Иран Ислам Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарының ставкаларын қолдану туралы және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 1 шешімі
2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға әкелетін уақытша келісімнің 9.5-бабына, 2022 жылғы 14 наурызда қол қойылған 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға әкелетін уақытша келісімге Хаттаманың 1-бабына, сондай-ақ 2023 жылғы 25 желтоқсандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 2.3 және 2.4-баптарына, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 35 және 45-баптарына және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 9 өкімімен бекітілген 2023 жылғы 25 желтоқсандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімді іске асыруға бағытталған іс-шаралар жоспарының 1-бөлімінің 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған 2023 жылғы 25 желтоқсандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес кедендік әкелу баждарының ставкалары қолданылатын жекелеген тауарлардың және осындай ставкалардың мөлшерлерінің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Келісімге сәйкес тізбеге енгізілген тауарларды қоспағанда, Иран Ислам Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде кедендік әкелу бажының ставкасы қолданылады.
Егер Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ставкалары бойынша есептелген кедендік әкелу баждарының сомасы тізбеде көрсетілген кедендік әкелу баждарының ставкалары бойынша есептелген кедендік әкелу баждарының ставкалары сомасынан төмен болған жағдайда Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасы қолданылады деп белгіленсін.

О применении ставок ввозных таможенных пошлин в отношении товаров, происходящих из Исламской Республики Иран и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и о признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 года № 1
В соответствии со статьей 9.5 Временного соглашения, ведущего к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, статьей 1 Протокола к Временному соглашению, ведущему к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, подписанного 14 марта 2022 г., а также статьями 2.3 и 2.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 25 декабря 2023 года (далее – Соглашение), статьями 35 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 5 раздела 1 плана мероприятий, направленных на реализацию Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 25 декабря 2023 года, утвержденного распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2024 г. № 9, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень отдельных товаров, в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 25 декабря 2023 года, и размеров таких ставок (далее – перечень).
2. Установить, что в отношении товаров, происходящих из Исламской Республики Иран и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением, применяется ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 процентов от таможенной стоимости, за исключением товаров, включенных в перечень.
В случае если сумма ввозных таможенных пошлин, исчисленных по ставкам Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, ниже суммы ввозных таможенных пошлин, исчисленных по ставкам ввозных таможенных пошлин, указанным в перечне, применяется ставка ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза.

3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Иран Ислам Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарының преференциалық ставкалары туралы" 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 10 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына, сондай-ақ Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес пен Еуразиялық экономикалық комиссияның кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 25 маусымдағы № 106 шешіміне қосымшаның 7-тармағы;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "2018 жылғы 17 мамырдағы бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға әкелетін уақытша келісімге сәйкес кедендік әкелу баждарының преференциялық ставкалары қолданылатын тауарлар тізбесіне және осындай ставкалар мөлшерлеріне өзгеріс енгізу туралы" 2020 жылғы 18 ақпандағы № 26 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына және Жабдықтың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 10 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 1 наурыздағы № 22 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ күн батареяларын өндіру үшін пайдаланылатын жекелеген тауарларға қатысты Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес пен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 25 мамырдағы № 59 шешіміне №4 қосымшаның 4-тармағы;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "2018 жылғы 17 мамырдағы бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға әкелетін уақытша келісімге сәйкес кедендік әкелу баждарының преференциялық ставкалары қолданылатын тауарлар тізбесіне және осындай ставкалар мөлшерлеріне өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 122 шешімі.
4. Осы шешім Келісім күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қаңтардағы
№ 1 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

3. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 10 "О преференциальных ставках ввозных таможенных пошлин в отношении товаров, происходящих из Исламской Республики Иран и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
пункт 7 приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 июня 2019 г. № 106 "О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, а также в некоторые решения Высшего Евразийского экономического совета и Евразийской экономической комиссии";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2020 г. № 26 "О внесении изменения в перечень товаров, в отношении которых применяются преференциальные ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Временным соглашением, ведущим к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, и размеров таких ставок";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 марта 2021 г. № 22 "О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов оборудования, а также в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 10";
пункт 4 приложения № 4 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 мая 2021 г. № 59 "О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, а также в некоторые решения Высшего Евразийского экономического совета и Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении отдельных товаров, используемых для производства солнечных батарей";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 сентября 2021 г. № 122 "О внесении изменений в перечень товаров, в отношении которых применяются преференциальные ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Временным соглашением, ведущим к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, и размеров таких ставок".
4. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения, но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2025 г. № 1
ПЕРЕЧЕНЬ

2023 жылғы 25 желтоқсандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес кедендік әкелу баждарының ставкалары қолданылатын жекелеген тауарлардың және осындай ставкалардың мөлшерлерінің ТІЗБЕСІ
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құнның пайызымен не евромен, не АҚШ долларымен)*

отдельных товаров, в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 25 декабря 2023 года и размеров таких ставок
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)*

0201 20 900 2
– – – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0201 20 900 3
– – – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0201 20 900 8
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
0201 30 000 4
– – 0201 30 000 5 немесе 0201 30 000 6 кіші субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02-тобына 3-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы
0201 30 000 5
– – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0201 30 000 6
– – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0201 30 000 8
– – – өзге
БКТ ставкасы
0202 10 000 1
– – 0202 10 000 2 немесе 0202 10 000 3 субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02 тобына 1 қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы
0202 10 000 2
– – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0202 10 000 3
– – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0202 10 000 8
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
0202 20 100 1
– – – 0202 20 100 2 немесе 0202 20 100 3 кіші субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02 тобына 1 қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы
0202 20 100 2
– – – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0202 20 100 3
– – – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0202 20 100 8
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
0202 20 300 1
– – – 0202 20 300 2 немесе 0202 20 300 3 кіші субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02-топқа 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы
0202 20 300 2
– – – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0202 20 300 3
– – – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0202 20 300 8
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
0202 20 500 1
– – – 0202 20 500 2 немесе 0202 20 500 3 кіші субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02-топқа 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы
0202 20 500 2
– – – әкелу елінің франко-шекарасы шарттарында құны 1000 кг нетто-массасы үшін кемінде 8000 евро болатын сиыр еті
БКТ ставкасы
0202 20 500 3
– – – – жоғары сапалы сиыр еті12)
БКТ ставкасы
0202 20 500 8
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
0202 20 900 1
– – – 0202 20 900 2 немесе 0202 20 900 3 кіші субпозициясына енгізілгендерден басқа, Еуразиялық экономикалық одақтың 02-топқа 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген тәртіппен
БКТ ставкасы

0201 20 900 2
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0201 20 900 3
– – – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0201 20 900 8
– – – – прочие
ставка ЕТТ
0201 30 000 4
– – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 30 000 5 или 0201 30 000 6
ставка ЕТТ
0201 30 000 5
– – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0201 30 000 6
– – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0201 30 000 8
– – – прочее
ставка ЕТТ
0202 10 000 1
– – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 10 000 2 или 0202 10 000 3
ставка ЕТТ
0202 10 000 2
– – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0202 10 000 3
– – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0202 10 000 8
– – – прочие
ставка ЕТТ
0202 20 100 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 100 2 или 0202 20 100 3
ставка ЕТТ
0202 20 100 2
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0202 20 100 3
– – – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0202 20 100 8
– – – – прочие
ставка ЕТТ
0202 20 300 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 300 2 или 0202 20 300 3
ставка ЕТТ
0202 20 300 2
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0202 20 300 3
– – – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0202 20 300 8
– – – – прочие
ставка ЕТТ
0202 20 500 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 500 2 или 0202 20 500 3
ставка ЕТТ
0202 20 500 2
– – – говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
ставка ЕТТ
0202 20 500 3
– – – – высококачественная говядина12)
ставка ЕТТ
0202 20 500 8
– – – – прочие
ставка ЕТТ
0202 20 900 1
– – – в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 900 2 или 0202 20 900 3
ставка ЕТТ

