Терефтал қышқылы мен оның тұздарына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 33 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 16 және 18-тармақтарына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 29 мамырдағы шартқа № 1 қосымша, 2014 ж.) және № 1 қосымшаның 4-тармағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Регламентіне сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының мөлшерлемелері бойынша жіктелген терефтал қышқылына және оның тұздарына қатысты, коды 2917 36 000 0 СЭҚ ТН, 2024 жылғы 1 сәуірден бастап 2026 жылғы 31 наурызды қоса алғанда кедендік шығыстардың 0 пайызы мөлшерінде белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 2917 36 000 0 ЕАЭО сыртқы экономикалық қызметінің тауар сыныптамасы коды бар позициядағы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертуге сілтеме "52с)" деген сілтеме "92с)" деген сілтемемен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіндегі ескертулерде:
52С ескертпесі жарамсыз деп танылсын;
мынадай мазмұндағы 92С ескертпесін қосыңыз:
"92с) 01.04.2024 ж. бастап 31.03.2026 ж. қоса алғанда кедендік құнның 0 (нөл) % мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі қолданылады.".
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 1 сәуірден бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
А. Қасымалиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук

Об установлении ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении терефталевой кислоты и ее солей
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 22 апреля 2024 года № 33.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 4 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Установить ставку ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении терефталевой кислоты и ее солей, классифицируемых кодом 2917 36 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с 1 апреля 2024 г. по 31 марта 2026 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) в позиции с кодом 2917 36 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС ссылку на примечание к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза "52с)" заменить ссылкой "92с)";
б) в примечаниях к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза:
примечание 52С признать утратившим силу;
дополнить примечанием 92С следующего содержания:
"92с) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с 01.04.2024 по 31.03.2026 включительно.".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2024 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук