Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қазандағы № 122 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 27 қаңтардағы № 12 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында "сыртқы және өзара сауданың" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1-тармақтың екінші – бесінші абзацтарында "сыртқы және өзара сауданың" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Аталған Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттарға және актілерге:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2025 года № 12
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122
1. В наименовании слова "внешней и взаимной торговли" заменить словами "Евразийского экономического союза".
2. В абзацах втором – пятом пункта 1 слова "внешней и взаимной торговли" заменить словами "Евразийского экономического союза".
3. Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденные указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12)
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімге;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және сараптау қағидалары туралы" (бұдан әрі – Тіркеу қағидалары) 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін және дәрілік заттар айналысы саласындағы ақпараттық деректер қорын қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" (бұдан әрі – Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібі) 2016 жылғы 3 қарашадағы № 84 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Медициналық қолдануға арналған дәрілік препараттарды тіркеуді және сараптама жасауды жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштердің және құжаттардың электрондық түріне қойылатын талаптар туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 79 шешіміне сәйкес әзірленді.
II. Қолдану саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау, оған қоса осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдерді сипаттау мақсатында әзірленді.

Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения" (далее – Правила регистрации);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств" (далее – Порядок ведения единого реестра);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"жалпы тізілім" – дәрілік препараттарды тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштердің нөмірлері, өңделу мәртебелері туралы жариялауға жатпайтын мәліметтерді, көрсетілген рәсімдер барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жататын, Одақтың дәрілік заттарының бірыңғай тізіліміне енгізілген дәрілік препараттардың тіркеу куәліктері туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс;
"тіркеу ісі" – дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүзеге асыру процесінде Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қалыптастырған не олардың сұрау салуы бойынша қалыптастырылған құжаттардың жиынтығы;
"дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" – дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштің нөмірі, өңделу мәртебесі туралы, дәрілік препараттың тіркеу ісі және тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы, сондай-ақ дәрілік препараттың берілген тіркеу куәлігі туралы мәліметтердің жиынтығы.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процестің операциясы", "жалпы процестің рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "тану мемлекеті", "Одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімі", "тіркеу дерекнамасы", "дәрілік препараттың тіркеу куәлігі" және "референттік мемлекет" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін Одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысы саласында қолданылатын ұғымдардың (терминдердің) ақпараттық анықтамалығында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"общий реестр" – информационный ресурс, содержащий не подлежащие опубликованию сведения о номерах, статусах обработки заявлений на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственных препаратов, сведения о составе документов, оформленных в ходе указанных процедур, а также подлежащие опубликованию на информационном портале Союза сведения о регистрационных удостоверениях лекарственных препаратов, включенных в единый реестр лекарственных средств Союза;
"регистрационное дело" – совокупность документов, сформированных уполномоченными органами государств – членов Союза либо по их запросу в процессе осуществления процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата;
"сведения о регистрации лекарственного препарата" – совокупность сведений о номере и статусе обработки заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, о составе документов регистрационного дела и регистрационного досье лекарственного препарата, а также о выданном регистрационном удостоверении лекарственного препарата.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Понятия "государство признания", "единый реестр зарегистрированных лекарственных средств Союза", "регистрационное досье", "регистрационное удостоверение лекарственного препарата" и "референтное государство", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных информационным справочником понятий (терминов), применяемых в рамках Союза в сфере обращения лекарственных средств, утверждаемым Евразийской экономической комиссией.
IV. Основные сведения об общем процессе

5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.MM.01, нұсқа 1.2.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты қолдануға рұқсат етілген (тіркелген) дәрілік препараттар туралы ақпарат алмасуға байланысты шығасыларды азайтуға алғышарт жасау болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) шеңберінде тіркелген дәрілік препараттардың берілген тіркеу куәліктері (бұдан әрі – тіркеу куәлігі) туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ресурс құру;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттің уәкілетті органы) жалпы тізілімдегі өзекті, толық және анық ақпаратты интеграцияланған жүйенің құралдарымен алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүдделі тұлғалардың және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қызметкерлерінің Одақтың тіркелген дәрілік заттарының жалпы тізіліміндегі (бұдан әрі – жалпы тізілім) өзекті, толық және анық ақпаратты Одақтың ақпараттық порталының құралдарымен алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесін (бұдан әрі – НАА БЖ) пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімнің мәліметтеріне қол жеткізуді, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша дәрілік препараттарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуды интеграцияланған жүйенің құралдарымен қамтамасыз ететін Одақтың органы;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтер алады және бірыңғай тізілім мен жалпы тізілімді жаңартады;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша интеграцияланған жүйе арқылы дәрілік препараттарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынады;
дәрілік препаратты тіркеу кезінде келіспеушіліктерді реттеу рәсімдері шеңберінде сұрау салу бойынша мүше мемлекетердің уәкілетті органдарынан тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарын (мәліметтерін) алады
P.MM.01.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің дәрілік препараттарды тіркеуді жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік билік органы немесе жалпы тізілімді жаңарту үшін Комиссияға тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтерді және дәрілік препараттарды тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштер туралы мәліметтерді ұсынатын, ол уәкілеттік берген ұйым;
интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салу бойынша Комиссиядан тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алады

5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.MM.01, версия 1.2.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание предпосылок для снижения издержек, связанных с обменом информацией о разрешенных к применению (зарегистрированных) лекарственных препаратах.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создать в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система) информационный ресурс, общий реестр, содержащий сведения о выданных регистрационных удостоверениях зарегистрированных лекарственных препаратов (далее – регистрационное удостоверение);
б) обеспечить возможность получения уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган государства-члена) актуальной, полной и достоверной информации, находящейся в общем реестре средствами интегрированной системы;
в) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами и сотрудниками Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) актуальной, полной и достоверной информации, содержащейся в едином реестре зарегистрированных лекарственных средств Союза (далее – единый реестр) средствами информационного портала Союза;
г) обеспечить использование уполномоченными органами государств-членов единой системы нормативно-справочной информации Союза (далее – ЕС НСИ).
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий доступ к сведениям единого реестра на информационном портале Союза, а также представление сведений о регистрации лекарственных препаратов по запросам уполномоченных органов государств-членов средствами интегрированной системы;
получает сведения от уполномоченных органов государств-членов и обновляет единый реестр и общий реестр;
представляет по запросам уполномоченных органов государств-членов сведения о регистрации лекарственных препаратов через интегрированную систему;
получает от уполномоченных органов государств-членов сведения (документы) из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу в рамках процедур урегулирования разногласий при регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный на осуществление регистрации лекарственных препаратов орган государственной власти государства-члена или уполномоченная им организация, который представляет в Комиссию сведения о зарегистрированных лекарственных препаратах и сведения о заявлениях на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственных препаратов, для обновления общего реестра;
получает от Комиссии по запросу сведения о регистрации лекарственных препаратов через интегрированную систему

P.MM.01.ACT.002
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің берілген өтінішті қарауды, тіркеу ісін немесе тіркеу дерекнамасын сараптауды, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есептің мәліметтерін дайындап, келісу үшін ұсынуды, тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберуді, тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштердің мәліметтерін ұсынуды, сондай-ақ дәрілік заттардың тіркеу дерекнамасы мен тіркеу ісінің мәліметтерін сақтауды және тану мемлекеті уәкілетті органдарының және Комиссияның сұрау салуы бойынша ұсынуды жүзеге асыратын уәкілетті органы
P.MM.01.ACT.003
тану мемлекетінің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қарауды жүзеге асыратын, дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарламаны алатын, дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар етуді қалыптастыратын және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберетін, сұрау салу бойынша дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы мен тіркеу ісінің құжаттарын алатын, тіркеу дерекнамасының және (немесе) тіркеу ісінің материалдарын пайдалана отырып, дәрілік препаратқа сараптау жүргізетін, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есепті қарауды жүзеге асыратын, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есепті немесе сарапшылық есепке қатысты ескертпені тану (танымау) туралы шешім ұсынатын уәкілетті органы
P.MM.01.ACT.004
тіркеу куәлігінің күшін жойған уәкілетті орган
мүше мемлекеттің аумағында дәрілік препаратты тіркеудің күшін жою туралы шешім қабылдаған мүше мемлекеттің уәкілетті органы
P.MM.01.ACT.005
тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар етілетін уәкілетті орган
басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органының дәрілік препаратты тіркеудің күшін жойғаны туралы хабарлама алатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
P.MM.01.ACT.006
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімнен мәліметтер сұрататын заңды немесе жеке тұлға. Мүдделі тұлға ретінде дәрілік заттар айналысының субъектілері де, мүдделі мемлекеттік билік органдары да әрекет ете алады

P.MM.01.ACT.002
уполномоченный орган референтного государства
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет рассмотрение поданного заявления, экспертизу регистрационного дела или регистрационного досье, подготовку и представление сведений экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества для согласования, направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган государства признания, представление сведений заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган государства признания, а также хранение и представление по запросу уполномоченных органов государств признания и Комиссии сведений регистрационных досье и регистрационных дел лекарственных средств
P.MM.01.ACT.003
уполномоченный орган государства признания
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет рассмотрение заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, получает уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, получает по запросу документы регистрационного досье и регистрационного дела лекарственного препарата, проводит экспертизу лекарственного препарата с использованием материалов регистрационного дела и (или) регистрационного досье, осуществляет рассмотрение экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества, представляет решение о признании (непризнании) экспертного отчета или замечания в отношении экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества
P.MM.01.ACT.004
уполномоченный орган, отменивший регистрационное удостоверение
уполномоченный орган государства-члена, принявший решение об отмене регистрации лекарственного препарата на территории государства-члена
P.MM.01.ACT.005
уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения
уполномоченный орган государства-члена, который получает уведомление об отмене регистрации лекарственного препарата уполномоченным органом другого государства-члена
P.MM.01.ACT.006
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, которое запрашивает сведения из единого реестра на информационном портале Союза. В качестве заинтересованного лица могут выступать как субъекты обращения лекарственных средств, так и заинтересованные органы государственной власти

3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өздерінің тағайындалуы бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері;
в) жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері;
г) тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері;
д) тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері;
е) тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабарлау рәсімдері;
ж) тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары Комиссияға ұсынатын тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер, сондай-ақ Тіркеу қағидаларында көзделген дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштер туралы мәліметтер (бұдан әрі – өтініштер туралы мәліметтер) негізінде жалпы тізілімді қалыптастыру, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына интеграцияланған жүйенің құралдарымен тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер ұсыну, сондай-ақ мүдделі тұлғаларға Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімнің мәліметтеріне қолжетімділік беру жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары тіркеу, тіркеуді (қайта тіркеуді) растау, тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу рәсімдерін немесе Тіркеу қағидаларында белгіленген дәрілік препаратты тіркеуге байланысты рәсімдерді (бұдан әрі – тіркеу рәсімдері) орындаған кезде олардың жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген мына жалпы процесс рәсімдерін орындауы есебінен жалпы тізілімді қалыптастыру жүзеге асырылады:
мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу;
жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту;
мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау;
жалпы тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді жіберу;
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу.
Өтінішке тіркеудің бірегей нөмірін интеграцияланған жүйенің құралдары береді және ол "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімін орындау шеңберінде референттік мемлекеттің уәкілетті органына қайтарылады. Өтінішке тіркеудің бірегей нөмірін интеграцияланған жүйенің құралдары береді және ол Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда референттік мемлекеттің уәкілетті органын тартпай тіркелген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген кезде ғана "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімін орындау шеңберінде тану мемлекетінің уәкілетті органына қайтарылады (Тіркеу қағидаларына № 19 қосымшаның 2.1.5-тармағы Комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 43 шешімі редакциясында).
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштерді қараған кезде, сондай-ақ дәрілік препаратқа арналған тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілген кезде дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдерінің тобына енгізілген мына жалпы процесс рәсімдері орындалады:
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу;
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету;
дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тіркеу туралы мәліметтер ұсынылған кезде жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының алу рәсімдерінің тобына енгізілген мына жалпы процесс рәсімдері орындалады:
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу;
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу;
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу;
жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді алу;
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер алу.
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алуына қажеттілік туған кезде, Комиссия жанындағы дәрілік заттар жөніндегі сарапшылық комитетте (бұдан әрі – сарапшылық комитет) келіспеушіліктерді реттеу кезінде жалпы процестің тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдерінің тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу;
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу.
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алуына қажеттілік туған кезде, дәрілік препаратты тіркеу рәсімдері орындалған кезде, сондай-ақ Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібінде көзделген өзге де жағдайларда жалпы процестің тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу;
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу.

3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра;
б) процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата;
в) процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре;
г) процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье;
д) процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье;
е) процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения;
ж) процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра на основании представляемых уполномоченными органами государств-членов в Комиссию сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах, а также сведений о заявлениях на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, предусмотренных Правилами регистрации (далее – сведения о заявлениях), представление сведений о регистрации лекарственных препаратов уполномоченным органам государств-членов средствами интегрированной системы, а также предоставление доступа к сведениям единого реестра на информационном портале Союза для заинтересованных лиц.
При выполнении уполномоченными органами государств-членов процедур регистрации, подтверждения регистрации (перерегистрации), внесения изменений в регистрационное досье или процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата, установленных Правилами регистрации (далее – процедуры регистрации), осуществляется формирование общего реестра за счет выполнения ими следующих процедур общего процесса, включенных в группу процедур формирования и ведения общего реестра:
включение сведений в общий реестр;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре;
исключение сведений из общего реестра;
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе;
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета.
Уникальный регистрационный номер заявления присваивается средствами интегрированной системы и возвращается уполномоченному органу референтного государства в рамках выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001). Уникальный регистрационный номер заявления присваивается средствами интегрированной системы и возвращается уполномоченному органу государства признания в рамках выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001) только при внесении изменений в регистрационное досье зарегистрированного лекарственного препарата без привлечения уполномоченного органа референтного государства в случаях, предусмотренных Правилами регистрации (пункт 2.1.5 Приложения № 19 Правил регистрации в редакции Решения Совета Комиссии от 29 мая 2024 г. № 43).
При рассмотрении уполномоченными органами государств-членов заявлений на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, а также при изменении состава документов регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата:
направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата;
уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата;
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата.
При представлении сведений о регистрации уполномоченным органам государств-членов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения уполномоченными органами государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра;
получение актуальных сведений из общего реестра;
получение измененных сведений из общего реестра;
получение порядкового номера регистрационного удостоверения;
получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра;
получение сведений о размещенном в едином реестре документе.
При возникновении необходимости получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, при урегулировании разногласий на экспертном комитете по лекарственным средствам при Комиссии (далее – экспертный комитет) выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения Комиссией сведений, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье:
получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье;
получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье.
При возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, при выполнении процедур регистрации лекарственного препарата, а также в иных случаях, предусмотренных Порядком ведения единого реестра, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения уполномоченным органом государства признания сведений, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье:
получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье;
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье.

Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда тіркеу куәлігінің күшін жою туралы шешім қабылдау кезінде жалпы процестің тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына енгізілген "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі орындалады.
Дәрілік препаратты сараптау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы ресімдеген қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есепті (бұдан әрі – сарапшылық есеп) тану мемлекетінің уәкілетті органдарының қарауы шеңберінде, оның ішінде сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешім қабылдау кезінде, сондай-ақ тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты сұрақтар және (немесе) ескертпелер жіберуге қажеттілік туған кезде тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мына рәсімдері орындалады:
сарапшылық есепті жіберу;
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу;
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары *.pdf форматта электронды түрде ұсынатын тіркеу дерекнамасының немесе тіркеу ісінің құжаттары мәтіндік қабатты қамтуы тиіс.
Құжаттың бірегей сәйкестендірушісі 5-нұсқа бойынша ISO/IEC 9834-8 сәйкес (name-based version + SHA-1 hash) есептелген UUID (universally unique identifier) болып табылады, мұндағы атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі (name space identifier) ретінде “nil UUID” (00000000-0000-0000-0000-000000000000) пайдаланылған, ал атауы (name) ретінде SHA1 алгоритмді құжат файлы бойынша айқындалған бақылау сомасы пайдаланылған.
Тіркеу дерекнамасы туралы жіберілетін мәліметтер электрондық тіркеу дерекнамасының барлық нұсқаларының (тізбектілікте) барлық құжаттары бойынша ақпаратты қамтуы тиіс, оның ішінде өтініш берушіден алынған xml-құжаттарды қамтуы тиіс.
Тіркеу дерекнамасының құжаты туралы жіберілетін мәліметтер жіберушіге белгілі "Дерекнаманы ұсыну тізбектілігі" және "Операция атрибуты" деректемелерін қамтуы тиіс. Тіркеу ісінің құжаты туралы мәліметтерді жіберу кезінде "Дерекнаманы ұсыну тізбектілігі" жіберушіге белгілі тіркеу ісінің осы құжаты әзірленген дерекнама нұсқасына сәйкес көрсетіледі, ал "Операция атрибуты" толтырылмайды.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы

При принятии решения об отмене регистрационного удостоверения в случаях, предусмотренных Правилами регистрации, выполняется процедура общего процесса "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013), включенная в группу процедур уведомления об отмене регистрационного удостоверения.
В рамках рассмотрения уполномоченными органами государств признания экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества (далее – экспертный отчет), оформленного уполномоченным органом референтного государства по результатам экспертизы лекарственного препарата, в том числе, при принятии решения о признании (непризнании) экспертного отчета, а также при необходимости направления вопросов и (или) замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье:
направление экспертного отчета;
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье;
направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета.
Представляемые уполномоченными органами государств-членов в электронном виде документы регистрационного досье или регистрационного дела в формате *.pdf должны содержать текстовый слой.
Уникальным идентификатором документа является UUID (universally unique identifier), рассчитанный в соответствии с ISO/IEC 9834-8 по версии 5 (name-based version + SHA-1 hash), где в качестве идентификатора пространства имен (name space identifier) использован “nil UUID” (00000000-0000-0000-0000-000000000000), а в качестве имени (name) использована контрольная сумма, определенная по файлу документа алгоритмом SHA1.
Передаваемые о регистрационном досье сведения должны содержать информацию по всем документам всех версий (последовательностях) электронного регистрационного досье, в т.ч. должны содержать xml-документы, полученные от заявителя.
Сведения, передаваемые о документе регистрационного досье, должны содержать известные отправителю реквизиты "Последовательность предоставления досье" и "Атрибут операции". При передаче сведений о документе регистрационного дела реквизит "Последовательность предоставления досье" указывается в соответствии с известной отправителю версией досье, по которой составлен этот документ регистрационного дела, а реквизит "Атрибут операции" не заполняется.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса

13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. "Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.001) рәсімдерінің тобы
15. Алынған өтініш және тіркеу дерекнамасы туралы мәліметтер қалыптастырылған, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын қарау сатысы туралы мәліметтер өзгертілген немесе тіркеу дерекнамасының немесе тіркеу ісінің құжаттары алынған немесе өзгертілген кезде, сондай-ақ тіркеу куәлігін ресімделген кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындауды жүзеге асырады.
Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібіне сәйкес мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары жаңа өтініш алған кезде "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі орындалады.

13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур "Процедуры формирования и ведения общего реестра" (P.MM.01.PGR.001)
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра осуществляется при формировании уполномоченным органом государства-члена сведений о полученном заявлении и регистрационном досье, изменении сведений об этапе рассмотрения регистрационного досье лекарственного препарата, получении или изменении документов регистрационного досье или регистрационного дела, а также при оформлении регистрационного удостоверения.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра уполномоченный орган государства-члена формирует и представляет в Комиссию сведения в соответствии с Порядком ведения единого реестра.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При получении уполномоченными органами государств-членов нового заявления выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001).
Уполномоченный орган референтного государства, выполняющий включение сведений о новом заявлении в общий реестр, в случае успешного выполнения процедуры получает ответное сообщение с присвоенным средствами интегрированной системы уникальным регистрационным номером заявления, который сообщается заявителю. Уполномоченный орган государства признания, выполняющий включение сведений о новом заявлении в общий реестр, в случае успешного выполнения процедуры получает ответное сообщение

Жаңа өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімге енгізуді орындайтын референттік мемлекеттің уәкілетті органы рәсім ойдағыдай орындалған жағдайда, өтініштің интеграцияланған жүйенің құралдары берген бірегей тіркеу нөмірі бар жауап хабар алады, ол өтініш иесіне хабарланады. Жаңа өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімге енгізуді орындайтын тану мемлекетінің уәкілетті органы рәсім ойдағыдай орындалған жағдайда Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда референттік мемлекеттің уәкілетті органын тартпай тіркелген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген кезде ғана өтініштің интеграцияланған жүйенің құралдары берген бірегей тіркеу нөмірі бар жауап хабар алады (Тіркеу қағидаларына № 19 қосымшаның 2.1.5-тармағы Комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 43 шешімі редакциясында).
Тіркеу рәсімдерін орындау барысында, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын қарау сатысы өзгертілген, дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылданған, тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер өзгертілген кезде, сондай-ақ тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілген кезде "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі орындалады.
Тіркеу қағидаларында көзделген өтінішті қарауды тоқтатқан жағдайларда "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі орындалады.
Бірыңғай тізілімге орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді, оның ішінде "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі орындалғаннан кейін бірыңғай тізілімге жіберуге қажеттілік туған кезде, сондай-ақ бірыңғай тізілімге орналастырылатын құжаттардың біріне өзгерістер енгізілген жағдайда "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы рефереттік мемлекеттің уәкілетті органы ресімдеген сарапшылық есепті тануы мүмкін болмаған жағдайда "Сарапшылық есепті танудың мүмкін болмауы туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі орындалады.
16. "Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.001) рәсімдер тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.001) рәсімдер тобының жалпы схемасы
17. "Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.001) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.001) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.001
мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімге енгізу үшін жаңа өтініш туралы мәліметтерді, тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына, сондай-ақ өтініштің бірегей тіркеу нөмірін қалыптастыруға арналған

с присвоенным средствами интегрированной системы уникальным регистрационным номером заявления только при внесении изменений в регистрационное досье зарегистрированного лекарственного препарата без привлечения уполномоченного органа референтного государства в случаях, предусмотренных Правилами регистрации (пункт 2.1.5 Приложения № 19 Правил регистрации в редакции Решения Совета Комиссии от 29 мая 2024 г. № 43).
В ходе выполнения процедур регистрации при изменении этапа рассмотрения регистрационного досье лекарственного препарата, принятии решения о регистрации лекарственного препарата, изменении сведений о зарегистрированном лекарственном препарате, а также при изменении состава документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002).
В предусмотренных Правилами регистрации случаях прекращения рассмотрения заявления выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003).
При необходимости передачи в единый реестр сведений о документе, подлежащем размещению в едином реестре, в том числе после выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002), а также в случае внесения изменений в один из размещаемых в едином реестре документов выполняется процедура "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019).
В случае невозможности признания уполномоченным органом государства признания экспертного отчета, оформленного уполномоченным органом референтного государства, выполняется процедура "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020).
16. Приведенное описание группы процедур "Процедуры формирования и ведения общего реестра" (P.MM.01.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур "Процедуры формирования и ведения общего реестра" (P.MM.01.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения общего реестра" (P.MM.01.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения общего реестра" (P.MM.01.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.001
включение сведений в общий реестр
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о новом заявлении, сведений о составе документов регистрационного дела или регистрационного досье для включения в общий реестр, а также для формирования уникального регистрационного номера заявления

P.MM.01.PRC.002
жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай тізілімнің мәліметтерін өзектілендіру үшін тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтерді, оның ішінде өзгертілген мәліметтерді, жалпы тізілімді өзектілендіру үшін өтініш туралы өзгертілген мәліметтерді, тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.003
мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен алып тастауға жататын өтініш туралы мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуға арналған
P.MM.01.PRC.019
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуға арналған
P.MM.01.PRC.020
сарапшылық есепті танудың мүмкін болмауы туралы қорытынды жіберу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының сарапшылық есепті танудың үмкін болмауы туралы қорытындыны қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуға арналған
5. "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері" (P.MM.01.PGR.002) рәсімдерінің тобы
18. Дәрілік препаратты тану мемлекетінде тіркеу рәсімдері жүзеге асырылған кезде дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері орындалады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Референттік мемлекеттің уәкілетті органы, оның ішінде тану мемлекеттерінде дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш алған кезде "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімі орындалады.

P.MM.01.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений, в том числе измененных, о зарегистрированном лекарственном препарате для актуализации сведений единого реестра, измененных сведений о заявлении, измененных сведений о составе документов регистрационного дела или регистрационного досье для актуализации общего реестра
P.MM.01.PRC.003
исключение сведений из общего реестра
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию подлежащих исключению из общего реестра сведений о заявлении
P.MM.01.PRC.019
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
P.MM.01.PRC.020
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства признания в Комиссию заключения о невозможности признания экспертного отчета
5. Группа процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)
18. Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняются при осуществлении процедур регистрации лекарственного препарата в государствах признания.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
При получении уполномоченным органом референтного государства заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, в том числе в государствах признания, выполняется процедура "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004).

Тану мемлекетінің уәкілетті органы ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) түзулігін тексеру нәтижелері бойынша дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қарауға мүмкіндігі болмаған жағдайда, сондай-ақ алымды (бажды) төлеуге байланысты бұзушылықтар анықталған жағдайда "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімі орындалады.
Тіркеу рәсімдерін орындау кезінде өтініш иесі сұрау салынған құжаттарды белгіленген мерзімде ұсынбаған кезде, Тіркеу қағидаларында көзделген өзге жағдайларда, референттік мемлекеттің уәкілетті органының бұл туралы тану мемлекетінің уәкілетті органын хабардар етуі үшін, сондай-ақ тіркеу дерекнамасы немесе тіркеу ісі құжаттарының құрамы өзгертілген кезде "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері" (P.MM.01.PGR.002) рәсімдер тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері" (P.MM.01.PGR.002) рәсімдер тобының жалпы схемасы
20. "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері" (P.MM.01.PGR.002) рәсімдер тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
"Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері" (P.MM.01.PGR.002) рәсімдер тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.004
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштер туралы мәліметтерді жіберу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.005
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету жіберуіне арналған

В случае невозможности рассмотрения уполномоченным органом государства признания заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата по результатам проверки полноты и (или) корректности представленных документов, а также в случае выявления нарушений, связанных с оплатой сбора (пошлины), выполняется процедура "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005).
При непредставлении заявителем запрошенных документов в установленный срок при выполнении процедур регистрации, иных случаях, предусмотренных Правилами регистрации, для уведомления об этом уполномоченного органа государства признания уполномоченным органом референтного государства, а также при изменении состава документов регистрационного досье или регистрационного дела выполняется процедура "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.004
направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.PRC.005
уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом государства признания уполномоченному органу референтного государства уведомления о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата

P.MM.01.PRC.006
дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама жіберуіне арналған
6. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.003) рәсімдерінің тобы
21. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түскен мынадай сұрау салу түрлері өңделеді:
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу;
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу;
тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу;
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу;
жалпы тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу.
Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы өзінің ақпараттық ресурсында бар өтініштер туралы мәліметтерді, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтерді жалпы тізілімде қамтылған және Комиссияда сақталатын мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында жүргізеді. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімі орындалады.
Жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініштер туралы өзекті мәліметтер, тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтер, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Сұрау салудың шарттарына қарай жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша ұсынылады. Жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салу ағымдағы күнгі, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша да жүзеге асырылуы мүмкін. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімі орындалады.
Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініштер туралы өзгертілген мәліметтер, тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтер, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындау кезіне дейін (немесе сұрау салуда көрсетілген кезге дейін) жалпы тізілімге қосылған мәліметтер, сондай-ақ өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салудың шарттарына қарай жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімі орындалады.

P.MM.01.PRC.006
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
6. Группа процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PGR.003)
21. Процедуры получения уполномоченными органами государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур получения уполномоченными органами государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра;
запрос актуальных сведений из общего реестра;
запрос измененных сведений из общего реестра;
запрос порядкового номера регистрационного удостоверения;
запрос сведений о регистрации лекарственного препарата;
запрос сведений о размещенном в общем реестре документе.
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации имеющихся в его информационном ресурсе сведений о заявлениях, а также сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах со сведениями, содержащимися в общем реестре и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007).
Запрос сведений из общего реестра выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена актуальных сведений о заявлениях, сведений, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, а также сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах. В зависимости от условий запроса актуальные сведения из общего реестра представляются по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству. Запрос сведений из общего реестра может осуществляться как на текущую дату, так и по состоянию на дату, указанную в запросе. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008).
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр, выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена измененных сведений о заявлениях, сведений, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, а также сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах. При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр, представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр, а также сведения, в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса (или до момента, указанного в запросе). В зависимости от условий запроса измененные сведения из общего реестра представляются по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009).

Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімі орындалады. Тіркеу куәлігінің бірегей реттік нөмірін алу кезінде референттік мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде тіркелген дәрілік препарат туралы, оның ішінде тіркеу куәлігінің бірегей нөмірі туралы мәліметтерді енгізу және жариялау мақсатында "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындайды. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін орындау арқылы тану мемлекетінің уәкілетті органын дәрілік препараттың тіркелгені туралы хабардар етеді (оның ішінде тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтерді жібереді). Тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтерді сонымен қатар "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) немесе "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімдерін орындау арқылы ала алады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің нақты нөмірі немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірі бойынша дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді алуы үшін "Жалпы тізілімнен дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімі орындалады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде орналастырылған тіркеу дерекнамасының немесе тіркеу ісінің құжаты туралы мәліметтерді алуы үшін "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімі орындалады.
22. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.003) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.003) рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.003) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.003) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.007
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрау салулар бойынша Комиссияның жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуына арналған

При принятии решения о регистрации лекарственного препарата уполномоченным органом референтного государства выполняется процедура "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010). При получении уникального порядкового номера регистрационного удостоверения уполномоченный орган референтного государства выполняет процедуру "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002) с целью включения и опубликования сведений о зарегистрированном лекарственном препарате, в том числе об уникальном номере регистрационного удостоверения, в едином реестре. Уполномоченный орган референтного государства информирует уполномоченный орган государства признания о регистрации лекарственного препарата (в том числе передает сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения) путем выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006). Уполномоченный орган государства признания может получить сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения также путем выполнения процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009) или "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008).
Для получения уполномоченным органом государства-члена сведений о регистрации лекарственного препарата по конкретному номеру заявления или порядковому номеру регистрационного удостоверения выполняется процедура "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017).
Для получения уполномоченным органом государства-члена сведений о документе регистрационного досье или регистрационного дела, размещенном в едином реестре, выполняется процедура "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018).
22. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PGR.003), представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PGR.003)
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PGR.003), приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PGR.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.007
получение информации о дате и времени обновления общего реестра
процедура предназначена для представления Комиссией информации о дате и времени обновления общего реестра по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов

P.MM.01.PRC.008
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу
рәсім мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрау салулар бойынша Комиссияның жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.009
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу
рәсім мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрау салулар бойынша Комиссияның жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.010
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінен түскен сұрау салу бойынша Комиссияның тіркеу куәлігінің кезекті бірегей нөмірін ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.017
жалпы тізілімнен дәрілік препараттың тіркелуі туралы мәліметтер алу
рәсім мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрау салулар бойынша Комиссияның дәрілік препараттың тіркелуі туралы мәліметтер ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.018
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер алу
рәсім мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрау салулар бойынша Комиссияның бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер ұсынуына арналған
7. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.004) рәсімдерінің тобы
24. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдерін Комиссия Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда сарапшылық комитетіндегі келіспеушіліктерді реттеу кезінде орындайды.
Сарапшылық комитетіндегі келіспеушіліктерді реттеу кезінде тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтерін және құжаттарын Комиссияның алуы қажет болған жағдайда "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) және "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімдері орындалады.
25. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.004) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.004) рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.004) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте

P.MM.01.PRC.008
получение актуальных сведений из общего реестра
процедура предназначена для представления Комиссией актуальных сведений из общего реестра по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов
P.MM.01.PRC.009
получение измененных сведений из общего реестра
процедура предназначена для представления Комиссией измененных сведений из общего реестра по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов
P.MM.01.PRC.010
получение порядкового номера регистрационного удостоверения
процедура предназначена для представления Комиссией очередного уникального номера регистрационного удостоверения по запросу от информационной системы уполномоченного органа референтного государства
P.MM.01.PRC.017
получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра
процедура предназначена для представления Комиссией сведений о регистрации лекарственного препарата по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов
P.MM.01.PRC.018
получение сведений о размещенном в едином реестре документе
процедура предназначена для представления Комиссией сведений о размещенном в едином реестре документе по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов
7. Группа процедур "Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.004)
24. Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, выполняются Комиссией при урегулировании разногласий на экспертном комитете в случаях, предусмотренных Правилами регистрации.
В случае необходимости получения Комиссией сведений и документов регистрационного дела или регистрационного досье при урегулировании разногласий на экспертном комитете выполняются процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011) и "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021).
25. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.004), представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур "Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.004)
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.004), приведен в таблице 5.
Таблица 5

"Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды Комиссияның алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.004) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.011
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы
рәсім Комиссияның сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуына арналған

Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.011
получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства сведений из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу Комиссии

P.MM.01.PRC.021
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы
рәсім Комиссияның сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуына арналған
8. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.005) рәсімдерінің тобы
27. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері Бірыңғай тізілімді жүргізу тәтібінде көзделген жағдайларда орындалады.
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтерін және құжаттарын тану мемлекетінің уәкілетті органының алуына қажеттілік туған жағдайда "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) және "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімдері орындалады.
28. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.005) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.005) рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. "Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.005) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтерді және құжаттарды тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.005) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.012
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.022
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуына арналған

P.MM.01.PRC.021
получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства документа из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу Комиссии
8. Группа процедур "Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.005)
27. Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, выполняется в случаях, предусмотренных Порядком ведения единого реестра.
В случае возникновения необходимости получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняются процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012) и "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022).
28. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.005), представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур "Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.005)
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.005), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье" (P.MM.01.PGR.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.012
получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства сведений из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу уполномоченного органа государства признания
P.MM.01.PRC.022
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства документа из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу уполномоченного органа государства признания

9. "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері" (P.MM.01.PGR.006) рәсімдерінің тобы
30. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда тіркеу куәлігінің күшін жою туралы шешім қабылдаған кезде "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі орындалады.
31. "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері" (P.MM.01.PGR.006) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері" (P.MM.01.PGR.006) рәсімдері тобының жалпы схемасы
32. "Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері" (P.MM.01.PGR.006) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері" (P.MM.01.PGR.006) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.013
тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабарлама жіберу
рәсім тіркеу куәлігінің күшін жойған уәкілетті органның тіркеу куәлігінің күші жойылғаны туралы хабардар етілетін уәкілетті органға тіркеу куәлігінің күшін жою туралы хабарлама жіберуіне арналған
10. "Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.007) рәсімдерінің тобы
33. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты сараптау нәтижелері бойынша сарапшылық есепті ресімдегеннен кейін, тану мемлекеттері сарапшылық есепті келіскен кезде, сондай-ақ тіркеу рәсімдерін іске асыру кезінде немесе тіркеу куәлігінің қолданылу кезеңінде тану мемлекетінің уәкілетті органы мен референттік мемлекеттің уәкілетті органының арасында хат-хабар жазысу жүзеге асырылған кезде тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері орындалады.
Референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті ресімдеуді аяқтағаннан кейін "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органында тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер болған жағдайда, оның ішінде өтініш иесіне сұрау салу жіберу қажет болған кезде "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешім қабылдаған жағдайда "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі орындалады.

9. Группа процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
30. Процедура "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013) выполняется при принятии уполномоченным органом государства-члена решения об отмене регистрационного удостоверения в случаях, предусмотренных Правилами регистрации.
31. Приведенное описание группы процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006) представлено на рисунке 7.
Рис. 7. Общая схема группы процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
32. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.013
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения
процедура предназначена для направления уведомления об отмене регистрационного удостоверения уполномоченным органом, отменившим регистрационное удостоверение, уполномоченному органу, уведомляемому об отмене регистрационного удостоверения
10. Группа процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
33. Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье выполняются после оформления экспертного отчета по результатам экспертизы лекарственного препарата уполномоченным органом референтного государства, при согласовании экспертного отчета государствами признания, а также при осуществлении переписки между уполномоченным органом государства признания и уполномоченным органом референтного государства при выполнении процедур регистрации или в период действия регистрационного удостоверения.
После завершения оформления экспертного отчета уполномоченным органом референтного государства выполняется процедура "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014).
В случае наличия у уполномоченного органа государства признания замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, в том числе, при необходимости направления запроса заявителю, выполняется процедура "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015).
В случае принятия уполномоченным органом государства признания решения о признании (непризнании) экспертного отчета выполняется процедура "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016).

34. "Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.007) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.007) рәсімдері тобының жалпы схемасы
35. "Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.007) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері" (P.MM.01.PGR.007) рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.014
сарапшылық есепті жіберу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты сараптау нәтижелері бойынша жасалған, дайындалған сарапшылық есеп туралы мәліметтер жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.015
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына өтініш иесіне жіберілген қосымша мәліметтер ұсыну туралы сұрау салулар жөнінде мәліметтер ұсынуына, сондай-ақ тіркеу рәсімдерін орындау кезінде тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.016
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсынуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
36. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық абъектілер тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.BEN.001
жалпы тізілім
жариялануға жатпайтын өтініштер туралы мәліметтерді, тіркеу ісі және тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы мәліметтерді;
Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жататын, бірыңғай тізілімге енгізілген тіркеу куәліктері туалы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс
P.MM.01.BEN.002
өтініш
тіркеу рәсімдерін орындауға арналған өтініштің мәліметтері
P.MM.01.BEN.003
сарапшылық есеп
референттік мемлекеттің уәкілетті органы ресімдеген сарапшылық есептің мәліметтері, сондай-ақ тану мемлекетінің уәкілетті органы ресімдеген сарапшылық есепті тану (танымау) мүмкіндігі туралы қорытынды

34. Приведенное описание группы процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007) представлено на рисунке 8.
Рис. 8. Общая схема группы процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
35. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.014
направление экспертного отчета
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания сведений о подготовленном экспертном отчете, составленном по результатам экспертизы лекарственного препарата
P.MM.01.PRC.015
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений о направленных заявителю запросах о представлении дополнительных сведений, а также для направления замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье при выполнении процедур регистрации
P.MM.01.PRC.016
направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
V. Информационные объекты общего процесса
36. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.BEN.001
общий реестр
информационный ресурс, содержащий:
не подлежащие опубликованию сведения о заявлениях, сведения о составе документов регистрационного дела и регистрационного досье;
подлежащие опубликованию на информационном портале Союза сведения о регистрационных удостоверениях, включенных в единый реестр
P.MM.01.BEN.002
заявление
сведения заявления на выполнение процедур регистрации
P.MM.01.BEN.003
экспертный отчет
сведения экспертного отчета, оформленного уполномоченным органом референтного государства, а также заключения о возможности признания (непризнания) экспертного отчета, оформленного уполномоченным органом государства признания

P.MM.01.BEN.004
сведения регистрационного досье или дела
тіркеу дерекнамасында және тіркеу ісінде қамтылған мәліметтер мен құжаттар
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
37. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
38. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдердің атауларының тізбесі мен олардың тиісті кодтарын қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2021"
P.CLS.008
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесі
анықтамалық
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1041"
P.CLS.024
тілдердің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2055"
P.CLS.038
дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларынң анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік заттардың кодтары мен халықаралық патенттелмеген атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 71 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1016"
P.CLS.039
дәрілік препараттардың құрамындағы әсер етуші заттардың дозалануы мен концентрациясын өлшеу бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
фармакологияда әсер етуші заттардың дозалануы мен концентрациясын сандық көрсету үшін пайдаланылатын өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 150 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2044"
P.CLS.041
дәрілік нысандардың номенклатурасы
сыныптауыш
дәрілік нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 158 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2057"
P.CLS.044
дәрілік препараттар қаптамасының жиынтықтаушы заттарының сыныптауышы
сыныптауыш

P.MM.01.BEN.004
сведения регистрационного досье или дела
сведения и документы, содержащиеся в регистрационном досье и регистрационном деле
VI. Ответственность участников общего процесса
37. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
38. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378), код классификатора в ЕС НСИ "2021"
P.CLS.008
перечень видов средств (каналов) связи
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов средств (каналов) связи (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192), код справочника в ЕС НСИ "1041"
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1 (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152), код классификатора в ЕС НСИ "2055"
P.CLS.038
справочник международных непатентованных наименований лекарственных средств
справочник
содержит перечень кодов и международных непатентованных наименований лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 мая 2018 г. № 71), код справочника в ЕС НСИ "1016"
P.CLS.039
классификатор единиц измерения дозировки и концентрации действующих веществ в составе лекарственных препаратов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения, используемых в фармакологии для количественного выражения дозировки и концентрации действующих веществ (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 7 сентября 2018 г. № 150), код классификатора в ЕС НСИ "2044"
P.CLS.041
номенклатура лекарственных форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований лекарственных форм (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 17 сентября 2019 г. № 158), код классификатора в ЕС НСИ "2057"
P.CLS.044
классификатор комплектующих средств упаковки лекарственных препаратов
классификатор

дәрілік заттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасында қамтылған жиынтықтаушы заттардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 8 қазандағы № 171 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2059"
P.CLS.046
дәрілік өсімдік шикізатының сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік өсімдік шикізатының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 59 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2047"
P.CLS.048
мекенжай түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
мекенжай түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығы
анықтамалық
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2049"
P.CLS.055
деректер форматының анықтамалығы
анықтамалық
деректер форматының Интернет мекенжай кеңістігінің Әкімшілігі берген кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезіндегі бірдейлендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезіндегі бірдейлендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 10 наурыздағы № 34 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1033"
P.CLS.069
дәрілік заттардың бастапқы қаптамалары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік заттардың бастапқы қаптамалары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 5 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2045"
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының сыныптауышы
сыныптауыш
шартты белгілердің өлшем бірліктері мен шоттардың, оның ішінде халықаралық және өңірлік стандарттарға сәйкес кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2064"
P.CLS.109
дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атауларының анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атаулары кодтарының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 13 Ұсынымдарына сәйкес қолданылады)
P.CLS.110
дәрілік заттарды өндіру кезінде пайдаланылатын қосалқы заттардың анықтамалығы
анықтамалық

содержит перечень кодов и наименований комплектующих средств, содержащихся во вторичной (потребительской) упаковке лекарственного средства (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 8 октября 2019 г. № 171), код классификатора в ЕС НСИ "2059"
P.CLS.046
классификатор лекарственного растительного сырья
классификатор
содержит перечень кодов и наименований лекарственного растительного сырья (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 16 апреля 2019 г. № 59), код классификатора в ЕС НСИ "2047"
P.CLS.048
справочник видов адресов
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов адресов
P.CLS.053
справочник результатов обработки электронных документов и сведений
справочник
содержит перечень кодов и наименований результатов обработки электронных документов и сведений
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54), код классификатора в ЕС НСИ "2049"
P.CLS.055
справочник форматов данных
справочник
содержит перечень кодов и наименований форматов данных, присвоенных Администрацией адресного пространства Интернет
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах-членах Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах-членах (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 марта 2020 г. № 34), код справочника в ЕС НСИ "1033"
P.CLS.069
классификатор видов первичных упаковок лекарственных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов первичных упаковок лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 15 января 2019 г. № 5), код классификатора в ЕС НСИ "2045"
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, в том числе в соответствии с международными и региональными стандартами, наименований, условных обозначений единиц измерения и счета (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 27 октября 2020 г. № 145), код классификатора в ЕС НСИ "2064"
P.CLS.109
справочник группировочных, общепринятых и химических наименований лекарственных средств
справочник
содержит перечень кодов группировочных, общепринятых и химических наименований лекарственных средств (применяется в соответствии с Рекомендациями Коллегии Комиссии от 23 апреля 2019 г. № 13)
P.CLS.110
справочник вспомогательных веществ, используемых при производстве лекарственных средств
справочник

дәрілік заттарды өндіру кезінде пайдаланылатын қосалқы заттардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 11 маусымдағы № 95 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1019"
P.CLS.111
дәрілік заттарды өндіру кезінде пайдаланылатын қосалқы заттардың функционалдық мақсаттарының анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік заттардың құрамына кіретін қосалқы заттардың функционалдық мақсаттарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 18 маусымдағы № 103 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1020"
P.CLS.112
гомеопатиялық материал атауларының анықтамалығы
анықтамалық
гомеопатиялық материалдың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.113
дәрілік заттардың қайталама (тұтынушылық) қаптамалары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік заттардың қайталама (тұтынушылық) қаптамалары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 6 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2046"
P.CLS.138
дәрілік препараттар құрамын көрсету бірліктері түрлерінің тізбесі
анықтамалық
дәрілік препараттар құрамын көрсету бірліктері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.139
дәрілік препараттарды дозалау (концентрациясы) мөлшері типтерінің тізбесі
анықтамалық
дәрілік препараттарды дозалау (концентрациясы) типтерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.001
дәрілік заттардың анатомиялық-терапевтік-химиялық сыныптауышы
сыныптауыш
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы бекіткен дәрілік заттардың құрамына кіретін әсер етуші заттардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 50 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА ЬЖ-дағы сыныптауыш коды "2039"
P.MM.01.CLS.002
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2058"
P.MM.01.CLS.003
дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаттары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 24 сәуірдегі № 64 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2040"
P.MM.01.CLS.004
дәрілік заттарды өндіру сатыларының (кезеңдерінің) тізбесі
анықтамалық

содержит перечень кодов и наименований вспомогательных веществ, используемых при производстве лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 11 июня 2019 г. № 95), код справочника в ЕС НСИ "1019"
P.CLS.111
справочник функциональных назначений вспомогательных веществ, используемых при производстве лекарственных средств
справочник
содержит перечень кодов и наименований функциональных назначений вспомогательных веществ, входящих в состав лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 18 июня 2019 г. № 103), код справочника в ЕС НСИ "1020"
P.CLS.112
справочник наименований гомеопатического материала
справочник
содержит перечень кодов и наименований гомеопатического материала
P.CLS.113
классификатор видов вторичных (потребительских) упаковок лекарственных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов вторичных (потребительских) упаковок лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 15 января 2019 г. № 6), код классификатора в ЕС НСИ "2046"
P.CLS.138
перечень видов единиц выражения состава лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов единиц выражения состава лекарственных препаратов
P.CLS.139
перечень типов величины дозировки (концентрации) лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень кодов и наименований типов величины дозировки (концентрации) лекарственных препаратов
P.MM.01.CLS.001
анатомо-терапевтический-химический классификатор лекарственных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований действующих веществ, входящих в состав лекарственных средств, утвержденных Всемирной организацией здравоохранения (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 апреля 2018 г. № 50), код классификатора в ЕС НСИ "2039"
P.MM.01.CLS.002
классификатор видов документов регистрационного досье лекарственного препарата
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов регистрационного досье на лекарственный препарат (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 17 сентября 2019 г. № 159), код классификатора в ЕС НСИ "2058"
P.MM.01.CLS.003
классификатор видов документов регистрационного дела лекарственного препарата
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов регистрационного дела лекарственного препарата (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 24 апреля 2018 г. № 64), код классификатора в ЕС НСИ "2040"
P.MM.01.CLS.004
перечень этапов (стадий) производства лекарственных средств
справочник

дәрілік заттарды өндіру сатылары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 149 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1018"
P.MM.01.CLS.005
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құрылымдық элементтерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құрылымдық элементтерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы анықтамалық коды "1030"
P.MM.01.CLS.007
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының өзгерістері типтерінің сыныптауышы
сыныптауыш
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының өзгерістері типтерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2018 жылғы 24 сәуірдегі № 65 шешіміне сәйкес қолданылады), НАА БЖ-дағы сыныптауыш коды "2041"
P.MM.01.CLS.008
дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатыларының анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатыларының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.009
дәрілік препаратты тіркеудің (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) айрықша рәсімі типтерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратты тіркеудің (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) айрықша рәсімі типтерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.010
айрықша талаптардың және тіркеу талаптары ретінде тіркеуден кейінгі шаралардың тізбесі
анықтамалық
айрықша талаптардың және тіркеу талаптары ретінде тіркеуден кейінгі шаралардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.011
тіркеу куәлігі мәртебелерінің анықтамалығы
анықтамалық
тіркеу куәлігі мәртебелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.012
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша талаптары түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша талаптары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.013
тіркеу дерекнамасы құжатымен орындалатын операция атрибуттары түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
тіркеу дерекнамасы құжатымен орындалатын операция атрибуттары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.014
дәрілік препаратты тіркеу кезіндегі мүше мемлекеттің рөлі анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратты тікреу кезіндегі мүше мемлекет рөлінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.015
дәрілік препарат қаптамасының макеттері түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препарат қаптамасының макеттері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды

содержит перечень кодов и наименований видов этапов производства лекарственных средств (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 7 сентября 2018 г. № 149), код справочника в ЕС НСИ "1018"
P.MM.01.CLS.005
справочник структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 17 сентября 2019 г. № 159), код справочника в ЕС НСИ "1030"
P.MM.01.CLS.007
классификатор типов изменений регистрационного досье лекарственного препарата
классификатор
содержит перечень кодов и наименований типов изменений регистрационного досье лекарственного препарата (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 24 апреля 2018 г. № 65), код классификатора в ЕС НСИ "2041"
P.MM.01.CLS.008
справочник этапов рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований этапов рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.009
справочник типов особой процедуры регистрации лекарственного препарата (с установлением пострегистрационных мер)
справочник
содержит перечень кодов и наименований типов особой процедуры регистрации лекарственного препарата (с установлением пострегистрационных мер)
P.MM.01.CLS.010
перечень особых условий и пострегистрационных мер в качестве условия регистрации
справочник
содержит перечень кодов и наименований особых условий и пострегистрационных мер в качестве условия регистрации
P.MM.01.CLS.011
справочник статусов регистрационного удостоверения
справочник
содержит перечень кодов и наименований статусов регистрационного удостоверения
P.MM.01.CLS.012
справочник видов особых условий регистрации лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов особых условий регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.013
справочник видов атрибутов операции, выполняемой над документом регистрационного досье
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов атрибутов операции, выполняемой над документом регистрационного досье
P.MM.01.CLS.014
справочник ролей государства-члена при регистрации лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований ролей государства-члена при регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.015
справочник видов макетов упаковки лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов макетов упаковки лекарственного препарата

P.MM.01.CLS.016
тіркеу рәсімдері түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
тіркеу рәсімдері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.017
дәрілік препараттың өсімдіктен алынған ингредиентінің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесі анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препараттың өсімдіктен алынған ингредиентінің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.019
дәрілік препарат құрамындағы ингредиенттер функцияларының анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препарат құрамындағы ингредиенттер функцияларының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.021
дәрілік препараттың қосымша белгілерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препараттың қосымша белгілерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.022
тіркелетін дәрілік препарат түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
тіркелетін дәрілік препарат түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.023
орфанды дәрілік препарат мәртебелерінің анықтамалығы
анықтамалық
орфанды дәрілік препарат мәртебелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.024
дәрілік препаратқа арналған тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының элементтері түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратқа арналған тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының элементтері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.025
дәрілік препаратты тіркеуге және сараптаға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі себептерінің тізбесі
анықтамалық
дәрілік препаратты тіркеуге және сараптаға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі себептерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.01.CLS.026
дәрілік препаратты тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштер түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
дәрілік препаратты тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштер түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі
39. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
40. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімді қалыптастыру үшін жаңа өтініш туралы мәліметтер ұсынған кезде орындалады.
41. Алдымен "Жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің түрін, өтініштің берілген күнін, өтініштің берілген мемлекетін көрсете отырып, жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады. Жаңа өтініш туралы мәліметтерді ұсыну кезінде референттік мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің тіркеу нөмірін көрсетпейді. Жаңа өтініш туралы мәліметтерді ұсыну кезінде тану мемлекетінің уәкілетті органы Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда референттік мемлекеттің уәкілетті органын тартпай тіркелген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген кезде ғана (Тіркеу қағидаларына № 19 қосымшаның 2.1.5-тармағы Комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 43 шешімі редакциясында) өтініштің нөмірін көрсетпейді.

P.MM.01.CLS.016
справочник видов процедур регистрации
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов процедур регистрации
P.MM.01.CLS.017
справочник степеней измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований степеней измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.019
справочник функций ингредиентов в составе лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований функций ингредиентов в составе лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.021
справочник дополнительных признаков лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований дополнительных признаков лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.022
справочник видов регистрируемого лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов регистрируемого лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.023
справочник статусов орфанного лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований статусов орфанного лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.024
справочник видов элементов документов регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов элементов документов регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат
P.MM.01.CLS.025
перечень причин невозможности рассмотрения заявлений на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований причин невозможности рассмотрения заявлений на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата
P.MM.01.CLS.026
справочник видов заявлений на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов заявлений на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра
Процедура "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001)
39. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001)
40. Процедура "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001) выполняется при представлении уполномоченным органом государства-члена сведений о новом заявлении для формирования общего реестра.
41. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр" (P.MM.01.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о новом заявлении, включаемом в общий реестр, с указанием вида заявления, даты подачи заявления, государства подачи заявления. При представлении сведений о новом заявлении уполномоченный орган референтного государства не указывает регистрационный номер заявления. При представлении сведений о новом заявлении уполномоченный орган государства признания не указывает номер заявления только при внесении изменений в регистрационное досье зарегистрированного лекарственного препарата без привлечения уполномоченного органа референтного государства в случаях, предусмотренных Правилами регистрации (пункт 2.1.5 Приложения
№ 19 Правил регистрации в редакции Решения Совета Комиссии
от 29 мая 2024 г. № 43)

42. Комиссияға жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша өтініш туралы мәліметтер жалпы тізілімге енгізіледі.
Комиссия референттік мемлекеттің уәкілетті органынан жаңа өтініш туралы мәліметтер алған кезде өтініштің бірегей тіркеу нөмірі қалыптастырылады, оны Комиссия өтініш туралы мәліметтерге қосады және жалпы тізілімде сақтайды. Өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабарлама референттік мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
Комиссия тану мемлекетінің уәкілетті органынан жаңа өтініш туралы мәліметтер алған кезде өтініштің бірегей тіркеу нөмірі қалыптастырылады және Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда референттік мемлекеттің уәкілетті органын тартпай тіркелген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген кезде ғана (Тіркеу қағидаларына № 19 қосымшаның 2.1.5-тармағы Комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 43 шешімі редакциясында) тану мемлекетінің уәкілетті органына беріледі. Комиссия тану мемлекетінің уәкілетті органынан жаңа өтініш туралы мәліметтер алған кезде өзге жағдайларда оған алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
43. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабарды немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
44. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі жалпы тізілімге өтініш туралы мәліметтерді енгізу, уәкілетті органның өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірін қамтитын хабар алуы немесе тану мемлекетінің уәкілетті органының алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алуы болып табылады.
45. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.001
жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.002
жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.003
өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.001) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.001
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімді қалыптастыру үшін өтініш туралы мәліметтер ұсынған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға беруге арналған жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелер
жалпы тізілімге енгізу үшін өтініш туралы мәліметтер Комиссияға берілді
13-кесте
"Жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.002) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.002
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия өтініш туралы мәліметтер алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ғана беріледі. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы олардың жаңартылу күні мен уақытын толтыра отырып, өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімге енгізуді жүзеге асырады. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы өтінішті бастапқы енгізген жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабарды қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Тану мемлекетінің уәкілетті органы өтінішті бастапқы енгізген жағдайда орындаушы Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда референттік мемлекеттің уәкілетті органын тартпай тіркелген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген кезде ғана Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабарды қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді. Тану мемлекетінің уәкілетті органының өтінішті енгізуінің өзге жағдайларында орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтер өңделді, өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді немесе мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
14-кесте
"Өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.003) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.003
2
Операцияның атауы
өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабарды немесе мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметті қамтитын хабар немесе мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі

42. При поступлении в Комиссию сведений о заявлении, включаемом в общий реестр, выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр" (P.MM.01.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о заявлении включаются в общий реестр.
При получении Комиссией сведений о новом заявлении от уполномоченного органа референтного государства формируется уникальный регистрационный номер заявления, который Комиссия добавляет к сведениям о заявлении и сохраняет в общем реестре. Сообщение, содержащее сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, передается в уполномоченный орган референтного государства.
При получении Комиссией сведений о новом заявлении от уполномоченного органа государства признания уникальный регистрационный номер заявления формируется и передается в уполномоченный орган государства признания только при внесении изменений в регистрационное досье зарегистрированного лекарственного препарата без привлечения уполномоченного органа референтного государства в случаях, предусмотренных Правилами регистрации (пункт 2.1.5 Приложения № 19 Правил регистрации
в редакции Решения Совета Комиссии от 29 мая 2024 г. № 43). При получении Комиссией сведений о новом заявлении от уполномоченного органа государства признания в иных случаях ему направляется уведомление о результатах обработки полученных сведений.
43. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений, выполняется операция "Получение сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений" (P.MM.01.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений.
44. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001) является включение сведений о заявлении в общий реестр, получение уполномоченным органом сообщения, содержащего уникальный регистрационный номер, присвоенный заявлению, или получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки полученных сведений.
45. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.002
прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.003
получение сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений
приведено в таблице 14 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление сведений для включения в общий реестр" (P.MM.01.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченным органом государства-члена сведений о заявлении для формирования общего реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о заявлении, включаемом в общий реестр, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявлении для включения в общий реестр переданы в Комиссию
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр" (P.MM.01.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений о заявлении (операция "Представление сведений для включения в общий реестр" (P.MM.01.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявлении и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение сведений о заявлении в общий реестр, заполняя дату и время их обновления. В случае первичного включения заявления уполномоченным органом референтного государства исполнитель формирует и направляет в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией уполномоченному органу референтного государства сообщение, содержащее сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению. В случае первичного включения заявления уполномоченным органом государства признания исполнитель формирует и направляет в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией уполномоченному органу государства признания сообщение, содержащее сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, только при внесении изменений в регистрационное досье зарегистрированного лекарственного препарата без привлечения уполномоченного органа референтного государства в случаях, предусмотренных Правилами регистрации. В иных случаях включения заявления уполномоченным органом государства признания исполнитель формирует и направляет в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией уполномоченному органу государства признания уведомление о результатах обработки полученных сведений
7
Результаты
сведения о заявлении, включаемом в общий реестр, обработаны, сообщение, содержащее сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, направлено в уполномоченный орган референтного государства или уведомление о результатах обработки сведений направлено в уполномоченный орган государства признания
Таблица 14
Описание операции "Получение сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений" (P.MM.01.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.003
2
Наименование операции
получение сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства-члена сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению или уведомления о результатах обработки сведений (операция "Прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр" (P.MM.01.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сообщение, содержащее сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомление о результатах обработки сведений получено
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002)

46. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
47. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға тіркеу дерекнамасын қарау сатысының өзгертілгені туралы мәліметтер ұсынған, дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылданған, тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер өзгертілген, сондай-ақ тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілген кезде орындалады.
48. Алдымен "Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
49. Комиссияға жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер келіп түскен кезде "Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жалпы тізілімдегі тиісті мәліметтер жаңартылады. Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
50. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімге өзгерістер енгізу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
51. "Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.005) операциясы орындалған жағдайда "Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.01.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша, егер мүше мемлекеттің уәкілетті органы тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер немесе тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы мәліметтер ұсынған жағдайда, көрсетілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін дайындалады.
Егер мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініш туралы, тіркеу дерекнамасын қарау сатысының өзгертілгені туралы немесе тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілгені туралы мәліметтер ұсынған жағдайда "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі аяқталады.
52. Егер мүше мемлекеттің уәкілетті органы тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер немесе тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы мәліметтер ұсынған жағдайда "Бірыңғай тізілімде мәліметтер жариялау" (P.MM.01.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша бірыңғай тізілімге енгізілуге жататын жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

46. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002)
47. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002) выполняется при представлении уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений об изменении этапа рассмотрения регистрационного досье, принятии решения о регистрации лекарственного препарата, изменении сведений о зарегистрированном лекарственном препарате, а также при изменении состава документов регистрационного дела или регистрационного досье.
48. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр.
49. При поступлении в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.005), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре. Уведомление о внесении изменений в общий реестр передается в уполномоченный орган государства-члена.
50. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр выполняется операция "Получение уведомления о результатах внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
51. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.005) выполняется операция "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.01.OPR.007), по результатам выполнения которой, в случае если уполномоченным органом государства-члена представлены сведения о зарегистрированном лекарственном препарате или об изменении сведений о зарегистрированном лекарственном препарате, указанные сведения подготавливаются для опубликования на информационном портале Союза.
В случае если уполномоченным органом государства-члена представлены сведения о заявлении, об изменении этапа рассмотрения регистрационного досье или об изменении состава документов регистрационного дела или регистрационного досье, процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002) завершается.
52. В случае если уполномоченным органом государства-члена представлены сведения о зарегистрированном лекарственном препарате или об изменении сведений о зарегистрированном лекарственном препарате, выполняется операция "Опубликование сведений в едином реестре" (P.MM.01.OPR.008), по результатам выполнения которой обновленные сведения, подлежащие включению в единый реестр, опубликовываются на информационном портале Союза.

53. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі дәрілік препараттарды тіркеу туралы мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу және бірыңғай тізілімнің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
54. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.004
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.005
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.006
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.007
бірыңғай тізілімде мәліметтер жариялау мүмкіндігін тексеру
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.008
бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
16-кесте
"Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.004) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.004
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Описание операции
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады
7
Результаты
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға жіберілді
17-кесте
"Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.005
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдайды және олардың Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуін тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Комиссияда сақталатын мәліметтердің қолданысы аяқталатын күні мен уақытын алынған өзекті мәліметтердің қолданылуы басталатын күннің және уақыттың мәндерімен толтырады. Нәтижесінде өзгертілген мәліметтер өзгертулер тарихын қарау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін сақталады және одан әрі өңдеу үшін қолжетімсіз болады. Орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған өзекті мәліметтерді жалпы тізілімге енгізеді, мәліметтердің жаңартылу күні мен уақытын тіркейді, өзгертілген мәліметтерге сай келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделді, жалпы тізілімге өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
18-кесте
"Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.006
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімге өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу туралы хабарлама алынды
19-кесте
"Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.01.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.007
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жалпы тізілім жаңартылған кезде орындалады ("Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ұсынылған мәліметтерді тексеруді орындайды және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау мүмкіндігін айқындайды. Тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер немесе тіркелген дәрілік препарат туралы өзгертілген мәліметтер ұсынылған жағдайда орындаушы оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін дайындайды
7
Нәтижелер
жалпы тізілімнің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін дайындалды немесе жариялануға жататын мәліметтердің жоқ екені туралы ақпарат алынды
20-кесте
"Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау" (P.MM.01.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.008
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін дайындағаннан кейін орындалады ("Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.01.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібінде көзделген көлемде жарияланады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы жаңартылған бірыңғай тізілімнің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
жаңартылған бірыңғай тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

53. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002) является внесение сведений о регистрации лекарственных препаратов в общий реестр и опубликование измененных сведений единого реестра на информационном портале Союза.
54. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002), приведен в таблице 15.
Таблица 15
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.004
представление сведений для внесения изменений в общий реестр
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.005
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.006
получение уведомления о результатах внесения изменений в общий реестр
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.007
проверка возможности опубликования сведений в едином реестре
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.008
опубликование сведений в едином реестре
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 16
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом государства-члена при внесении изменений в общий реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения для внесения изменений в общий реестр в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр направлены в Комиссию
Таблица 17
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений для внесения изменений в общий реестр (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения для внесения изменений и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия хранящихся в Комиссии сведений значением даты и времени начала действия полученных актуальных сведений. В результате изменяемые сведения сохраняются для обеспечения возможности просмотра истории изменений и становятся недоступными для дальнейшей обработки. Полученные актуальные сведения исполнитель вносит в общий реестр, фиксирует дату и время обновления сведений, формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена уведомление со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр обработаны, уведомление о внесении изменений в общий реестр направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 18
Описание операции "Получение уведомления о результатах внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах внесения изменений в общий реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр получено
Таблица 19
Описание операции "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.01.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.007
2
Наименование операции
проверка возможности опубликования сведений в едином реестре
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр" (P.MM.01.OPR.005))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку представленных сведений и определяет возможность их опубликования на информационном портале Союза. В случае представления сведений о зарегистрированном лекарственном препарате или измененных сведений о зарегистрированном лекарственном препарате исполнитель подготавливает их для опубликования на информационном портале Союза
7
Результаты
измененные сведения общего реестра подготовлены для опубликования на информационном портале Союза или получена информация об отсутствии сведений, подлежащих опубликованию
Таблица 20
Описание операции "Опубликование сведений в едином реестре" (P.MM.01.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование сведений в едином реестре
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после подготовки сведений для опубликования на информационном портале Союза (операция "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.01.OPR.007))
5
Ограничения
сведения опубликовываются в объеме, предусмотренном Порядком ведения единого реестра
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного единого реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный единый реестр опубликован на информационном портале Союза

"Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі
55. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 11-суретте берілген.
11-сурет. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
56. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға Тіркеу қағидаларының бұзылуына байланысты немесе өтініш берушінің кері қайтаруына байланысты қаралуы тоқтатылған, жалпы тізілімнен алып тастауға жататын өтініш туралы мәліметтерді ұсынған кезде орындалады.
57. Алдымен "Жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен алып тастауға жататын өтініш туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
58. Комиссияға жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша өтініш туралы мәліметтер жалпы тізілімнен алып тасталады. Өтініш туралы мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
59. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
60. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алуы болып табылады.
61. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.009
жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.010
жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.011
өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.009
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға жалпы тізілімнен алып тастауға жататын өтініш туралы мәліметтерді ұсынған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға беруге арналған жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелер
жалпы тізілімнен алып тастау үшін өтініш туралы мәліметтер Комиссияға берілді
23-кесте
"Жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.010
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнен алып тастау үшін өтініш туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдауды және олардың Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуін тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы тиісті дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын, сондай-ақ жалпы тізілімдегі мәліметтердің қолданылу кезеңінің соңғы күнін толтыра отырып, өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастауды жүзеге асырады. Мәліметтердің көшірмесі өзгертулер тарихын қарау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін одан әрі редакциялау мүмкіндігінсіз жалпы тізілімде сақталады. Орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді жоюға сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен қоса өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен табысты түрде алып тасталғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтер өңделді, өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.011
2
Операцияның атауы
өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
өтініш туралы мәліметтердің жалпы тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама алынды

Процедура "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003)
55. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003)
56. Процедура "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003) выполняется при представлении уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о подлежащем исключению из общего реестра заявлении, рассмотрение которого прекращено в связи с нарушениями Правил регистрации или в связи с отзывом заявителем.
57. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения из общего реестра" (P.MM.01.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о заявлении, подлежащем исключению из общего реестра.
58. При поступлении в Комиссию сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра, выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра" (P.MM.01.OPR.010), по результатам выполнения которой сведения о заявлении исключаются из общего реестра. Уведомление об исключении сведений о заявлении передается в уполномоченный орган государства-члена.
59. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об исключении сведений о заявлении из общего реестра выполняется операция "Получение уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра" (P.MM.01.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
60. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003) является получение уполномоченным органом государства-члена уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра.
61. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.009
представление сведений для исключения из общего реестра
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.010
прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.011
получение уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Представление сведений для исключения из общего реестра" (P.MM.01.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о заявлении, подлежащем исключению из общего реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о заявлении, исключаемом из общего реестра, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявлении для исключения из общего реестра переданы в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра" (P.MM.01.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений о заявлении для исключения из общего реестра (операция "Представление сведений для исключения из общего реестра" (P.MM.01.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет исключение сведений о заявлении из общего реестра, заполняя дату и время обновления сведений о регистрации соответствующего лекарственного препарата, а также конечную дату периода действия сведений в общем реестре. Копия сведений сохраняется в общем реестре без возможности дальнейшего редактирования для обеспечения возможности просмотра истории изменений. Исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена уведомление об успешном исключении сведений о заявлении из общего реестра со значением кода результата обработки, соответствующим удалению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявлении, исключаемом из общего реестра, обработаны, уведомление об исключении сведений о заявлении из общего реестра направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 24
Описание операции "Получение уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра" (P.MM.01.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений о заявлении из общего реестра (операция "Прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра" (P.MM.01.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об исключении сведений о заявлении из общего реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
получено уведомление об исключении сведений о заявлении из общего реестра

"Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімі
62. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімін орындау схемасы 12-суретте берілген.
12-сурет. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімін орындау схемасы
63. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімі жалпы тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді жалпы тізілімге беру қажеттілігі туған кезде, оның ішінде "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындағаннан кейін, берілген тіркеу куәлігі туралы мәліметтерді бергеннен кейін, сондай-ақ бірыңғай тізілімде орналастырылатын құжаттардың бірін техникалық түзету қажеттілігі туған жағдайда орындалады.
64. Алдымен "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.OPR.055) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
65. Комиссияға бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді алады және оған алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
66. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.057) операциясы орындалады.
67. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімін орындау нәтижесі бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді бірыңғай тізілімге енгізу болып табылады.
68. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.019) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

Процедура "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019)
62. Схема выполнения процедуры "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019)
63. Процедура "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019) выполняется при необходимости передачи в общий реестр сведений о документе, подлежащем размещению в общем реестре, в том числе после выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002), после передачи сведений о выданном регистрационном удостоверении, а также в случае необходимости технической корректировки одного из размещаемых в едином реестре документов.
64. Первой выполняется операция "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.055), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе.
65. При поступлении в Комиссию сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе, выполняется операция "Получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.056), по результатам выполнения которой Комиссия получает сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе от уполномоченного органа государства-члена и направляет ему уведомление о результатах обработки полученных сведений.
66. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о результатах обработки полученных сведений, выполняется операция "Получение и обработка уведомления о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.057).
67. Результатом выполнения процедуры "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019) является включение в единый реестр сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе.
68. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.MM.01.OPR.055
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.056
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.057
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.OPR.055) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.055
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

P.MM.01.OPR.055
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.056
получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.057
получение и обработка уведомления о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.055)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.055
2
Наименование операции
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения

бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді беру қажеттілігі туған кезде, оның ішінде "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі орындалғаннан кейін, сондай-ақ бірыңғай тізілімде орналастырылатын құжаттардың біріне өзгерістер енгізілген жағдайда орындалады
5
Шектеулер
жіберілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға беруге арналған бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
27-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.OPR.056) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.056
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.OPR.055) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді қабылдайды, Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды өңдеуді орындайды және өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер өңделді, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.057) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.057
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при необходимости передачи сведений о документе, подлежащем размещению в едином реестре, в том числе после выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.PRC.002), а также в случае внесения изменений в один из размещаемых в едином реестре документов
5
Ограничения
формат и структура направляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе, предназначенные для передачи в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, и направляет их в Комиссию
7
Результаты
сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе направлены в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.056)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.056
2
Наименование операции
получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (операция "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.055))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе, выполняет их обработку в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о результатах обработки
7
Результаты
обработаны сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе, уведомление о результатах обработки сведений направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 28
Описание операции "Получение и обработка уведомления о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.057
2
Наименование операции
получение и обработка уведомления о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения

орындаушы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений (операция "Получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.056))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе получено

"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі
69. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімін орындау схемасы 13-суретте берілген.
13-сурет. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімін орындау схемасы
70. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органы референттік мемлекеттің сарапшы ұйымы дайындаған сарапшылық есепті тануы мүмкін болмаған жағдайда орындалады.
71. Алдымен "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны жіберу" (P.MM.01.OPR.058) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
72. Комиссияға сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды келіп түскен кезде "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны алу" (P.MM.01.OPR.059) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия тану мемлекетінің уәкілетті органынан сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны алады және оған алынған қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
73. Тану мемлекетінің уәкілетті органына алынған қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.060) операциясы орындалады.
74. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімін орындаудың нәтижесі Комиссияның сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды алуы болып табылады.
75. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.058
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.059
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды алу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.060
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.OPR.058) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.058
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы референттік мемлекеттің сарапшы ұйымы дайындаған сарапшылық есепті тануы мүмкін болмаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
жіберілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға беруге арналған сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды Комиссияға жіберілді
31-кесте
"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны алу" (P.MM.01.OPR.059) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.059
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберген кезде орындалады ("Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.OPR.058) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны қабылдайды, оны өңдеуді орындайды және тану мемлекетінің уәкілетті органына өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды өңделді, өңдеу нәтижелері туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
32-кесте
"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.060) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.060
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді қамтитын хабар алған кезде орындалады ("Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды алу" (P.MM.01.OPR.059) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020)
69. Схема выполнения процедуры "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020)
70. Процедура "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020) выполняется в случае невозможности признания уполномоченным органом государства признания экспертного отчета, подготовленного экспертной организацией референтного государства.
71. Первой выполняется операция "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.058), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируется и представляется в Комиссию заключение о невозможности признания экспертного отчета.
72. При поступлении в Комиссию заключения о невозможности признания экспертного отчета, выполняется операция "Получение заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.059), по результатам выполнения которой Комиссия получает заключение о невозможности признания экспертного отчета от уполномоченного органа государства признания и направляет ему уведомление о результатах обработки полученного заключения.
73. При поступлении в уполномоченный орган государства признания уведомления о результатах обработки полученного заключения, выполняется операция "Получение и обработка уведомления о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.060).
74. Результатом выполнения процедуры "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020) является получение Комиссией заключения о невозможности признания экспертного отчета.
75. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.058
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.059
получение заключения о невозможности признания экспертного отчета
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.060
получение и обработка уведомления о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.058
2
Наименование операции
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется в случае невозможности признания уполномоченным органом государства признания экспертного отчета, подготовленного экспертной организацией референтного государства
5
Ограничения
формат и структура направляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует заключение о невозможности признания экспертного отчета, предназначенное для передачи в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, и направляет его в Комиссию
7
Результаты
заключение о невозможности признания экспертного отчета направлено в Комиссию
Таблица 31
Описание операции "Получение заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.059
2
Наименование операции
получение заключения о невозможности признания экспертного отчета
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания заключения о невозможности признания экспертного отчета (операция "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.058))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает заключение о невозможности признания экспертного отчета, выполняет его обработку в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, и направляет в уполномоченный орган государства признания уведомление о результатах обработки
7
Результаты
заключение о невозможности признания экспертного отчета обработано, уведомление о результатах обработки направлено в уполномоченный орган государства признания
Таблица 32
Описание операции "Получение и обработка уведомления о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.060
2
Наименование операции
получение и обработка уведомления о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета (операция "Получение заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.059))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
получено уведомление о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета

2. Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері
"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.PRC.004)
76. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 14-суретте берілген.
14-сурет. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
77. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімін референттік мемлекеттің уәкілетті органы тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті жіберген кезде орындалады.
78. Алдымен "Өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
79. Тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алған кезде "Өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қабылдайды, дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
80. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.014) операциясы орындалады.
81. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті алуы, сондай-ақ референттік мемлекеттің уәкілетті органының дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы болып табылады.

2. Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Процедура "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004)
76. Схема выполнения процедуры "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004)
77. Процедура "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004) выполняется уполномоченным органом референтного государства при направлении заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата уполномоченному органу государства признания.
78. Первой выполняется операция "Представление сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируются и представляются в уполномоченный орган государства признания сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.
79. При получении уполномоченным органом государства признания сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания принимаются сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства уведомление о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.
80. При получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.014).
81. Результатом выполнения процедуры "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства признания заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, а также получение уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.

82. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 33-кестеде келтірілген.
33-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.012
өтініш туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.013
өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.014
өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
34-кесте
"Өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.012
2
Операцияның атауы
өтініш туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді жіберу кезінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
35-кесте
"Өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.013
2
Операцияның атауы
өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуе арналған өтініш туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда, Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референттік мемлекеттің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алды
36-кесте
"Өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.014
2
Операцияның атауы
өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарламаны алады
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

82. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004), приведен в таблице 33.
Таблица 33
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.012
представление сведений о заявлении
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.013
прием и обработка сведений о заявлении
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.014
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении
приведено в таблице 36 настоящих Правил
Таблица 34
Описание операции "Представление сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.012
2
Наименование операции
представление сведений о заявлении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом референтного государства при направлении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата и направляет их в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченному органу государства признания направлены сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.013
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявлении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства признания сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (операция "Представление сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае успешного выполнения проверки направляет уведомление о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получены сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Таблица 36
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.014
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (операция "Прием и обработка сведений о заявлении" (P.MM.01.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о приеме и обработке сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата получено

"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімі
83. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 15-суретте берілген.
15-сурет. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
84. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімін тану мемлекетінің уәкілетті органы ұсынылған құжаттардың толықтығына және (немесе) дұрыстығына тексеру жүргізу кезінде бұзушылықтар анықталған жағдайда, сондай-ақ алымды (бажды) төлеуге байланысты бұзушылықтар анықталған жағдайда орындайды.
85. Алдымен "Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсыну" (P.MM.01.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
86. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны алған кезде "Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдайды, дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
87. Тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.017) операциясы орындалады.
88. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы болып табылады.

Процедура "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005)
83. Схема выполнения процедуры "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005)
84. Процедура "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005) выполняется уполномоченным органом государства признания в случае выявления нарушений при проведении проверки полноты и (или) корректности представленных документов, а также в случае выявления нарушений, связанных с оплатой сбора (пошлины).
85. Первой выполняется операция "Представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируется и представляется в уполномоченный орган референтного государства уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.
86. При получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняется операция "Прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства принимается уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, формируется и направляется в уполномоченный орган государства признания уведомление о результатах обработки уведомления о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.
87. При получении уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки уведомления о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.017).
88. Результатом выполнения процедуры "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата.

89. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 37-кестеде келтірілген.
37-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.015
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсыну
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.016
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.017
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
38-кесте
"Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсыну" (P.MM.01.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.015
2
Операцияның атауы
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсыну
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы ұсынылған құжаттардың толықтығына және (немесе) дұрыстығына тексеру жүргізу кезінде бұзушылықтар анықталған жағдайда, сондай-ақ алымды (бажды) төлеуге байланысты бұзушылықтар анықталған жағдайда орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
39-кесте
"Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.016
2
Операцияның атауы
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсыну" (P.MM.01.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдайды және оны тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама алынды
40-кесте
"Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.01.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.017
2
Операцияның атауы
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алады
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алды

89. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005), приведен в таблице 37.
Таблица 37
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.015
представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.016
прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления
приведено в таблице 39 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.017
получение уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления
приведено в таблице 40 настоящих Правил
Таблица 38
Описание операции "Представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.015
2
Наименование операции
представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом государства признания в случае выявления нарушений при проведении проверки полноты и (или) корректности представленных документов, а также в случае выявления нарушений, связанных с оплатой сбора (пошлины)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата и направляет его в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства направлено уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Таблица 39
Описание операции "Прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (операция "Представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата и выполняет проверку в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае успешного выполнения проверки формирует и направляет уведомление о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата получено
Таблица 40
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.017
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (операция "Прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления" (P.MM.01.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получено уведомление о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата

"Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімі
90. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 16-суретте берілген.
16-сурет. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
91. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу рәсімдерін орындау кезінде өтініш иесі сұратылған құжаттарды белгіленген мерзімде ұсынбаған кезде, референттік мемлекеттің уәкілетті органы тану мемлекетінің уәкілетті органын хабардар етуі қажет болуына қатысты Тіркеу қағидаларында көзделген өзге де жағдайларда, сондай-ақ тіркеу дерекнамасы немесе тіркеу ісі құжаттарының құрамы өзгертілген кезде орындайды.
92. Алдымен "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны жіберу" (P.MM.01.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
93. Тану мемлекетінің уәкілетті органы Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алған кезде "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны қабылдайды.
94. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алуы болып табылады.

Процедура "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006)
90. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006)
91. Процедура "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006) выполняется уполномоченным органом референтного государства при непредставлении заявителем запрошенных документов в установленный срок при выполнении процедур регистрации, иных случаях, предусмотренных Правилами регистрации, в отношении необходимости уведомления уполномоченного органа государства признания уполномоченным органом референтного государства, а также при изменении состава документов регистрационного досье или регистрационного дела.
92. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируется и представляется в уполномоченный орган государства признания уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата.
93. При получении уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата выполняется операция "Получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания принимается уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата.
94. Результатом выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата.

95. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операциясының тізбесі 41-кестеде келтірілген.
41-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.018
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.019
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
42-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.018
2
Операцияның атауы
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу рәсімдерін орындау кезінде өтініш иесі сұратылған құжаттарды белгіленген мерзімде ұсынбаған, Тіркеу қағидаларында көзделген өзге де жағдайларда, референттік мемлекеттің уәкілетті органы тану мемлекетінің уәкілетті органын хабардар етуі қажет болған жағдайда, сондай-ақ тіркеу дерекнамасы немесе тіркеу ісі құжаттарының құрамы өзгертілген кезде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны қалыптастырады және оны тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін тоқтату туралы шешім қабылданған жағдайда хабарламада тіркеу рәсімдерін тоқтату себебі көрсетіледі. Тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілген жағдайда хабарламада тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының өзгертілген құжатының түрі, сондай-ақ өтініштің нөмірі немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірі көрсетіледі
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
43-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алу" (P.MM.01.OPR.019) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.019
2
Операцияның атауы
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алады
7
Нәтижелер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алынды

95. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006), приведен в таблице 41.
Таблица 41
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.018
направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.019
получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
приведено в таблице 43 настоящих Правил
Таблица 42
Описание операции "Направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.018
2
Наименование операции
направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом референтного государства при непредставлении заявителем запрошенных документов в установленный срок при выполнении процедур регистрации, иных случаях, предусмотренных Правилами регистрации, в случае необходимости уведомления уполномоченного органа государства признания уполномоченным органом референтного государства, а также при изменении состава документов регистрационного досье или регистрационного дела
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата и направляет его в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае принятия решения о прекращении процедур регистрации лекарственного препарата в уведомлении указывается причина прекращения процедур регистрации.
В случае изменения состава документов регистрационного дела или регистрационного досье в уведомлении указывается вид изменившегося документа регистрационного дела или регистрационного досье, а также номер заявления или порядковый номер регистрационного удостоверения
7
Результаты
уполномоченному органу государства признания направлено уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
Таблица 43
Описание операции "Получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.019
2
Наименование операции
получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (операция "Направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата получено

3. Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері
"Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімі
96. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 17-суретте берілген.
17-сурет. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
97. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алуға қажеттілік туған кезде орындайды.
98. Алдымен "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
99. Комиссияға жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
100. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.022) операциясы орындалады.
101. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алуы болып табылады.
102. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 44-кестеде келтірілген.
44-кесте
"Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.020
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.021
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.022
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
45-кесте
"Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.020) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.020
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жібереді
7
Результаты
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды жіберді
46-кесте
"Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.021) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.021
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды алған кезде оындалады ("Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді
7
Нәтижелер
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
47-кесте
"Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.022) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.022
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алды

3. Процедуры получения сведений, содержащихся в общем реестре
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007)
96. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007)
97. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения информации о дате и времени обновления общего реестра.
98. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.020), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра.
99. При поступлении в Комиссию запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра выполняется операция "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.021), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления общего реестра.
100. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.022).
101. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра.
102. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007), приведен в таблице 44.
Таблица 44
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.020
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.021
подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.022
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра
приведено в таблице 47 настоящих Правил
Таблица 45
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.020
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена направлен запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра
Таблица 46
Описание операции "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.021
2
Наименование операции
подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра представлена уполномоченному органу государства-члена
Таблица 47
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.022
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении Комиссией информации о дате и времени обновления общего реестра (операция "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получена информация о дате и времени обновления общего реестра

"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімі
103. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 18-суретте берілген.
18-сурет. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
104. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алуға қажеттілік туған кезде орындайды.
105. Алдымен "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
106. Комиссияға жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
107. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.025) операциясы орындалады.
108. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы болып табылады.
109. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 48-кестеде келтірілген.
48-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.023
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.024
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.025
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
49-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.023) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.023
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жібереді. Орындаушы сұрау салуда елдің кодын көрсете отырып, барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша өзекті мәліметтерді сұратады. Сұрау салуда "Жаңарту күні мен уақыты" деректемесінде өзекті мәліметтер ұсынылуы қажет күн мен уақыт көрсетіледі. Егер күн мен уақыт көрсетілмесе, онда жалпы тізілімнен ағымдағы сәтте өзекті мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуда "Бастапқы күні мен уақыты" көрсетілуі мүмкін, онда жауапта тек көрсетілген сәттен кейін жалпы тізілімге жазылған өзекті мәліметтер ғана енгізілетін болады. Сұрау салуда "Соңғы күні мен уақыты" көрсетілуі мүмкін, онда жауапта тек көрсетілген сәтке дейін жалпы тізілімге жазылған өзекті мәліметтер ғана енгізілетін болады. Сұрау салуда "Бастапқы күні мен уақыты" және "Соңғы күні мен уақыты" көрсетілуі мүмкін, онда жауапта көрсетілген кезеңде жалпы тізілімге жазылған өзекті мәліметтер ғана енгізілетін болады. Егер сұрау салуда "Бастапқы күні мен уақыты" және "Соңғы күні мен уақыты" көрсетілмесе, онда жауапта барлық өзекті мәліметтер қамтылатын болады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жіберді
50-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.024) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.024
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді, онда:
жалпы тізілімнен мәліметтері бар;
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар хабар жіберілуі мүмкін. Егер сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсыну мүмкін болмауы туралы хабарлама жалпы тізілімде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауына байланысты қалыптастырылған жағдайда хабарламада сұратылған мәліметтердің болмауына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды көрсетіледі. Егер сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсыну мүмкін болмауы туралы хабарлама сұратылған мәліметтердің рұқсат етілген көлемінен артық болуына байланысты қалыптастырылған жағдайда хабарламада сұратылған мәліметтерді ұсыну мүмкін болмауына сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды көрсетіледі; мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұратылатын мәліметтердің әрбір жаңа сұрау салу бойынша рұқсат етілген көлемінен артпайтындай және жиынтығы бастапқы сұрау салуға жауапта қалыптастырылған мәліметтерге сәйкес келетіндей етіп оларда қосымша талаптарды (мысалы, мемлекеттің кодын және/немесе мәліметтерді жалпы тізілімде орналастырудың бастапқы күні мен уақытын және/немесе соңғы күні мен уақытын) көрсете отырып, өзінің сұрау салуын екі (немесе одан көп) жаңа сұрау салуға бөлуі мүмкін. Жауап хабарларда сұрау салуда көрсетілген күнгі жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер, яғни бастапқы күні сұрау салуда көрсетілген күннен ерте, ал соңғы күні сұрау салуда көрсетілген күннен асқан не көрсетілмеген мәліметтер ұсынылады. Егер сұрау салуда елдің коды көрсетілген болса, онда жауап хабарда жалпы тізілімінен өзекті мәліметтер көрсетілген референттік мемлекет бойынша, ал елдің коды көрсетелмеген болса, онда барлық референттік мемлекеттер бойынша ұсынылады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама ұсынылды
51-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.025) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.025
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама ұсынған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008)
103. Схема выполнения процедуры "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008) представлена на рисунке 18.
Рис. 18. Схема выполнения процедуры "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008)
104. Процедура "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения актуальных сведений из общего реестра.
105. Первой выполняется операция "Запрос актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.023), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление актуальных сведений из общего реестра.
106. При поступлении в Комиссию запроса на представление актуальных сведений из общего реестра выполняется операция "Подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.024), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена актуальные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
107. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена актуальных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.025).
108. Результатом выполнения процедуры "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008) является получение уполномоченным органом государства-члена актуальных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
109. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008), приведен в таблице 48.
Таблица 48
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.023
запрос актуальных сведений из общего реестра
приведено в таблице 49 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.024
подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра
приведено в таблице 50 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.025
прием и обработка актуальных сведений из общего реестра
приведено в таблице 51 настоящих Правил
Таблица 49
Описание операции "Запрос актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.023
2
Наименование операции
запрос актуальных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства-члена актуальных сведений из общего реестра
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление актуальных сведений из общего реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
Исполнитель запрашивает актуальные сведения по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству, указав в запросе код страны.
В запросе в реквизите "Дата и время обновления" указываются дата и время, на которые необходимо представить актуальные сведения. Если дата и время не указаны, то представляются сведения из общего реестра, актуальные на текущий момент.
В запросе может быть указана "Начальная дата и время", тогда в ответ будут включены только актуальные сведения, записанные в общий реестр после указанного момента.
В запросе может быть указана "Конечная дата и время", тогда в ответ будут включены только актуальные сведения, записанные в общий реестр до указанного момента.
В запросе может быть указана "Начальная дата и время" и "Конечная дата и время", тогда в ответ будут включены только актуальные сведения, записанные в общий реестр в указанный период.
Если в запросе не указаны "Начальная дата и время" и "Конечная дата и время", то ответ будет содержать все актуальные сведения
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена направлен запрос на представление актуальных сведений из общего реестра
Таблица 50
Описание операции "Подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.024
2
Наименование операции
подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией запроса на представление актуальных сведений из общего реестра (операция "Запрос актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, в котором могут быть направлены сообщения:
со сведениями из общего реестра;
с уведомлением о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
В случае если уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется в связи с отсутствием в общем реестре сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уведомлении указывается код результата обработки сведений, соответствующий отсутствию запрашиваемых сведений.
В случае если уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется в связи с превышением запрошенными сведениями допустимого объема, в уведомлении указывается код результата обработки сведений, соответствующий невозможности представления запрашиваемых сведений; уполномоченный орган государства-члена может разбить свой запрос на два (или более) новых запроса, указав в них дополнительные условия (например, код государства и/или начальную дату и время и/или конечную дату и время размещения сведений в реестре) таким образом, чтобы запрошенные сведения по каждому новому запросу не превышали допустимый объем и в совокупности соответствовали сведениям, сформированным в ответ на первоначальный запрос.
В ответных сообщениях представляются актуальные сведения из общего реестра на дату, указанную в запросе, то есть сведения, для которых начальная дата меньше указанной в запросе, а конечная дата больше указанной в запросе либо не задана.
В случае если в запросе указан код страны, то в ответном сообщении представлены актуальные сведения из общего реестра по указанному референтному государству, а если код страны не указан, то по всем референтным государствам
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены актуальные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 51
Описание операции "Прием и обработка актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.025
2
Наименование операции
прием и обработка актуальных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении Комиссией актуальных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.024))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
актуальные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімі
110. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 19-суретте берілген.
19-сурет. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
111. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алуға қажеттілік туған кезде орындайды.
112. Алдымен "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.026) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастыралы және Комиссияға жібереді.
113. Комиссияға жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
114. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.028) операциясы орындалады.
115. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама алуы болып табылады.
116. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 52-кестеде келтірілген.
52-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.026
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.027
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.028
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
53-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.026) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.026
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жібереді. Белгілі уақыт кезеңі ішінде жалпы тізілімге енгізілген немесе өзгертілген мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда тиісті уақыт кезеңі көрсетіледі. Жалпы тізілімнен толық көлемде мәліметтер сұрату үшін бастапқы және соңғы күн мен уақыт көрсетілмейді. Нақты референттік мемлекет бойынша өзгертілген мәліметтер сұратуға қажеттілік туған кезде сұрау салуда елдің коды көрсетіледі. Барлық референттік мемлекеттер бойынша мәліметтер алу үшін сұрау салуда елдің коды көрсетілмейді
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жіберді
54-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.027) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.027
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.026) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді. Сұрау салуға жауапта:
сұрау салуда көрсетілген кезең ішінде немесе жаңарту күні мен уақытынан бастап жалпы тізілімге енгізілген және өзгертілген мәліметтері бар;
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарламасы бар хабар жіберілуі мүмкін. Егер сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама тізілімде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігіне байланысты қалыптастырылған жағдайда хабарламада сұратылған мәліметтердің болмауына сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды көрсетіледі. Егер сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама сұратылған мәліметтердің рұқсат етілген көлемінен артық болуына байланысты қалыптастырылған жағдайда хабарламада сұратылған мәліметтерді ұсыну мүмкін болмауына сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды көрсетіледі;
мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұратылатын мәліметтердің әрбір жаңа сұрау салу бойынша рұқсат етілген көлемінен артпайтындай және жиынтығы бастапқы сұрау салуға жауапта қалыптастырылған мәліметтерге сәйкес келетіндей етіп оларда қосымша талаптарды (мысалы, мемлекеттің кодын және/немесе мәліметтерді жалпы тізілімде орналастырудың бастапқы күні мен уақытын және/немесе соңғы күні мен уақытын) көрсете отырып, өзінің сұрау салуын екі (немесе одан көп) жаңа сұрау салуға бөлуі мүмкін. Егер сұрау салуда мәліметтерді өзгерту уақытының кезеңі көрсетілмеген жайдады жалпы тізілімнен барлық мәліметтер олардың өзгертілу тарихымен бірге ұсынылады. Жауап хабарда жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер сұрау салудың талаптарына қарай барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша ұсынылады. Нәтижесінде жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салуды орындау өзгертулер тарихы ескеріле отырып ұсынылады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама ұсынылды
55-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.028) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.028
2
Операцияның атауы
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.027) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауы туралы хабарлама алды

