Кеден одағы комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 35 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 52-бабына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына және қамтамасыз етуді қоса алғанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыру жөніндегі шаралар тізбесінің 2.10-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 12 өкімімен бекітілген макроэкономикалық тұрақтылықты Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 880 шешімімен қабылданған "тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) 39-бабы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Заңды тұлғаның орналасқан жері мекенжайының деректемелері ретінде көрсетілген географиялық объектінің (мысалы, қаланың, облыстың, ауданның, кенттің) және (немесе) көше-жол желісінің элементінің (мысалы, көше, даңғыл, алаң, тұйық көше, өту жолы, жағалау, бульвар, ғимарат, құрылым) атауы өзгертілген күнінен бастап 36 ай ішінде тамақ өнімдерін дайындаушы немесе уәкілетті дайындаушы тұлға немесе импорттаушы болып табылатын адамның (дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жері), дайындаушының, дайындаушы уәкілеттік берген тұлғаның, импорттаушының және нақты өндіріс орнының нақты географиялық орны өзгермеген жағдайда, тамақ өнімінің таңбалауында оның орналасқан жерінің алдыңғы атаулары көрсетіле отырып, тамақ өнімін айналысқа шығаруға жол беріледі.".
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 881 шешімімен қабылданған "Тамақ өнімдері оны таңбалау бөлігінде" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 022/2011) 4-бабы 4.8-бөлігінің 2-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Заңды тұлғаның орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайының деректемелері ретінде көрсетілген географиялық объектінің (мысалы, қаланың, облыстың, ауданның, кенттің) және (немесе) көше-жол желісінің элементінің (мысалы, көше, даңғыл, алаң, тұйық көше, өту жолы, жағалау, бульвар, ғимарат, құрылым) атауы өзгертілген жағдайда дайындаушының нақты географиялық орналасқан жері өзгермеген жағдайда, тамақ өнімдерін дайындаушы немесе уәкілетті дайындаушы тұлға немесе импорттаушы болып табылатын жеке тұлғаның), дайындаушы уәкілеттік берген тұлғаны, импорттаушыны және өндірістің нақты орнын, тиісті ақпаратты қайта атау күнінен бастап тұтынушыға осы баптың 4.12-бөлігінде көзделген тәсілдердің бірімен не өнімге тікелей жақын жерде өткізген кезде не тауарға ілеспе құжаттаманы көрсету жолымен жеткізуге тиіс.".

О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 22 апреля 2024 года № 35.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, и пунктом 2.10 перечня мер по повышению устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, включая обеспечение макроэкономической стабильности, утвержденного распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 12, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Статью 39 технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 880, дополнить абзацем следующего содержания:
"В течение 36 месяцев с даты переименования географического объекта (например, города, области, района, поселка) и (или) элемента улично-дорожной сети (например, улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара, здания, строения), указанных в качестве реквизитов адреса места нахождения юридического лица (места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), являющегося изготовителем пищевой продукции, или уполномоченным изготовителем лицом, или импортером, допускается выпуск в обращение пищевой продукции с указанием в маркировке пищевой продукции предыдущих наименований его места нахождения при условии неизменности фактического географического места нахождения изготовителя, уполномоченного изготовителем лица, импортера и фактического места производства.".
2. Пункт 2 части 4.8 статьи 4 технического регламента Таможенного союза "Пищевая продукция в части ее маркировки" (ТР ТС 022/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 881, дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае переименования географического объекта (например, города, области, района, поселка) и (или) элемента улично-дорожной сети (например, улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара, здания, строения), указанных в качестве реквизитов адреса места нахождения юридического лица (места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), являющегося изготовителем пищевой продукции, или уполномоченным изготовителем лицом, или импортером, при условии неизменности фактического географического места нахождения изготовителя, уполномоченного изготовителем лица, импортера и фактического места производства, соответствующая информация с даты переименования должна быть доведена им до потребителя одним из способов, предусмотренных частью 4.12 настоящей статьи, либо при реализации в непосредственной близости от продукции, либо путем указания в товаросопроводительной документации.".

3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
А. Қасымалиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук