Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда-ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне, халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 2 желтоқсандағы № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясының Жұмыс регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешімімен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда-ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне, халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 26 қарашадан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 136 шешіміне
ҚОСЫМША

О внесении изменений в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2024 года № 136
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденные Решением Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 26 ноября 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2024 г. № 136
ИЗМЕНЕНИЯ,

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда-ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне, халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 798 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 136 шешімінің
редакциясында)

вносимые в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
1. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 798
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2024 г. № 136)
ПЕРЕЧЕНЬ

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
2-бап
МемСТ 35099-2024 "Ойыншықтар. Жіктеу. Терминдер мен анықтамалар"
01.07.2025 жылдан бастап қолданылады
2
4-баптың 2.1, 2.4, 3.2.1 – 3.2.5, 3.2.7 – 3.2.9, 3.2.11 – 3.2.20, 3.2.22, 4 және 5- тармақтары
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" (4.15.1.7, 4.15.5.6 және 4.15.5.7 тармақтарын қоспағанда)
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
3
МемСТ EN 71-1-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" (4.15.1.7, 4.15.5.6 және 4.15.5.7 тармақтарын қоспағанда)
4
МемСТ EN 71-8-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлім. Үйде пайдалану үшін белсенді демалысқа арналған ойыншықтар"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
5
МемСТ EN 71-8-2021 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлім. Үйде пайдалану үшін белсенді демалысқа арналған ойыншықтар"
6
МемСТ EN 71-14-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14-бөлім. Үйде пайдалануға арналған батуттар"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
7
МемСТ EN 71-14-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14-бөлім. Үйде пайдалануға арналған батуттар"
8
4-баптың 2.2, 3.2.12 (төртінші абзацы), 3.2.21, 3.2.26 және 3.2.27-тармақтары
МемСТ 25779-90 "Ойыншықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері" 1.3, 2.1.10, 2.13.7, 2.30.1 – 2.30.6, 2.31.1 (әріптердің биіктігін қоспағанда) және 2.31.2-тармақтары
9
4-баптың 3.2.6-тармағы
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" 5.2-бабы (барлық жас топтары үшін)
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
10
МемСТ EN 71-1-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" 5.2-бабы (барлық жас топтары үшін)
11
4-баптың 3.2.10-тармағы
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" 4.18-бабы
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
12
МемСТ EN 71-1-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері" 4.18-бабы
13
МемСТ 25779-90 "Ойыншықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері" 2.25.1 және 2.25.2-тармақтары
14
4-баптың 3.3-тармағы

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
статья 2
ГОСТ 35099-2024 "Игрушки. Классификация. Термины и определения"
применяется с 01.07.2025
2
пункты 2.1, 2.4, 3.2.1 – 3.2.5, 3.2.7 – 3.2.9,
3.2.11 – 3.2.20, 3.2.22,
4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
(за исключением пунктов 4.15.1.7, 4.15.5.6 и 4.15.5.7)
применяется до 01.07.2025
3
ГОСТ EN 71-1-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
(за исключением пунктов 4.15.1.7, 4.15.5.6 и 4.15.5.7)
4
ГОСТ EN 71-8-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования"
применяется до 01.07.2025
5
ГОСТ EN 71-8-2021 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования"
6
ГОСТ EN 71-14-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования"
применяется до 01.07.2025
7
ГОСТ EN 71-14-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования"
8
пункты 2.2, 3.2.12
(абзац четвертый), 3.2.21, 3.2.26 и 3.2.27 статьи 4
пункты 1.3, 2.1.10, 2.13.7, 2.30.1 – 2.30.6, 2.31.1 (за исключением высоты букв) и 2.31.2 ГОСТ 25779-90 "Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля"
9
пункт 3.2.6 статьи 4
пункт 5.2 (для всех возрастных групп) ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
применяется до 01.07.2025
10
пункт 5.2 (для всех возрастных групп) ГОСТ EN 71-1-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
11
пункт 3.2.10 статьи 4
пункт 4.18 ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
применяется до 01.07.2025
12
пункт 4.18 ГОСТ EN 71-1-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
13
пункты 2.25.1 и 2.25.2 ГОСТ 25779-90
"Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля"
14
пункт 3.3 статьи 4

