов предприятий и организаций, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
язык заполнения текстовых реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.4.2. Налогоплательщик
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

2.4.3. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
тіркелген мекенжай
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.3. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкішілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкішілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Мекенжай мәтін нысанында
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005

2.4.3. Адрес
(ccdo:‌Address‌Details)
адрес регистрации
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.3. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Мекенжай мәтін нысанында
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.5.2. Қойма мақсатының коды
(casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code)
қойма мақсатының кодтық белгілемесі:
1 – уақытша сақтау қоймасы;
2 – кеден қоймасы;
3 – бос қойма
M.CA.SDE.00100
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Жолдар (#xA) және табуляция (#x9) бөлігі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
2.5.3. Қойманың типін айқындайтын белгісі
(casdo:‌Type‌Warehouse‌Indicator)
қойманың типін айқындайтын белгісі:
1 – жабық;
0 – ашық
M.CA.SDE.00080
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.5.4. Жалпы ауданы (ш. м)
(casdo:‌Total‌Area‌Measure)
жалпы ауданы (ш. м)
M.CA.SDE.00075
casdo:‌Fraction‌Number10.2‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00530)
Ондық санақ жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.5.5. Көлемі
(casdo:‌Cubage‌Measure)
үй-жайдың көлемі (м куб)
M.CA.SDE.00067
csdo:‌Fraction‌Number10‌Measure‌Type (M.SDT.00183)
Ондық санақ жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.5.6. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің және тауарларды тасымалдаудың кодтық белгілемесі
M.SDE.00155
csdo:‌Transport‌Mode‌Code‌Type (M.SDT.00102)
Көлік түрлері және тауарларды тасымалдау сыныптауышынан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..*
2.5.7. Қойма аумағында жүзеге асырылатын қызмет түрінің сипаттамасы
(casdo:‌Warehouse‌Activity‌Description‌Text)
қойма аумағында жүзеге асырылатын қызмет түрі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00154
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
2.5.8. Өзге мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.5.2. Код назначения склада
(casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code)
кодовое обозначение назначения склада:
1 – склад временного хранения;
2 – таможенный склад;
3 – свободный склад
M.CA.SDE.00100
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
1
2.5.3. Признак, определяющий тип склада
(casdo:‌Type‌Warehouse‌Indicator)
признак, определяющий тип склада:
1 – закрытый;
0 – открытый
M.CA.SDE.00080
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.5.4. Общая площадь (кв. м)
(casdo:‌Total‌Area‌Measure)
общая площадь (кв. м)
M.CA.SDE.00075
casdo:‌Fraction‌Number10.2‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00530)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.5.5. Объем
(casdo:‌Cubage‌Measure)
объем помещения (куб. м)
M.CA.SDE.00067
csdo:‌Fraction‌Number10‌Measure‌Type (M.SDT.00183)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.5.6. Код вида транспорта
(csdo:‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта и транспортировки товаров
M.SDE.00155
csdo:‌Transport‌Mode‌Code‌Type (M.SDT.00102)
Значение кода из классификатора видов транспорта и транспортировки товаров.
Шаблон: \d{2}
0..*
2.5.7. Описание вида деятельности, осуществляемой на территории склада
(casdo:‌Warehouse‌Activity‌Description‌Text)
сведения о виде деятельности, осуществляемой на территории склада
M.CA.SDE.00154
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.5.8. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*

2.6. Қызметті жүзеге асыруды уақытша тоқтату (тоқтата тұру) туралы мәліметтер
(cacdo:‌Stay‌Activity‌Date‌Details)
кеден қоймасының иесі ретінде заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыруды уақытша тоқтатуы (тоқтата тұруы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00896
cacdo:‌Stay‌Activity‌Date‌DetailsType (M.CA.CDT.00582)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.6.1. Уақытша тоқтату (тоқтата тұру) себепті қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo:‌Last‌Day‌Activity)
уақытша тоқтату (тоқтата тұру) себепті қызметті жүзеге асырудың соңғы күні
M.CA.SDE.00565
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.6.2. Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыру басталған күн
(casdo:‌First‌Day‌Activity)
уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асырудың алғашқы күні
M.CA.SDE.00566
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7. Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.8. Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталған күн
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурстың жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.9.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер қорының) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.9.2. Жаңартылу күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер қорының) жаңартылу күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 18 ақпандағы
№ 15 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер

2.6. Сведения о временном прекращении осуществления деятельности (приостановления)
(cacdo:‌Stay‌Activity‌Date‌Details)
сведения о временном прекращении (приостановлении) осуществления деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада
M.CA.CDE.00896
cacdo:‌Stay‌Activity‌Date‌DetailsType (M.CA.CDT.00582)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.6.1. Дата окончания осуществления деятельности
по причине временного прекращения (приостановления)
(casdo:‌Last‌Day‌Activity)
последний день осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления)
M.CA.SDE.00565
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.6.2. Дата начала осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)
(casdo:‌First‌Day‌Activity)
первый день осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)
M.CA.SDE.00566
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.7. Дата начала срока осуществления деятельности
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
дата начала срока осуществления деятельности
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.8. Дата окончания срока осуществления деятельности
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
дата окончания срока осуществления деятельности
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 февраля 2025 г. № 15
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения

1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 41 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.CC.07) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде, сондай-ақ жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде немесе жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысу кезінде бір мезгілде не белгілі бір кезең аралығында орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"жалпы процестің нұсқасы" – жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарда көрсетіледі, жалпы процестің құрамы және оның рәсімдерін, операцияларын және транзакцияларын орындау тәртібі, жалпы процесс хабарларының құрамы бойынша, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) пайдаланылатын құрылымдары бойынша, сондай-ақ олардың деректемелерін толтыруға қойылатын талаптардың құрамы мен мазмұны бойынша оның мазмұнын айқындайды;
"Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2024 г. № 41 "О порядках формирования и ведения общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.07) (далее – общий процесс), а также при переходе на новую версию общего процесса.
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу или при переходе на новую версию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"версия общего процесса" - указывается в технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определяет его содержание по составу и порядку выполнения процедур, операций и транзакций общего процесса, составу сообщений общего процесса, по используемым структурам электронных документов (сведений), а также по составу и содержанию требований к заполнению их реквизитов;
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);

"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген технологиялық құжаттардың Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерінде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
№ р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жүргізуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынады немесе жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.03.ACT.001)
2
Кеден қоймалары иелері жалпы тізілімінің әкімшісі
жалпы процеске қосылған қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдаған (бекіткен) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қолжетімділікті ұсынады, сондай-ақ кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындағанға дейін жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптар, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптары орындалуы тиіс.

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национального реестра владельцев таможенных складов, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования общего реестра владельцев таможенных складов или переходит на новую версию общего процесса
уполномоченный орган
государства – члена Союза
(P.CC.03.ACT.001)
2
Администратор общего реестра владельцев таможенных складов
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает
за обеспечение процесса формирования, ведения
и использования общего реестра владельцев таможенных складов
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза, а также требования законодательства государства - члена Евразийского экономического союза (далее - государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.

7. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
а) мүше мемлекеттің ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) жалпы процеске жаңа қатысушының қосылатын туралы хабардар етуі (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 1 ай ішінде);
б) қажет болған жағдайда мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістерді енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 5 ай ішінде);
г) егер бұрын мұндай қосылу жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген, әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде);
ж) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімшіге осындай тізілімнен алып тасталған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қоспағанда, ұлттық тізілімнен барлық өзекті мәліметтерді беруі (жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу аяқталғаннан кейін);
з) ұлттық тізілімнен мәліметтердің алынуы және өңделуі фактісін әкімшінің растауы.
8. Жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы Комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің 11-тармағында айқындалған жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталы құралдарын пайдаланумен жүзеге асырылады.
9. Жалпы процеске қосылатын қатысушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне бастапқы қосу үшін ұлттық тізілімнің өзекті мәліметтерін қалыптастырады және әкімшіге береді.

7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) информирование государством-членом Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) о присоединении нового участника к общему процессу с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия (в течение 1 месяца с даты начала выполнения процедуры присоединения);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 5 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) передачу всех актуальных сведений из национального реестра, за исключением сведений о юридических лицах, исключенных из такого реестра, присоединяющимся участником общего процесса администратору для включения в общий реестр владельцев таможенных складов (после завершения тестирования информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора);
з) подтверждение администратором факта получения и обработки сведений из национального реестра.
8. Получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определенного пунктом 11 Перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Комиссии от 14 апреля 2015 года № 29, а также с использованием средств информационного портала Союза.
9. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и передает администратору актуальные сведения национального реестра для первоначального включения в общий реестр владельцев таможенных складов.