из 0807 19 000 0***
1 маусымнан 31 қазанға дейін
БКТ ставкасы
0808 10 100 0
– – сидр өндірісі үшін, жаппай, 16 қыркүйектен 15 желтоқсанға дейін
БКТ ставкасы**
0808 10 800 1
– – – 1 қаңтардан 31 наурызға дейін
1 кг үшін 0,018 евро**
0808 10 800 2
– – – 1 сәуірден 30 маусымға дейін
1 кг үшін 0,009 евро**
0808 10 800 3
– – – 1 шілдеден 31 шілдеге дейін
1 кг үшін 0,023 евро**
0808 10 800 5
– – – – Голден Делишес немесе Гренни Смит сорттары
БКТ ставкасы**
0808 10 800 6
– – – – өзгелері
1 кг үшін 0,045 евро**

из 0807 19 000 0***
с 1 июня по 31 октября
ставка ЕТТ
0808 10 100 0
– – для производства сидра, навалом, с 16 сентября по 15 декабря
ставка ЕТТ**
0808 10 800 1
– – – с 1 января по 31 марта
0,018 евро за 1 кг**
0808 10 800 2
– – – с 1 апреля по 30 июня
0,009 евро за 1 кг**
0808 10 800 3
– – – с 1 июля по 31 июля
0,023 евро за 1 кг**
0808 10 800 5
– – – – сорта Голден Делишес или Гренни Смит
ставка ЕТТ**
0808 10 800 6
– – – – прочие
0,045 евро за 1 кг**

0808 10 800 7
– – – – Голден Делишес немесе Гренни Смит сорттары
БКТ ставкасы**
0808 10 800 8
– – – – өзгелері
1 кг үшін 0,023 евро**
1001 11 000 0
– – тұқымдық
БКТ ставкасы
1002 10 000 0
– тұқымдық
БКТ ставкасы
1004 10 000 0
– тұқымдық
БКТ ставкасы
1007 10 100 0
– – гибридтер
БКТ ставкасы
1007 10 900 0
– – өзгесі
БКТ ставкасы
1008 40 000 0
– құмтары (Digitaria spp.)
БКТ ставкасы
1008 50 000 0
– квиноа немесе күріш талшығы (Chenopodium quinoa)
БКТ ставкасы
1008 60 000 0
– тритикале
БКТ ставкасы
1008 90 000 0
– өзге де дақылдар
БКТ ставкасы
1211 40 000 0
– мак сабағы
БКТ ставкасы
1701 12 100 1
– – – – 1 қаңтардан 30 маусымға дейін
БКТ ставкасы
1701 12 100 9
– – – – 1 шілдеден 31 желтоқсанға дейін
БКТ ставкасы
1701 12 900 1
– – – – 1 қаңтардан 30 маусымға дейін
БКТ ставкасы
1701 12 900 9
– – – – 1 шілдеден 31 желтоқсанға дейін
БКТ ставкасы
1701 13 101 1
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы 286,60 АҚШ долларынан аспайтын жағдайда
БКТ ставкасы
1701 13 101 2
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 286,61 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 324,08 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 101 3
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 324,09 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 361,56 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 101 4
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 361,57 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 396,83 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 101 5
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 тонна үшін орташа айлық бағасы 396,84 АҚШ долларынан кем емес
БКТ ставкасы
1701 13 102 1
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы 286,60 АҚШ долларынан аспайтын жағдайда
БКТ ставкасы
1701 13 102 2
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 286,61 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 326,28 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 102 3
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 326,29 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 365,97 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 102 4
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 365,98 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 405,65 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 102 5
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 405,66 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 445,33 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 13 102 6
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 445,34 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 485,02 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы

0808 10 800 7
– – – – сорта Голден Делишес или Гренни Смит
ставка ЕТТ**
0808 10 800 8
– – – – прочие
0,023 евро за 1 кг**
1001 11 000 0
– – семенная
ставка ЕТТ
1002 10 000 0
– семенная
ставка ЕТТ
1004 10 000 0
– семенной
ставка ЕТТ
1007 10 100 0
– – гибриды
ставка ЕТТ
1007 10 900 0
– – прочее
ставка ЕТТ
1008 40 000 0
– росичка (Digitaria spp.)
ставка ЕТТ
1008 50 000 0
– киноа, или рисовая лебеда (Chenopodium quinoa)
ставка ЕТТ
1008 60 000 0
– тритикале
ставка ЕТТ
1008 90 000 0
– прочие злаки
ставка ЕТТ
1211 40 000 0
– маковая соломка
ставка ЕТТ
1701 12 100 1
– – – – с 1 января по 30 июня
ставка ЕТТ
1701 12 100 9
– – – – с 1 июля по 31 декабря
ставка ЕТТ
1701 12 900 1
– – – – с 1 января по 30 июня
ставка ЕТТ
1701 12 900 9
– – – – с 1 июля по 31 декабря
ставка ЕТТ
1701 13 101 1
– – – – – при среднемесячной цене не более 286,60 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 101 2
– – – – – при среднемесячной цене не менее 286,61 доллара США за 1 т, но не более 324,08 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 101 3
– – – – – при среднемесячной цене не менее 324,09 доллара США за 1 т, но не более 361,56 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 101 4
– – – – – при среднемесячной цене не менее 361,57 доллара США за 1 т, но не более 396,83 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 101 5
– – – – – при среднемесячной цене не менее 396,84 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 1
– – – – – при среднемесячной цене не более 286,60 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 2
– – – – – при среднемесячной цене не менее 286,61 доллара США за 1 т, но не более 326,28 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 3
– – – – – при среднемесячной цене не менее 326,29 доллара США за 1 т, но не более 365,97 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 4
– – – – – при среднемесячной цене не менее 365,98 доллара США за 1 т, но не более 405,65 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 5
– – – – – при среднемесячной цене не менее 405,66 доллара США за 1 т, но не более 445,33 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 13 102 6
– – – – – при среднемесячной цене не менее 445,34 доллара США за 1 т, но не более 485,02 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ

1701 14 902 4
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 365,98 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 405,65 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 902 5
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 405,66 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 445,33 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 902 6
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 445,34 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 485,02 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 902 7
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы кемінде 485,03 АҚШ доллары болған кезде
БКТ ставкасы
1701 14 903 1
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы 286,60 АҚШ долларынан аспайтын жағдайда
БКТ ставкасы
1701 14 903 2
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 286,61 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 324,08 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 903 3
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 324,09 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 361,56 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 903 4
– – – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 361,57 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 396,83 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 14 903 5
– – – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 тонна үшін орташа айлық бағасы 396,84 АҚШ долларынан кем емес
БКТ ставкасы
1701 91 001 1
– – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы 286,60 АҚШ долларынан аспайтын жағдайда
БКТ ставкасы
1701 91 001 2
– – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 286,61 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 324,08 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 91 001 3
– – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 324,09 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 361,56 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 91 001 4
– – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 361,57 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 396,83 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы
1701 91 001 5
– – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 тонна үшін орташа айлық бағасы 396,84 АҚШ долларынан кем емес
БКТ ставкасы
1701 91 002 1
– – – – Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін орташа айлық бағасы 286,60 АҚШ долларынан аспайтын жағдайда
БКТ ставкасы
1701 91 002 2
– – – – орташа айлық бағасы 1 т үшін 286,61 АҚШ долларынан кем емес, бірақ Нью-Йорк тауар-шикізат биржасында 1 т үшін 326,28 АҚШ долларынан аспайтын кезде
БКТ ставкасы

1701 14 902 4
– – – – – при среднемесячной цене не менее 365,98 доллара США за 1 т, но не более 405,65 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 902 5
– – – – – при среднемесячной цене не менее 405,66 доллара США за 1 т, но не более 445,33 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 902 6
– – – – – при среднемесячной цене не менее 445,34 доллара США за 1 т, но не более 485,02 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 902 7
– – – – – при среднемесячной цене не менее 485,03 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 903 1
– – – – – при среднемесячной цене не более 286,60 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 903 2
– – – – – при среднемесячной цене не менее 286,61 доллара США за 1 т, но не более 324,08 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 903 3
– – – – – при среднемесячной цене не менее 324,09 доллара США за 1 т, но не более 361,56 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 903 4
– – – – – при среднемесячной цене не менее 361,57 доллара США за 1 т, но не более 396,83 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 14 903 5
– – – – – при среднемесячной цене не менее 396,84 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 001 1
– – – – при среднемесячной цене не более 286,60 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 001 2
– – – – при среднемесячной цене не менее 286,61 доллара США за 1 т, но не более 324,08 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 001 3
– – – – при среднемесячной цене не менее 324,09 доллара США за 1 т, но не более 361,56 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 001 4
– – – – при среднемесячной цене не менее 361,57 доллара США за 1 т, но не более 396,83 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 001 5
– – – – при среднемесячной цене не менее 396,84 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 002 1
– – – – при среднемесячной цене не более 286,60 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ
1701 91 002 2
– – – – при среднемесячной цене не менее 286,61 доллара США за 1 т, но не более 326,28 доллара США за 1 т на Нью-Йоркской товарно-сырьевой бирже
ставка ЕТТ

3815 90 900 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
из 3816 00 000 0***
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар және ұқсас құрамдар
БКТ ставкасы
3820 00 000 0
Антифриздер мен мұздануға қарсы дайын сұйықтықтар
БКТ ставкасы
3824 81 000 0
– – құрамында оксиран (этилен оксиді) бар
БКТ ставкасы
3824 83 000 0
– – құрамында трис(2,3-дибромпропил)фосфат бар
БКТ ставкасы
3824 84 000 0
– – құрамында альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) немесе мирекс (ISO) бар
БКТ ставкасы

3815 90 900 0
– – прочие
ставка ЕТТ
из 3816 00 000 0***
цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, за исключением доломитовой набивочной смеси, кроме товаров товарной позиции 3801
ставка ЕТТ
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
ставка ЕТТ
3824 81 000 0
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
ставка ЕТТ
3824 83 000 0
– – содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
ставка ЕТТ
3824 84 000 0
– – содержащие альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) или мирекс (ISO)
ставка ЕТТ

3824 86 000 0
– – құрамында пентахлорбензол (ISO) немесе гексахлорбензол (ISO) бар
БКТ ставкасы
3824 87 000 0
– – құрамында перфтороктансульфон қышқылы, оның тұздары, перфтороктансульфонамидтер немесе перфтороктансульфонилфторид бар
БКТ ставкасы
3825 10 000 0
– қалалық шаруашылық қалдықтары
БКТ ставкасы
3825 20 000 0
– сарқынды су шламы
БКТ ставкасы
3825 41 000 0
– – галогенделген
БКТ ставкасы
3825 49 000 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
3825 50 000 0
– металды маринадтауға арналған ерітінділер, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіштік сұйықтықтар және антифриздер
БКТ ставкасы
3825 61 000 0
– – құрамында негізінен органикалық компоненттер бар
БКТ ставкасы
3825 69 000 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
3827 11 000 0
– – құрамында хлорфторкөміртектер (ХФУ), құрамында гидрохлорфторкөміртектер (ГХФУ), перфторкөміртектер (ПФУ) немесе гидрофторкөміртектер (ГФУ)бар немесе жоқ
БКТ ставкасы
3827 14 000 0
– – құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар
БКТ ставкасы
3827 20 000 0
– құрамында бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) немесе дибромтетрафторэтандар (Halon-2402)бар
БКТ ставкасы
3827 40 000 0
– құрамында метилбромид (бромметан) немесе бромхлорметан бар
БКТ ставкасы
3901 10 100 0
– – желілік полиэтилен
БКТ ставкасы
3901 10 900 0
– – өзге
БКТ ставкасы
3901 20 100 0
– – осы топқа 6 (б) - ескертпеде аталған нысандардың біріндегі полиэтилен, меншікті салмағы 0,958 немесе 23 ºС температурада артық, құрамында сульфохлорланған полиэтилен өндіруге арналған: - 50 мг/кг немесе одан аз алюминий, - 2 мг/кг немесе одан аз кальций бар, - 2 мг / кг немесе одан аз хром, - 2 мг / кг немесе одан аз темір, - 2 мг/кг немесе одан аз никель, - 2 мг/кг немесе одан аз титан, және-8 мг / кг немесе одан аз ванадий бар
БКТ ставкасы
3901 20 900 1
– – – үлкен диаметрлі құбырларға зауыттық үш қабатты коррозияға қарсы жабынды жағуға арналған полиэтилен 5)
БКТ ставкасы
3901 20 900 9
– – – өзге
БКТ ставкасы
3901 30 000 0
– винил ацетаты бар этилен сополимерлері
БКТ ставкасы
3901 40 000 1
– – Еуразиялық экономикалық одақтың осы топқа 1-қосымша ескертпесінде көрсетілген сополимерлер
БКТ ставкасы
3901 40 000 9
– – өзгелері
БКТ ставкасы
3902 10 000 0
– полипропилен
БКТ ставкасы
3902 30 000 0
– пропилен сополимерлері
БКТ ставкасы
3902 90 100 0
– – А-В-А құрамында осы топқа 6 (б) - ескертпеде аталған нысандардың бірінде 35 мас.% стирол немесе одан азы бар полистирол, этиленбутилен сополимері және полистирол блок-сополимер
БКТ ставкасы
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, бут-1-ена сополимері және құрамында 10 мас.% бар этилен немесе одан аз этилен немесе құрамында 10 мас.% бар полиэтилен және/немесе полипропилен бар полибут-1-ен қоспасы немесе одан аз полиэтилен және/немесе осы топқа 6 (б) - ескертпеде аталған нысандардың бірінде полипропиленнің 25 мас.% немесе одан азы бар
БКТ ставкасы

3824 86 000 0
– – содержащие пентахлорбензол (ISO) или гексахлорбензол (ISO)
ставка ЕТТ
3824 87 000 0
– – содержащие перфтороктансульфоновую кислоту, ее соли, перфтороктансульфонамиды или перфтороктансульфонилфторид
ставка ЕТТ
3825 10 000 0
– отходы городского хозяйства
ставка ЕТТ
3825 20 000 0
– шлам сточных вод
ставка ЕТТ
3825 41 000 0
– – галогенированные
ставка ЕТТ
3825 49 000 0
– – прочие
ставка ЕТТ
3825 50 000 0
– отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
ставка ЕТТ
3825 61 000 0
– – содержащие преимущественно органические составляющие
ставка ЕТТ
3825 69 000 0
– – прочие
ставка ЕТТ
3827 11 000 0
– – содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ)
ставка ЕТТ
3827 14 000 0
– – содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ)
ставка ЕТТ
3827 20 000 0
– содержащие бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) или дибромтетрафторэтаны (Halon-2402)
ставка ЕТТ
3827 40 000 0
– содержащие метилбромид (бромметан) или бромхлорметан
ставка ЕТТ
3901 10 100 0
– – полиэтилен линейный
ставка ЕТТ
3901 10 900 0
– – прочий
ставка ЕТТ
3901 20 100 0
– – полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 ºС, содержащий: - 50 мг/кг или менее алюминия, - 2 мг/кг или менее кальция,
- 2 мг/кг или менее хрома,
- 2 мг/кг или менее железа,
- 2 мг/кг или менее никеля,
- 2 мг/кг или менее титана, и
- 8 мг/кг или менее ванадия, для производства сульфохлорированного полиэтилена
ставка ЕТТ
3901 20 900 1
– – – полиэтилен для нанесения заводского трехслойного антикоррозионного покрытия на трубы большого диаметра5)
ставка ЕТТ
3901 20 900 9
– – – прочий
ставка ЕТТ
3901 30 000 0
– сополимеры этилена с винилацетатом
ставка ЕТТ
3901 40 000 1
– – сополимеры, указанные в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе
ставка ЕТТ
3901 40 000 9
– – прочие
ставка ЕТТ
3902 10 000 0
– полипропилен
ставка ЕТТ
3902 30 000 0
– сополимеры пропилена
ставка ЕТТ
3902 90 100 0
– – А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
ставка ЕТТ
3902 90 200 0
– – полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
ставка ЕТТ

4407 28 910 0
– – – – сүргіленіп өңделген
БКТ ставкасы
4407 28 990 0
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
4412 33 000 0
– – өзге, қатты ағаш түріндегі жапырақты тұқым сүрегінен жасалған кем дегенде бір сыртқы қабаты бар (Alnus spp.), шаған (Fraxinus spp.), шамшат (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), шегіршін (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), ат каштаны (Aesculus spp.), жөке (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp.), емен (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), терек және көктерек (Populus spp.), инеш (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе жаңғақ (Juglans spp.)
БКТ ставкасы

4407 28 910 0
– – – – обработанные строганием
ставка ЕТТ
4407 28 990 0
– – – – прочие
ставка ЕТТ
4412 33 000 0
– – прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)
ставка ЕТТ

из 4418 81 000 0***
бамбуктан, сондай-ақ тіректер мен арқалықтар түрінде жасалғандарды қоспағанда, бойлық желімделген ағаш материалдары (glulam)
БКТ ставкасы
из 4418 82 000 0***
бамбуктан, сондай-ақ тіректер мен арқалықтар түрінде дайындалғандарды қоспағанда, қарама-қарсы желімделген ағаш материалдары (CLT немесе X-lam),
БКТ ставкасы
из 4418 89 000 0***
бамбуктан, сондай-ақ тіректер мен арқалықтар түрінде жасалғандарды қоспағанда, ағаш материалдарынан жасалған өзге де конструкциялық бұйымдар
БКТ ставкасы

из 4418 81 000 0***
продольно клееные пиломатериалы (glulam), за исключением изготовленных из бамбука, а также в виде стоек и балок
ставка ЕТТ
из 4418 82 000 0***
перекрестно клееные пиломатериалы (CLT или X-lam), за исключением изготовленных из бамбука, а также в виде стоек и балок
ставка ЕТТ
из 4418 89 000 0***
прочие конструкционные изделия из лесоматериалов, за исключением изготовленных из бамбука, а также в виде стоек и балок
ставка ЕТТ

5205 28 000 0
– – сызықтық тығыздығы 83,33 дтекстен кем (120 метрикалық нөмірден жоғары)
БКТ ставкасы
5205 33 000 0
– – 232,56 дтекстен кем емес, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті Иірілген жіп үшін 52 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 34 000 0
– – 192,31 дтекстен кем емес, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті иірілген жіп үшін 80 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 35 000 0
– – 125 дтекстен төмен бір жіпті иірілген жіп үшін сызықтық тығыздық (бір жіпті иірілген жіп үшін 80 метрикалық нөмірден жоғары)
БКТ ставкасы
5205 41 000 0
– – 714,29 дтекс немесе одан көп бір жіпті иірілген жіп үшін сызықтық тығыздық (бір жіпті иірілген жіп үшін 14 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 42 000 0
– – 714,29 дтекстен кем емес, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті иірілген жіп үшін 43 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 44 000 0
– – 192,31 дтекстен кем емес, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті иірілген жіп үшін 80 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 46 000 0
– – 125 дтекстен кем емес, бірақ 106,38 дтекстен кем емес (80 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті иірілген жіп үшін 94 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5205 47 000 0
– – 106,38 дтекстен кем емес, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ бір жіпті иірілген жіп үшін 120 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5206 14 000 0
– – сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ 80 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5206 15 000 0
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен төмен (80 метрикалық нөмірден жоғары)
БКТ ставкасы
5206 22 000 0
– – сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ 43 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5206 23 000 0
– – сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ 52 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5206 24 000 0
– – сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрикалық нөмірден жоғары, бірақ 80 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы
5206 25 000 0
– – сызықтық тығыздығы 125 дтекстен төмен (80 метрикалық нөмірден жоғары)
БКТ ставкасы
5206 31 000 0
– – 714,29 дтекс немесе одан көп бір жіпті Иірілген жіп үшін сызықтық тығыздық (бір жіпті иірілген жіп үшін 14 метрикалық нөмірден жоғары емес)
БКТ ставкасы

5205 28 000 0
– – линейной плотности менее
83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
ставка ЕТТ
5205 33 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
232,56 дтекс, но не менее
192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 34 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
192,31 дтекс, но не менее
125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 35 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 41 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи
714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 42 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
714,29 дтекс, но не менее
232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 44 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
192,31 дтекс, но не менее
125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 46 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
125 дтекс, но не менее
106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5205 47 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее
106,38 дтекс, но не менее
83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ
5206 14 000 0
– – линейной плотности менее
192,31 дтекс, но не менее
125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 15 000 0
– – линейной плотности менее
125 дтекс (выше 80 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 22 000 0
– – линейной плотности менее
714,29 дтекс, но не менее
232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 23 000 0
– – линейной плотности менее
232,56 дтекс, но не менее
192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 24 000 0
– – линейной плотности менее
192,31 дтекс, но не менее
125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 25 000 0
– – линейной плотности менее
125 дтекс (выше 80 метрического номера)
ставка ЕТТ
5206 31 000 0
– – линейной плотности для однониточной пряжи
714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
ставка ЕТТ

– – – – тек қана 1270 – 1610 НМ тасымалдаушы толқын ұзындығы диапазонында жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
БКТ ставкасы
8517 62 000 3
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8517 62 000 9
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8519 81 100 0
– – – – автоматты жауап беру телефондары
БКТ ставкасы
8519 81 500 0
– – – – автоматты жауап беру телефондары
БКТ ставкасы
8522 10 000 0
– дыбыс түсіргіштер
БКТ ставкасы
8524 11 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 11 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 11 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 11 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 11 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 11 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 11 009 0-ден***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 12 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 12 009 0-ден***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 19 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 19 009 0-ден***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 91 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 91 009 0-дан***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 92 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы

– – – – аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 – 1610 нм
ставка ЕТТ
8517 62 000 3
– – – – прочие
ставка ЕТТ
8517 62 000 9
– – – прочие
ставка ЕТТ
8519 81 100 0
– – – – автоответчики телефонные
ставка ЕТТ
8519 81 500 0
– – – – автоответчики телефонные
ставка ЕТТ
8522 10 000 0
– звукосниматели
ставка ЕТТ
из 8524 11 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ
8524 11 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 11 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 11 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 11 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 11 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 11 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8524 12 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ
8524 12 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 12 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 12 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 12 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 12 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 12 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8524 19 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ
8524 19 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 19 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 19 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 19 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 19 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 19 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8524 91 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ
8524 91 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 91 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 91 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 91 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 91 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 91 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8524 92 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ

8524 92 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 92 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 92 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 92 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 92 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 92 009 0-ден***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 002 9-дан***
8510 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 003 4
– – – – – 8801 немесе 8802 60 позицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 003 5
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8524 99 004 3
– – – – 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 004 9-дан***
9008 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 005 9-дан***
9008 12 000 0 немесе 9018 14 000 0 субпозицияларының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8524 99 009 0-ден***
9011 тауар позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8529 90 102 9-дан***
8524 11 002 9, 8524 12 002 9-дан, 8524 19 002 9, 8524 91 002 9-дан, 8524 92 002 9, 8524 99 002 9-дан позицияларында көрсетілген модульдер үшін
БКТ ставкасы
8529 90 103 4
– – – – 8524 11 003 4, 8524 12 003 4, 8524 19 003 4, 8524 91 003 4, 8524 92 003 4, 8524 99 003 4 кіші субпозицияларының модульдері үшін
БКТ ставкасы
8529 90 103 5
– – – – 8524 11 003 5, 8524 12 003 5, 8524 19 003 5, 8524 91 003 5, 8524 92 003 5, 8524 99 003 5 кіші субпозицияларының модульдері үшін
БКТ ставкасы
8529 90 104 3
– – – – 8524 11 004 3, 8524 12 004 3, 8524 19 004 3, 8524 91 004 3, 8524 92 004 3, 8524 99 004 3 кіші субпозицияларының модульдері үшін
БКТ ставкасы
8529 90 104 9-дан***
8524 11 004 9, 8524 12 004 9-дан, 8524 19 004 9, 8524 91 004 9-дан, 8524 92 004 9, 8524 99 004 9-дан позицияларындағы модульдер үшін
БКТ ставкасы
8529 90 105 9-дан***