МемСТ ISO 8124-2-2014 "Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 2 -бөлім. Тұтанғыштық"
15
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
16
МемСТ EN 71-1-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері""
17
2-қосымшаның 4-бабының 3.4 және 3.5-тармақтары
МемСТ ISO 8124-3-2014 "Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 3-бөлім. Кейбір элементтердің көші-қоны"
18
МемСТ EN 71-4-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жинақтар"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
19
МемСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020) "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жинақтар"
20
МемСТ EN 71-5-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5-бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибелер жүргізуге арналған жиынтықтарға жатпайтын ойын жиынтықтары"
21
МемСТ EN 71-7-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлім. Саусақпен бояуға арналған бояулар. Техникалық талаптар және сынақ әдістері"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
22
МемСТ EN 71-7-2021 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлім. Саусақпен бояуға арналған бояулар. Техникалық талаптар және сынақ әдістері"
23
МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезімін дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнімдер мен дәмдік ойындар жасауға арналған жиынтықтар"
24
4-баптың 3.2.28, 3.6.1 – 3.6.3 және 5- тармақтары

ГОСТ ISO 8124-2-2014 "Безопасность игрушек. Часть 2. Воспламеняемость"
15
ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
применяется до 01.07.2025
16
ГОСТ EN 71-1-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
17
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2
ГОСТ ISO 8124-3-2014 "Безопасность игрушек. Часть 3. Миграция некоторых элементов"
18
ГОСТ EN 71-4-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов
и аналогичных занятий"
применяется до 01.07.2025
19
ГОСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020) "Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий"
20
ГОСТ EN 71-5-2018 "Игрушки.
Требования безопасности. Часть 5.
Игровые наборы, включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов"
21
ГОСТ EN 71-7-2014 "Игрушки.
Требования безопасности. Часть 7. Краски для рисования пальцами. Технические требования и методы испытаний"
применяется до 01.07.2025
22
ГОСТ EN 71-7-2021 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 7. Краски для рисования пальцами. Технические требования и методы испытаний"
23
ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
24
пункты 3.2.28, 3.6.1 – 3.6.3 и 5 статьи 4

МемСТ IEC 62115-2014 "Электрлік ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
25
МемСТ IEC 62115-2022 "Электрлік ойыншықтар. Қауіпсіздік"
26
4-баптың 3.2.29-тармағы
МемСТ IEC 60825-1-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтың жіктелуі, талаптары және пайдаланушыға арналған нұсқаулығы"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
27
МемСТ IEC 60825-1-2023 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтардың жіктелуі және талаптары"
28
4-баптың 3.9-тармағы

ГОСТ IEC 62115-2014 "Игрушки электрические. Требования безопасности"
применяется до 01.07.2025
25
ГОСТ IEC 62115-2022 "Игрушки электрические. Безопасность"
26
пункт 3.2.29 статьи 4
ГОСТ IEC 60825-1-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей"
применяется до 01.07.2025
27
ГОСТ IEC 60825-1-2023 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования и требования"
28
пункт 3.9 статьи 4

МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
29
МемСТ EN 71-1-2022 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
30
4-баптың 2.5-тармағы
МемСТ 25779-90 "Ойыншықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
31
МемСТ 34399-2018 "Ойыншықтар. Қорғаныс және сәндік жабын және беттік бояу. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері" 4.1 және 4.2-тармақтар (бірінші санау (қорғаныс және сәндік жабын бөлігінде))
32

ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
применяется до 01.07.2025
29
ГОСТ EN 71-1-2022 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
30
пункт 2.5 статьи 4
ГОСТ 25779-90 "Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля"
применяется до 01.07.2025
31
пункты 4.1 и 4.2 (первое перечисление
(в части защитно-декоративного покрытия)) ГОСТ 34399-2018 "Игрушки. Защитно-декоративное покрытие и поверхностное окрашивание. Требования безопасности и методы контроля"
32

2-қосымшаның 3.7-тармақшасы
МемСТ 33795-2016 "Ағаш шикізаты, ағаш материалдары, жартылай фабрикаттар мен ағаштан және ағаш материалдарынан жасалған бұйымдар. Радионуклидтердің рұқсат етілетін үлестік белсенділігі, сынамаларды іріктеу және радионуклидтердің үлестік белсенділігін өлшеу әдістері"
01.07.2025 жылдан бастап қолданылады
".
2. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіндегі:
а) 4, 27, 34, 35, 49, 120 – 123 және 134-позициялар алып тасталсын;
б) 2-бағандағы 41-позиция "сынама алу" деген сөздермен толықтырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 42-позициямен толықтырылсын:
42
МемСТ 33795-2016
Ағаш шикізаты, ағаш материалдары, жартылай фабрикаттар мен ағаштан және ағаш материалдарынан жасалған бұйымдар. Радионуклидтердің рұқсат етілетін үлестік белсенділігі, сынамаларды іріктеу және радионуклидтердің үлестік белсенділігін өлшеу әдістері
01.07.2025 жылдан бастап қолданылады
г) 5-бағандағы 7-позиция "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
д) мынадай мазмұндағы 71-позициямен толықтырылсын:
"
71
МемСТ ISO 6401-2021
Пластмассалар. Поливинилхлорид. Винилхлоридтің қалдық мономерінің құрамын анықтау. Газохроматографиялық әдіс.
";
е) мынадай мазмұндағы 81 -позициямен толықтырылсын:
"
81
2-қосымшадағы 3.7-бап
МемСТ 33795-2016
Ағаш шикізаты, ағаш материалдары, жартылай фабрикаттар мен ағаштан және ағаш материалдарынан жасалған бұйымдар. Допустимая удельная активность Радионуклидтердің рұқсат етілетін үлестік белсенділігі, сынамаларды іріктеу және радионуклидтердің үлестік белсенділігін өлшеу әдістері
01.07.2025 жылдан бастап қолданылады
";
ж) 16-18-позициялар мынадай мазмұндағы 161 – 181 позициялармен ауыстырылсын:
16
4-баптың 2.1, 2.4, 3.2.1 – 3.2.20, 3.2.22, 3.2.25, 4 және 5-тармақтары
МемСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
161
МемСТ EN 71-1-2022
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
17
МемСТ EN 71-8-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлім. Үйде пайдалану үшін белсенді демалысқа арналған ойыншықтар
01.07.2025 жылға дейін қолданылады