Процедура "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009)
110. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009) представлена на рисунке 19.
Рис. 19. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009)
111. Процедура "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения измененных сведений из общего реестра.
112. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.026), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление измененных сведений из общего реестра.
113. При поступлении в Комиссию запроса на представление измененных сведений из общего реестра выполняется операция "Подготовка и представление измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.027), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена измененные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
114. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена измененных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.028).
115. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009) является получение уполномоченным органом государства-члена измененных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
116. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009), приведен в таблице 52.
Таблица 52
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.026
запрос измененных сведений из общего реестра
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.027
подготовка и представление измененных сведений из общего реестра
приведено в таблице 54 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.028
прием и обработка измененных сведений из общего реестра
приведено в таблице 55 настоящих Правил
Таблица 53
Описание операции "Запрос измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.026
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом
государства-члена измененных сведений из общего реестра
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений из общего реестра, начиная с даты и времени, указанных в запросе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При необходимости представления сведений, добавленных или измененных в общем реестре в течение определенного периода времени, в запросе указывается соответствующий период времени. Для запроса сведений общего реестра в полном объеме начальная и конечная дата и время не заполняются.
При возникновении необходимости запроса измененных сведений по конкретному референтному государству в запросе указывается код страны. Для получения сведений по всем референтным государствам код страны в запросе не указывается
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена направлен запрос на представление измененных сведений из общего реестра
Таблица 54
Описание операции "Подготовка и представление измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.027
2
Наименование операции
подготовка и представление измененных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией запроса на представление измененных сведений из общего реестра (операция "Запрос измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В ответ на запрос могут быть направлены сообщения:
с добавленными и измененными сведениями из общего реестра, за период или начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе;
с уведомлением о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
В случае если уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется в связи с отсутствием в реестре сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уведомлении указывается код результата обработки сведений, соответствующий отсутствию запрашиваемых сведений.
В случае если уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется в связи с превышением запрошенными сведениями допустимого объема, в уведомлении указывается код результата обработки сведений, соответствующий невозможности представления запрашиваемых сведений; уполномоченный орган государства-члена может разбить свой запрос на два (или более) новых запроса, указав в них дополнительные условия (например, код государства и/или начальную дату и время и/или конечную дату и время изменения сведений в реестре) таким образом, чтобы запрошенные сведения по каждому новому запросу не превышали допустимый объем и в совокупности соответствовали сведениям, сформированным в ответ на первоначальный запрос..
В случае если период времени изменения сведений в запросе не указан, представляются все сведения из общего реестра с историей их изменений.
В ответном сообщении измененные сведения из общего реестра представляются по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству в зависимости от условий запроса. В результате выполнения запроса сведения из общего реестра представляются с учетом истории изменений
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены измененные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 55
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.028
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из общего реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства-члена измененных сведений из общего реестра или уведомления о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.OPR.027))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получены измененные сведения из общего реестра или уведомление о невозможности представления сведений, удовлетворяющих параметрам запроса

"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімі
117. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 20-суретте берілген.
20-сурет. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
118. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімін референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу туралы оң шешім қабылдаған кезде орындайды.
119. "Тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу" (P.MM.01.OPR.029) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
120. Комиссия тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.030) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің реттік нөмірін жібереді.
121. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алған кезде "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.031) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алады.
122. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алуы болып табылады.
123. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 56-кестеде келтірілген.
56-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.029
тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу
осы Қағидалардың 57-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.030
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.031
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
57-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу" (P.MM.01.OPR.029) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.029
2
Операцияның атауы
тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға тіркеу куәлігінің тіркеу нөмірін ұсынуға сұрау салуды жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуға сұрау салуды жіберді
58-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.030) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.030
2
Операцияның атауы
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу" (P.MM.01.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуға алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салуға жауап жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің реттік нөмірі ұсынылды
59-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.031) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.031
2
Операцияның атауы
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу куәлігінің реттік нөмірі ұсынылған кезде орындалады ("Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.030) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алды

Процедура "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010)
117. Схема выполнения процедуры "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010) представлена на рисунке 20.
Рис. 20. Схема выполнения процедуры "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010)
118. Процедура "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010) выполняется уполномоченным органом референтного государства при принятии положительного решения о регистрации лекарственного препарата.
119. Первой выполняется операция "Запрос порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.029), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируется и направляется в Комиссию запрос на представление порядкового номера регистрационного удостоверения.
120. При получении Комиссией запроса на представление порядкового номера регистрационного удостоверения выполняется операция "Подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.030), по результатам выполнения которой Комиссия направляет порядковый номер регистрационного удостоверения уполномоченному органу референтного государства.
121. При получении уполномоченным органом референтного государства порядкового номера регистрационного удостоверения выполняется операция "Прием и обработка порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.031), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства получает порядковый номер регистрационного удостоверения.
122. Результатом выполнения процедуры "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010) является получение уполномоченным органом референтного государства порядкового номера регистрационного удостоверения.
123. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010), приведен в таблице 56.
Таблица 56
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.029
запрос порядкового номера регистрационного удостоверения
приведено в таблице 57 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.030
подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.031
прием и обработка порядкового номера регистрационного удостоверения
приведено в таблице 59 настоящих Правил
Таблица 57
Описание операции "Запрос порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.029
2
Наименование операции
запрос порядкового номера регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при принятии исполнителем решения о регистрации лекарственного препарата
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление порядкового номера регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом референтного государства направлен запрос на представление порядкового номера регистрационного удостоверения
Таблица 58
Описание операции "Подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.030
2
Наименование операции
подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление порядкового номера регистрационного удостоверения (операция "Запрос порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса на представление порядкового номера регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос порядкового номера регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства представлен порядковый номер регистрационного удостоверения
Таблица 59
Описание операции "Прием и обработка порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.031
2
Наименование операции
прием и обработка порядкового номера регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при представлении порядкового номера регистрационного удостоверения (операция "Подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.030))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом референтного государства получен порядковый номер регистрационного удостоверения

"Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімі
124. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімін орындау схемасы 21-суретте берілген.
21-сурет. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімін орындау схемасы
125. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы нақты өтініш нөмірі немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірі бойынша дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алуға қажеттілік туған кезде орындайды.
126. Алдымен "Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.049) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің нөмірін немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірін көрсете отырып дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
127. Комиссияға дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салу келіп түскен кезде "Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
128. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.051) операциясы орындалады.
129. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.
130. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 60-кестеде келтірілген.
60-кесте
"Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.049
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.050
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 62-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.051
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 63-кестесінде келтірілген
61-кесте
"Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.049) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.049
2
Операцияның атауы
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
өтініштің нөмірі немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірі бойынша дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу үшін орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Сұрау салуда өтініштің нөмірі немесе тіркеу куәлігінің реттік нөмірі көрсетіледі
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жіберді
62-кесте
"Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.050) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.050
2
Операцияның атауы
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.049) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік затты тіркеу турады мәліметтері немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар хабарды қамтуы мүмкін сұрау салуға жауап жібереді
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама ұсынылды
63-кесте
"Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу және өңдеу" (P.MM.01.OPR.051) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.051
2
Операцияның атауы
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссия дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны ұсынған кезде орындалады ("Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.050) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алады және өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017)
124. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017) представлена на рисунке 21.
Рис. 21. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017)
125. Процедура "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения сведений о регистрации лекарственного средства по конкретному номеру заявления или порядковому номеру регистрационного удостоверения.
126. Первой выполняется операция "Запрос сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.049), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос о представлении сведений о регистрации лекарственного средства с указанием номера заявления или порядкового номера регистрационного удостоверения.
127. При поступлении в Комиссию запроса о представлении сведений о регистрации лекарственного средства выполняется операция "Представление сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.050), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о регистрации лекарственного средства или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
128. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о регистрации лекарственного средства или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение и обработка сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.051).
129. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о регистрации лекарственного средства или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
130. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017), приведен в таблице 60.
Таблица 60
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.049
запрос сведений о регистрации лекарственного средства
приведено в таблице 61 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.050
представление сведений о регистрации лекарственного средства
приведено в таблице 62 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.051
получение и обработка сведений о регистрации лекарственного средства
приведено в таблице 63 настоящих Правил
Таблица 61
Описание операции "Запрос сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.049)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.049
2
Наименование операции
запрос сведений о регистрации лекарственного средства
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется для получения сведений о регистрации лекарственного средства по номеру заявления или порядковому номеру регистрационного удостоверения
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос о предоставлении сведений о регистрации лекарственного средства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. В запросе указывается номер заявления или порядковый номер регистрационного удостоверения
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена направлен в Комиссию запрос на представление сведений о регистрации лекарственного средств
Таблица 62
Описание операции "Представление сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.050)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.050
2
Наименование операции
представление сведений о регистрации лекарственного средства
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией запроса на представление сведений о регистрации лекарственного средства (операция "Запрос сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.049))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, в котором может быть направлено сообщение со сведениями о регистрации лекарственного средства или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены сведения о регистрации лекарственного средства или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 63
Описание операции "Получение и обработка сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.051)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.051
2
Наименование операции
получение и обработка сведений о регистрации лекарственного средства
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении Комиссией сведений о регистрации лекарственного средства или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о регистрации лекарственного средства" (P.MM.01.OPR.050))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает и выполняет обработку сведений о регистрации лекарственного средства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации лекарственного средства или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімі
131. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімін орындау схемасы 22-суретте берілген.
22-сурет. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімін орындау схемасы
132. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алуға қажеттілік туған кезде, оның ішінде "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008), "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.009) немесе "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.017) рәсімдері орындалғаннан кейін орындалады.
133. Алдымен "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.052) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
134. Комиссияға бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салу келіп түскен кезде "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.053) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
135. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.054) операциясы орындалады.
136. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.
137. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 64-кестеде келтірілген.
64-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.PRC.018) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.052
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.053
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 66-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.054
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 67-кестесінде келтірілген
65-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.052) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.052
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуды Комиссияға жібереді. Сұрау салуда құжаттың бірегей сәйкестендірушісі көрсетіледі
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жіберді
66-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.053) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.053
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.052) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды.
Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға:
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтері бар;
немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар хабарды қамтуы мүмкін жауапты жібереді
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылды
67-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.054) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.054
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссия бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.MM.01.OPR.053) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді алады және өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018)
131. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018) представлена на рисунке 22.
Рис. 22. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018)
132. Процедура "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения сведений о размещенном в едином реестре документе, в том числе после выполнения процедур "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.008), "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.PRC.009) или "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.PRC.017).
133. Первой выполняется операция "Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.052), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос о представлении сведений.
134. При поступлении в Комиссию запроса о представлении сведений о размещенном в едином реестре документе выполняется операция "Представление сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.053), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о размещенном в едином реестре документе или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
135. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о размещенном в едином реестре документе или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.054).
136. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о размещенном в едином реестре документе или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
137. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018), приведен в таблице 64.
Таблица 64
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.052
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе
приведено в таблице 65 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.053
представление сведений о размещенном в едином реестре документе
приведено в таблице 66 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.054
прием и обработка сведений о размещенном в едином реестре документе
приведено в таблице 67 настоящих Правил
Таблица 65
Описание операции "Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.052)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.052
2
Наименование операции
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства-члена сведений о размещенном в едином реестре документе
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос о представлении сведений о размещенном в едином реестре документе в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В запросе указывается уникальный идентификатор документа
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена направлен запрос в Комиссию на представление сведений о размещенном в едином реестре документе
Таблица 66
Описание операции "Представление сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.053)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.053
2
Наименование операции
представление сведений о размещенном в едином реестре документе
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией запроса на представление сведений из о размещенном в едином реестре документе (операция "Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.052))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, в котором могут быть направлены сообщения:
со сведениями о размещенном в едином реестре документе;
или с уведомлением об отсутствии сведений удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены сведения о размещенном в едином реестре документе или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 67
Описание операции "Прием и обработка сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.054)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.054
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о размещенном в едином реестре документе
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при представлении Комиссией сведений о размещенном в едином реестре документе или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.OPR.053))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает и выполняет обработку сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о размещенном в едином реестре документе или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

4. Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы рәсімдері
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімі
138. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 23-суретте берілген.
23-сурет. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
139. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімі сарапшылық комитетте тану мемлекетінің сарапшылық есепті тануы мүмкін болмаған жағдайда келіспеушіліктерді реттеу кезінде Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады.
140. Алдымен "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.032) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
141. Референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.033) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
142. Комиссияға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.MM.01.OPR.034) операциясы орындалады.
143. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы болып табылады.
144. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 68-кестеде келтірілген.
68-кесте

4. Процедуры получения Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
Процедура "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011)
138. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011) представлена на рисунке 23.
Рис. 23. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011)
139. Процедура "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011) выполняется при возникновении необходимости получения Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье при урегулировании разногласий в случае невозможности признания экспертного отчета государством признания на экспертном комитете.
140. Первой выполняется операция "Запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.032), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье.
141. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Подготовка и представление в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.033), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируются и представляются в Комиссию сведения из регистрационного дела или регистрационного досье, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
142. При поступлении в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.034).
143. Результатом выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011) является получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
144. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011), приведен в таблице 68.
Таблица 68

"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.032
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.033
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну
осы Қағидалардың 70-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.034
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 71-кестесінде келтірілген
69-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.032) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.032
2
Операцияның атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуға қажеттілік туған кезде орындайды
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу жіберілді
70-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.033) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.033
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтері немесе мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнін көрсете отырып сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар жауап жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
71-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.MM.01.OPR.034) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.034
2
Операцияның атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссияға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.033) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
Комиссия тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алды

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.032
запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 69 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.033
подготовка и представление в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 70 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.034
прием и обработка Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 71 настоящих Правил
Таблица 69
Описание операции "Запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.032
2
Наименование операции
запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется Комиссией при возникновении необходимости получения сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства направлен запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 70
Описание операции "Подготовка и представление в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.033
2
Наименование операции
подготовка и представление в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства запроса на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос со сведениями из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, со значением кода результата обработки, соответствующим отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 71
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.034
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при представлении в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.033))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из регистрационного дела или регистрационного досье, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены Комиссией

"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімі
145. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімін орындау схемасы 24-суретте берілген.
24-сурет. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімін орындау схемасы
146. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімі Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуына қажеттілік туған кезде, оның ішінде "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.PRC.011) рәсімі орындалғаннан кейін орындалады.
147. Алдымен "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.061) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
148. Референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.062) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
149. Комиссияға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қабылдауы және өңдеуі" (P.MM.01.OPR.063) операциясы орындалады.
150. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы болып табылады.
151. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 72-кестеде келтірілген.
72-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.PRC.021) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.061
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы
осы Қағидалардың 73-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.062
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну
осы Қағидалардың 74-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.063
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 75-кестесінде келтірілген
73-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.061) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтың белгілемесі
P.MM.01.OPR.061
2
Операцияның атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салуды жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салу жіберілді
74-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.062) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.062
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы" (P.MM.01.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжаты немесе мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнін көрсете отырып, сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар жауап жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
75-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қабылдауы және өңдеуі" (P.MM.01.OPR.063) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.063
2
Операцияның атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссияға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну" (P.MM.01.OPR.062) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
Комиссия тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты немесе сұрау салу параментрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алды

Процедура "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021)
145. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021) представлена на рисунке 24.
Рис. 24. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021)
146. Процедура "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021) выполняется при необходимости получения Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье, в том числе после выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.011).
147. Первой выполняется операция "Запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.061), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье.
148. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Подготовка и представление в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.062), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируется и представляется в Комиссию документ из регистрационного дела или регистрационного досье, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
149. При поступлении в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.063).
150. Результатом выполнения процедуры "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021) является получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
151. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021), приведен в таблице 72.
Таблица 72
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.021)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.061
запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 73 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.062
подготовка и представление в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 74 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.063
прием и обработка Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 75 настоящих Правил
Таблица 73
Описание операции "Запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.061
2
Наименование операции
запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется Комиссией при необходимости получения документа из регистрационного дела или регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства направлен запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 74
Описание операции "Подготовка и представление в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.062
2
Наименование операции
подготовка и представление в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства запроса на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.061))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос с документом из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, со значением кода результата обработки, соответствующим отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
документ из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 75
Описание операции "Прием и обработка Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.063
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при представлении в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.062))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает документ из регистрационного дела или регистрационного досье, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
документ из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены Комиссией

5. Тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алуы рәсімдері
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі
152. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 25-суретте берілген.
25-сурет. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
153. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады.
154. Алдымен "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.035) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
155. Референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.036) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қалыптастырады және ұсынады.
156. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.037) операциясы орындалады.
157. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы болып табылады.
158. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 76-кестеде келтірілген.
76-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.035
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 77-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.036
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 78-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.037
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 79-кестесінде келтірілген
77-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.035) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.035
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салу жіберілді
78-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.036) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.036
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтері немесе мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодын көрсете отырып, сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар жауап жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
79-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.037) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.037
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.036) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәлңметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер немесе мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама алды

5. Процедуры получения уполномоченным органом государства признания сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
Процедура "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012)
152. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012) представлена на рисунке 25.
Рис. 25. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012)
153. Процедура "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012) выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства признания сведений из регистрационного дела или регистрационного досье.
154. Первой выполняется операция "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.035), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье.
155. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.036), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируются и представляются сведения из регистрационного дела или регистрационного досье.
156. При поступлении в уполномоченный орган государства признания сведений из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.037).
157. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012) является получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье уполномоченным органом государства признания.
158. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012), приведен в таблице 76.
Таблица 76
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.035
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 77 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.036
подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 78 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.037
прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 79 настоящих Правил
Таблица 77
Описание операции "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.035
2
Наименование операции
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства признания сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства направлен запрос на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 78
Описание операции "Подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.036
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства запроса на представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос со сведениями из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, с указанием кода результата обработки, соответствующего отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уполномоченный орган государства признания
Таблица 79
Описание операции "Прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.037
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченному органу государства признания сведений из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.036))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получены сведения из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений

"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімі
159. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімін орындау схемасы 26-суретте берілген.
26-сурет. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімін орындау схемасы
160. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы қажеттілігі туған кезде, оның ішінде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі орындалғаннан кейін орындалады.
161. Алдымен "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
162. Референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.065) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қалыптастырады және ұсынады.
163. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат келіп түскен кезде "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.066) операциясы орындалады.
164. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы болып табылады.
165. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 80-кестеде келтірілген.
80-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.PRC.022) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.064
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу
осы Қағидалардың 81-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.065
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 82-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.066
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 83-кестесінде келтірілген
81-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.064) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.064
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы қажеттілігі туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салуды жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салу жіберілді
82-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.065) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.065
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу" (P.MM.01.OPR.064) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрата алады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжаты немесе мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодын көрсете отырып, сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламасы бар жауап жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
83-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.066) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.066
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ұсынылған кезде орындалады ("Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну" (P.MM.01.OPR.065) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат немесе мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алды

Процедура "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022)
159. Схема выполнения процедуры "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022) представлена на рисунке 26.
Рис. 26. Схема выполнения процедуры "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022)
160. Процедура "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом государства признания документа из регистрационного дела или регистрационного досье, в том числе после выполнения процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012).
161. Первой выполняется операция "Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.064), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье.
162. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.065), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируется и представляется документ из регистрационного дела или регистрационного досье.
163. При поступлении в уполномоченный орган государства признания документа из регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.066).
164. Результатом выполнения процедуры "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022) является получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье уполномоченным органом государства признания.
165. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022), приведен в таблице 80.
Таблица 80
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.064
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 81 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.065
подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 82 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.066
прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 83 настоящих Правил
Таблица 81
Описание операции "Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.064
2
Наименование операции
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом государства признания документа из регистрационного дела или регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства направлен запрос на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 82
Описание операции "Подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.065
2
Наименование операции
подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства запроса на представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.064))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос с документом из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, с указанием кода результата обработки, соответствующего отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
документ из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уполномоченный орган государства признания
Таблица 83
Описание операции "Прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.066
2
Наименование операции
прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченному органу государства признания документа из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.065))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает документ из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получен документ из регистрационного дела или регистрационного досье или уведомление об отсутствии сведений

6. Тіркеу куәлігін жою туралы хабардар ету рәсімдері
"Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі
166. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімін орындау схемасы 27-суретте берілген.
27-сурет. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімін орындау схемасы
167. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімін тіркеу куәлігін жойған уәкілетті орган орындайды.
168. Алдымен "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.OPR.038) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган тіркеу куәлігін жою туралы хабарламаны қалыптастырады және тіркеу куәлігін жою туралы хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді.
169. Тіркеу куәлігін жою туралы хабардар етілетін уәкілетті орган "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.039) операциясын орындайды.
170. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімін орындау нәтижесі уәкілетті органның тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алуы болып табылады.

6. Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения
Процедура "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013)
166. Схема выполнения процедуры "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013) представлена на рисунке 27.
Рис. 27. Схема выполнения процедуры "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013)
167. Процедура "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013) выполняется уполномоченным органом, отменившим регистрационное удостоверение.
168. Первой выполняется операция "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.038), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется уведомление об отмене регистрационного удостоверения в уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения.
169. Уполномоченным органом, уведомляемым об отмене регистрационного удостоверения, выполняется операция "Получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.039).
170. Результатом выполнения процедуры "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013) является получение уполномоченным органом уведомления об отмене регистрационного удостоверения.

171. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 84-кестеде келтірілген.
84-кесте
"Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.038
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 85-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.039
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 86-кестесінде келтірілген
85-кесте
"Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.OPR.038) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.038
2
Операцияның атауы
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
тіркеу куәлігін жойған уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
тіркеу куәлігін жою кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тәркеу куәлігін жою туралы хабардар етілетін уәкілетті органға тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жібереді. Хабарламада тіркеу куәлігінің реттік нөмірі көрсетіледі
7
Нәтижелер
уәкілетті органға тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберілді
86-кесте
"Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.039) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.039
2
Операцияның атауы
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
тіркеу куәлігін жою туралы хабардар етілетін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
уәкілетті орган тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алды

171. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013), приведен в таблице 84.
Таблица 84
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.038
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения
приведено в таблице 85 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.039
получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения
приведено в таблице 86 настоящих Правил
Таблица 85
Описание операции "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.038
2
Наименование операции
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган, отменивший регистрационное удостоверение
4
Условия выполнения
выполняется при отмене регистрационного удостоверения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уведомление об отмене регистрационного удостоверения в уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В уведомлении указывается порядковый номер регистрационного удостоверения
7
Результаты
уполномоченному органу направлено уведомление об отмене регистрационного удостоверения
Таблица 86
Описание операции "Получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.039
2
Наименование операции
получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об отмене регистрационного удостоверения (операция "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление об отмене регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом получено уведомление об отмене регистрационного удостоверения

7. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар алмасуды жүргізу рәсімдері
"Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімі
172. "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімін орындау схемасы 28-суретте берілген.
28-сурет. "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімін орындау схемасы
173. "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімін референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті дайындағаннан кейін орындайды.
174. Алдымен "Сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына ұсынады.
175. Тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін алған кезде "Сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.041) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдайды, сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
176. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде "Сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.042) операциясы орындалады.
177. "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімін орындау нәтижесі тану мемлекетінің уәкілетті органының сарапшылық есепті алуы және референттік мемлекеттің уәкілетті органының сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы болып табылады.
178. "Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 87-кестеде келтірілген.
87-кесте
"Сарапшылық есепті жіберу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.040
сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну
осы Қағидалардың 88-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.041
сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 89-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.042
сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 90-кестесінде келтірілген
88-кесте
"Сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.040) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.040
2
Операцияның атауы
сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті дайындағаннан кейін орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есептің мәліметтерін қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
сарапшылық есептің мәліметтері тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
89-кесте
"Сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.041) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.041
2
Операцияның атауы
сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін алған кезде орындалады ("Сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.040) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдайды және референттік мемлекеттің уәкілетті органына сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін алды
90-кесте
"Сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.042) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.042
2
Операцияның атауы
сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алды

7. Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
Процедура "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014)
172. Схема выполнения процедуры "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014) представлена на рисунке 28.
Рис. 28. Схема выполнения процедуры "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014)
173. Процедура "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014) выполняется уполномоченным органом референтного государства после подготовки экспертного отчета.
174. Первой выполняется операция "Представление сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства формируются и представляются в уполномоченный орган государства признания сведения экспертного отчета.
175. При получении уполномоченным органом государства признания сведений экспертного отчета выполняется операция "Прием и обработка сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.041), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания принимаются сведения экспертного отчета, формируется и направляется в уполномоченный орган референтного государства уведомление о результатах обработки сведений экспертного отчета.
176. При получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.042).
177. Результатом выполнения процедуры "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014) является получение уполномоченным органом государства признания экспертного отчета и получение уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета.
178. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014), приведен в таблице 87.
Таблица 87
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.040
представление сведений экспертного отчета
приведено в таблице 88 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.041
прием и обработка сведений экспертного отчета
приведено в таблице 89 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.042
получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета
приведено в таблице 90 настоящих Правил
Таблица 88
Описание операции "Представление сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.040
2
Наименование операции
представление сведений экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом референтного государства после подготовки экспертного отчета
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения экспертного отчета и направляет их в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченному органу государства признания направлены сведения экспертного отчета
Таблица 89
Описание операции "Прием и обработка сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.041
2
Наименование операции
прием и обработка сведений экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом государства признания сведений экспертного отчета (операция "Представление сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.040))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения экспертного отчета и направляет уведомление о результатах обработки сведений экспертного отчета в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получены сведения экспертного отчета
Таблица 90
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.042
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета (операция "Прием и обработка сведений экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки сведений экспертного отчета в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом референтного государства получено уведомление о результатах обработки сведений экспертного отчета

"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі
179. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімін орындау схемасы 29-суретте берілген.
29-сурет. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімін орындау схемасы
180. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына өтініш иесіне жіберілген қосымша мәліметтер ұсыну туралы сұрау салу туралы мәліметтерді ұсынуы қажеттілігі туындаған кезде, сондай-ақ Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу үшін, оның ішінде сарапшылық есепті қарау процесінде орындалады.
181. Алдымен "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.043) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
182. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер алған кезде "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.044) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдайды, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберіледі.
183. Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілген кезде "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.045) операциясы орындалады.
184. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімін орындау нәтижесі референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты ескертпелер алуы және тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алуы болып табылады.

Процедура "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015)
179. Схема выполнения процедуры "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015) представлена на рисунке 29.
Рис. 29. Схема выполнения процедуры "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015)
180. Процедура "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015) выполняется при возникновении необходимости представления уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений о направленных заявителю запросах о представлении дополнительных сведений, а также для направления замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье в случаях, предусмотренных Правилами регистрации, в том числе в процессе рассмотрения экспертного отчета.
181. Первой выполняется операция "Представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.043), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируются и представляются сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье в уполномоченный орган референтного государства.
182. При получении уполномоченным органом референтного государства сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.044), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства принимаются сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, формируется и направляется в уполномоченный орган государства признания уведомление о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье.
183. При направлении уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.045).
184. Результатом выполнения процедуры "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015) является получение уполномоченным органом референтного государства замечаний в отношении регистрационного дела или регистрационного досье и получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении регистрационного дела или регистрационного досье.

185. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 91-кестеде келтірілген.
91-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.043
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 92-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.044
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 93-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.045
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 94-кестесінде келтірілген
92-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.043) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.043
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы референттік мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді жіберген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер референттік мемлекеттің уәкілетті органына берілді
93-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.044) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.044
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді жіберген кезде орындалады ("Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.01.OPR.043) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдайды және тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
94-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.045) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.045
2
Операцияның атауы
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілген кезде орындалады ("Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.044) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алды

185. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015), приведен в таблице 91.
Таблица 91
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.043
представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 92 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.044
прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 93 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.045
получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
приведено в таблице 94 настоящих Правил
Таблица 92
Описание операции "Представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.043
2
Наименование операции
представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений
о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье и направляет их в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье переданы в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 93
Описание операции "Прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.044
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.043))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье и направляет уведомление о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье направлено в уполномоченный орган государства признания
Таблица 94
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.045
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченному органу государства признания уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (операция "Прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.OPR.044))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получено уведомление о результатах обработки сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье

"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі
186. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімін орындау схемасы 30-суретте берілген.
30-сурет. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімін орындау схемасы
187. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органының сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін референттік мемлекеттің уәкілетті органына ұсынған кезде орындалады. Тану мемлекетінің уәкілетті органының сарапшылық есепті тануы мүмкін болмаған жағдайда "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.PRC.020) рәсімі қосымша орындалады.
188. Алдымен "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.046) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қалыптастырады және референттік мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
189. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін алған кезде "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.047) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдайды, сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
190. Тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған, кезде "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.048) операциясы орындалады.
191. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімін орындау нәтижесі референттік мемлекеттің уәкілетті органының сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді алуы және тану мемлекетінің уәкілетті органының сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алуы болып табылады.

Процедура "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016)
186. Схема выполнения процедуры "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016) представлена на рисунке 30.
Рис. 30. Схема выполнения процедуры "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016)
187. Процедура "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016) выполняется для представления уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета. В случае невозможности признания уполномоченным органом государства признания экспертного отчета дополнительно выполняется процедура "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.020).
188. Первой выполняется операция "Представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.046), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства признания формируются и представляются в уполномоченный орган референтного государства сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета.
189. При получении уполномоченным органом референтного государства сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета выполняется операция "Прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.047), по результатам выполнения которой уполномоченным органом референтного государства принимаются сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета, формируется и направляется в уполномоченный орган государства признания уведомление о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета.
190. При получении уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.048).
191. Результатом выполнения процедуры "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016) является получение уполномоченным органом референтного государства решения о признании (непризнании) экспертного отчета и получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета.

192. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 95-кестеде келтірілген.
95-кесте
"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.OPR.046
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну
осы Қағидалардың 96-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.047
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 97-кестесінде келтірілген
P.MM.01.OPR.048
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 98-кестесінде келтірілген
96-кесте
"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.046) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.046
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы туралы шешімнің мәліметтерін референттік мемлекеттің уәкілетті органына ұсынған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қалыптастырады және оларды референттік мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтері референттік мемлекеттің уәкілетті органына берілді
97-кесте
"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.047) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.047
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (операция "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну" (P.MM.01.OPR.046))
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдайды және сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін алды, сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
98-кесте
"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.MM.01.OPR.048) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.OPR.048
2
Операцияның атауы
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жіберген кезде орындалады ("Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.01.OPR.047) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алды
IX. Штаттық емес жағдайларда әрекет ету тәртібі

192. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016), приведен в таблице 95.
Таблица 95
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.OPR.046
представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
приведено в таблице 96 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.047
прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
приведено в таблице 97 настоящих Правил
P.MM.01.OPR.048
получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
приведено в таблице 98 настоящих Правил
Таблица 96
Описание операции "Представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.046
2
Наименование операции
представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета и направляет их в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета переданы в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 97
Описание операции "Прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.047)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.047
2
Наименование операции
прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (операция "Представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.046))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета и направляет уведомление о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета в уполномоченный орган государства признания в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом референтного государства получены сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета, уведомление о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета направлено в уполномоченный орган государства признания
Таблица 98
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.048)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.OPR.048
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом референтного государства уведомления
о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (операция "Прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.OPR.047))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получено уведомление о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

193. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі реримде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
194. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өзіне қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіпте қажетті шаралар қабылдайды.
195. Штаттық емес жағдайларды шешу мақсатында осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуын қамтамасыз ететін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын және Комиссияны жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы хабардар етеді.".
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:

193. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
194. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
195. В целях разрешения нештатных ситуаций уполномоченные органы государств-членов, обеспечивающие выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, информируют другие уполномоченные органы государств-членов и Комиссию о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.".
4. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12)
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және сараптау қағидалары туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін және дәрілік заттар айналысы саласындағы ақпараттық деректер қорын қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 84 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Медициналық қолдануға арналған дәрілік препараттарды тіркеуді және сараптама жасауды жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштердің және құжаттардың электрондық түріне қойылатын талаптар туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 79 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарының жалпы процесін қатысушылардың бірдей қолданылуын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств" (далее – Порядок ведения единого реестра);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін оның өмірлік циклінің белгілі бір сатысында ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
"Бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары осы Регламентте Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
жалпы тізілімді өзекті ету үшін мәліметтер ұсынады, сұрау салу бойынша тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді және құжаттарды ұсынады, бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжаттар туралы мәліметтерді ұсынады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.001)

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения для актуализации общего реестра, представляет сведения и документы из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу, представляет сведения о документах, подлежащих размещению в едином реестре
уполномоченный орган государства-члена (P.MM.01.ACT.001)

референттік мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.002)
тану мемлекетінің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.003)
Үйлестіруші
жалпы тізілімді қалыптастыруға және жүргізуге жауап береді, жалпы тізілімде қамтылған мәліметтер мен құжаттарға рұқсат береді, тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер мен құжаттарды сұратады
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді алушы
жалпы тізілімнен мәліметтер мен құжаттарды сұратады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.001)
референттік мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Комиссия) арасында мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) жалпы тізілімнен мәліметтер алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) Комиссия тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін үйлестіру мақсатында хабарлармен өзара алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы өзара байланыстар айқындалды.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабарын жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

уполномоченный орган референтного государства (P.MM.01.ACT.002)
уполномоченный орган государства признания (P.MM.01.ACT.003)
Координатор
отвечает за формирование и ведение общего реестра, предоставляет доступ к сведениям и документам, содержащимся в общем реестре, запрашивает сведения и документы из регистрационного дела или регистрационного досье
Комиссия (P.ACT.001)
Получатель сведений
запрашивает сведения и документы из общего реестра
уполномоченный орган государства-члена (P.MM.01.ACT.001)
уполномоченный орган референтного государства (P.MM.01.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган государства-члена, Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра;
б) информационное взаимодействие при получении сведений из общего реестра;
в) информационное взаимодействие при получении Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор
в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ
в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Жалпы тізілімге мәліметтер енгізу(P.MM.01.PRC.001)
1.1
Жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.01.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр (P.MM.01.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр (P.MM.01.OPR.001).