8524 92 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 92 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 92 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 92 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 92 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 92 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8524 99 002 9***
для товаров товарной позиции 8510
ставка ЕТТ
8524 99 003 4
– – – – – для товаров позиции 8801 или 8802 60
ставка ЕТТ
8524 99 003 5
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8524 99 004 3
– – – – для товаров товарной позиции 9010
ставка ЕТТ
из 8524 99 004 9***
для товаров товарной позиции 9008
ставка ЕТТ
из 8524 99 005 9***
для товаров субпозиции
9008 12 000 0 или 9018 14 000 0
ставка ЕТТ
из 8524 99 009 0***
для товаров товарной позиции 9011
ставка ЕТТ
из 8529 90 102 9***
для модулей, указанных в позициях из 8524 11 002 9, из 8524 12 002 9, из 8524 19 002 9, из 8524 91 002 9, из 8524 92 002 9, из 8524 99 002 9
ставка ЕТТ
8529 90 103 4
– – – – для модулей подсубпозиций 8524 11 003 4, 8524 12 003 4, 8524 19 003 4, 8524 91 003 4, 8524 92 003 4, 8524 99 003 4
ставка ЕТТ
8529 90 103 5
– – – – для модулей подсубпозиций 8524 11 003 5, 8524 12 003 5, 8524 19 003 5, 8524 91 003 5, 8524 92 003 5, 8524 99 003 5
ставка ЕТТ
8529 90 104 3
– – – – для модулей подсубпозиций 8524 11 004 3, 8524 12 004 3, 8524 19 004 3, 8524 91 004 3, 8524 92 004 3, 8524 99 004 3
ставка ЕТТ
из 8529 90 104 9***
для модулей, указанных в позициях из 8524 11 004 9, из 8524 12 004 9, из 8524 19 004 9, из 8524 91 004 9, из 8524 92 004 9, из 8524 99 004 9
ставка ЕТТ
из 8529 90 105 9***

8524 11 005 9, 8524 12 005 9-дан, 8524 19 005 9, 8524 91 005 9-дан, 8524 92 005 9, 8524 99 005 9-дан позицияларындағы модульдер үшін
БКТ ставкасы
8529 90 109 0-ден***
8524 11 009 0, 8524 12 009 0, 8545 19 009 0, 8524 91 009 0, 8524 92 009 0, 8524 99 009 0 позицияларындағы модульдер үшін
БКТ ставкасы
8530 10 000 0
– теміржол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық
БКТ ставкасы
8533 31 000 0
– – қуаты 20 Вт аспайтын
БКТ ставкасы
8533 39 000 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
8533 90 000 0
– бөліктер
БКТ ставкасы
8539 31 100 0
– – – двухцокольные
БКТ ставкасы
8539 31 900 0
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8540 91 000 0
– – электронды-сәулелік түтікшелер
БКТ ставкасы
8541 21 000 0
– – шашырату қуаты 1 Вт-тан аз
БКТ ставкасы
8541 30 000 1

для модулей, указанных в позициях из 8524 11 005 9, из 8524 12 005 9, из 8524 19 005 9, из 8524 91 005 9, из 8524 92 005 9, из 8524 99 005 9
ставка ЕТТ
из 8529 90 109 0***
для модулей, указанных в позициях из 8524 11 009 0, из 8524 12 009 0, из 8545 19 009 0, из 8524 91 009 0, из 8524 92 009 0, из 8524 99 009 0
ставка ЕТТ
8530 10 000 0
– оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
ставка ЕТТ
8533 31 000 0
– – мощностью не более 20 Вт
ставка ЕТТ
8533 39 000 0
– – прочие
ставка ЕТТ
8533 90 000 0
– части
ставка ЕТТ
8539 31 100 0
– – – двухцокольные
ставка ЕТТ
8539 31 900 0
– – – прочие
ставка ЕТТ
8540 91 000 0
– – трубок электронно-лучевых
ставка ЕТТ
8541 21 000 0
– – мощностью рассеивания менее
1 Вт
ставка ЕТТ
8541 30 000 1
– – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций

– – 8701 – 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыру үшін 5)
БКТ ставкасы
8541 30 000 9
– – өзгелері
БКТ ставкасы
8541 51 000 0-ден***
пикаптар, варакторлар, далалық түрлендіргіштер, Ганн эффектісіндегі түрлендіргіштер болып табылатын жартылай өткізгіштерге негізделген түрлендіргіштер немесе 9026 20 200 0 қосалқы позиция тауарлары үшін
БКТ ставкасы
8541 59 000 0-ден***
түзеткіштер, инверторлар және өзге де статикалық электр түрлендіргіштері, пикаптар, варакторлар, далалық түрлендіргіштер, Ганн әсеріндегі түрлендіргіштер болып табылатын жартылай өткізгіш аспаптар немесе 9026 20 200 0 қосалқы позициясының тауарлары үшін
БКТ ставкасы

8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
ставка ЕТТ
8541 30 000 9
– – прочие
ставка ЕТТ
из 8541 51 000 0***
преобразователи на основе полупроводников, являющиеся звукоснимателями, варакторами, полевыми преобразователями, преобразователями на эффекте Ганна, или для товаров подсубпозици 9026 20 200 0
ставка ЕТТ
из 8541 59 000 0***
приборы полупроводниковые, являющиеся выпрямителями, инверторами и прочими статическими электрическими преобразователями, звукоснимателями, варакторами, полевыми преобразователями, преобразователями на эффекте Ганна, или для товаров подсубпозици 9026 20 200 0
ставка ЕТТ

8541 60 000 0
– жиналған пьезоэлектрлік кристалдар
БКТ ставкасы
8543 10 000 0
– бөлшектердің үдеткіштері
БКТ ставкасы
8544 19 000 1
– – – лакталған немесе эмальданған
БКТ ставкасы
8544 19 000 9
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8603 10 000 1
– – ең жоғары пайдалану жылдамдығы 250 км/сағ кем емес теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған
БКТ ставкасы
8603 10 000 2
– – ең жоғары пайдалану жылдамдығы 140 км/сағ кем емес, бірақ 250 км/сағ кем теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған
БКТ ставкасы
8603 10 000 8
– – өзгелері
БКТ ставкасы
8603 90 000 0
– өзгелері
БКТ ставкасы
8605 00 000 1
– ең жоғары пайдалану жылдамдығы 250 км/сағ кем емес теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған
БКТ ставкасы
8605 00 000 2
– ең жоғары пайдалану жылдамдығы 140 км/сағ кем емес, бірақ 250 км/сағ кем теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған
БКТ ставкасы
8605 00 000 3
– – жолаушыларды тасымалдауға арналған, буферлердің осьтері бойынша ұзындығы 26400 мм, шанақтың сыртқы ені (гофрлерсіз) 2825 мм, арбалардың айналу осьтері арасындағы қашықтық 19000 мм жолаушыларға арналған жатын орындармен жабдықталған теміржол вагондары
БКТ ставкасы
8605 00 000 5
– – – вагон-мейрамханаларын, вагон-буфеттерін қоса алғанда, ең жоғары пайдалану жылдамдығы сағатына 200 км/сағ кем емес қозғалысқа арналған, екі дербес айналатын дөңгелегі бар бір доңғалақ блогы бар теміржол жолаушылар вагондары
БКТ ставкасы
8605 00 000 6
– – – дизель-генераторлық қондырғымен, аккумуляторлық батареялармен, компрессорлық қондырғымен жабдықталған, әрқайсысында екі доңғалақты блоктан аспайтын екі дербес айналатын дөңгелегі бар, ең жоғары пайдалану жылдамдығы сағатына 200 км/сағ кем емес қозғалысқа арналған жолаушылар поезын техникалық қамтамасыз ететін темір жол вагондары
БКТ ставкасы
8605 00 000 8
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8606 10 000 0
– барлық типтегі вагон-цистерналар
БКТ ставкасы
8606 30 000 0
– 8606 10 субпозициясына кіретіндерден басқа өздігінен тиеп-түсіретін вагондар
БКТ ставкасы
8606 92 000 0
– – ашық, биіктігі 60 см-ден асатын алынбайтын жақтары бар
БКТ ставкасы
8606 99 000 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
8607 19 100 1
– – – – пайдалануда болған
БКТ ставкасы
8607 19 100 9
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8607 19 900 1
– – – – екі қабатты локомотив тартқыш жолаушылар вагондарын өндіруге арналған орталық тік гидравликалық амортизатор5)
БКТ ставкасы
8607 19 900 9
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8701 93 100 0
– – – – жаңа
БКТ ставкасы
8701 93 500 0
– – – – пайдалануда болған
БКТ ставкасы
8701 93 900 0
– – – өзгелері
БКТ ставкасы

8541 60 000 0
– кристаллы пьезоэлектрические собранные
ставка ЕТТ
8543 10 000 0
– ускорители частиц
ставка ЕТТ
8544 19 000 1
– – – лакированные или эмалированные
ставка ЕТТ
8544 19 000 9
– – – прочие
ставка ЕТТ
8603 10 000 1
– – предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 250 км/ч
ставка ЕТТ
8603 10 000 2
– – предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 140 км/ч, но менее 250 км/ч
ставка ЕТТ
8603 10 000 8
– – прочие
ставка ЕТТ
8603 90 000 0
– прочие
ставка ЕТТ
8605 00 000 1
– предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 250 км/ч
ставка ЕТТ
8605 00 000 2
– предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 140 км/ч, но менее 250 км/ч
ставка ЕТТ
8605 00 000 3
– – вагоны железнодорожные для перевозки пассажиров, оборудованные спальными местами для пассажиров, с длиной по осям буферов
26400 мм, с наружной шириной кузова (без гофр) 2825 мм, с расстоянием между осями поворота тележек 19000 мм
ставка ЕТТ
8605 00 000 5
– – – вагоны железнодорожные пассажирские, включая вагоны-рестораны, вагоны-буфеты, имеющие один колесный блок с двумя независимо вращающимися колесами, предназначенные для движения с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 200 км/час
ставка ЕТТ
8605 00 000 6
– – – вагоны железнодорожные технического обеспечения пассажирского поезда, оборудованные помимо прочего дизель-генераторной установкой, аккумуляторными батареями, компрессорной установкой, имеющие не более двух колесных блоков с двумя независимо вращающимися колесами в каждом, предназначенные для движения с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 200 км/час
ставка ЕТТ
8605 00 000 8
– – – прочие
ставка ЕТТ
8606 10 000 0
– вагоны-цистерны всех типов
ставка ЕТТ
8606 30 000 0
– вагоны саморазгружающиеся, кроме входящих в субпозицию 8606 10
ставка ЕТТ
8606 92 000 0
– – открытые, с несъемными бортами высотой более 60 см
ставка ЕТТ
8606 99 000 0
– – прочие
ставка ЕТТ
8607 19 100 1
– – – – бывшие в употреблении
ставка ЕТТ
8607 19 100 9
– – – – прочие
ставка ЕТТ
8607 19 900 1
– – – – гидравлический амортизатор центральный вертикальный для производства двухэтажных пассажирских вагонов локомотивной тяги5)
ставка ЕТТ
8607 19 900 9
– – – – прочие
ставка ЕТТ
8701 93 100 0
– – – – новые
ставка ЕТТ
8701 93 500 0
– – – – бывшие в эксплуатации
ставка ЕТТ
8701 93 900 0
– – – прочие
ставка ЕТТ

8701 94 100 1
– – – – – орман шаруашылығына арналған доңғалақты, жаңа, қозғалтқыш қуаты 90 кВт-тан астам, бірақ 130 кВт-тан аспайтын сүйрегіш тракторлар (скиддерлер)
БКТ ставкасы
8701 94 100 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8701 94 500 0
– – – – пайдалануда болған
БКТ ставкасы
8701 94 900 0
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8701 95 100 1
– – – – – орман шаруашылығына арналған доңғалақты, жаңа, қозғалтқыш қуаты 130 кВт-тан астам сүйрегіш тракторлар (скиддерлер)
БКТ ставкасы
8701 95 100 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8701 95 500 0
– – – – пайдалануда болған
БКТ ставкасы
8701 95 900 0
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 111 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8702 10 112 0
– – – – жүргізушіні қосқанда 120-дан астам адамды тасымалдауға арналған автобустар
БКТ ставкасы
8702 10 119 2
– – – – – – 57), қозғалтқыштың қуаты 308 кВт-тан асатын, габариттік ұзындығы 13 м-ден асатын, жүргізушіні қоса алғанда 55-тен астам отыратын орны бар, багаж бөлігінің көлемі 12 м3-тен асатын экологиялық сыныптағы
БКТ ставкасы
8702 10 119 3
– – – – – – өзге де 4 немесе одан жоғары экологиялық сыныптағы 7)
БКТ ставкасы
8702 10 119 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 191 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8702 10 192 3
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 192 4
– – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 192 8
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 199 4
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 199 5
– – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 199 6
– – – – – – 4 немесе одан жоғары экологиялық сыныптағы 7), габариттік ұзындығы кемінде 11,5 м, жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 41 отыратын орны бар, багаж бөлігінің көлемі кемінде 5 м3 және тек отыратын жолаушылар мен олардың багажын тасымалдауға арналған
БКТ ставкасы
8702 10 199 7
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 911 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8702 10 912 0
– – – – жүргізушіні қосқанда 120-дан астам адамды тасымалдауға арналған автобустар
БКТ ставкасы
8702 10 919 1
– – – – – 4 немесе одан жоғары экологиялық сыныптағы 7), габариттік ұзындығы кемінде 11,5 м, жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 41 отыратын орны бар, багаж бөлігінің көлемі кемінде 5 м3 және тек отыратын жолаушылар мен олардың багажын тасымалдауға арналған
БКТ ставкасы
8702 10 919 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 991 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы

8701 94 100 1
– – – – – трелевочные тракторы (скиддеры) для лесного хозяйства, колесные, новые, с мощностью двигателя более 90 кВт, но не более 130 кВт
ставка ЕТТ
8701 94 100 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8701 94 500 0
– – – – бывшие в эксплуатации
ставка ЕТТ
8701 94 900 0
– – – прочие
ставка ЕТТ
8701 95 100 1
– – – – – трелевочные тракторы (скиддеры) для лесного хозяйства, колесные, новые, с мощностью двигателя более 130 кВт
ставка ЕТТ
8701 95 100 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8701 95 500 0
– – – – бывшие в эксплуатации
ставка ЕТТ
8701 95 900 0
– – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 111 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8702 10 112 0
– – – – автобусы, предназначенные для перевозки более 120 человек, включая водителя
ставка ЕТТ
8702 10 119 2
– – – – – – экологического класса 57), с мощностью двигателя более 308 кВт, габаритной длиной более 13 м, имеющие более 55 посадочных мест, включая водителя, объем багажного отсека более 12 м³
ставка ЕТТ
8702 10 119 3
– – – – – – прочие экологического класса 4 или выше7)
ставка ЕТТ
8702 10 119 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 191 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8702 10 192 3
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 192 4
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 192 8
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 199 4
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 199 5
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 199 6
– – – – – – экологического класса 4 или выше7), габаритной длиной не менее 11,5 м, имеющие не менее 41 посадочного места, включая водителя, объем багажного отсека не менее 5 м³ и предназначенные для перевозки только сидящих пассажиров и их багажа
ставка ЕТТ
8702 10 199 7
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 911 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8702 10 912 0
– – – – автобусы, предназначенные для перевозки более 120 человек, включая водителя
ставка ЕТТ
8702 10 919 1
– – – – – экологического класса 4 или выше7), габаритной длиной не менее 11,5 м, имеющие не менее 41 посадочного места, включая водителя, объем багажного отсека не менее
5 м³ и предназначенные для перевозки только сидящих пассажиров и их багажа
ставка ЕТТ
8702 10 919 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 991 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ

8702 10 992 3
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 992 4
– – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 992 8
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8702 10 999 3
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 999 4
– – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8702 10 999 7
– – – – – – 4 немесе одан жоғары экологиялық сыныптағы 7), габариттік ұзындығы кемінде 11,5 м, жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 41 отыратын орны бар, багаж бөлігінің көлемі кемінде 5 м3 және тек отыратын жолаушылар мен олардың багажын тасымалдауға арналған
БКТ ставкасы
8702 10 999 8
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 21 101 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 21 109 1
– – – – – мотоцикл (ершік) түріндегі орындықпен, екі алдыңғы доңғалақты қолмен басқару тетіктерімен, жолсызда жүретін шиналармен, артқы жүрісті қамтамасыз ететін беріліс қорабымен автоматты немесе қолмен басқарылатын екі немесе төрт жетекші дөңгелегі бар төрт доңғалақты жоғары қозғалмалы моторлы көлік құралдары
БКТ ставкасы
8703 21 109 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 21 901 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 21 909 3
– – – – – автомобили, шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 21 909 4
– – – – – автомобили, шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 21 909 8
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 22 101 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 22 109 1
– – – – – тұруға арналған моторлы көлік құралдары
БКТ ставкасы
8703 22 109 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 22 901 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 22 909 3
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өткен автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 22 909 4
– – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 22 909 8
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 23 110 0
– – – – тұруға арналған моторлы көлік құралдары
БКТ ставкасы
8703 23 193 0
– – – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 23 194 0
– – – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1500 см3 астам, бірақ 1800 см3 аспайтын
БКТ ставкасы
8703 23 198 1
– – – – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1800 см3 астам, бірақ 2300 см3 аспайтын
БКТ ставкасы
8703 23 198 2
– – – – – – – қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2300 см3 астам, бірақ 2800 см3 аспайтын
БКТ ставкасы

8702 10 992 3
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 992 4
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 992 8
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8702 10 999 3
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 999 4
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8702 10 999 7
– – – – – – экологического класса 4 или выше7), габаритной длиной не менее 11,5 м, имеющие не менее 41 посадочного места, включая водителя, объем багажного отсека не менее 5 м³ и предназначенные для перевозки только сидящих пассажиров и их багажа
ставка ЕТТ
8702 10 999 8
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 21 101 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 21 109 1
– – – – – четырехколесные моторные транспортные средства повышенной проходимости с двумя или четырьмя ведущими колесами, оборудованные сиденьем мотоциклетного (седельного) типа, рычагами ручного рулевого управления двумя передними колесами, шинами для бездорожья, с автоматическим или ручным управлением трансмиссией, обеспечивающей задний ход
ставка ЕТТ
8703 21 109 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 21 901 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 21 909 3
– – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 21 909 4
– – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 21 909 8
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 22 101 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 22 109 1
– – – – – моторные транспортные средства, оборудованные для проживания
ставка ЕТТ
8703 22 109 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 22 901 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 22 909 3
– – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 22 909 4
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 22 909 8
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 23 110 0
– – – – моторные транспортные средства, оборудованные для проживания
ставка ЕТТ
8703 23 193 0
– – – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 23 194 0
– – – – – – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1500 см³, но не более 1800 см³
ставка ЕТТ
8703 23 198 1
– – – – – – – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1800 см³, но не более 2300 см³
ставка ЕТТ
8703 23 198 2
– – – – – – – с рабочим объемом цилиндров двигателя более 2300 см³, но не более 2800 см³
ставка ЕТТ

8703 23 198 3
– – – – – – – – Еуразиялық экономикалық одақтың осы топқа қосымша 6-ескертпесінде аталған жол талғамайтын автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 23 198 8
– – – – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 23 903 0
– – – – медициналық мақсатта арнайы жасалған автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 23 904 1
– – – – – – автомобили, шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 23 904 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 23 904 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 23 908 1
– – – – – – – автомобили, шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 23 908 2
– – – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өткен автомобильдер
БКТ ставкасы
8703 23 908 3
– – – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8703 23 908 7
– – – – – – – автомобили, шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 23 908 8
– – – – – – – автомобили, шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8703 23 908 9
– – – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 10 101 1
– – – – шарнирлі-буындасқан рамасы бар және көлік құралының толық салмағы 45 тоннадан асатын, бірақ 50 тоннадан аспайтын
БКТ ставкасы
8704 10 101 9
– – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 10 102 1
– – – – шарнирлі-буындасқан рамасы бар
БКТ ставкасы
8704 10 102 2
– – – – – осьтер саны екіден аспайтын
БКТ ставкасы
8704 10 102 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 10 108 0
– – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 10 900 0
– – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 21 200 0
– – – жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдауға арнайы арналған
БКТ ставкасы
8704 21 320 0
– – – – – жаңа
БКТ ставкасы
8704 21 380 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 21 380 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 21 380 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 21 920 0
– – – – – новые
БКТ ставкасы
8704 21 980 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 21 980 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 21 980 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 22 200 0
– – – жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдауға арнайы арналған
БКТ ставкасы
8704 22 920 1
– – – – – ағаш материалдарын ағаштарды құлату орнынан ағаш тиеу пунктіне немесе ағаш тасу жолына дейін тасуға арналған тиеу-түсіру құрылғысымен жабдықталған көлік құралдары ("форвардер" үлгісіндегі)
БКТ ставкасы
8704 22 920 2
– – – – – кресло-каталкаларды және/немесе жүре алмайтын жолаушылар бар немесе оларсыз зембілдерді және олармен бірге жүретін адамдарды тасымалдауға, ұшаққа және одан жеткізуге арналған шанақпен және желдету, жылыту және жарықтандыру жүйелерімен, терезелермен, роликті креслоларға және/немесе зембілдерге арналған көпфункционалды бекіту құрылғыларымен, бүкіл шанақтың екі жағы бойына орналасқан тұтқалармен, ілесіп жүретіндердің отыруына арналған белгіленген орындардың екідан аспайтын санымен жабдықталған саты типіндегі көтергіш механизмі бар
БКТ ставкасы

8703 23 198 3
– – – – – – – – автомобили повышенной проходимости, поименованные в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 6 к данной группе
ставка ЕТТ
8703 23 198 8
– – – – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 23 903 0
– – – – автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
ставка ЕТТ
8703 23 904 1
– – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 904 2
– – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более
7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 904 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 23 908 1
– – – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 908 2
– – – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 908 3
– – – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8703 23 908 7
– – – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 908 8
– – – – – – – автомобили, с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8703 23 908 9
– – – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 10 101 1
– – – – с шарнирно-сочлененной рамой и полной массой транспортного средства более 45 т, но не более 50 т
ставка ЕТТ
8704 10 101 9
– – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 10 102 1
– – – – с шарнирно-сочлененной рамой
ставка ЕТТ
8704 10 102 2
– – – – – с количеством осей не более двух
ставка ЕТТ
8704 10 102 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 10 108 0
– – – прочие
ставка ЕТТ
8704 10 900 0
– – прочие
ставка ЕТТ
8704 21 200 0
– – – специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
ставка ЕТТ
8704 21 320 0
– – – – – новые
ставка ЕТТ
8704 21 380 1
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 21 380 2
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 21 380 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 21 920 0
– – – – – новые
ставка ЕТТ
8704 21 980 1
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 21 980 2
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 21 980 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 22 200 0
– – – специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
ставка ЕТТ
8704 22 920 1
– – – – – транспортные средства (типа "форвардер"), оборудованные погрузочно-разгрузочным устройством, предназначенные для перемещения лесоматериалов от места валки деревьев до лесопогрузочного пункта или лесовозной дороги
ставка ЕТТ
8704 22 920 2
– – – – – с подъемным механизмом ножничного типа, оборудованным кузовом, предназначенным для перевозки, перемещения в самолет и из него кресел-каталок и/или носилок с пассажирами, не способными передвигаться, или без них, и лиц, их сопровождающих, и оснащенным системами вентиляции, отопления и освещения, окнами, многофункциональными устройствами крепления для кресел-каталок и/или носилок, поручнями, расположенными по обеим сторонам вдоль всего кузова, с количеством установленных мест не более двух для сидения сопровождающих
ставка ЕТТ