пункт 3.7 приложения 2
ГОСТ 33795-2016 "Древесное сырье, лесоматериалы, полуфабрикаты и изделия из древесины и древесных материалов. Допустимая удельная активность радионуклидов, отбор проб и методы измерения удельной активности радионуклидов"
применяется с 01.07.2025
".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования:
а) позиции 4, 27, 34, 35, 49, 120 – 123 и 134 исключить;
б) позицию 41 в графе 2 дополнить словами "отбор проб";
в) дополнить позицией 42 следующего содержания:
"
42
ГОСТ 33795-2016
Древесное сырье, лесоматериалы, полуфабрикаты и изделия из древесины и древесных материалов. Допустимая удельная активность радионуклидов, отбор проб и методы измерения удельной активности радионуклидов
применяется
с 01.07.2025
";
г) позицию 7 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
д) дополнить позицией 71 следующего содержания:
"
71
ГОСТ ISO 6401-2021
Пластмассы. Поливинилхлорид. Определение содержания остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод.
";
е) дополнить позицией 81 следующего содержания:
"
81
пункт 3.7, приложение 2
ГОСТ 33795-2016
Древесное сырье, лесоматериалы, полуфабрикаты и изделия из древесины и древесных материалов. Допустимая удельная активность радионуклидов, отбор проб и методы измерения удельной активности радионуклидов
применяется
с 01.07.2025
";
ж) позиции 16 – 18 заменить позициями 16 – 181 следующего содержания:
"
16
пункты 2.1, 2.4, 3.2.1 – 3.2.20, 3.2.22, 3.2.25, 4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
применяется до 01.07.2025
161
ГОСТ EN 71-1-2022
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
17
ГОСТ EN 71-8-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования
применяется до 01.07.2025

171
МемСТ EN 71-8-2021
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлім. Үйде пайдалану үшін белсенді демалысқа арналған ойыншықтар
18
МемСТ EN 71-14-2018
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14-бөлім.Үйде пайдалануға арналған батуттар
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
181
МемСТ EN 71-14-2022
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14-бөлім.Үйде пайдалануға арналған батуттар
з) 19-позиция 2-бағанда мынадай редакцияда жазылсын:
"4-баптың 2.2, 3.2.10, 3.2.12 (төртінші абзац), 3.2.21, 3.2.26 және 3.2.27-тармақтары";
и) 5-бағандағы 23-позиция "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
к) мынадай мазмұндағы 232 -позициямен толықтырылсын:
232
МемСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020)
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жинақтар
л) 24-позицияда:
3-бағандағы "ГОСТ ИСО" деген сөздер "ГОСТ ISO" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бағанда "химиялық" деген сөз "кейбір" деген сөзбен ауыстырылсын;
м) 5-бағандағы 26-позиция "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
н) мынадай мазмұндағы 261 -позициямен толықтырылсын:
261
МемСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020)
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жинақтар
о) 5-бағандағы 28-позиция "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
п) мынадай мазмұндағы 281 -позициямен толықтырылсын:
281
МемСТ EN 71-7-2021
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлім. Саусақпен бояуға арналған бояулар. Техникалық талаптар және сынақ әдістері
р) 29 – 32-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
29
4-баптың 3.2.28, 3.2.29, 3.6.1 – 3.6.3 және 5-тармағы
МемСТ IEC 62115-2014
Электрлік ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
30
МемСТ IEC 62115-2022
Электрлік ойыншықтар. Қауіпсіздік
31
МемСТ IEC 60825-1-2013
Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтың жіктелуі, талаптары және пайдаланушыға арналған нұсқаулық
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
32
МемСТ IEC 60825-1-2023
Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтардың жіктелуі және талаптары
";
с) 33-позиция мынадай мазмұндағы 33 – 333-позициялармен ауыстырылсын:
"
33
4-баптың 3.9-тармағы
МемСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
331
МемСТ EN 71-1-2022
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
332
4-баптың 2.5- тармағы
МемСТ 25779-90
Ойыншықтар. Жалпы қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
01.07.2025 жылға дейін қолданылады
333