Өтінішке берілген бірегей тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді қамтитын хабар немесе алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.003)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер енгізу үшін берілді
жалпы тізілімге енгізілетін өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.002)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001):
өтініш нөмірі ұсынылды.
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер алынды
жалпы тізілімге мәліметтер енгізу (P.MM.01.TRN.001)
2
Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.MM.01.PRC.002)
2.1
Жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.01.OPR.004).
Жалпы тізілімге өзгерістер енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.006)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001):
мәліметтер өзгерту үшін берілді
жалпы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.005)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): жаңартылды
жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.MM.01.TRN.002)
3
Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау (P.MM.01.PRC.003)
3.1
Жалпы тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.01.OPR.009).
Жалпы тізілімнен өтініш туралы мәліметтерді алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.011)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер алып тастау үшін берілді
жалпы тізілімнен алып тасталатын өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.010)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): жаңартылды
мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау (P.MM.01.TRN.003)
4
Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу (P.MM.01.PRC.019)
4.1
Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу (P.MM.01.OPR.055).
Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу және өңдеу (P.MM.01.OPR.057)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004):
құжат туралы мәліметтер жіберілді

Получение сообщения, содержащего сведения об уникальном регистрационном номере, присвоенном заявлению, или уведомления о результатах обработки полученных сведений (P.MM.01.OPR.003)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений о заявлении, включаемом в общий реестр (P.MM.01.OPR.002)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): номер заявления представлен.
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения получены
включение сведений в общий реестр (P.MM.01.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре (P.MM.01.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений
в общий реестр (P.MM.01.OPR.004).
Получение уведомления о результатах внесения изменений в общий реестр (P.MM.01.OPR.006)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения для изменения переданы
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр (P.MM.01.OPR.005)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): обновлен
изменение сведений, содержащихся в общем реестре (P.MM.01.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра (P.MM.01.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из общего реестра (P.MM.01.OPR.009).
Получение уведомления о результатах исключения сведений о заявлении из общего реестра (P.MM.01.OPR.011)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения для исключения переданы
прием и обработка сведений о заявлении, исключаемом из общего реестра (P.MM.01.OPR.010)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): обновлен
исключение сведений из общего реестра (P.MM.01.TRN.003)
4
Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (P.MM.01.PRC.019)
4.1
Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.055).
Получение и обработка уведомления о результатах обработки сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.057)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения о документе направлены

бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер алу (P.MM.01.OPR.056)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): құжат туралы мәліметтер өңделді
бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу (P.MM.01.TRN.019)
5
Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу (P.MM.01.PRC.020)
5.1
Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу (P.MM.01.OPR.058).
Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу және өңдеу (P.MM.01.OPR.060)
сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) : қорытынды жіберілді
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны алу (P.MM.01.OPR.059)

получение сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.056)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения о документе обработаны
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе (P.MM.01.TRN.019)
5
Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета (P.MM.01.PRC.020)
5.1
Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета (P.MM.01.OPR.058).
Получение и обработка уведомления о результатах обработки заключения о невозможности признания экспертного отчета (P.MM.01.OPR.060)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): заключение направлено
получение заключения о невозможности признания экспертного отчета (P.MM.01.OPR.059)

сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) : қорытынды алынды
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу (P.MM.01.TRN.020)
2. Жалпы тізілімнен мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Жалпы тізілімнен мәліметтер алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Жалпы тізілімнен мәліметтер алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Жалпы тізілімнен мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.MM.01.PRC.007)
1.1
Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.MM.01.OPR.020).
Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.022)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001):
жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат сұратылды

экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): заключение получено
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета (P.MM.01.TRN.020)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из общего реестра
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений
из
общего реестра
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из общего реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение информации о дате и времени обновления общего реестра (P.MM.01.PRC.007)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра (P.MM.01.OPR.020).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра (P.MM.01.OPR.022)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): информация о дате и времени обновления запрошена

жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.021)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.MM.01.TRN.004)
2
Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу (P.MM.01.PRC.008)
2.1
Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.023).
Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.025)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер сұратылды
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.024)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтерді ұсыну мүмкін емес;
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу (P.MM.01.TRN.005)
3
Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.01.PRC.009)
3.1
Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.026).
Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.028)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер сұратылды
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.027)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтерді ұсыну мүмкін емес;
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.01.TRN.006)
4
Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу (P.MM.01.PRC.010)
4.1
Тіркеу куәлігінің реттік нөміріне сұрау салу (P.MM.01.OPR.029).
Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.031)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу куәлігінің реттік нөмірі сұратылды
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.030)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу куәлігінің реттік нөмірі ұсынылды
тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу (P.MM.01.TRN.007)
5
Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу (P.MM.01.PRC.017)
5.1
Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.049).
Дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді алу және өңдеу (P.MM.01.OPR.051)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу туралы мәліметтер сұратылды
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну (P.MM.01.OPR.050)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу туралы мәліметтер ұсынылды;
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу туралы мәліметтер жоқ

подготовка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра (P.MM.01.OPR.021)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): информация о дате и времени обновления получена
получение информации о дате и времени обновления общего реестра (P.MM.01.TRN.004)
2
Получение актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.PRC.008)
2.1
Запрос актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.023).
Прием и обработка актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.025)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.024)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения не могут быть предоставлены;
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения предоставлены
получение актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.TRN.005)
3
Получение измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.PRC.009)
3.1
Запрос измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.026).
Прием и обработка измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.028)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.OPR.027)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения не могут быть предоставлены;
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения предоставлены
получение измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.TRN.006)
4
Получение порядкового номера регистрационного удостоверения (P.MM.01.PRC.010)
4.1
Запрос порядкового номера регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.029).
Прием и обработка порядкового номера регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.031)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): порядковый номер регистрационного удостоверения запрошен
подготовка и представление порядкового номера регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.030)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): порядковый номер регистрационного удостоверения представлен
получение порядкового номера регистрационного удостоверения (P.MM.01.TRN.007)
5
Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра (P.MM.01.PRC.017)
5.1
Запрос сведений о регистрации лекарственного средства (P.MM.01.OPR.049).
Получение и обработка сведений о регистрации лекарственного средства (P.MM.01.OPR.051)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о регистрации запрошены
представление сведений о регистрации лекарственного средства (P.MM.01.OPR.050)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о регистрации представлены;
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о регистрации отсутствуют

жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу (P.MM.01.TRN.017)
6
Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу (P.MM.01.PRC.018)
6.1
Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.052).
Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.054)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): құжат туралы мәліметтер сұратылды
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну (P.MM.01.OPR.053)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): құжат туралы мәліметтер ұсынылды;
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): құжат туралы мәліметтер жоқ

получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра (P.MM.01.TRN.017)
6
Получение сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.PRC.018)
6.1
Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.052).
Прием и обработка сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.054)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о документе запрошены
представление сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.OPR.053)
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о документе представлены;
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о документе отсутствуют

бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу (P.MM.01.TRN.018)
3. Комиссия тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Комиссия тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
4-сурет. Комиссия тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Комиссия тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

получение сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.TRN.018)
3. Информационное взаимодействие при получении Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы (P.MM.01.PRC.011)
1.1
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салуы (P.MM.01.OPR.032).
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.MM.01.OPR.034)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер сұратылды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді дайындау және Комиссияға ұсыну (P.MM.01.OPR.033)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ;
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы (P.MM.01.TRN.008)
2
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы (P.MM.01.PRC.021)
2.1
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салуы (P.MM.01.OPR.061).
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты қабылдауы және өңдеуі (P.MM.01.OPR.063)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер сұратылды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты дайындау және Комиссияға ұсыну (P.MM.01.OPR.062)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ;
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы (P.MM.01.TRN.021)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
15. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.01.MSG.001
жалпы тізілімге енгізу үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.002
жалпы тізілімде өзгерту үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.003
жалпы тізілімнен алып тастау үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер

Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.011)
1.1
Запрос Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.032).
Прием и обработка Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.034)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление
в Комиссию сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.033)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.008)
2
Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.021)
2.1
Запрос Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.061).
Прием и обработка Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.063)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление
в Комиссию документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.062)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.021)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.01.MSG.001
сведения о регистрации лекарственного препарата для включения в общий реестр
сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.002
сведения о регистрации лекарственного препарата для изменения в общем реестре
сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.003
сведения о регистрации лекарственного препарата для исключения из общего реестра

дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.004
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.01.MSG.005
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.01.MSG.006
жалпы тізілімді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.01.MSG.007
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу
жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі (R.HC.MM.01.007)
P.MM.01.MSG.008
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.009
жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.01.MSG.010
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі (R.HC.MM.01.007)
P.MM.01.MSG.011
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.013
өтініштің нөмірі туралы мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.014
тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.015
тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.018
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.01.MSG.019
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.025
жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.026
жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.027
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.028
жалпы тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)

сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.004
уведомление о приеме и обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.01.MSG.005
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.01.MSG.006
информация о дате и времени обновления общего реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.01.MSG.007
запрос актуальных сведений из общего реестра
состояние актуализации общего реестра (R.HC.MM.01.007)
P.MM.01.MSG.008
актуальные сведения из общего реестра
сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.009
уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.01.MSG.010
запрос измененных сведений
из общего реестра
состояние актуализации общего реестра (R.HC.MM.01.007)
P.MM.01.MSG.011
измененные сведения
из общего реестра
сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.013
сведения о номере заявления
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.014
запрос сведений о порядковом номере регистрационного удостоверения
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.015
сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.018
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.01.MSG.019
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.025
запрос сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.004)
P.MM.01.MSG.026
сведения о регистрации лекарственного препарата из общего реестра
сведения о регистрации лекарственного препарата (R.HC.MM.01.001)
P.MM.01.MSG.027
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.028
сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)

P.MM.01.MSG.029
сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды
сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.030
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.031
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.032
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер

P.MM.01.MSG.029
заключение о невозможности признания экспертного отчета
сведения о согласовании экспертного отчета (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.030
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.031
документ из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.032
сведения о размещенном в едином реестре документе

дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
16. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке жалпы тізілімге енгізу үшін жаңа өтініш туралы мәліметтер беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.TRN.001)
16. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о новом заявлении для включения в общий реестр. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

5-сурет. "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтерді жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
жалпы тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): өтініштің нөмірі ұсынылды
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер алынды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жалпы тізілімге енгізу үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (P.MM.01.MSG.001)
жауап хабар
өтініштің нөмірі туралы мәліметтер (P.MM.01.MSG.013)

Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.TRN.001)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений в общий реестр" (P.MM.01.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в общий реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений для включения в общий реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения
в общий реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): номер заявления представлен
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения получены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о регистрации лекарственного препарата для включения в общий реестр (P.MM.01.MSG.001)
ответное сообщение
сведения о номере заявления (P.MM.01.MSG.013)

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы
17. "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке жалпы тізілімді жаңарту үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.TRN.002)
17. Транзакция общего процесса "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре" (P.MM.01.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту измененных сведений о регистрации лекарственного препарата для обновления общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

3. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы
18. "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке жалпы тізілімнен алып тастауға жататын дәрілік препаратты тіркеуге өтініш туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.003)
18. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту подлежащих исключению из общего реестра сведений о заявлении на регистрацию лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

4. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.TRN.004)
19. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра" (P.MM.01.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора информации о дате и времени обновления общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

5. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.005)
20. Транзакция общего процесса "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

9-сурет. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.005) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу және оны алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтерді ұсыну мүмкін емес
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.007)
жауап хабар
жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.009)

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.005)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение актуальных сведений из общего реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение актуальных сведений из общего реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление актуальных сведений из общего реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения не могут быть предоставлены
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения предоставлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос актуальных сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.009)

жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер (P.MM.01.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
21. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

актуальные сведения из общего реестра (P.MM.01.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.006)
21. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора измененных сведений из общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

10-сурет. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.006) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу және оны алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтерді ұсыну мүмкін емес
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.010)
жауап хабар
жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.009)

Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.006)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение измененных сведений из общего реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение измененных сведений
из общего реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление измененных сведений из общего реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения не могут быть предоставлены
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения предоставлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.009)

жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер (P.MM.01.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
7. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы
22. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тіркеу куәлігінің реттік нөмірін ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 11-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

измененные сведения из общего реестра (P.MM.01.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.007)
22. Транзакция общего процесса "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.007) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора порядкового номера регистрационного удостоверения. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

8. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы
23. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

8. Транзакция общего процесса "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.008)
23. Транзакция общего процесса "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.008) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из регистрационного дела или регистрационного досье. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

12-сурет. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.TRN.008) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы" (P.MM.01.TRN.008) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.008
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу және оны алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.019)
жауап хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер (P.MM.01.MSG.020)

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.008)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.008)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.008
2
Наименование транзакции общего процесса
получение Комиссией сведений
из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.019)
ответное сообщение
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.020)

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
9. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.017) жалпы процесінің транзакциясы
24. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.017) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 13-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.

уведомление об отсутствии сведений (P.MM.01.MSG.018)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
9. Транзакция общего процесса "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.TRN.017)
24. Транзакция общего процесса "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.TRN.017) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

13-сурет. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.017) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
14-кесте
"Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.017) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.017
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
дәрілік затты тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу туралы мәліметтер жоқ
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): тіркеу туралы мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.025)
жауап хабар
жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.009)

Рис. 13. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.TRN.017)
Таблица 14
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.TRN.017)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.017
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о регистрации лекарственного средства
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений о регистрации лекарственного средства
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о регистрации отсутствуют
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о регистрации представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра (P.MM.01.MSG.025)
ответное сообщение
уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.009)

жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер (P.MM.01.MSG.026)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
10. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.018) жалпы процесінің транзакциясы
25. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.018) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 14-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.
14-сурет. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.018) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
15-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу" (P.MM.01.TRN.018) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.018
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): құжат туралы мәліметтер жоқ
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): құжат туралы мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.027)
жауап хабар
жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.009)

сведения о регистрации лекарственного препарата из общего реестра (P.MM.01.MSG.026)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
10. Транзакция общего процесса "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.018)
25. Транзакция общего процесса "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.018) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 15.
Рис. 14. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений
о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.018)
Таблица 15
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений
о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.018)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.018
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о размещенном в едином реестре документе
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений о размещенном в едином реестре документе
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о документе отсутствуют
общий реестр (P.MM.01.BEN.001): сведения о документе представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.MSG.027)
ответное сообщение
уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра (P.MM.01.MSG.009)

бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер (P.MM.01.MSG.032)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
11. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.TRN.019) жалпы процесінің транзакциясы
26. "Бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер жіберу" (P.MM.01.TRN.019) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 15-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 16-кестеде келтірілген.

сведения о размещенном в едином реестре документе (P.MM.01.MSG.032)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
11. Транзакция общего процесса "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.019)
26. Транзакция общего процесса "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.TRN.019) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 15. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 16.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
12. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.TRN.020) жалпы процесінің транзакциясы
27. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды жіберу" (P.MM.01.TRN.020) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытындыны беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 16-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 17-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
12. Транзакция общего процесса "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.020)
27. Транзакция общего процесса "Направление заключения о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.020) выполняется для передачи инициатором респонденту заключения о невозможности признания экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 16. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 17.

13. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.TRN.021) жалпы процесінің транзакциясы
28. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.TRN.021) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 17-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 18-кестеде келтірілген.

13. Транзакция общего процесса "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.021)
28. Транзакция общего процесса "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.021) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора документа из регистрационного дела или регистрационного досье. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 17. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 18.

17-сурет. "Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.TRN.021) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
18-кесте
"Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы" (P.MM.01.TRN.021) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.021
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу және оны алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу (P.MM.01.MSG.030)
жауап хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат (P.MM.01.MSG.031)
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
29. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеу қарапайым режимде жүргізілмеуі мүмкін штаттық емес жағдайлар болуы ықтимал. Штаттық емес жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушы штаттық емес жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер мен оны шешу жөнінде ұсынымдар алу үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттық емес жағдайды шешу жөніндегі ұсынымдар 19-кестеде келтірілген.
30. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкес келуін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкес келмеушілік анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттық емес жағдайды сипаттай отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне хабар жібереді.
19-кесте
Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттық емес жағдайдың коды
Штаттық емес жағдайдың сипаттамасы
Штаттық емес жағдайдың себептері
Штаттық емес жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап-хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптасқан ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 17. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.021)
Таблица 18
Описание транзакции общего процесса "Получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.021)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.021
2
Наименование транзакции общего процесса
получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.030)
ответное сообщение
документ из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.031)
уведомление об отсутствии сведений (P.MM.01.MSG.018)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
29. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 19.
30. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 19
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

32. "Жалпы тізілімде өзгерту үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.002) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Жалпы тізілімде өзгерту үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.002) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugRegistrationDetails) деректемесінің 1 данасы берілуі тиіс
2
электрондық хабарда "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) деректемесінің 1 данасы берілуі тиіс
3
"Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесі мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
01 – референттік мемлекет;
02 – тану мемлекеті
4
егер "Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесі толтырылған болса, онда мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
01 – өтінішті қабылдау;
02 – дерекнаманың сараптамасы;
03 – сапаны бақылау әдістерін байқаудан өткізу;
04 – өндірісті инспекциялау;
05 – сарапшылық есепті дайындау;
06 – сарапшылық есепті мақұлдау;
07 – бас тарту;
08 – өтініш иесінің жүгінуі бойынша кері қайтару;
99 – басқасы
5

32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата для изменения в общем реестре" (P.MM.01.MSG.002), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата для изменения в общем реестре" (P.MM.01.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (hccdo:DrugRegistrationDetails)
2
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails)
3
реквизит "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует одному из значений:
01 – референтное государство;
02 – государство признания
4
если реквизит "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) заполнен, то соответствует одному из значений:
01 – прием заявления;
02 – экспертиза досье;
03 – апробация методов контроля качества;
04 – инспекция производства;
05 – подготовка экспертного отчета;
06 – одобрение экспертного отчета;
07 – отказ;
08 – отзыв по обращению заявителя;
99 – другое
5

егер электрондық хабарда "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "01 – референттік мемлекет" мәніне сәйкес келетін және Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесінің мәні "06 – сарапшылық есепті мақұлдау" мәніне сәйкес келетін және "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болса, онда "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесінің мәні осы деректеменің "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) жалпы процесінің рәсімдерін орындау нәтижесінде алынған мәніне сәйкес келуі тиіс
6
кез келген күрделі деректемелердің құрамына кіретін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылған деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні "2021" кодтық мәнін қамтуы тиіс
7
егер кез келген күрделі деректемелердің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні
Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс
8
электрондық хабарда "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі және (немесе) "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hccdo:DrugRegistrationCertificateDetails) деректемесі құрамында "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo:RegistrationCertificateId) деректемесі толтырылуы тиіс
9
жалпы тізілімде ол үшін бір мезгілде мына талаптар орындалатын жазба болуы тиіс:
а) келесі деректемелердің мәндері берлген мәндермен бірдей:
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) не "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId);
"Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode);
б) "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған;
в) "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні хабардағы мәннен ерте
10
егер "Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесінің мәні "06 – сарапшылық есепті мақұлдау" мәніне сәйкес келетін және "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "01 – референттік мемлекет" мәніне сәйкес келетін және "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болса, онда "Дәрілік препарат туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDetails) деректемесі міндетті түрде толтырылады
11
егер "Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесінің мәні "06 – сарапшылық есепті мақұлдау" мәніне сәйкес келетін және "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "01 – референттік мемлекет" мәніне сәйкес келетін және "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болса, онда "Тіркеу куәлігін ұстаушы (өтініш беруші) туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationCertificateHolderDetails) деректемесі мәндетті түрде толтырылады
12
егер "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "02 – тану мемлекеті" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препарат туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDetails) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "02 – тану мемлекеті" мәніне сәйкес келетін болса, "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) күрделі деректемесінің құрамында тек мына ендірілген деректемелерді ғана толтыруға рұқсат етіледі:
"Дәрілік препараттың саудалық атауы" (hcsdo:DrugTradeName);
"Бірыңғай тізілімге енгізілетін дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDocumentsDetails);
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hccdo:DrugRegistrationCertificateDetails);
"Дәрілік препаратты тіркеуге өтініш туралы мәліметтер" (hccdo:DrugApplicationDetails)
14
егер "Дәрілік препаратты тіркеуге байланысты орындалатын рәсімдерге өтініш түрінің коды" (hcsdo:DrugApplicationKindCode) деректемесінің мәні "03 – тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізуге" мәніне сәйкес келетін болса, "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) күрделі деректемесі құрамында "Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына енгізілетін өзгеріс туралы мәліметтер" (hccdo:DrugApplicationChangeDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
15
егер "Дәрілік препаратты тіркеуге байланысты орындалатын рәсімдерге өтініш түрінің коды" (hcsdo:DrugApplicationKindCode) деректемесі толтырылған болса, онда мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
01 – дәрілік препаратты тіркеуге өтініш;
02 – тіркеуді (қайта тіркеуді) растауға өтініш;
03 – тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізуге өтініш;
04 – дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын Одақтың талаптарына сәйкес келтіруге өтініш
99 – басқасы
16

если в электронном сообщении значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "01 – референтное государство" и значение реквизита "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) соответствует значению "06 – одобрение экспертного отчета" и заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId), то значение реквизита "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) должно соответствовать значению этого реквизита, полученному в результате выполнения процедуры общего процесса "Получение порядкового номера регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.010)
6
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), входящего в состав любых сложных реквизитов, должно содержать кодовое обозначение "2021"
7
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе любых сложных реквизитов заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
8
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) и (или) реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId) в составе реквизита "Сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат" (hccdo:DrugRegistrationCertificateDetails)
9
в общем реестре должна присутствовать запись, для которой одновременно выполняются условия:
а) значения следующих реквизитов совпадают с переданными:
"Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) либо "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId);
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails);
б) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен;
в) значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше чем в сообщении
10
если значение реквизита "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) соответствует значению "06 – одобрение экспертного отчета" и значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "01 – референтное государство" и заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId), то реквизит "Сведения о лекарственном препарате" (hccdo:DrugDetails) заполняется обязательно
11
если значение реквизита "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) соответствует значению "06 – одобрение экспертного отчета" и значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "01 – референтное государство" и заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId), то реквизит "Сведения о держателе (заявителе) регистрационного удостоверения" (hccdo:RegistrationCertificateHolderDetails) заполняется обязательно
12
если значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "02 – государство признания", то реквизит "Сведения о лекарственном препарате" (hccdo:DrugDetails) не заполняется
13
если значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "02 – государство признания", то в составе сложного реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) допускается заполнение только следующих вложенных реквизитов:
"Торговое наименование лекарственного препарата" (hcsdo:DrugTradeName);
"Сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, вносимых в единый реестр" (hccdo:DrugDocumentsDetails);
"Сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат" (hccdo:DrugRegistrationCertificateDetails);
"Сведения о заявлении на регистрацию лекарственного препарата" (hccdo:DrugApplicationDetails)
14
если значение реквизита "Код вида заявления на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата" (hcsdo:DrugApplicationKindCode) соответствует значению "03 – на внесение изменений в регистрационное досье", реквизит "Сведения об изменении, вносимом в регистрационное досье на лекарственный препарат" (hccdo:DrugApplicationChangeDetails) в составе сложного реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) должен быть заполнен
15
если реквизит "Код вида заявления на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата" (hcsdo:DrugApplicationKindCode) заполнен, то соответствует одному из значений:
01 – заявление на регистрацию лекарственного препарата;
02 – заявление на подтверждение регистрации (перерегистрацию);
03 – заявление на внесение изменений в регистрационное досье;
04 – заявление на приведение регистрационного досье лекарственного препарата в соответствие с требованиями Союза
99 – другое
16

100
егер "Дәрілік затты өндіру кезеңінің коды" (hcsdo:ManufacturingStageCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген дәрілік заттарды өндіру кезеңдерінің (сатыларының) тізбесінен кодқа сәйкес келуі, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "1018" мәнін қамтуы тиіс
101
егер "АТХ коды" (hcsdo:ATCCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген дәрілік заттардың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2039" мәнін қамтуы тиіс
102
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2058" мәнін қамтуы тиіс
103
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісінің құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
104
толтырылған "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендірушісі" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс
33. "Жалпы тізілімнен алып тастау үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.003) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Жалпы тізілімнен алып тастау үшін дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.003) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugRegistrationDetails) деректемесінің 1 данасы берілуі тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуы тиіс
4
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
5

100
если реквизит "Код этапа производства лекарственного средства" (hcsdo:ManufacturingStageCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из перечня этапов (стадий) производства лекарственных средств, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "1018"
101
если реквизит "Код АТХ" (hcsdo:ATCCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из анатомо-терапевтического-химического классификатора лекарственных средств, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2039"
102
если реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058"
103
если реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
104
в составе заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)
33. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата для исключения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.003), приведены в таблице 22.
Таблица 22
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата для исключения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (hccdo:DrugRegistrationDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
5

"Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесінің мәні "07 – бас тарту" мәніне немесе "08 – өтініш берушінің жүгінуі бойынша кері қайтару" мәніне сәйкес келуі тиіс
6
"Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "01 – референттік мемлекет" немесе "02 – тану мемлекеті" мәніне сәйкес келуі тиіс
7
жалпы тізілімде "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) деректемесі құрамында "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId), "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің мәндері бойынша алып тасталатын мәліметтермен, "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) толтырылмаған деректемесімен, сондай-ақ алып тасталатын мәліметтерге қарағанда "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің аз мәнімен сәйкес келетін мәліметтер болуы тиіс
8
кез келген күрделі деректемелердің құрамына кіретін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылған деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні "2021" кодтық мәнін қамтуы тиіс
9
егер кез келген күрделі деректемелердің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні
Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс
10
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылмайды

значение реквизита "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) должно соответствовать значению "07 – отказ" или значению "08 – отзыв по обращению заявителя"
6
значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) должно соответствовать значению "01 – референтное государство" или "02 – государство признания"
7
в общем реестре должны присутствовать сведения, совпадающие с исключаемыми сведениями по значениям реквизитов "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId), "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails), незаполненным реквизитом "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), а также меньшим значением реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime), чем в исключаемых сведениях
8
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), входящего в состав любых сложных реквизитов, должно содержать кодовое обозначение "2021"
9
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе любых сложных реквизитов заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
10
не заполняется реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText)

34. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.HC.MM.01.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.HC.MM.01.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылған деректемесі құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні "2021" кодтық мәнін қамтуы тиіс
2
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
35. "Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер" (P.MM.01.MSG.008) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер" (P.MM.01.MSG.008) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылмайды
2
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
3
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі:
а) әрбір толтырылған "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі;
б) "Бірыңғай тізілімге енгізілетін дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDocumentsDetails) күрделі деректемесі құрамында әрбір толтырылған деректеме құрамында көрсетілуі тиіс
36. "Жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.009) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Жалпы тізілімнен мәліметтер ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.009) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1

34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего реестра" (R.HC.MM.01.007), передаваемых в сообщении "Запрос актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.007), приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего реестра" (R.HC.MM.01.007), передаваемых в сообщении "Запрос актуальных сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно содержать кодовое обозначение "2021"
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Актуальные сведения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.008), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Актуальные сведения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
не заполняется реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText)
2
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
3
реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) должен быть указан в составе:
а) каждого заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails);
б) каждого заполненного реквизита в составе сложного реквизита "Сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, вносимых в единый реестр" (hccdo:DrugDocumentsDetails)
36. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.009), приведены в таблице 25.
Таблица 25
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление о невозможности представления сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.009)
Код требования
Формулировка требования
1

егер мәліметтерді ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама тізілімде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауына байланысты қалыптастырылған болса, онда "Өңдеу нәтижесінің коды" (csdo:ProcessingResultV2Code) деректемесі "1 – мәліметтер жоқ" мәнін қамтуы тиіс
2
егер мәліметтерді ұсынудың мүмкін еместігі туралы хабарлама сұратылған мәліметтердің рұқсат етілген көлемінен артық болуына байланысты қалыптастырылған болса, онда "Өңдеу нәтижесінің коды" (csdo:ProcessingResultV2Code) деректемесі "8 – мәліметтерді ұсыну мүмкін емес" мәнін қамтуы, ал "Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText) деректемесі "сұратылған мәліметтердің рұқсат етілген көлемнен артуы" мәнін иеленуі тиіс

если уведомление о невозможности представления сведений сформировано в связи с отсутствием в реестре сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, то реквизит "Код результата обработки" (csdo:ProcessingResultV2Code) должен содержать значение "1 – сведения отсутствуют"
2
если уведомление о невозможности представления сведений сформировано в связи с превышением запрошенными сведениями допустимого объема, то реквизит "Код результата обработки" (csdo:ProcessingResultV2Code) должен содержать значение "8 – сведения не могут быть предоставлены", а реквизит "Описание" (csdo:DescriptionText) должен иметь значение "превышение запрошенными сведениями допустимого объема"

37. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.HC.MM.01.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.HC.MM.01.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
2
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылған деректемесі құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні "2021" кодтық мәнін қамтуы тиіс
3
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
38. "Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер" (P.MM.01.MSG.011) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 27-кестеде келтірілген.
27-кесте
"Жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер" (P.MM.01.MSG.011) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылмайды
2
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
3
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі:
а) әрбір "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) толтырылған деректемесі;
б) "Бірыңғай тізілімге енгізілетін дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDocumentsDetails) күрделі деректемесі құрамында әрбір толтырылған деректеме құрамында көрсетілуі тиіс
39. "Өтініштің нөмірі туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.013) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 28-кестеде келтірілген.
28-кесте

37. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего реестра" (R.HC.MM.01.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.010), приведены в таблице 26.
Таблица 26
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего реестра" (R.HC.MM.01.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из общего реестра" (P.MM.01.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется
2
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в составе заполненного реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно содержать кодовое обозначение "2021"
3
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
38. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.011), приведены в таблице 27.
Таблица 27
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения из общего реестра" (P.MM.01.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
не заполняется реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText)
2
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
3
реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) должен быть указан в составе:
а) каждого заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails);
б) каждого заполненного реквизита в составе сложного реквизита "Сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, вносимых в единый реестр" (hccdo:DrugDocumentsDetails)
39. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о номере заявления" (P.MM.01.MSG.013), приведены в таблице 28.
Таблица 28

"Өтініштің нөмірі туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.013) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
2
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылмайды
3
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о номере заявления" (P.MM.01.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
2
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) не заполняется
3
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняются

40. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.014) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.014) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылмайды
2
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
3

40. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.014), приведены в таблице 29.
Таблица 29
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.014)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) не заполняется
2
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
3

жалпы тізілімде "Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды" (hcsdo:ApplicationStatusCode) деректемесінің мәні "06 – сарапшылық есепті мақұлдау" мәніне сәйкес келетін, "Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесінің мәні "01 – референттік мемлекет" мәніне сәйкес келетін, ал "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған, "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) деректемесі құрамында "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің ұқсас мәндері бар жазбаны қамтуы тиіс
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс

в общем реестре должна содержаться запись с такими же значениями реквизитов "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) и "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails), в которой значение реквизита "Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationStatusCode) соответствует значению "06 – одобрение экспертного отчета", значение реквизита "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) соответствует значению "01 – референтное государство", а реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"

41. "Тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.015) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 30-кестеке келтірілген.
30-кесте
"Тіркеу куәлігінің реттік нөмірі туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.015) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
2
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
3
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды

41. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.015), приведены в таблице 30.
Таблица 30
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.015)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) должен быть заполнен
2
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) должен быть заполнен
3
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется

42. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.019) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.019) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі немесе "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
3
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды
4
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылмайды
43. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер" (P.MM.01.MSG.020) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 32-кестеде келтірілген.
32-кесте

42. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.019), приведены в таблице 31.
Таблица 31
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.019)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) или реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
не заполняется реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
4
не заполняется реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
43. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.020), приведены в таблице 32.
Таблица 32

"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер" (P.MM.01.MSG.020) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі және (немесе) "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
2
"Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесі міндетті түрде толтырылады
3
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) дерекнамасы және "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) дерекнамасы толтырылмайды
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні "2021" мәнін қамтуы тиіс
5
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
6
егер "Құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:DrugAttributeEnumText) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "құжат элементі түрінің коды" атрибуты (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) және (немесе) "құжат элементі түрінің атауы" атрибуты (AttributeKindName атрибуты) толтырылуы тиіс
7
егер "құжат элементі түрінің коды" (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) атрибуты "басқасы" мәніне сәйкес келетін болса, онда "құжат элементі түрінің атауы" атрибуты (AttributeKindName атрибуты ) міндетті түрде толтырылады
8
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "0 – тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) дерекнамаларын толтыруға жол берілмейді
9
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келетін болса, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады:
0199 – басқасы;
0299 – басқасы;
0399 – басқасы;
0499 – басқасы
10
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "1 – тіркеу дерекнамасының құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемелерін толтыруға жол берілмейді
11
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесінің мәні "99999 – басқа құжат" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
12
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2058" мәнін қамтуы тиіс
13
егер "құжат элементі түрінің коды" атрибуты (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) толтырылған болса, онда ол мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.020)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) и (или) реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) заполняется обязательно
3
не заполняются реквизиты "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText) и реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
4
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно содержать значение "2021"
5
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
6
если реквизит "Описание элемента документа" (hcsdo:DrugAttributeEnumText) заполнен, то в его составе должен быть заполнен атрибут "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) и (или) атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName)
7
если значение атрибута "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) соответствует значению "другое", то атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName) заполняется обязательно
8
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "0 – документ регистрационного дела", то в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) и "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
9
реквизит "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) заполняется обязательно, если значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) соответствует одному из следующих значений:
0199 – другое;
0299 – другое;
0399 – другое;
0499 – другое
10
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "1 – документ регистрационного досье", то в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) и "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName)
11
если значение реквизита "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) соответствует значению "99999 – другой документ", то реквизит "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) заполняется обязательно
12
если реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058"
13
если атрибут "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) заполнен, то он должен содержать одно из следующих значений:

01 – ISO 8601 сәйкес сұрау салуға жауаптың шекті күні;
02 – негіздеме құжатының нөмірі;
03 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу дерекнамасы құжатының түрі;
04 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу ісі құжатының түрі;
99 – басқасы
14
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісінің құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
15
толтырылған "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендірушісі" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс
16
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
17
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс

01 – предельная дата ответа на запрос в соответствии с ISO 8601;
02 – номер документа основания;
03 – вид документа регистрационного досье, в отношении которого направляется запрос;
04 – вид документа регистрационного дела, в отношении которого направляется запрос;
99 – другое
14
если реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
15
в составе заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)
16
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
17
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)

44. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.025) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 33-кестеде келтірілген.
33-кесте
"Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.025) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі не "Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылуы тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды

44. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.MSG.025), приведены в таблице 33.
Таблица 33
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.MSG.025)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) либо реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
2
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется

45. "Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.026) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 34-кестеде келтірілген.
34-кесте
"Жалпы тізілімнен дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.026) хабарында берілетін "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылмайды
2
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
3
толтырылған "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендірушісі" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс

45. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.MSG.026), приведены в таблице 34.
Таблица 34
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации лекарственного препарата" (R.HC.MM.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации лекарственного препарата из общего реестра" (P.MM.01.MSG.026)
Код требования
Формулировка требования
1
не заполняется реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText)
2
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
3
в составе заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)

46. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.027) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.027) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылмайды
2
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
3
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі ғана толтырылуы тиіс
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
5
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылмайды
6
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды
47. "Жалпы тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.028) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 36-кестеде келтірілген.
36-кесте
"Жалпы тізілімде орналастыруға жататын құжат туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.028) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылуы тиіс
2
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
3
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылған болуы тиіс
4
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "0 – тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемелерін толтыруға жол берілмейді
5
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "1 – тіркеу дерекнамасының құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемесін толтыруға жол берілмейді
6
жалпы тізілімде "Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails) деректемесі құрамында "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелеріне ұқсас мәндері бар, "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған жазба болуы тиіс
7
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2058" мәнін қамтуы тиіс. Құжат түрі Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібіне сәйкес "бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат" мәніне сәйкес келуі тиіс және төмендегі мәндерді иеленуі мүмкін:
02002 – дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулық;
02010 – дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы;
02005 – дәрілік препараттың бастапқы қаптамасының макеті;
02004 – қайталама қаптаманың макеті;
02006 – аралық қаптаманың макеті;
07004 – тәуекелдерді басқару жоспары;
13028 – сапа бойынша нормативтік құжат
8

46. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.027), приведены в таблице 35.
Таблица 35
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.027)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) не заполняется
2
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
3
в составе реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен только реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
5
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) не заполняется
6
реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode) не заполняется
47. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.028), приведены в таблице 36.
Таблица 36
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.028)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
3
в составе сложного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должны быть заполнены реквизиты "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator), "Наименование документа" (csdo:DocName), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
4
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "0 – документ регистрационного дела", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) и "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
5
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "1 – документ регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode), не допускается заполнение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) и "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName)
6
в общем реестре должна присутствовать запись c такими же значениями реквизитов "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) и "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене" (hccdo:DrugCountryRegistrationDetails), в которой реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен
7
если реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058". Вид документа должен соответствовать значению "документ, подлежащий размещению в едином реестре" в соответствии с Порядком ведения единого реестра и может иметь нижеследующие значения:
02002 – инструкция по медицинскому применению лекарственного препарата;
02010 – общая характеристика лекарственного препарата;
02005 – макет первичной упаковки лекарственного препарата;
02004 – макет вторичной упаковки;
02006 – макет промежуточной упаковки;
07004 – план управления рисками;
13028 – нормативный документ по качеству
8

егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісінің құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс. Құжат түрі Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібіне сәйкес "бірыңғай тізілімде орналастыруға жататын құжат" мәніне сәйкес келуі тиіс және "0401 – қауіпсіздікті, тиімділікті және сапаны бағалау туралы сарапшылық есеп" мәнін иеленуі мүмкін
9
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі
Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс
10
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылмайды
11
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды
12
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс
13
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
14
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
48. "Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды" (P.MM.01.MSG.029) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 37-кестеде келтірілген.
37-кесте
"Сарапшылық есепті танудың мүмкін еместігі туралы қорытынды" (P.MM.01.MSG.029) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжатты келісу белгісі" (hcsdo:DocAgreementIndicator) деректемесі "0 – сарапшылық есеп келісілмеді" мәнін иеленуі тиіс
2
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышынан "0407 – қауіпсіздік, тиімділік және сапа сараптамасының нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің сапа бойынша қорытынды сарапшылық есебіне қатысты келісуін (келіспеуін) растау" мәніне сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
3
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс
4
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
5
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
7
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
8
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс

если реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040". Вид документа должен соответствовать значению "документ, подлежащий размещению в едином реестре" в соответствии с Порядком ведения единого реестра и может иметь значение "0401 – экспертный отчет об оценке безопасности, эффективности и качества"
9
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
10
не заполняется реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
11
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
12
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия
13
реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText) должен быть заполнен, а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
14
реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails) не заполняется
48. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении "Заключение о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.029), приведены в таблице 37.
Таблица 37
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении "Заключение о невозможности признания экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.029)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator) должен иметь значение "0 – экспертный отчет не согласован"
2
значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) должно соответствовать значению "0407 – подтверждение согласования (несогласования) в отношении заключительного экспертного отчета по качеству референтного государства по результатам экспертизы безопасности, эффективности и качества" из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
3
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
4
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
5
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
6
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
7
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
8
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия

49. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу" (P.MM.01.MSG.030) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 38-кестеде келтірілген.
38-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу" (P.MM.01.MSG.030) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
2
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі ғана толтырылуы тиіс
3
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
4
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылмайды
5
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылмайды
6
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды
50. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат" (P.MM.01.MSG.031) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 39-кестеде келтірілген.
39-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат" (P.MM.01.MSG.031) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
2
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі немесе "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) толтырылған деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша немесе "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) толтырылған деректемесінде қамтылған xml-файл бойынша Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес есептелуі тиіс
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс
5
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі және (немесе) "Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
6
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды
7
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
8
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
9
"Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесі толтырылуы тиіс
10
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "1 – тіркеу дерекнамасының құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемелерін толтыруға жол берілмейді
11
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "0 – тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі толтырылуы тиіс, "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемелерін толтыруға жол берілмейді
12
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2058" мәнін қамтуы тиіс
13
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) толтырылған болса, онда оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісінің құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодқа сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
14
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесінің мәні "99999 – басқа құжат" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
15
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келетін болса, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады:
0199 – басқасы;
0299 – басқасы;
0399 – басқасы;
0499 – басқасы
16
егер "Құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:DrugAttributeEnumText) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "құжат элементі түрінің коды" атрибуты (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:

49. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.030), приведены в таблице 38.
Таблица 38
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.030)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
2
в составе реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен только реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)
3
не заполняется реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
4
не заполняется реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
5
не заполняется реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
6
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
50. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Документ из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.031), приведены в таблице 39.
Таблица 39
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Документ из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.031)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
2
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText) или реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
3
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия, по dbf-файлу, содержащемся в заполненном реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), или по xml-файлу, содержащемся в заполненном реквизите "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
5
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) и (или) реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
6
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
7
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
8
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
9
должен быть заполнен реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator)
10
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "1 – документ регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) и "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName)
11
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "0 – документ регистрационного дела", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) и "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
12
если реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058"
13
если реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
14
если значение реквизита "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) соответствует значению "99999 – другой документ", то реквизит "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) заполняется обязательно
15
реквизит "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) заполняется обязательно, если значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) соответствует одному из следующих значений:
0199 – другое;
0299 – другое;
0399 – другое;
0499 – другое
16
если реквизит "Описание элемента документа" (hcsdo:DrugAttributeEnumText) заполнен, то в его составе атрибут "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) должен содержать одно из следующих значений:

01 – ISO 8601 сәйкес сұрау салуға жауаптың шекті күні;
02 – негіздеме құжатының нөмірі;
03 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу дерекнамасы құжатының түрі;
04 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу ісі құжатының түрі;
99 – басқасы
17
егер "құжат элементі түрінің коды" атрибутының (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) мәні "99 – басқасы" мәніне сәйкес келетін болса, онда "құжат элементі түрінің атауы" атрибуты (AttributeKindName атрибуты ) міндетті түрде толтырылады
18
егер "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
19
"XML-құжат” (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылған болса, онда ол "XML-құжат" элементінің кемінде бір данасын қамтуы тиіс
51. "Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.032) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Бірыңғай тізілімде орналастырылған құжат туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.032) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
2
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
3
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс
5
"Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" (hcsdo:RegistrationNumberId) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылмайды
7
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі толтырылмайды

01 – предельная дата ответа на запрос в соответствии с ISO 8601;
02 – номер документа основания;
03 – вид документа регистрационного досье, в отношении которого направляется запрос;
04 – вид документа регистрационного дела, в отношении которого направляется запрос;
99 – другое
17
если значение атрибута "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) соответствует значению "99 – другое", то атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName) заполняется обязательно
18
если заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), то атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
19
если заполнен реквизит “XML-документ” (ccdo:AnyDetails), то он должен содержать не более одного экземпляра элемента “XML-документ”
51. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.032), приведены в таблице 40.
Таблица 40
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.MSG.032)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
2
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
3
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
5
должен быть заполнен реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
6
не заполняется реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
7
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
".

5. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және сараптау қағидалары туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін және дәрілік заттар айналысы саласындағы ақпараттық деректер қорын қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 84 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

5. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12)
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
I. Общие положения.
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді жөнелтуші
дәрілік препараттың тіркеу куәлігін жою туралы хабарлайды
тіркеу куәлігін жойған уәкілетті орган
(P.MM.01.ACT.004)
Мәліметтерді алушы
дәрілік препараттың тіркеу куәлігін жою туралы хабарламаны алады
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлайтын уәкілетті орган (P.MM.01.ACT.005)
Тіркеуші
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініштің мәліметтерін жібереді, дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жібереді, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына сұрау салу бойынша рұқсат береді, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер мен ұсыныстар алады, сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін алады
референттік мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.002)
Келісуші
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді алады, дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама жібереді, дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алады, сұрау салу бойынша тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алады, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер мен ұсыныстар жібереді, тіркеушіге сарапшылық есепті тану (танымау) растамасын жібереді
тану мемлекетінің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттің уәкілетті органы) арасында мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) тіркеу куәлігін жою туралы хабарлау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
г) тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель сведений
уведомляет об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата
уполномоченный орган, отменивший регистрационное удостоверение (P.MM.01.ACT.004)
Получатель сведений
получает уведомление об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата
уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.ACT.005)
Регистратор
направляет сведения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, направляет уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, предоставляет доступ по запросу к документам регистрационного дела или регистрационного досье, получает замечания и предложения в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, получает сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета
уполномоченный орган референтного государства (P.MM.01.ACT.002)
Согласующий
получает сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, направляет уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, получает уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, получает сведения из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу, направляет замечания и предложения в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, направляет регистратору подтверждение признания (непризнания) экспертного отчета
уполномоченный орган государства признания (P.MM.01.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган государства-члена)
в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата;
б) информационное взаимодействие при получении сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье;
в) информационное взаимодействие при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения;
г) информационное взаимодействие при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов

8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалды.

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабарын жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 2-кестеде келтірілген.
2-сурет. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді қарау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді жіберу (P.MM.01.PRC.004)
1.1
Өтініш туралы мәліметтерді ұсыну (P.MM.01.OPR.012).
Өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.014)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.013)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): мәліметтер алынды
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді жіберу (P.MM.01.TRN.009)
2
Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.PRC.005)
2.1
Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны ұсыну (P.MM.01.OPR.015).
Өтінішті қараудыың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.017)

Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.004)
1.1
Представление сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.012).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.014)
заявление (P.MM.01.BEN.002): сведения представлены
прием и обработка сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.013)
заявление (P.MM.01.BEN.002): сведения получены
направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.009)
2
Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.005)
2.1
Представление уведомления о невозможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.015).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о невозможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.017)

өтініш (P.MM.01.BEN.002):
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсынылды
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.016)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама алынды
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.TRN.010)
3
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама (P.MM.01.PRC.006)
3.1
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.OPR.018)
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алу (P.MM.01.OPR.019)

заявление (P.MM.01.BEN.002): уведомление о невозможности рассмотрения заявления представлено
прием и обработка уведомления о невозможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.016)
заявление (P.MM.01.BEN.002): уведомление о невозможности рассмотрения заявления получено
уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.010)
3
Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.006)
3.1
Направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.OPR.018)
получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.OPR.019)

тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): хабарлама берілді
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама (P.MM.01.TRN.011)
2. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 3-кестеде келтірілген.
3-сурет. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылған мәліметтер мен құжаттарды алған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): уведомление передано
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.011)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье, представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений и документов, содержащихся в регистрационном деле или регистрационном досье
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений и документов, содержащихся
в регистрационном деле или регистрационном досье
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу (P.MM.01.PRC.012)
1.1
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.035).
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.037)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер сұратылды
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.036)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ;
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды

Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.012)
1.1
Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.035).
Прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.037)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.036)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены

Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу (P.MM.01.TRN.012)
2
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу (P.MM.01.PRC.022)
2.1
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу (P.MM.01.OPR.064).
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.066)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер сұратылды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.065)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ;
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу (P.MM.01.TRN.022)
3. Тіркеу куәлігін жою туралы хабарланған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Тіркеу куәлігін жою туралы хабарланған кездегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 4-кестеде келтірілген.
4-сурет. Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлаған кездегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлаған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.PRC.013)
1.1

получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.012)
2
Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.022)
2.1
Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.064).
Прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.066)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.065)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.022)
3. Информационное взаимодействие при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.PRC.013)
1.1

Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.OPR.038)
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.039)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): хабарлама берілді
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.TRN.013)
4. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 5-кестеде келтірілген.
5-сурет. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.038)
получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.039)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): уведомление передано
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.TRN.013)
4. Информационное взаимодействие при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела
или регистрационного досье
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Сарапшылық есепті жіберу (P.MM.01.PRC.014)
1.1
Сарапшылық есептің мәліметтерін ұсыну (P.MM.01.OPR.040).
Сарапшылық есептің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.042)
сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) : мәліметтер берілді
сарапшылық есептің мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.041)
сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) : мәліметтер алынды
сарапшылық есепті жіберу (P.MM.01.TRN.014)
2
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу (P.MM.01.PRC.015)
2.1
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтер ұсыну (P.MM.01.OPR.043).
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.045)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): ескертулер ұсынылды
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.044)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): ескертулер алынды
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу (P.MM.01.TRN.015)
3
Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу (P.MM.01.PRC.016)
3.1
Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну (P.MM.01.OPR.046).
Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.048)
сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) : тану (танымау) туралы шешім ұсынылды
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.047)
сарапшылық есеп (P.MM.01.BEN.003) :
тану (танымау) туралы шешім алынды
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу (P.MM.01.TRN.016)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.01.MSG.004
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

Направление экспертного отчета (P.MM.01.PRC.014)
1.1
Представление сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.040).
Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.042)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): сведения переданы
прием и обработка сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.041)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): сведения получены
направление экспертного отчета (P.MM.01.TRN.014)
2
Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.015)
2.1
Представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.043).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях
в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.045)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): замечания представлены
прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.044)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): замечания получены
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.015)
3
Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.PRC.016)
3.1
Представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.046).
Получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.048)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): решение о признании (непризнании) представлено
прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.047)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): решение о признании (непризнании) получено
направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.TRN.016)
VI. Описание сообщений общего процесса
16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.01.MSG.004
уведомление о приеме и обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)

P.MM.01.MSG.012
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.016
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама
өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.017
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама
өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.018
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.01.MSG.019
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.021
сарапшылық есептің мәліметтері
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.022
тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама
өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.023
сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтері
сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.024
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер
сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.030
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.031
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат

P.MM.01.MSG.012
сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.016
уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.017
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.018
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.01.MSG.019
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.021
сведения экспертного отчета
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.022
уведомление об отмене регистрационного удостоверения
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.023
сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета
сведения о согласовании экспертного отчета (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.024
сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
сведения о согласовании экспертного отчета (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.030
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.031
документ из регистрационного дела или регистрационного досье

дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.TRN.009) жалпы процесінің транзакциясы
17. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді жіберу" (P.MM.01.TRN.009) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.009)
17. Транзакция общего процесса "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.009) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

2. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.TRN.010) жалпы процесінің транзакциясы
18. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.TRN.010) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.010)
18. Транзакция общего процесса "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.010) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
3. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.TRN.011) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.TRN.011) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.011)
19. Транзакция общего процесса "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.011) выполняется для передачи инициатором респонденту уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

4. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.012) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.TRN.012) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашының сұрау салуы бойынша тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012)
20. Транзакция общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из регистрационного дела или регистрационного досье. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.TRN.013) жалпы процесінің транзакциясы
21. "Тіркеу куәлігін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.TRN.013) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке дәрілік препараттың тіркеу куәлігін жою туралы хабарламаны беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

уведомление об отсутствии сведений (P.MM.01.MSG.018)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.013)
21. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.013) выполняется для передачи инициатором респонденту уведомления об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

7. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.TRN.015) жалпы процесінің транзакциясы
23. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберу" (P.MM.01.TRN.015) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке сарапшылық есепке қатысты ескертулер туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

7. Транзакция общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015)
23. Транзакция общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о замечаниях в отношении экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
8. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.TRN.016) жалпы процесінің транзакциясы
24. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді жіберу" (P.MM.01.TRN.016) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 13-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
8. Транзакция общего процесса "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.016)
24. Транзакция общего процесса "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.016) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

9. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.TRN.022) жалпы процесінің транзакциясы
25. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.TRN.022) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашының сұрау салуы бойынша тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатты беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 14-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.

9. Транзакция общего процесса "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.022)
25. Транзакция общего процесса "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.022) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора документа из регистрационного дела или регистрационного досье. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 15.

14-сурет. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.TRN.022) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
15-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу" (P.MM.01.TRN.022) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.MM.01.TRN.022
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу және оны алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
20 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжатқа сұрау салу (P.MM.01.MSG.030)
жауап хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан құжат (P.MM.01.MSG.031)
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
26. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеу қарапайым режимде жүргізілмеуі мүмкін штаттық емес жағдай болуы ықтимал. Штаттық емес жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушы штаттық емес жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер мен оны шешу жөнінде ұсынымдар алу үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттық емес жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 16-кестеде келтірілген.
27. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкестігіне және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкес келмеушілік анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттық емес жағдайды сипаттай отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне хабар жібереді.
16-кесте
Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттық емес жағдайдың коды
Штаттық емес жағдайдың сипаттамасы
Штаттық емес жағдайдың себептері
Штаттық емес жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап-хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптасқан ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 14. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.022)
Таблица 15
Описание транзакции общего процесса "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.022)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.022
2
Наименование транзакции общего процесса
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения отсутствуют
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
20 мин
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.030)
ответное сообщение
документ из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.031)
уведомление об отсутствии сведений (P.MM.01.MSG.018)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
26. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и
в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 16.
27. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 16
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

28. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.012) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.012) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі міндетті түрде толтырылады
2
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
3
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
01 – өзара тану рәсімі;
02 – орталықтандырылмаған рәсім
4

28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.012), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.012)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) заполняется обязательно
2
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
3
реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode) должен содержать одно из следующих значений:
01 – процедура взаимного признания;
02 – децентрализованная процедура
4

"Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышынан құжат түрінің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2058" мәнін қамтуы тиіс. Құжат түрі "Тіркеу қағидаларына № 2 қосымшаға сәйкес рәсімделген тіркеу рәсімі туралы өтініш" мәніне сәйкес келуі тиіс және мына мәндерді қабылдауы мүмкін:
01002 – медициналық қолдануға арналған дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініш (дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын Еуразиялық экономикалық одақтың талаптарына сәйкес келтіру);
01003 – дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу туралы өтініш;
01004 – дәрілік препаратты қайта тіркеу туралы өтініш
5
электрондық хабарда "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі немесе "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" мәнін қамтуы тиіс
7
"Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесі "1 – тіркеу дерекнамасының құжаты" мәнін қамтуы тиіс
8
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
9
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі толтырылмайды
10
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемесі толтырылмайды
11
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
12
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) толтырылған деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша немесе "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) толтырылған деректемесінде қамтылған xml-файл бойынша Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес есептелуі тиіс
13
егер "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
14
"XML-құжат” (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылған болса, онда ол "XML-құжат" элементінің кемінде бір данасын қамтуы тиіс

реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) должен содержать кодовое обозначение вида документа из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058". Вид документа должен соответствовать значению "заявление о процедуре регистрации, оформленное в соответствии с приложением № 2 к Правилам регистрации" и может принимать следующие значения:
01002 – заявление о регистрации лекарственного препарата для медицинского применения (приведении регистрационного досье лекарственного препарата в соответствие с требованиями Евразийского экономического союза);
01003 – заявление о внесении изменений в регистрационное досье лекарственного препарата;
01004 – заявление о перерегистрации лекарственного препарата
5
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText) или реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
6
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
7
реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) должен содержать значение "1 – документ регистрационного досье"
8
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
9
не заполняется реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode)
10
не заполняется реквизит "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName)
11
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
12
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия, по dbf-файлу, содержащемся в заполненном реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), или по xml-файлу, содержащемся в заполненном реквизите "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
13
если заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), то атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
14
если заполнен реквизит “XML-документ” (ccdo:AnyDetails), то он должен содержать не более одного экземпляра элемента “XML-документ”

29. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.016) хабарында берілетін "Өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.016) хабарында берілетін "Өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні "2021" кодтық белгілемесін қамтуы тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
3
"Өтінішті қараудың мүмкін еместігі себебінің коды" (hcsdo:ApprovalImpossibilityReasonCode) деректемесі мынадай мәндерді ғана қамтуы мүмкін:
01 – алымды (бажды) төлеуге байланысты бұзушылықтар анықталды;
02 – ұсынылған құжаттардың толықтығына және (немесе) дұрыстығына тексеру жүргізу кезінде бұзушылықтар анықталды;
03 – өтініш беруші сұрау салынған құжаттарды ұсынбады;
04 – өтініш беруші құжаттарды кері қайтарып алды;
99 – басқасы
4
"Мүше мемлекет рөлінің коды" (hcsdo:CountryKindCode) деректемесі "02 – тану мемлекеті" мәнін қамтуы тиіс
5
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі міндетті түрде толтырылады
6
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі бір данадан аспай толтырылуы тиіс
7
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесі "0 – тіркеу ісінің құжаты" мәнін қамтуы тиіс
8
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
9
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемелері толтырылмайды
10
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышынан құжат түрінің кодтың белгілемесін қамтуы тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
11
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
12
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс

29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье" (R.HC.MM.01.006), передаваемых в сообщении "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.016), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье" (R.HC.MM.01.006), передаваемых в сообщении "Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.016)
Код требования
Формулировка требования
1
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно содержать кодовое обозначение "2021"
2
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
3
реквизит "Код причины невозможности рассмотрения заявления" (hcsdo:ApprovalImpossibilityReasonCode) может содержать только следующие значения:
01 – выявлены нарушения, связанные с оплатой сбора (пошлины);
02 – выявлены нарушения при проведении проверки полноты и (или) корректности представленных документов;
03 – заявителем не представлены запрошенные документы;
04 – заявителем отозваны документы;
99 – другое
4
реквизит "Код роли государства-члена" (hcsdo:CountryKindCode) должен содержать значение "02 – государство признания"
5
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) заполняется обязательно
6
должно быть заполнено не более одного экземпляра реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
7
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) должен содержать значение "0 – документ регистрационного дела"
8
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
9
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе не заполняются реквизиты "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) и "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
10
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) должен содержать кодовое обозначение вида документа из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
11
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
12
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
13
если заполнен реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails), то в его составе должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия

30. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.017) хабарында берілетін "Өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" (P.MM.01.MSG.017) хабарында берілетін "Өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.006) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылмайды
2
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды

30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье" (R.HC.MM.01.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.017), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье" (R.HC.MM.01.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.MSG.017)
Код требования
Формулировка требования
1
не заполняется реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText)
2
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)

"Сарапшылық есептің мәліметтері" (P.MM.01.MSG.021) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Тіркеу рәсімі түрінің коды" (hcsdo:RegistrationKindCode) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
01 – өзара тану рәсімі;
02 – орталықтандырылмаған рәсім
2
"Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
3
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылған болуы тиіс
4
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышынан құжат түрінің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс. Құжат түрі "қауіпсіздікті, тиімділікті және сапаны бағалау туралы сарапшылық есеп" мәніне сәйкес келуі тиіс және мына мәндерді иеленуі мүмкін:
0207 – қауіпсіздікті, тиімділікті және сапаны бағалау туралы сарапшылық есеп;
0401 – қауіпсіздікті, тиімділікті және сапаны бағалау туралы сарапшылық есеп
5
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) деректемесі толтырылмайды
7
"Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) деректемесі толтырылмайды
8
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
9
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибуты (codeListId атрибуты) "2021" кодтық белгілемесін қамтуы тиіс
10
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
11
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
12
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс
13
"Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесі "0 – тіркеу ісінің құжаты" мәнін қамтуы тиіс

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.021)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode) должен содержать одно из следующих значений:
01 – процедура взаимного признания;
02 – децентрализованная процедура
2
должен быть заполнен только один экземпляр реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
3
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
4
реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) должен содержать кодовое обозначение вида документа из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040". Вид документа должен соответствовать значению "экспертный отчет об оценке безопасности, эффективности и качества" и может иметь значения:
0207 – экспертный отчет об оценке безопасности, эффективности и качества;
0401 – экспертный отчет об оценке безопасности, эффективности и качества
5
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
6
не заполняется реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode)
7
не заполняется реквизит "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
8
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
9
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать кодовое обозначение "2021"
10
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
11
не заполняется реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
12
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия
13
реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) должен содержать значение "0 – документ регистрационного дела"

35. "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтері" (P.MM.01.MSG.023) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтері" (P.MM.01.MSG.023) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1

35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении "Сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.023), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении "Сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.023)
Код требования
Формулировка требования
1