8704 22 920 9
– – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 22 980 1
– – – – – ағаш материалдарын ағаштарды құлату орнынан ағаш тиеу пунктіне немесе ағаш тасу жолына дейін тасуға арналған тиеу-түсіру құрылғысымен жабдықталған көлік құралдары ("форвардер" үлгісіндегі)
БКТ ставкасы
8704 22 980 2
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 22 980 3
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 22 980 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 31 200 0
– – – жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдауға арнайы арналған
БКТ ставкасы
8704 31 320 0
– – – – – новые
БКТ ставкасы
8704 31 380 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 31 380 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 31 380 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 31 920 0
– – – – – жаңа
БКТ ставкасы
8704 31 980 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 31 980 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 31 980 9
– – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 41 100 1
– – – – іштен жану қозғалтқышының қуаты электр қозғалтқышының максималды 30 минуттық қуатынан артық
БКТ ставкасы
8704 41 310 1
– – – – – – іштен жану қозғалтқышының қуаты электр қозғалтқышының максималды 30 минуттық қуатынан артық
БКТ ставкасы
8704 41 390 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 41 390 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 41 390 3
– – – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 41 910 1
– – – – – – іштен жану қозғалтқышының қуаты электр қозғалтқышының максималды 30 минуттық қуатынан артық
БКТ ставкасы
8704 41 990 1
– – – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан астам уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 41 990 2
– – – – – – шығарылған сәтінен бастап 5 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын уақыт өтті
БКТ ставкасы
8704 41 990 3
– – – – – – – өзгелері
БКТ ставкасы
8704 42 100 1
– – – – іштен жану қозғалтқышының қуаты электр қозғалтқышының максималды 30 минуттық қуатынан артық
БКТ ставкасы
8704 42 910 1
– – – – – – ағаш материалдарын ағаштарды құлату орнынан ағаш тиеу пунктіне немесе ағаш тасу жолына дейін тасуға арналған тиеу-түсіру құрылғысымен жабдықталған көлік құралдары ("форвардер" үлгісіндегі)
БКТ ставкасы
8704 42 910 2
– – – – – – кресло-каталкаларды және/немесе жүре алмайтын жолаушылар бар немесе оларсыз зембілдерді және олармен бірге жүретін адамдарды тасымалдауға, ұшаққа және одан жеткізуге арналған шанақпен және желдету, жылыту және жарықтандыру жүйелерімен, терезелермен, роликті креслоларға және/немесе зембілдерге арналған көпфункционалды бекіту құрылғыларымен, бүкіл шанақтың екі жағы бойына орналасқан тұтқалармен, ілесіп жүретіндердің отыруына арналған белгіленген орындардың екідан аспайтын санымен жабдықталған саты типіндегі көтергіш механизмі бар
БКТ ставкасы

8704 22 920 9
– – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 22 980 1
– – – – – транспортные средства (типа "форвардер"), оборудованные погрузочно-разгрузочным устройством, предназначенные для перемещения лесоматериалов от места валки деревьев до лесопогрузочного пункта или лесовозной дороги
ставка ЕТТ
8704 22 980 2
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 22 980 3
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 22 980 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 31 200 0
– – – специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
ставка ЕТТ
8704 31 320 0
– – – – – новые
ставка ЕТТ
8704 31 380 1
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 31 380 2
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 31 380 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 31 920 0
– – – – – новые
ставка ЕТТ
8704 31 980 1
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 31 980 2
– – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 31 980 9
– – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 41 100 1
– – – – у которых мощность двигателя внутреннего сгорания больше максимальной 30-минутной мощности электрического двигателя
ставка ЕТТ
8704 41 310 1
– – – – – – у которых мощность двигателя внутреннего сгорания больше максимальной 30-минутной мощности электрического двигателя
ставка ЕТТ
8704 41 390 1
– – – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 41 390 2
– – – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 41 390 3
– – – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 41 910 1
– – – – – – у которых мощность двигателя внутреннего сгорания больше максимальной 30-минутной мощности электрического двигателя
ставка ЕТТ
8704 41 990 1
– – – – – – – с момента выпуска которых прошло более
7 лет
ставка ЕТТ
8704 41 990 2
– – – – – – – с момента выпуска которых прошло более
5 лет, но не более 7 лет
ставка ЕТТ
8704 41 990 3
– – – – – – – прочие
ставка ЕТТ
8704 42 100 1
– – – – у которых мощность двигателя внутреннего сгорания больше максимальной 30-минутной мощности электрического двигателя
ставка ЕТТ
8704 42 910 1
– – – – – – транспортные средства (типа "форвардер"), оборудованные погрузочно-разгрузочным устройством, предназначенные для перемещения лесоматериалов от места валки деревьев до лесопогрузочного пункта или лесовозной дороги
ставка ЕТТ
8704 42 910 2
– – – – – – с подъемным механизмом ножничного типа, оборудованным кузовом, предназначенным для перевозки, перемещения в самолет и из него кресел-каталок и/или носилок с пассажирами, не способными передвигаться, или без них, и лиц, их сопровождающих, и оснащенным системами вентиляции, отопления и освещения, окнами, многофункциональными устройствами крепления для кресел-каталок и/или носилок, поручнями, расположенными по обеим сторонам вдоль всего кузова, с количеством установленных мест не более двух для сидения сопровождающих
ставка ЕТТ

9018 14 000 0
– – сцинтиграфикалық аппаратура
БКТ ставкасы
из 9022 21 000 0***
рентгенографиялық немесе радиотерапиялық аппаратураны қоса алғанда, альфа -, бета -, гамма-сәулеленуді пайдалануға негізделген медициналық, хирургиялық , стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған аппаратура
БКТ ставкасы
из 9022 29 000 0***
рентгенографиялық немесе радиотерапиялық аппаратураны қоса алғанда, альфа, бета, гамма-сәулеленуді пайдалануға негізделген басқа пайдалану үшін
БКТ ставкасы

9018 14 000 0
– – сцинтиграфическая аппаратура
ставка ЕТТ
из 9022 21 000 0***
аппаратура для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, основанная на использовании альфа-, бета- , гамма-излучения, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую
ставка ЕТТ
из 9022 29 000 0***
для другого использования, основанная на использовании альфа-, бета- , гамма-излучения, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую
ставка ЕТТ

9403 60 900 9
– – – өзге
БКТ ставкасы
9506 12 000 0
– – шаңғы бекіткіштері
БКТ ставкасы
___________________
* Осы тізбеде оларға қатысты БКТ ставкасы белгіленген, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын тауарлардың және осындай баждар мөлшерлемелері мөлшерінің тізбесіне енгізілген тауарлар Қазақстан Республикасының аумағына баж салығы 2015 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды әкелу мен олардың айналысының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына сәйкес әкелінеді.
**2023 жылғы 25 желтоқсандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес тарифтік квоталар шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларды қоспағанда. Кедендік құнның 0 (нөл) % мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген лицензия болған кезде қолданылады.
*** ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.

9403 60 900 9
– – – прочая
ставка ЕТТ
9506 12 000 0
– – крепления для лыж
ставка ЕТТ
___________________
*Товары, в отношении которых настоящим перечнем установлена ставка ЕТТ, включенные в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, ввозятся на территорию Республики Казахстан в соответствии со статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года.
**За исключением товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках тарифных квот в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 25 декабря 2023 года. Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется при наличии лицензии, выданной уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза.
***Необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.