171
ГОСТ EN 71-8-2021
Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования
18
ГОСТ EN 71-14-2018
Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования
применяется до 01.07.2025
181
ГОСТ EN 71-14-2022
Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования
";
з) позицию 19 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"пункты 2.2, 3.2.10, 3.2.12 (абзац четвертый), 3.2.21, 3.2.26 и 3.2.27 статьи 4";
и) позицию 23 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
к) дополнить позицией 232 следующего содержания:
"
232
ГОСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020)
Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий
";
л) в позиции 24:
в графе 3 слова "ГОСТ ИСО" заменить словами "ГОСТ ISO";
в графе 4 слово "химических" заменить словом "некоторых";
м) позицию 26 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
н) дополнить позицией 261 следующего содержания:
"
261
ГОСТ 35097-2024 (EN 71-4:2020)
Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий
";
о) позицию 28 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
п) дополнить позицией 281 следующего содержания:
"
281
ГОСТ EN 71-7-2021
Игрушки. Требования безопасности. Часть 7. Краски для рисования пальцами. Технические требования
и методы испытаний
";
р) позиции 29 – 32 изложить в следующей редакции:
"
29
пункты 3.2.28, 3.2.29, 3.6.1 – 3.6.3 и 5 статьи 4
ГОСТ IEC 62115-2014
Игрушки электрические. Требования безопасности
применяется до 01.07.2025
30
ГОСТ IEC 62115-2022
Игрушки электрические. Безопасность
31
ГОСТ IEC 60825-1-2013
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей
применяется до 01.07.2025
32
ГОСТ IEC 60825-1-2023
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования и требования
";
с) позицию 33 заменить позициями 33 – 333 следующего содержания:
"
33
пункт 3.9
статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
применяется до 01.07.2025
331
ГОСТ EN 71-1-2022
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
332
пункт 2.5
статьи 4
ГОСТ
25779-90
Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля
применяется до 01.07.2025
333

МемСТ 34399-2018 5.1 және 5.3 – 5.5-тармақтары
Ойыншықтар. Қорғаныс және сәндік жабын және беттік бояу. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
";
т) 129 және 131-позициялардағы:
3-бағандағы "*" деген ескерту белгісі алып тасталсын;
5-баған "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
у) 185-позициядағы:
3-бағандағы "*" деген ескерту белгісі алып тасталсын;
5-бағандағы "01.06.2022 жылдан бастап қолданылады" деген сөздер "01.07.2025 жылға дейін қолданылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
ф) мынадай мазмұндағы 1851 -позициямен толықтырылсын:
"
1851
МемСТ 34945-2023
Полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдар. Ауа және су орталарында бутадиенді анықтау
";
х) мынадай мазмұндағы 189-позициямен толықтырылсын:
"
189
АМИ.МН 0111-2023*
Су және ауа орталарында тоқыма материалдарынан және винилацетат негізіндегі полимерлерден жасалған бұйымдардан бөлінетін винилацетаттың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеу әдістемесі
2023 жылғы 23 тамыздағы № BY 00123 Өлшем әдістемесін (әдісін) метрологиялық аттестаттау туралы куәлік 01.07.2025 жылдан бастап қолданылады
".

пункты 5.1 и 5.3 – 5.5 ГОСТ 34399-2018
Игрушки. Защитно-декоративное покрытие и поверхностное окрашивание. Требования безопасности и методы контроля
";
т) в позициях 129 и 131:
в графе 3 знак сноски "*" исключить;
в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
у) в позиции 185:
в графе 3 знак сноски "*" исключить;
в графе 5 слова "применяется с 01.06.2022" заменить словами "применяется до 01.07.2025";
ф) дополнить позицией 1851 следующего содержания:
"
1851
ГОСТ 34945-2023
Изделия из полистирола и сополимеров стирола. Определение бутадиена в воздушных и водных средах
";
х) дополнить позицией 189 следующего содержания:
"
189
АМИ.МН 0111-2023*
Массовая концентрация винилацетата, выделяемого из изделий из текстильных материалов и полимеров на основе винилацетата, в водных и воздушной средах. Методика измерений методом газовой хроматографии
свидетельство о метрологической аттестации методики (метода) измерений
от 23 августа
2023 г.
№ BY 00123;
применяется с 01.07.2025
".