"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышынан "0407 – медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, тиімділігі және сапасы сараптамасының нәтижелері бойынша референттік мемлекеттің сарапшылық есепті келісуін (келіспеуін) растау" мәніне сәйкес келуі тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
2
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі міндетті түрде толтырылады
3
"Құжатты келісу белгісі" (hcsdo:DocAgreementIndicator) деректемесі міндетті түрде толтырылады
4
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
6
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
7
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутының мәні (codeListId атрибуты) "2021" кодтық белгілемені қамтуы тиіс
8
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
9
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс
10
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды
36. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.024) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер" (P.MM.01.MSG.024) хабарында берілетін "Сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші" (hcsdo:DocUUId) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 11-тармағында айқындалған алгоритмге сәйкес "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесінде қамтылған dbf-файл бойынша есептелген болуы тиіс
2
"Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
4
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс, ал оның құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні "2021" кодтық белгілемесін қамтуы тиіс
5
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышынан мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуі тиіс
6
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы тиіс
7
"Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуы тиіс
8
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген дәрілік препараттың тіркеу ісі құжаттары түрлерінің сыныптауышынан кодты қамтуы тиіс, ал осы деректеменің құрамында "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты (codeListId атрибуты) "2040" мәнін қамтуы тиіс
9
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келетін болса, "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады:
0199 – басқасы;
0299 – басқасы;
0399 – басқасы;
0499 – басқасы
10
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) деректемесі мына мәндерді қабылдауы мүмкін:
0101 – жеткіліксіз қосымша ақпаратты, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасында ұсынылған құжаттар мен деректердің қажетті түсіндірмелерін немесе нақтылауларын ұсыну туралы сұрау салу;
0102 – тану мемлекетінің дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттарына қатысты сұрау салуы;
0103 – тану мемлекетінен дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына ескертпелер;
0104 – жеткіліксіз қосымша ақпаратты, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасында ұсынылған құжаттар мен деректердің қажетті түсіндірмелерін немесе нақтылауларын ұсыну туралы сұрау салуға жауап;
0105 – фармациялық қадағалау жүйесі мастер-файлының көшірмесін ұсыну туралы сұрау салу;
0106 – өтініш берушінің дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттарына қатысты тану мемлекетінің сұрау салуына жауабы;
0107 – өтініш берушінің тану мемлекетінен ескертпелерге жауабы;
0199 – басқасы;
0299 – басқасы;
0399 – басқасы;
0403 – тану мемлекеті уәкілетті органының (сарапшылық ұйымының) референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберген сұрау салуы;
0405 – тану мемлекетінің сапа бойынша қорытынды сарапшылық есепке қатысты ескертпелері;
0406 – тану мемлекеті уәкілетті органының (сарапшылық ұйымының) референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберген сапа бойынша қорытынды сарапшылық есепке қатысты ұсынысы;
0499 – басқасы
11
"XML-құжат" (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылмайды

значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) должно соответствовать значению "0407 – подтверждение согласования (не согласования) экспертного отчета референтного государства по результатам экспертизы безопасности, эффективности и качества медицинских изделий" из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
2
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) заполняется обязательно
3
реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator) заполняется обязательно
4
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
5
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
6
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
7
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен быть заполнен, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение "2021"
8
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
9
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия
10
реквизит XML-документ" (ccdo:AnyDetails) не заполняется
36. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении "Сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.024), приведены в таблице 25.
Таблица 25
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о согласовании экспертного отчета" (R.HC.MM.01.002), передаваемых в сообщении
"Сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.024)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId) и его значение должно быть рассчитано по dbf-файлу, содержащемся в реквизите "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), в соответствии с алгоритмом, определенном в п.11 Правил информационного взаимодействия
2
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) должен быть заполнен
3
должен быть заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), а атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен быть заполнен, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение "2021"
5
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
6
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
7
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
8
реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) должен содержать код из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
9
реквизит "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) заполняется обязательно, если значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) соответствует одному из следующих значений:
0199 – другое;
0299 – другое;
0399 – другое;
0499 – другое
10
реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) может принимать следующие значения:
0101 – запрос о предоставлении недостающей дополнительной информации, необходимых разъяснений или уточнений документов и данных, представленных в регистрационном досье лекарственного препарата;
0102 – запрос государства признания в отношении документов регистрационного досье лекарственного препарата;
0103 – замечания к регистрационному досье лекарственного препарата от государства признания;
0104 – ответ на запрос о предоставлении недостающей дополнительной информации, необходимых разъяснений или уточнений документов и данных, представленных в регистрационном досье лекарственного препарата;
0105 – запрос о предоставлении копии мастер-файла системы фармаконадзора;
0106 – ответ заявителя на запрос государства признания
в отношении документов регистрационного досье лекарственного препарата;
0107 – ответ заявителя на замечания от государства признания;
0199 – другое;
0299 – другое;
0399 – другое;
0403 – запрос уполномоченного органа (экспертной организации) государства признания, направленный в уполномоченный орган референтного государства;
0405 – замечания государства признания в отношении заключительного экспертного отчета по качеству;
0406 – предложение уполномоченного органа (экспертной организации) государства признания в отношении заключительного экспертного отчета по качеству, направленное в уполномоченный орган референтного государства;
0499 – другое
11
реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails) не заполняется

01 – ISO 8601 сәйкес сұрау салуға жауаптың шекті күні;
02 – негіздеме құжатының нөмірі;
03 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу дерекнамасы құжатының түрі;
04 – оған қатысты сұрау салу жіберілетін тіркеу ісі құжатының түрі;
99 – басқасы
17
егер "құжат элементі түрінің коды" атрибутының (DrugAttributeKindEnumCode атрибуты) мәні "99 – басқасы" мәніне сәйкес келетін болса, онда "құжат элементі түрінің атауы" атрибуты (AttributeKindName атрибуты ) міндетті түрде толтырылады
18
егер "Бинарлық форматтағы құжат" (hcsdo:DocCopyBinaryText) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) "pdf" мәнін қамтуы тиіс
19
"XML-құжат” (ccdo:AnyDetails) деректемесі толтырылған болса, онда ол "XML-құжат" элементінің кемінде бір данасын қамтуы тиіс
6. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

01 – предельная дата ответа на запрос в соответствии с ISO 8601;
02 – номер документа основания;
03 – вид документа регистрационного досье, в отношении которого направляется запрос;
04 – вид документа регистрационного дела, в отношении которого направляется запрос;
99 – другое
17
если значение атрибута "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) соответствует значению "99 – другое", то атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName) заполняется обязательно
18
если заполнен реквизит "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText), то атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в его составе должен содержать значение "pdf"
19
если заполнен реквизит “XML-документ” (ccdo:AnyDetails), то он должен содержать не более одного экземпляра элемента “XML-документ”
".
6. Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденное указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12)
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Медициналық қолдануға арналған дәрілік препараттарды тіркеуді және сараптама жасауды жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштердің және құжаттардың электрондық түріне қойылатын талаптар туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 79 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компонеттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомдық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің біржақты сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай өрістер (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттің нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің сөзбен берілетін орныққан немесе ресми белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен жасалған сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі "опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректем міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, мінде n рет және m реттен (n > 1, m > n) аспайтындай қайталануы тиіс;
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен (m > 1) аспайтындай қайталануы мүмкін.
III. Негізгі ұғымдар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов
в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной
Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттері деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.HC. MM. 01.001
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDetails:v1.2.0
2.2
R.HC. MM. 01.002
сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationExpertReportDetails:v1.2.0
2.3
R.HC. MM. 01.003
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDocContentDetails:v1.2.0
2.4
R.HC. MM. 01.004
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер

R.HC.MM.01.001
сведения о регистрации лекарственного препарата
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDetails:v1.2.0
2.2
R.HC.MM.01.002
сведения о согласовании экспертного отчета
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationExpertReportDetails:v1.2.0
2.3
R.HC.MM.01.003
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDocContentDetails:v1.2.0
2.4
R.HC.MM.01.004
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат

urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationNumberRequestDetails:v1.2.0
2.5
R.HC. MM. 01.006
өтінішті және (немесе) тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugApprovalApplicationDetails:v1.2.0
2.6
R.HC. MM. 01.007
жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationStatusDetails:v1.2.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationNumberRequestDetails:v1.2.0
2.5
R.HC.MM.01.006
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugApprovalApplicationDetails:v1.2.0
2.6
R.HC.MM.01.007
состояние актуализации общего реестра
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationStatusDetails:v1.2.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектендіру жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектендіру жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектендіру жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурты өзектендіруге арналған мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұрау салуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, деректер қорына) мәлімет ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{6}
0..1
2.2. Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details)
мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00457
hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00457)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препарат тіркелетін елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2.2. Мүше мемлекет рөлінің коды
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеу кезіндегі мүше мемлекет рөлінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
1
2.2.3. Дәрілік препаратты тіркеуге өтініш туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Application‌Details)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге өтініш туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00032
hccdo:‌Drug‌Application‌Details‌Type (M.HC.CDT.00028)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Application‌Id)
дәрілік препаратты тіркеу немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізу туралы өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00260
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.2. Дәрілік препаратты тіркеуге байланысты орындалатын рәсімдерге өтініш түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге өтініш түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00500
hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00199)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
1
*.3. Дәрілік препаратты тіркеумен байланысты рәсімдерді орындауға өтініш түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Name)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге өтініш түрінің атауы
M.HC.SDE.00623

2.1. Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{6}
0..1
2.2. Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене
(hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details)
сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене
M.HC.CDE.00457
hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00457)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой регистрируется лекарственный препарат
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2.2. Код роли государства-члена
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
кодовое обозначение роли государства-члена при регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Нормализованная строка символов
1
2.2.3. Сведения о заявлении на регистрацию лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Application‌Details)
сведения о заявлении на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.CDE.00032
hccdo:‌Drug‌Application‌Details‌Type (M.HC.CDT.00028)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Номер заявления о регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Id)
номер заявления о регистрации или проведении иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00260
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Код вида заявления на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00500
hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00199)
Нормализованная строка символов
1
*.3. Наименование вида заявления на выполнение процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Name)
наименование вида заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00623

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4. Дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініш берілген күн
(hcsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге өтініш берілген күн
M.HC.SDE.00096
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
1
*.5. Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Application‌Status‌Details)
дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00912
hccdo:‌Application‌Status‌Details‌Type (M.HC.CDT.00912)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.5.1. Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының коды
(hcsdo:‌Application‌Status‌Code)
дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00082
hcsdo:‌Application‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00012)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
1
*.5.2. Дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының атауы
(hcsdo:‌Application‌Status‌Name)
дәрілік препаратты тіркеуге өтінішті қарау сатысының атауы
M.HC.SDE.00698
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.5.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
тіркеу дерекнамасын қарау сатысының өзгертілген күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
1
*.6. Дәрілік препаратты айрықша рәсім бойынша (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) тіркеу белгісі
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Procedure‌Indicator)
дәрілік препаратты айрықша рәсім бойынша (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) тіркеу белгісі:
1 – дәрілік препарат айрықша рәсім бойынша (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) тіркеледі (тіркелген);
0 – дәрілік препарат айрықша рәсім бойынша емес (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) тіркеледі (тіркелген)
M.HC.SDE.00679
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.7. Дәрілік препаратты тіркеудің (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) айрықша рәсімі типінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Procedure‌Code)
дәрілік препаратты тіркеудің (тіркеуден кейінгі шараларды белгілей отырып) айрықша рәсімі типінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00681
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.8. Тіркеу талабы ретінде айрықша шартың немесе тіркеуден кейінгі шараның болуы белгісі
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Condition‌Indicator)
тіркеу талабы ретінде айрықша шарттың немесе тіркеуден кейінгі шараның болуын айқындайтын белгі:
1 – тіркеу талабы ретінде айрықша шарт немесе тіркеуден кейінгі шара бар;
0 – тіркеу талабы ретінде айрықша шарт немесе тіркеуден кейінгі шара жоқ
M.HC.SDE.00685
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.9. Тіркеу талабы ретінде айрықша шарттың немесе тіркеуден кейінгі шараның коды
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Condition‌Code)
тіркеу талабы ретінде айрықша шарттың немесе тіркеуден кейінгі шараның кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00686
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..*
*.10. Уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеуді жүргізу белгісі
(hcsdo:‌Authority‌Drug‌Conditional‌Registration‌Indicator)
уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеуді жүргізу белгісі:
1 – уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеу жүргізіледі;
0 – уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеу жүргізілмейді
M.HC.SDE.00687
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Дата подачи заявления о регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дата подачи заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00096
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
*.5. Сведения об этапе рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
(hccdo:‌Application‌Status‌Details)
сведения об этапе рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
M.HC.CDE.00912
hccdo:‌Application‌Status‌Details‌Type (M.HC.CDT.00912)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.5.1. Код этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Status‌Code)
кодовое обозначение этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
M.HC.SDE.00082
hcsdo:‌Application‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00012)
Нормализованная строка символов
1
*.5.2. Наименование этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Status‌Name)
наименование этапа рассмотрения заявления на регистрацию лекарственного препарата
M.HC.SDE.00698
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата изменения этапа рассмотрения регистрационного досье
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
*.6. Признак регистрации лекарственного препарата по особой процедуре (с установлением пострегистрационных мер)
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Procedure‌Indicator)
признак регистрации лекарственного препарата по особой процедуре (с установлением пострегистрационных мер):
1 – лекарственный препарат регистрируется (зарегистрирован) по особой процедуре (с установлением пострегистрационных мер);
0 – лекарственный препарат регистрируется (зарегистрирован) не по особой процедуре (с установлением пострегистрационных мер)
M.HC.SDE.00679
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.7. Код типа особой процедуры регистрации лекарственного препарата (с установлением пострегистрационных мер)
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение типа особой процедуры регистрации лекарственного препарата (с установлением пострегистрационных мер)
M.HC.SDE.00681
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.8. Признак наличия особого условия или пострегистрационной меры в качестве условия регистрации
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Condition‌Indicator)
признак, определяющий наличие особого условия или пострегистрационной меры в качестве условия регистрации:
1 – особое условие или пострегистрационная мера в качестве условия регистрации присутствует;
0 – особое условие или пострегистрационная мера в качестве условия регистрации отсутствует
M.HC.SDE.00685
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.9. Код особого условия или пострегистрационной меры в качестве условия регистрации
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Condition‌Code)
кодовое обозначение особого условия или пострегистрационной меры в качестве условия регистрации
M.HC.SDE.00686
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..*
*.10. Признак проведения условной регистрации лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа
(hcsdo:‌Authority‌Drug‌Conditional‌Registration‌Indicator)
признак проведения условной регистрации лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа:
1 – проводится условная регистрация лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа;
0 – не проводится условная регистрация лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа
M.HC.SDE.00687
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

2.2.4. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00031
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details‌Type (M.HC.CDT.00027)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
референттік мемлекет немесе тану мемлекеті дәрілік препаратты тіркеген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
1
*.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.4. Өзгерістер енгізу күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.5. Тіркеу куәлігінің күші жойылған күн
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Date)
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің күші жойылған күн
M.HC.SDE.00159
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.6. Тіркеу куәлігі мәртебесінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Code)
дәрілік препаратты тіркеу мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00266
hcsdo:‌Registration‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00062)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
1
*.7. Тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Name)
дәрілік препаратты тіркеу мәртебесінің атауы
M.HC.SDE.00771
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.8. Ескерту
(csdo:‌Note‌Text)
тіркеу куәлігінің күшін жою себебі
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.9. Жаңа тіркеу куәлігін беру белгісі
(hcsdo:‌New‌Registration‌Certificate‌Indicator)
жаңа тіркеу куәлігі берілгенін айқындайтын белгі:
1 – жаңа тіркеу куәлігі берілді;
0 – жаңа тіркеу куәлігі берілмеді
M.HC.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.10. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
тіркеуді (қайта тіркеуді) растау күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.11. Дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details)
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00404
hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details‌Type (M.HC.CDT.00505)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

2.2.4. Сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details)
сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00031
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details‌Type (M.HC.CDT.00027)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
номер регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации лекарственного препарата референтным государством или государством признания
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
*.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата истечения срока действия регистрационного удостоверения лекарственного препарата
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.4. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменений (переоформления) в регистрационное удостоверение лекарственного препарата
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.5. Дата аннулирования регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Date)
дата аннулирования регистрационного удостоверения на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00159
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.6. Код статуса регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00266
hcsdo:‌Registration‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00062)
Нормализованная строка символов
1
*.7. Наименование статуса регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Name)
наименование статуса регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00771
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.8. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
причина аннулирования регистрационного удостоверения
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.9. Признак выдачи нового регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌New‌Registration‌Certificate‌Indicator)
признак, определяющий выдачу нового регистрационного удостоверения:
1 – выдано новое регистрационное удостоверение;
0 – не выдано новое регистрационное удостоверение
M.HC.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.10. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата подтверждения регистрации (перерегистрации)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.11. Сведения об особом условии регистрации лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details)
сведения об особом условии регистрации лекарственного препарата
M.HC.CDE.00404
hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details‌Type (M.HC.CDT.00505)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.11.1. Дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00598
hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00099)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
*.11.2. Дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Name)
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шарты түрінің атауы
M.HC.SDE.00772
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.11.3. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
дәрілік препаратты тіркеудің айрықша шартының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.11.4. Тіркеу куәлігін ұстаушының міндеттемесі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details)
тіркеу куәлігін ұстаушының "шарттар қойып тіркеу" шеңберінде орындалуға жататын міндеттемесі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00403
hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00504)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.4.1. Соңғы күн
(csdo:‌End‌Date)
дәрілік препаратты тіркеу кезінде белгіленген тіркеу куәлігін ұстаушы үшін міндеттемені немесе қойылған шектеулерді орындау мерзімі
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.11.4.2. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
тіркеу куәлігін ұстаушының "шарттар қойып тіркеу" шеңберінде орындауға жататын міндеттемесінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.12. Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Application‌Changed‌Details)
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00812
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.1. Тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің коды
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өзгеріс типі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 8
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.11.1. Код вида особого условия регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида особого условия регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00598
hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00099)
Нормализованная строка символов
0..1
*.11.2. Наименование вида особого условия регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Name)
наименование вида особого условия регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00772
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.11.3. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание особого условия регистрации лекарственного препарата
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.11.4. Сведения об обязательстве держателя регистрационного удостоверения
(hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details)
сведения об обязательстве держателя регистрационного удостоверения, подлежащем выполнению в рамках "регистрации на условиях"
M.HC.CDE.00403
hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00504)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.4.1. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
срок выполнения обязательства и наложенных ограничений для держателя регистрационного удостоверения, установленные при регистрации лекарственного препарата
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.11.4.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание обязательства держателя регистрационного удостоверения, подлежащего выполнению в рамках "регистрации на условиях"
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.12. Сведения об изменении, внесенном в регистрационное досье на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Application‌Changed‌Details)
сведения об изменении, внесенном в регистрационное досье на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00812
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.12.1. Код типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа изменения в регистрационном досье на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
Значение кода типа изменения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.12.2. Тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің атауы
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің атауы
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.12.3. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің коды
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
тіркеу дерекнамасының өзгертілетін (өзгертілген) бөлімінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес құрылымдық элемент кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.12.4. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің атауы
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
тіркеу дерекнамасының өзгертілетін (өзгертілген) бөлімінің атауы
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.12.5. Өзгерістер енгізу күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
өзгерістер енгізу күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
2.2.5. Өзгертілетін дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Change‌Details)
өзгертілетін дәрілік препараттың тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00135
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00109)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
референттік мемлекет немесе тану мемлекеті дәрілік препаратты тіркеген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
1
*.3. Өзгерістер енгізу күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
1
2.2.6. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына енгізілетін өзгеріс туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details)
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына енгізілетін өзгеріс туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00811
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің коды
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өзгеріс типі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 8
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің атауы
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасындағы өзгеріс типінің атауы
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің коды
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
тіркеу дерекнамасының өзгертілетін (өзгертілген) бөлімінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес құрылымдық элемент кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің атауы
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
тіркеу дерекнамасының өзгертілетін (өзгертілген) бөлімінің атауы
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.5. Өзгерістер енгізу күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
өзгерістер енгізу күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1

*.12.2. Наименование типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
наименование типа изменения в регистрационном досье лекарственного препарата
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.12.3. Код раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
кодовое обозначение изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
Значение кода структурного элемента в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.12.4. Наименование раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
наименование изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.12.5. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменения
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.2.5. Сведения об изменяемом регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Change‌Details)
сведения об изменяемом регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00135
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
номер регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации лекарственного препарата референтным государством или государством признания
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
*.3. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменений (переоформления) в регистрационное удостоверение лекарственного препарата
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.2.6. Сведения об изменении, вносимом в регистрационное досье на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details)
сведения об изменении, вносимом в регистрационное досье на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00811
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа изменения в регистрационном досье на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
Значение кода типа изменения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
наименование типа изменения в регистрационном досье лекарственного препарата
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Код раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
кодовое обозначение изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
Значение кода структурного элемента в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4. Наименование раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
наименование изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменения
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1

2.2.7. Өзгертілетін дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Application‌Change‌Id)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге өзгертілетін өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00261
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..*
2.2.8. Дәрілік препараттың саудалық атауы
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
дәрілік препараттың саудалық атауы
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.2.9. Бірыңғай тізілімге енгізілетін дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Documents‌Details)
бірыңғай тізілімде жарияланатын дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00695
hccdo:‌Drug‌Documents‌Details‌Type (M.HC.CDT.00823)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулық туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Usage‌Instruction‌Details)
дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты қамтитын құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00408
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
құжат үзіндісінің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санақ жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.1.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.3. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.1.4. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.1.5. Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.2. Дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌General‌Characteristic‌Details)
дәрілік препараттың жалпы сипаттамасын қамтитын құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00407
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

2.2.7. Номер изменяемого заявления о регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Change‌Id)
номер изменяемого заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00261
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.2.8. Торговое наименование лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
торговое наименование лекарственного препарата
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.2.9. Сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, вносимых в единый реестр
(hccdo:‌Drug‌Documents‌Details)
сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, публикуемых в едином реестре
M.HC.CDE.00695
hccdo:‌Drug‌Documents‌Details‌Type (M.HC.CDT.00823)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сведения об инструкции по медицинскому применению лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Usage‌Instruction‌Details)
сведения о документе, содержащем инструкцию по медицинскому применению лекарственного препарата
M.HC.CDE.00408
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер фрагмента документа
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.1.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.1.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.1.5. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.2. Сведения об общей характеристике лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌General‌Characteristic‌Details)
сведения о документе, содержащем общую характеристику лекарственного препарата
M.HC.CDE.00407
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.6.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
құжат үзіндісінің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санақ жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.6.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.6.3. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.6.4. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
*.6.5. Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
2.3. Тіркеу рәсімі түрінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеу рәсімі түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00425
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
2.4. Дәрілік препарат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Details)
дәрілік препарат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00084
hccdo:‌Drug‌Details‌Type (M.HC.CDT.00075)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.4.1. Дәрілік препараттың (заттың) атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе дәрілік препараттың жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның халықаралық патенттелмеген атауының немесе жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атауының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Drug‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525

*.6.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер фрагмента документа
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.6.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.6.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
*.6.5. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
2.3. Код вида процедуры регистрации
(hcsdo:‌Registration‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида процедуры регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00425
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.4. Сведения о лекарственном препарате
(hccdo:‌Drug‌Details)
сведения о лекарственном препарате
M.HC.CDE.00084
hccdo:‌Drug‌Details‌Type (M.HC.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании лекарственного средства или общепринятом, группировочном, химическом наименовании лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.2. Дәрілік нысан туралы мәліметтер
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Details)
дәрілік нысан туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00398
hccdo:‌Dosage‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.00598)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
дәрілік нысанның кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысан кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Дәрілік нысанның атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
дәрілік нысанның атауы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Дәрілік нысанның қосымша белгілері
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details)
дәрілік нысанның қосымша белгілері туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00325
hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details‌Type (M.HC.CDT.00587)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Дәрілік нысанның дозалану белгісі
(hcsdo:‌Dosed‌Indicator)
дәрілік нысанның дозалануын айқындайтын белгі:
1 – дәрілік нысан дозаланған;
0 – дәрілік нысан дозаланбаған
M.HC.SDE.00243
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.3.2. Дәрілік препаратты балаларға қолдануға болатындығы белгісі
(hcsdo:‌Child‌Indicator)
дәрілік препаратты балаларға қолдануға болатынын айқындайтын белгі:
1 – балаларға қолданылады;
0 – балаларға қолданылмайды
M.HC.SDE.00244
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.3.3. Дәрілік препаратты жасөспірім кезеңде қолдануға болатындығы белгісі
(hcsdo:‌Juvenile‌Indicator)
дәрілік препаратты жасөспірім кезеңде қолдануға болатынын айқындайтын белгі:
1 – жасөспірім кезеңде қолданылады;
0 – жасөспірім кезеңде қолданылмайды
M.HC.SDE.00245
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.3.4. Дәрілік препаратта қанттың болуы белгісі
(hcsdo:‌Sugar‌Indicator)
дәрілік препаратта қанттың болуын айқындайтын белгі:
1 – қант бар;
0 – қант жоқ
M.HC.SDE.00246
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.2. Сведения о лекарственной форме
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Details)
сведения о лекарственной форме
M.HC.CDE.00398
hccdo:‌Dosage‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.00598)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
наименование лекарственной формы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Дополнительные признаки лекарственной формы
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details)
сведения о дополнительных признаках лекарственной формы
M.HC.CDE.00325
hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details‌Type (M.HC.CDT.00587)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Признак дозированности лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosed‌Indicator)
признак, определяющий дозированность лекарственной формы:
1 – лекарственная форма дозирована;
0 – лекарственная форма не дозирована
M.HC.SDE.00243
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.3.2. Признак применимости лекарственного препарата у детей
(hcsdo:‌Child‌Indicator)
признак, определяющий применимость лекарственного препарата у детей:
1 – применяется у детей;
0 – не применяется у детей
M.HC.SDE.00244
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.3.3. Признак применимости лекарственного препарата в ювенильном периоде
(hcsdo:‌Juvenile‌Indicator)
признак, определяющий применимость лекарственного препарата в ювенильном периоде:
1 – применяется в ювенильном периоде;
0 – не применяется в ювенильном периоде
M.HC.SDE.00245
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.3.4. Признак наличия сахара в лекарственном препарате
(hcsdo:‌Sugar‌Indicator)
признак, определяющий наличие сахара в лекарственном препарате:
1 – сахар присутствует;
0 – сахар отсутствует
M.HC.SDE.00246
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

*.3.5. Дәм-иіс қоспасының сипаттамасы
(hcsdo:‌Taste‌Aroma‌Additive‌Text)
дәм-иіс қоспасының сипаттамасы
M.HC.SDE.00250
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
*.3.6. Дәрілік препараттың еріткіші табиғатының сипаттамасы
(hcsdo:‌Solvent‌Text)
дәрілік препараттың еріткіші табиғатының сипаттамасы
M.HC.SDE.00251
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.3.7. Өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің сипаттамасы
(hcsdo:‌Raw‌Part‌Material‌Text)
дәрілік препараттың құрамына кіретін өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің сипаттамасы
M.HC.SDE.00282
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.3.8. Өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің коды
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
дәрілік препараттың өсімдіктен алынған ингредиенті шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00584
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
*.3.9. Өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.3. Дәрілік препараттың шығарылу нысаны туралы мәліметтер
(hccdo: Package‌Form‌Details)
дәрілік препараттың шығарылу нысаны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00387
hccdo:‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.00359)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Өлшеніп оралмаған өнім (in bulk) белгісі
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
өлшеніп оралмаған өнім (in bulk) белгісі:
1 – өнім өлшеніп оралмаған болып табылады;
0 – өнім өлшеніп оралмаған болып табылмайды
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.2. Дәрілік препараттың оралған бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo: Package‌Details)
дәрілік препараттың оралған бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00201
hccdo:‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.00224)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.1. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
дәрілік нысанның кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысан кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.3.5. Описание вкусоароматической добавки
(hcsdo:‌Taste‌Aroma‌Additive‌Text)
описание вкусоароматической добавки
M.HC.SDE.00250
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.3.6. Описание природы растворителя лекарственного препарата
(hcsdo:‌Solvent‌Text)
описание природы растворителя лекарственного препарата
M.HC.SDE.00251
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.3.7. Описание сырьевой части растительного ингредиента
(hcsdo:‌Raw‌Part‌Material‌Text)
описание сырьевой части растительного ингредиента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00282
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.3.8. Код степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
кодовое обозначение степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00584
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.3.9. Наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.3. Сведения о форме выпуска лекарственного препарата
(hccdo:‌Package‌Form‌Details)
сведения о форме выпуска лекарственного препарата
M.HC.CDE.00387
hccdo:‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.00359)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Признак нерасфасованной продукции (in bulk)
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
признак нерасфасованной продукции (in bulk):
1 – продукция является нерасфасованной;
0 – продукция не является нерасфасованной
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.2. Сведения об упакованной единице лекарственного препарата
(hccdo:‌Package‌Details)
сведения об упакованной единице лекарственного препарата
M.HC.CDE.00201
hccdo:‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.00224)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.1. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.2.3.8. Өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің коды
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
дәрілік препараттың өсімдіктен алынған ингредиенті шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00584
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
*.2.3.9. Өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
өсімдіктен алынған ингредиенттің шикізаттық бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4. Дәрілік препараттың дозалануы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details)
дәрілік препараттың дозалануы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00714
hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00720)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.4.1. Дәрілік препаратты дозалау бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
дәрілік препаратты дозалау бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.4.1.1. Дәрілік препарат құрамын көрсету бірлігі түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
дәрілік препарат құрамын көрсету бірлігі түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00616
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.2.4.1.2. Дәрілік препарат құрамын көрсету бірлігі түрінің атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
дәрілік препарат құрамын көрсету бірлігі түрінің атауы
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.1.3. Дозалау (концентрация) бірлігінің шамасы
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
дозалау (концентрация) бірлігінің шамасы
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан
0..1
а) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
в) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы

*.2.3.8. Код степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
кодовое обозначение степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00584
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2.3.9. Наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4. Сведения о дозировке лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details)
сведения о дозировке лекарственного препарата
M.HC.CDE.00714
hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00720)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.4.1. Сведения о единице дозирования лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
сведения о единице дозирования лекарственного препарата
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.4.1.1. Код вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00616
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2.4.1.2. Наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.1.3. Величина единицы дозирования (концентрации)
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
величина единицы дозирования (концентрации)
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Число в десятичной системе счисления
0..1
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
г) масштаб
(ScaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген шаманың масштабы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
*.2.4.2. Дәрілік препарат құрамына кіретін ингредиент туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Substance‌Details)
дәрілік препарат құрамына кіретін ингредиент туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00264
hccdo:‌Drug‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00243)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.4.2.1. Дәрілік препараттың құрамындағы ингредиент функциясының коды
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Code)
дәрілік препарат құрамындағы ингредиент функциясының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00437
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
*.2.4.2.2. Дәрілік препарат құрамындағы ингредиент функциясының атауы
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Name)
дәрілік препарат құрамындағы ингредиент функциясының атауы
M.HC.SDE.00678
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.2.3. Дәрілік препараттың құрамындағы белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
(hccdo:‌Active‌Substance‌Details)
дәрілік препараттың құрамындағы белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00030
hccdo:‌Active‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00730)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.4.2.3.1. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның коды
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Code)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00618
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.4.2.3.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
M.HC.SDE.00620
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.2.4. Дәрілік препарат құрамындағы қосалқы зат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details)
дәрілік препарат құрамындағы қосалқы зат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00040
hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00731)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
*.2.4.2. Сведения об ингредиенте, входящем в состав лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Substance‌Details)
сведения об ингредиенте, входящем в состав лекарственного препарата
M.HC.CDE.00264
hccdo:‌Drug‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00243)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.4.2.1. Код функции ингредиента в составе лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Code)
кодовое обозначение функции ингредиента в составе лекарственного препарата
M.HC.SDE.00437
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2.4.2.2. Наименование функции ингредиента в составе лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Name)
наименование функции ингредиента в составе лекарственного препарата
M.HC.SDE.00678
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.3. Сведения об активной фармацевтической субстанции в составе лекарственного препарата
(hccdo:‌Active‌Substance‌Details)
сведения об активной фармацевтической субстанции в составе лекарственного препарата
M.HC.CDE.00030
hccdo:‌Active‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00730)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.4.2.3.1. Код активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Code)
кодовое обозначение активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00618
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.3.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00620
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.4. Сведения о вспомогательном веществе в составе лекарственного препарата
(hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details)
сведения о вспомогательном веществе в составе лекарственного препарата
M.HC.CDE.00040
hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00731)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.2.4.2.4.1. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың коды
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00607
hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code‌Type (M.HC.SDT.00014)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қосалқы зат кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.4.2.4.2. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.2.4.3. Қосалқы заттың функционалдық мақсатының коды
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code)
қосалқы заттың функционалдық мақсатының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00611
hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code‌Type (M.HC.SDT.00015)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қосалқы заттың функционалдық мақсаты кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.4.2.4.4. Қосалқы заттың функционалдық мақсатының атауы
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Name)
қосалқы заттың функционалдық мақсатының атауы
M.HC.SDE.00610
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.2.5. Реагенттің атауы
(hcsdo:‌Reagent‌Name)
дәрілік препараттық құрамына кіретін реагенттің атауы
M.HC.SDE.00648
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.4.2.6. Дозалау (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
заттың салмақ бірліктерінде, көлемдік немесе шартты (биологиялық) бірліктерде көрсетілген саны не гомеопатиялық араластыру
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Dimensional‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00216)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..2
а) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
в) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы

*.2.4.2.4.1. Код вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code)
кодовое обозначение вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00607
hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code‌Type (M.HC.SDT.00014)
Значение кода вспомогательного вещества в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.4.2. Наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.4.3. Код функционального назначения вспомогательного вещества
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code)
кодовое обозначение функционального назначения вспомогательного вещества
M.HC.SDE.00611
hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code‌Type (M.HC.SDT.00015)
Значение кода функциональных назначений вспомогательных веществ в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.4.4. Наименование функционального назначения вспомогательного вещества
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Name)
наименование функционального назначения вспомогательного вещества
M.HC.SDE.00610
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.5. Наименование реагента
(hcsdo:‌Reagent‌Name)
наименование реагента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00648
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.6. Дозировка (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
количество вещества, выраженное в единицах массы, объемных или условных (биологических) единицах, либо гомеопатическое разведение
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Dimensional‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00216)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
г) масштаб
(ScaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген шаманың масштабы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
д) дозалау (концентрация) шамасы типінің коды
(SubstanceMeasureTypeCode атрибуты)
дозалау (концентрация) шамасы типінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.2.4.2.7. Дозалау (концентрация) сипаттамасы
(hcsdo:‌Substance‌Text)
дәрілік препараттың құрамына кіретін ингредиентті дозалау (концентрация) сипаттамасы
M.HC.SDE.00613
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.2.5. Дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code)
дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00714
hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00892)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік заттардың бастапқы қаптамасы түрлері кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.6. Дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Name)
дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.00718
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.7. Дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы материалының сипаттамасы
(hcsdo:‌Package‌Material‌Text)
қосалқы қасиеттері көрсетіле отырып, дәрілік препараттың бастапқы қаптамасы дайындалған материалдың сипаттамасы
M.HC.SDE.00288
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.2.8. Қаптамадағы дәрілік препараттың саны
(hccdo:‌Package‌Measure‌Details)
бастапқы қаптамадағы дәрілік препараттың саны
M.HC.CDE.00202
hccdo:‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.00220)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.8.1. Қаптамадағы дәрілік препараттың саны
(hcsdo:‌Package‌Measure)
қаптамадағы дәрілік препараттың саны
M.HC.SDE.00194
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
д) код типа величины дозировки (концентрации)
(атрибут Substance‌Measure‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа величины дозировки (концентрации)
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2.4.2.7. Описание дозировки (концентрации)
(hcsdo:‌Substance‌Text)
описание дозировки (концентрации) ингредиента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00613
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.2.5. Код вида первичной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида первичной упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00714
hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00892)
Значение кода видов первичных упаковок лекарственных средств в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.6. Наименование вида первичной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Name)
наименование вида первичной упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00718
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.7. Описание материала первичной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Package‌Material‌Text)
описание материала, из которого изготовлена первичная упаковка лекарственного препарата с указанием дополнительных свойств
M.HC.SDE.00288
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.2.8. Количество в упаковке лекарственного препарата
(hccdo:‌Package‌Measure‌Details)
количество лекарственного препарата в первичной упаковке
M.HC.CDE.00202
hccdo:‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.00220)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.8.1. Количество в упаковке лекарственного препарата
(hcsdo:‌Package‌Measure)
количество лекарственного препарата в упаковке
M.HC.SDE.00194
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.8.2. Қаптамадағы дәрілік препараттың саны интервалының төменгі шекарасы
(hcsdo:‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
қаптамадағы дәрілік препараттың саны интервалының төменгі шекарасы
M.HC.SDE.00185
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.8.3. Қаптамадағы дәрілік препараттың саны интервалының жоғарғы шекарасы
(hcsdo:‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
қаптамадағы дәрілік препараттың саны интервалының жоғарғы шекарасы
M.HC.SDE.00184
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.9. Дәрілік препараттың жарамдылық мерзімі
(hcsdo:‌Shelf‌Life‌Duration)
дәрілік препараттың жарамдылық мерзімі
M.HC.SDE.00028
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
ISO 8601 сәйкес уақыттың ұзақтығын белгілеу
0..1
*.2.10. Дәрілік препараттың саудалық атауы
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
дәрілік препараттың қапталған бірлігінің саудалық атауы
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Дәрілік препараттың аралық қаптамасының сипаттамасы
(hcsdo:‌Middle‌Package‌Text)
дәрілік препараттың аралық қаптамасының сипаттамасы
M.HC.SDE.00268
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.4. Дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы құрамындағы жиынтықтаушы құрылғы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Registered‌Drug‌Component‌Details)
дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы құрамындағы жиынтықтаушы құрылғы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00124
hccdo:‌Registered‌Drug‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.00094)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.8.2. Нижняя граница интервала количества в упаковке лекарственного препарата
(hcsdo:‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
нижняя граница интервала количества в упаковке лекарственного препарата
M.HC.SDE.00185
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.8.3. Верхняя граница интервала количества в упаковке лекарственного препарата
(hcsdo:‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
верхняя граница интервала количества в упаковке лекарственного препарата
M.HC.SDE.00184
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.9. Срок годности лекарственного препарата
(hcsdo:‌Shelf‌Life‌Duration)
срок годности лекарственного препарата
M.HC.SDE.00028
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2.10. Торговое наименование лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
торговое наименование упакованной единицы лекарственного препарата
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Описание промежуточной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Middle‌Package‌Text)
описание промежуточной упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00268
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.4. Сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
(hccdo:‌Registered‌Drug‌Component‌Details)
сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
M.HC.CDE.00124
hccdo:‌Registered‌Drug‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.00094)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.4.1. Жиынтықтаушының коды
(hcsdo:‌Component‌Code)
дәрілік препараттың қаптамасына кіретін жиынтықтаушының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.00060)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптаманың жиынтықтаушы құралдары кодының мәні .
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 6
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4.2. Жиынтықтаушының атауы
(hcsdo:‌Component‌Name)
дәрілік препараттың қаптамасына кіретін жиынтықтаушының атауы
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.4.3. Дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы құрамындағы жиынтықтаушы құрылғылардың саны
(hcsdo:‌Component‌Quantity)
дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы құрамындағы жиынтықтаушы құрылғылардың саны
M.HC.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санақ жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
*.4.4. Жиынтықтаушы құрылғыны дайындау материалы
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
дәрілік препарат қаптамасына кіретін жиынтықтаушы құрылғы дайындалған материалдың сипаттамасы
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.5. Дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің коды
(hcsdo: Drug Secondary‌Package‌Kind‌Code)
дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00644
hcsdo:‌Drug‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00023)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік заттардың қайталама (тұтынушылық) қаптамалары түрлері кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6. Дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo: Drug‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
дәрілік препараттың қайталама (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.00645

*.4.1. Код комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Code)
кодовое обозначение комплектующего, входящего в упаковку лекарственного препарата
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.00060)
Значение кода комплектующих средств упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Наименование комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Name)
наименование комплектующего, входящего в упаковку лекарственного препарата
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.4.3. Количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Component‌Quantity)
количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.4.4. Материал изготовления комплектующего устройства
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
описание материала, из которого изготовлено комплектующее устройство, входящее в упаковку лекарственного препарата
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.5. Код вида вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Secondary‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00644
hcsdo:‌Drug‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00023)
Значение кода видов вторичных (потребительских) упаковок лекарственных средств в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6. Наименование вида вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
наименование вида вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00645

2.4.4. Өндіруші туралы мәліметтер
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details)
дәрілік препаратты өндіруші туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00088
hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00654)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
а) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
оған сәйкес мәліметтер толтырылған тілдің кодтық белгілемесі
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу елінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгілемесі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090

2.4.4. Сведения о производителе
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details)
сведения о производителе лекарственного препарата
M.HC.CDE.00088
hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00654)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
а) код языка
(атрибут language‌Code)
кодовое обозначение языка, в соответствии с которым заполнены сведения
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7. Бірегей сәйкестендіру кедендік нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
Ресей Федерациясында шаруашылық жүргізуші субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌V4‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00076
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Address‌V4‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00076
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.10.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.10.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгілемесі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгілемесі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.11. Пошталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошталық байланыс кәсіпорнына абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.13. Мәтіндік нысанда мекенжайы
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиынтығы
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалары) кодтық белгілемесі
M.SDE.00014

*.10.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.10.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалары) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
символдардың тізбектілігі, байланыстың сәйкестендіргіш арнасы (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және басқаларын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.12. Өндірістік алаң туралы мәліметтер
(hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details)
өндірістік алаң туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00268
hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details‌Type (M.HC.CDT.00250)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.1. Шаруашылық жүргізугі субъекті туралы мәліметтер
(hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details)
шаруашылық жүргізугі субъекті туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00136
hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details‌Type (M.HC.CDT.00108)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.12.1.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу елінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.12.1.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.12.1.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.12. Сведения о производственной площадке
(hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details)
сведения о производственной площадке
M.HC.CDE.00268
hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details‌Type (M.HC.CDT.00250)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.12.1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details)
сведения о хозяйствующем субъекте
M.HC.CDE.00136
hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details‌Type (M.HC.CDT.00108)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.12.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.12.1.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.12.1.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

*.12.2.2. Дәрілік заттың өндіріс кезеңінің атауы
(hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Name)
дәрілік заттың өндіріс кезеңінің атауы
M.HC.SDE.00065
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.5. АТХ коды
(hcsdo:‌ATCCode)
дәрілік препараттың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышқа сәйкес кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00009
hcsdo:‌ATCCode‌Type (M.HC.SDT.00004)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес АТХ кодының мәні.
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}[A-Z]{2}\d{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.6. Дәрілік препараттың АТХ сыныптамасына сәйкес атауы
(hcsdo:‌ATCName)
дәрілік препараттың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышқа сәйкес атауы
M.HC.SDE.00269
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
2.4.7. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
дәрілік препаратты беру шарттарының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.4.8. Дәрілік препараттың қосымша белгісі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details)
дәрілік препараттың қосымша белгісі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00848
hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details‌Type (M.HC.CDT.00764)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Дәрілік препараттың қосымша белгісінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Code)
дәрілік препараттың қосымша белгісінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00276
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
*.2. Дәрілік препараттың қосымша белгісінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Name)
дәрілік препараттың қосымша белгісінің атауы
M.HC.SDE.00773
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.9. Тіркелетін дәрілік препарат түрінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Code)
тіркелетін дәрілік препарат түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00429
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1

*.12.2.2. Наименование этапа производства лекарственного средства
(hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Name)
наименование этапа производства лекарственного средства
M.HC.SDE.00065
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.5. Код АТХ
(hcsdo:‌ATCCode)
кодовое обозначение лекарственного препарата в соответствии с анатомо-терапевтической-химической классификацией
M.HC.SDE.00009
hcsdo:‌ATCCode‌Type (M.HC.SDT.00004)
Значение кода АТХ в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}[A-Z]{2}\d{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.6. Наименование лекарственного препарата в соответствии с АТХ классификацией
(hcsdo:‌ATCName)
наименование лекарственного препарата в соответствии с анатомо-терапевтической-химической классификацией
M.HC.SDE.00269
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.4.7. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание условий отпуска лекарственного препарата
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.4.8. Сведения о дополнительном признаке лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details)
сведения о дополнительном признаке лекарственного препарата
M.HC.CDE.00848
hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details‌Type (M.HC.CDT.00764)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код дополнительного признака лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Code)
кодовое обозначение дополнительного признака лекарственного препарата
M.HC.SDE.00276
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2. Наименование дополнительного признака лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Name)
наименование дополнительного признака лекарственного препарата
M.HC.SDE.00773
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.9. Код вида регистрируемого лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида регистрируемого лекарственного препарата
M.HC.SDE.00429
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1

2.4.10. Тіркелетін дәрілік препарат түрінің атауы
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Name)
тіркелетін дәрілік препарат түрінің атауы
M.HC.SDE.00894
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.11. Дәрілік препаратты бақыланатындардың тізіміне енгізу туралы мәліметтер
(hccdo:‌Control‌List‌Details)
дәрілік препаратты бақыланатындардың тізіміне енгізу туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00267
hccdo:‌Control‌List‌Details‌Type (M.HC.CDT.00249)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препарат бақыланатындардың тізіміне енгізілген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Психотропты дәрілік препараттың белгісі
(hcsdo:‌Psychotropic‌Drug‌Indicator)
дәрілік препараттың психотропты заттардың тізіміне тиесілілігін айқындайтын белгі:
1 – психотропты;
0 – психотропты емес
M.HC.SDE.00027
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.3. Есірткі препаратының белгісі
(hcsdo:‌Narcotic‌Drug‌Indicator)
дәрілік препараттың есірткі тізіміне тиесілілігін айқындайтын белгі:
1 – есірткі;
0 – есірткі емес
M.HC.SDE.00022
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.4.12. Орфанды дәрілік препарат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Orphan‌Drug‌V2‌Details)
орфанды дәрілік препарат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00273
hccdo:‌Orphan‌Drug‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00253)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препаратқа орфандық мәртебесін берген мүше мемлекет
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Орфандық дәрілік препарат мәртебесінің коды
(hcsdo:‌Orphan‌Drug‌Code)
орфанды дәрілік препарат мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00475

2.4.10. Наименование вида регистрируемого лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Name)
наименование вида регистрируемого лекарственного препарата
M.HC.SDE.00894
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.11. Сведения о включении лекарственного препарата в список контролируемых
(hccdo:‌Control‌List‌Details)
сведения о включении лекарственного препарата в список контролируемых
M.HC.CDE.00267
hccdo:‌Control‌List‌Details‌Type (M.HC.CDT.00249)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой лекарственный препарат включен в список контролируемых
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Признак психотропного лекарственного препарата
(hcsdo:‌Psychotropic‌Drug‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность лекарственного препарата к перечню психотропных:
1 – психотропный;
0 – не психотропный
M.HC.SDE.00027
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.3. Признак наркотического препарата
(hcsdo:‌Narcotic‌Drug‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность лекарственного препарата к перечню наркотических:
1 – наркотический;
0 – не наркотический
M.HC.SDE.00022
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.4.12. Сведения об орфанном лекарственном препарате
(hccdo:‌Orphan‌Drug‌V2‌Details)
сведения об орфанном лекарственном препарате
M.HC.CDE.00273
hccdo:‌Orphan‌Drug‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00253)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
государство-член, присвоившее лекарственному препарату статус орфанного
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код статуса орфанного лекарственного препарата
(hcsdo:‌Orphan‌Drug‌Code)
кодовое обозначение статуса орфанного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00475

csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
1
2.4.13. Дәрілік препаратты өндіру кезінде пайдаланылатын белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
(hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details)
дәрілік препаратты өндіру кезінде пайдаланылатын белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00587
hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details‌Type (M.HC.CDT.00659)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Дәрілік препараттың саудалық атауы
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
*.2. Дәрілік препараттың (заттың) атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе дәрілік препараттың жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның халықаралық патенттелмеген атауының немесе жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атауының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Drug‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Өндіруші туралы мәліметтер
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌V2‌Details)
сапаны бақылауды шығаруды жүзеге асыратын белсенді фармацевтикалық субстанцияны
өндіруші туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00304
hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00655)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
а) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
оған сәйкес мәліметтер толтырылған тілдің кодтық белгілемесі
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
2.4.13. Сведения об активной фармацевтической субстанции, используемой при производстве лекарственного препарата
(hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details)
сведения об активной фармацевтической субстанции, используемой при производстве лекарственного препарата
M.HC.CDE.00587
hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details‌Type (M.HC.CDT.00659)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Торговое наименование лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании лекарственного средства или общепринятом, группировочном, химическом наименовании лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Сведения о производителе
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌V2‌Details)
сведения о производителе активной фармацевтической субстанции, осуществляющем выпускающий контроль качества
M.HC.CDE.00304
hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00655)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
а) код языка
(атрибут language‌Code)
кодовое обозначение языка, в соответствии с которым заполнены сведения
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

2.6.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.6.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.4. Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00098
hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code‌Type (M.HC.SDT.00022)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес құжат түрі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.5. Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Name)
дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы
M.HC.SDE.00789
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.6. Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00528
hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code‌Type (M.HC.SDT.00024)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес құжат түрі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.7. Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Name)
дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы
M.HC.SDE.00901
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты берілген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1

2.6.2. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер документа регистрационного дела (досье)
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.6.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа регистрационного дела (досье)
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.4. Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code)
кодовое обозначение вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00098
hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code‌Type (M.HC.SDT.00022)
Значение кода вида документа в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.5. Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Name)
наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00789
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.6. Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code)
кодовое обозначение вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00528
hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code‌Type (M.HC.SDT.00024)
Значение кода вида документа в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.7. Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Name)
наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00901
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи документа регистрационного дела (досье)
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1

2.6.9. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгілемесі
0..1
2.6.10. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатын берген ұйымның атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.6.11. Құжат элементінің сипаттамасы
(hcsdo:‌Drug‌Attribute‌Enum‌Text)
құжаттың қосымша белгісінің сипаттамасы
M.HC.SDE.01436
hcsdo:‌Attribute‌Text‌Type (M.HC.SDT.00215)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
а) құжат элементі түрінің коды
(DrugAttributeKindEnumCode атрибуты)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының қосымша белгісі түрінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
б) құжат элементі түрінің атауы
(AttributeKindName атрибуты)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының қосымша белгісі түрінің атауы
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.12. Бинарлық форматтағы құжат
(hcsdo:‌Doc‌Copy‌Binary‌Text)
тіркеу ісінің (дерекнамасының) PDF форматындағы құжаты
M.HC.SDE.01435
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті тізбектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгілемесі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.6.13. XML-құжат
(ccdo:‌Any‌Details)
тіркеу ісінің (дерекнамасының) XML форматындағы құжаты
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымды XML-құжаттың мазмұны
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрдайым өндіріледі
1..*
2.6.14. Дерекнаманы ұсыну тізбектілігі
(hcsdo:‌Submission‌Sequence)
дерекнаманы ұсыну тізбектілігіндегі реттік нөмірі
M.HC.SDE.00102
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
2.6.15. Операцияның атрибуты
(hcsdo:‌Operation‌Atribute)
дерекнама құжатымен орындалатын операция туралы мәліметтер
M.HC.SDE.00103
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.16. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
M.HC.SDE.00620

2.6.9. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата истечения срока действия документа регистрационного дела (досье)
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.6.10. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
наименование организации, выдавшей документ регистрационного дела (досье)
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.11. Описание элемента документа
(hcsdo:‌Drug‌Attribute‌Enum‌Text)
описание дополнительного признака документа
M.HC.SDE.01436
hcsdo:‌Attribute‌Text‌Type (M.HC.SDT.00215)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
а) код вида элемента документа
(атрибут Drug‌Attribute‌Kind‌Enum‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительного признака документа регистрационного дела (досье)
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
б) наименование вида элемента документа
(атрибут Attribute‌Kind‌Name)
наименование вида дополнительного признака документа регистрационного дела (досье)
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.12. Документ в бинарном формате
(hcsdo:‌Doc‌Copy‌Binary‌Text)
документ регистрационного дела (досье) в формате PDF
M.HC.SDE.01435
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.6.13. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ регистрационного дела (досье) в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2.6.14. Последовательность представления досье
(hcsdo:‌Submission‌Sequence)
порядковый номер в последовательности представления досье
M.HC.SDE.00102
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.6.15. Атрибут операции
(hcsdo:‌Operation‌Atribute)
сведения об операции, выполняемой над документом досье
M.HC.SDE.00103
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.16. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00620

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.17. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.18. Фармацевтік өнімнің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Product‌Name)
фармацевтік өнімнің атауы
M.HC.SDE.00252
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.6.19. Қолдануға көрсеткіштердің сипаттамасы
(hcsdo:‌Indication‌Text)
қолдануға көрсеткіштің сипаттамасы
M.HC.SDE.00079
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.6.20. Өндірушінің атауы
(hcsdo:‌Manufacturer‌Name)
өндірушінің атауы
M.HC.SDE.00235
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.6.21. Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының бірегей сәйкестендіргіші
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
2.7. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.7.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер қорының) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.17. Наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.18. Наименование фармацевтического продукта
(hcsdo:‌Drug‌Product‌Name)
наименование фармацевтического продукта
M.HC.SDE.00252
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.6.19. Описание показаний к применению
(hcsdo:‌Indication‌Text)
описание показания к применению
M.HC.SDE.00079
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.6.20. Наименование производителя
(hcsdo:‌Manufacturer‌Name)
наименование производителя
M.HC.SDE.00235
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.21. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа регистрационного дела (досье)
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
2.7. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.7.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1

20. Импортталатын атаулар кеңістігі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және пәндік саланың деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеуді жүргізу белгісі
(hcsdo:‌Authority‌Drug‌Conditional‌Registration‌Indicator)
уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеуді жүргізу белгісі:
1 – уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеу жүргізіледі;
0 – уәкілетті органның бастамасы бойынша дәрілік препаратты шартты тіркеу жүргізілмейді
M.HC.SDE.00687
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
12. Бинарлық форматтағы құжат
(hcsdo:‌Doc‌Copy‌Binary‌Text)
PDF форматтағы бағалау жөніндегі сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер немесе тану мемлекетінің бағалау жөніндегі сарапшылық есепке қатысты ескертулері немесе тану мемлекетінің бағалау жөніндегі сарапшылық есептің мәліметтеріне қатысты сұрау салуы
M.HC.SDE.01435
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті тізбектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгілемесі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
13. XML-құжат
(ccdo:‌Any‌Details)
XML форматтағы бағалау жөніндегі сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер немесе тану мемлекетінің бағалау жөніндегі сарапшылық есепке қатысты ескертулері немесе тану мемлекетінің бағалау жөніндегі сарапшылық есептің мәліметтеріне қатысты сұрау салуы
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.1. XML-құжат
еркін құрылымды XML-құжаттың мазмұны
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрдайым өндіріледі
1..*

11. Признак проведения условной регистрации лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа
(hcsdo:‌Authority‌Drug‌Conditional‌Registration‌Indicator)
признак проведения условной регистрации лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа: 1 – проводится условная регистрация лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа; 0 – не проводится условная регистрация лекарственного препарата по инициативе уполномоченного органа
M.HC.SDE.00687
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
12. Документ в бинарном формате
(hcsdo:‌Doc‌Copy‌Binary‌Text)
сведения о согласовании экспертного отчета по оценке или замечания государства признания в отношении экспертного отчета по оценке или запрос государства признания в отношении сведений экспертного отчета по оценке в формате PDF
M.HC.SDE.01435
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
13. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
сведения о согласовании экспертного отчета по оценке или замечания государства признания в отношении экспертного отчета по оценке или запрос государства признания в отношении сведений экспертного отчета по оценке в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*

14. Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
22. "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері
2
Сәйкестендіргіш
R.HC.MM.01.003
3
Нұсқа

14. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
22. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003) приведено в таблице 14.
Таблица 14
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат
2
Идентификатор
R.HC.MM.01.003
3
Версия

6.21. Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
тіркеу ісі (дерекнамасы) құжатының бірегей сәйкестендіргіші
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
25. "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.HC.MM.01.004
3
Нұсқа

6.21. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа регистрационного дела (досье)
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
25. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004) приведено в таблице 17.
Таблица 17
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат
2
Идентификатор
R.HC.MM.01.004
3
Версия

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
3. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің реттік нөмірі
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{6}
0..1
4. Дәрілік препараттың айналысы жүзеге асырылатын мүше мемлекет
(hccdo:‌Country‌Drug‌Registration‌Details)
дәрілік препаратты тіркеуге және сараптама жасауға байланысты рәсімдерді жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама жіберген мүше мемлекет туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00728
hccdo:‌Country‌Drug‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00295)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препараттың айналысы болжанатын мүше мемлекеттің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4.2. Мүше мемлекет рөлінің коды
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
мүше мемлекет рөлінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
1
5. Өтінішті қараудың мүмкін еместігі себебінің коды
(hcsdo:‌Approval‌Impossibility‌Reason‌Code)
дәрілік препаратты тіркеуге және сараптама жасауға байланысты рәсімдерді жүргізуге өтінішті қараудың мүмкін еместігі себебінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00488
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
6. Ескерту
(csdo:‌Note‌Text)
қосымша түсіндіретін мәтін
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
7. Тіркеу дерекнамасының (ісінің) құжаты туралы мәліметтер
(hccdo:‌Registration‌Dossier‌Doc‌Details)
тіркеу дерекнамасының (ісінің) өзгертілген құжаты туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00044
hccdo:‌Registration‌Dossier‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00023)
Ендірілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
7.1. Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі
(hcsdo:‌Registration‌File‌Indicator)
құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігін айқындайтын белгі:
1 – тіркеу дерекнамасының құжаты;
0 – тіркеу ісінің құжаты
M.HC.SDE.00527
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
3. Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{6}
0..1
4. Государство-член, в котором осуществляется обращение лекарственного препарата
(hccdo:‌Country‌Drug‌Registration‌Details)
сведения о государстве-члене, направившем уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата
M.HC.CDE.00728
hccdo:‌Country‌Drug‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00295)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, в котором предполагается обращение лекарственного препарата
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.2. Код роли государства-члена
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
кодовое обозначение роли государства-члена
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Нормализованная строка символов
1
5. Код причины невозможности рассмотрения заявления
(hcsdo:‌Approval‌Impossibility‌Reason‌Code)
кодовое обозначение причины невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата
M.HC.SDE.00488
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
6. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
дополнительный поясняющий текст
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
7. Сведения о документе регистрационного досье (дела)
(hccdo:‌Registration‌Dossier‌Doc‌Details)
сведения об измененном документе регистрационного досье (дела)
M.HC.CDE.00044
hccdo:‌Registration‌Dossier‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00023)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
7.1. Признак принадлежности документа к регистрационному досье
(hcsdo:‌Registration‌File‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность документа к регистрационному досье:
1 – документ регистрационного досье;
0 – документ регистрационного дела
M.HC.SDE.00527
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы тізілімге мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
жалпы тізілімде мәліметтерді өзгертудің бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
5. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
жалпы тізілімде мәліметтерді өзгертудің соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
7. "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірегей тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 12 шешімі редакциясында
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттарға және актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және сараптау қағидалары туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін және дәрілік заттар айналысы саласындағы ақпараттық деректер қорын қалыптастыру және жүргізу тәртіптері туралы" 2016 жылғы 3 қарашадағы № 84 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий реестр
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время изменения сведений в общем реестре
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
5. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время изменения сведений в общем реестре
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
".
7. Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 января 2025 г. № 12)
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение
и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Медициналық қолдануға арналған дәрілік препараттарды тіркеуді және сараптама жасауды жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштердің және құжаттардың электрондық түріне қойылатын талаптар туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 79 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (P.MM.01) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия

4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі олардың рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
№ р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимылды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2015 жылғы 26 қазандағы № 122 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруі кезінде жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процесті қолданысқа енгізуге дайындығы туралы ұсынымдарын қабылдау үшін барлық мүше мемлекеттер мен Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижесі негіздеме болып табылады.
VI. Қосылу рәсімдерінің сипаттамасы
9. Жалпы процесті қолданысқа енгізгеннен кейін оған жаңа қатысушылар жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы қосыла алады.
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекеттің заңнамасының талаптарын орындауы тиіс.

4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган
государства – члена Союза,
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие являются результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами всех государств-членов и Комиссии.
VI. Описание процедуры присоединения
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.

11. Жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияны жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы хабардар етуі (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін, оның ішінде мүше мемлекеттің ұлттық сегментінің сенімді үшінші тарапының сервистерімен үйлесетін электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын қолдану бөлігінде әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 8 ай ішінде));
г) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 8 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 12 ай ішінде).
12. "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 11-тармағына сәйкес қосылу рәсімін орындауы тиіс.
13. Талаптардың шарттары сақталған және осы Тәртіптің 11 және 12-тармағына сәйкес іс-қимылдар табысты орындалған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушылар арасында келесі мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
14. Жалпы процестің технологиялық құжаттарының қолданыстағы бірнеше нұсқалары болған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы ең соңғы нұсқаға қосылуды қамтамасыз етеді.
VII. Технологиялық құжаттардың жаңа нұсқасын қолданысқа енгізу рәсімінің сипаттамасы

11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса, в том числе в части применения средств электронной цифровой подписи (электронной подписи), совместимых с сервисами доверенной третьей стороны национального сегмента государства-члена (в течение 8 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 8 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 12 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).
12. Присоединяющийся участник общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" должен выполнить процедуру присоединения в соответствии с пунктом 11 настоящего Порядка.
13. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктом 11 или 12 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участниками общего процесса, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122.
14. В случае наличия нескольких действующих версий технологических документов общего процесса присоединяющийся участник общего процесса обеспечивает присоединение к самой поздней версии.
VII. Описание процедуры введения в действие новой версии технологических документов

15. Комиссия Алқасының жалпы процестің жаңа нұсқасы шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясын бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруі кезінде жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімін орындауға кіріседі (жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).
16. Жалпы процеске қатысушылар жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімін жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың жаңа редакциясы талаптарына сәйкестігін тестілеу нәтижелері негізінде аяқтайды.
17. Жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімін орындау осы Тәртіптің 15-тармағында жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу үшін айқындалған мерзімді ескере отырып, осы тәртіптің 11-тармағында көрсетілген құрамнан іс-шараларды қамтиды. Нақты іс-шаралардың орындалуы қажеттілігін жалпы процеске қатысушылар өз бетінше айқындайды.
18. Жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімі орындалғаннан кейін жалпы процеске барлық қатысушылардың арасында келесі мәліметтер алмасуы жалпы процестің жаңа нұсқасын іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың редакциясына сәйкес жүзеге асырылады.
19. Бұрын қалыптастырылған деректерді қажет болған жағдайда технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкес қайта өзгертуді жалпы процеске әрбір қатысушы өз бетінше орындайды (жалпы процестің жаңа нұсқасына қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).".

15. С даты вступления в силу решения Коллегии Комиссии об утверждении новой редакции технологических документов, регламентирующей информационное взаимодействие в рамках новой версии общего процесса, государства-члены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры присоединения к новой версии общего процесса (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения к новой версии общего процесса).
16. Процедура присоединения к новой версии общего процесса завершается участниками общего процесса на основании результатов тестирования информационного взаимодействия между информационными системами участников общего процесса на соответствие требованиям новой редакции технологических документов.
17. Выполнение процедуры присоединения к новой версии общего процесса включает в себя мероприятия из состава указанных в пункте 11 настоящего порядка с учетом срока, определенного для присоединения к новой версии общего процесса в пункте 15 настоящего Порядка. Необходимость выполнения конкретных мероприятий определяется участником общего процесса самостоятельно.
18. После выполнения процедуры присоединения к новой версии общего процесса всеми участниками общего процесса последующий обмен сведениями между ними осуществляется в соответствии с редакцией технологических документов, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации новой версии общего процесса.
19. Преобразование ранее сформированных данных в соответствии с требованиями новой редакции технологических документов при необходимости выполняются каждым участником общего процесса самостоятельно (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения к новой версии общего процесса).".