10. Ұлттық тізілімнің мәліметтері XML-құжат түрінде ұсынылады. Ұлттық тізілімі мәліметтерін қамтитын ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.09.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымына сәйкес келуі тиіс.
11. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер" (P.CC.09.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 18 ақпандағы № 15 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 6 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:​EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.09.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:​Inf​Envelope​Code) деректемесі үшін "P.CC.09.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған жағдайда, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуы тиіс.
12. Әкімші ұлттық тізілімнің мәліметтерін алғанын және табысты өңделгенін растайды. Қателер болмаған жағдайда әкімші көрсетілген мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізеді.
13. Қателердің сипаттамасы қамтылған өңдеу хаттамасы алынған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты әкімшіге беру процесін қайталайды.

10. Сведения национального реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2025 г. № 15 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, не применяются требования, имеющие коды 1 и 6;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:​EDoc​Code) устанавливается значение "R.CA.CC.09.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:​Inf​Envelope​Code) устанавливается значение "P.CC.09.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).
12. Администратор подтверждает получение и успешную обработку сведений национального реестра. В случае отсутствия ошибок администратор вносит указанные сведения в общий реестр владельцев таможенных складов.
13. При получении протокола обработки, содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения национального реестра, администратору.

14. Әкімші өңдеу хаттамасын орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушы қосылу рәсімі оырндалғанға дейін ақпарат беоген мекенжайға электрондық пошта арқылы жалпы процеске қосылатын қатысушыға ұсынады.
15. Осы Тәртіптің 6 – 12-тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімші арасындағы келесі мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қиылды регламенттейтін техологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
16. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты беру CIS@eecommission.org мекенжайына электрондық пошта арқылы жүзеге асырылады.
17. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтау пайдаланылады.
18. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжат атауының құрылымы RCC09_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) R – алғаш жүктеу үшін тізбе мәліметтерінің ұсынылғанын білдіретін тіркелген мән;
б) CC09 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жыл, айы, күні);
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).
19. Файлдарды электрондық пошта арқылы беру ZIP форматында (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауы тиіс, файлды кеңейтіп жазу: *.zip) архив файлы түрінде жүзеге асырылады. Архив файлының атауы осы Тәртіптің 18-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс (мысалы, RСС09_BY201410061733.zip архиві RСС09_BY201410061733.xml файлын қамтуы тиіс). Электрондық пошта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды және электрондық құжат құрылымының нұсқасы (мысалы, R_CA_CC_08_001_V_x_y_z, мұндағы "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Кеден қоймалары иелерінің тізілімі" көрсетіледі.
20. Өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейтіп жазу ескерілмей) өңделетін файлдың атына сәйкес келуі тиіс. Файлды кеңейтіп жазу ".txt" мәнін иеленуі тиіс.

14. Протокол обработки формируется администратором на русском языке и передается присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
15. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 12 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором осуществляется в соответствии
с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
16. Передача XML-документа, содержащего сведения национального реестра, осуществляется по электронной почте на адрес CIS@eecommission.org.
17. При формировании XML-документа, содержащего сведения национального реестра, и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
18. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должна иметь вид RCC09_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений реестра для первоначальной загрузки;
б) CC09 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций", уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
19. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктом 18 настоящего Порядка (например, архив RСС09_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС09_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_08_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Реестр владельцев таможенных складов".
20. Протокол обработки передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".

2. Жалпы процесс қатысушының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімінің сипаттамасы
21. Комиссия Алқасының жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясын бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруі кезінде жалпы процесс қатысушысының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы процесін орындауға кіріседі.
22. Жалпы процесс қатысушысының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін пысықтауды және қажет болған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуын, сондай-ақ жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеуді жүргізуді көздейді.
23. Жалпы процеске қатысушының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеу нәтижелері негізінде аяқталады.
24. Жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеу шеңберінде жүргізілетін тексерулер құрамын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен келісім бойынша Комиссия айқындайды.
25. Жалпы процеске қатысушының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі орындалғаннан кейін оның Комиссиямен арадағы келесі мәліметтер алмасуы жалпы процестің жаңа нұсқасын іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясына сәйкес жүзеге асырылады.

2. Описание процедуры перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса
21. С даты вступления в силу решения Коллегии Комиссии об утверждении новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, государства-члены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса.
22. Процедура перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса предусматривает доработку информационной системы присоединяющегося участника общего процесса и получение при необходимости присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия, а также проведение тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов.
23. Процедура перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса завершается на основании результатов тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
24. Состав проверок, проводимых в рамках тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определяется Комиссией по согласованию с уполномоченными органами государств-членов.
25. После выполнения процедуры перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса, последующий обмен сведениями между ним и Комиссией осуществляется в соответствии с новой редакцией технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации новой версии общего процесса.