2023 жылы Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу мониторингі туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2024 жылғы 4 маусымдағы № 7 Өкімі.
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2023 жылы Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу мониторингі туралы, Еуразиялық экономикалық одақ органдарының нормативтік-құқықтық сипаттағы актілерінің кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына нақты әсерін бағалау тетігін енгізу туралы және Еуразиялық экономикалық одақта рәсімді жүргізу үшін құқықтық негізді қалыптастыру туралы жыл сайынғы есебі туралы ақпаратты назарға ала отырып Еуразиялық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалау, бұл кәсіпкерлік қызметті жүргізудің шарттарына әсер етуі мүмкін:
1. Еуразиялық экономикалық комиссияға:
Еуразиялық экономикалық комиссияның қабылданған шешімдерінің нақты әсерін бағалау және кәсіпкерлік қызметті жүргізудің қыр-сырына әсер етуі мүмкін Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалау рәсімдерін енгізу жөніндегі жұмысты жалғастыру;
2026 жылы Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларын және Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларын және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттардың жобаларын реттеуші әсерді бағалау рәсімдерін жүргізу және Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдаған шешімдердің нақты әсерін бағалау мониторингі туралы есеп Еуразиялық үкіметаралық кеңестің қарауына ұсыну (2024-2025 жылдар үшін).
2. Осы өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларус
Республикасынан
Қазақстан
Републикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О мониторинге проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии в 2023 году
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 4 июня 2024 года № 7.
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии о ежегодном отчете о мониторинге проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии в 2023 году, о внедрении механизма оценки фактического воздействия актов органов Евразийского экономического союза, имеющих нормативно-правовой характер, на условия ведения предпринимательской деятельности и о формировании правовой основы для проведения в Евразийском экономическом союзе процедуры оценки регулирующего воздействия проектов международных договоров в рамках Евразийского экономического союза, которые могут оказать влияние на условия ведения предпринимательской деятельности:
1. Евразийской экономической комиссии:
продолжить работу по внедрению процедур проведения оценки фактического воздействия принятых решений Евразийской экономической комиссии и оценки регулирующего воздействия проектов международных договоров в рамках Евразийского экономического союза, которые могут оказать влияние на условия ведения предпринимательской деятельности;
представить в 2026 году на рассмотрение Евразийского межправительственного совета отчет о мониторинге проведения процедур оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии и проектов международных договоров в рамках Евразийского экономического союза и оценки фактического воздействия принятых решений Евразийской экономической комиссии (за 2024 - 2025 годы).
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации