Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 132 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмысының регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін;

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2024 года № 132
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. 2018 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының № 170 "Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 170 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".

3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 26 қарашадағы
№132 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
ХСЖ коды
Тақырып коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыстардың түрлері
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Жауапты әзірлеуші – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет
ХКД-мен келісім туралы ақпарат (бар болған жағдайда)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
97.200.40
RU1
Ойын алаңдарының жабдығы мен жабыны. Қосымша қауіпсіздік талаптары мен әмбебап ойын алаңын сынау әдістері МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20-32-тармақтары
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
2
97.200.40
RU2
Балалардың ойын алаңдарының жабдығы мен жабыны. Қосымша қауіпсіздік талаптары және көп деңгейлі лабиринттерді сынау әдістері. МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
3
83.140
RU3
Құрамы әртүрлі материалдар. Стиролдың, бензолдың, толуолдың, м-, о-, п-ксилолдардың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістері. БӘН 4.1.3167-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-бағаны
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
4

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 ноября 2024 г. № 132
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Код МКС
Код темы
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
Информация о согласовании с МТК
(при наличии)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
97.200.40
RU1
Оборудование и покрытия игровых площадок. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний универсальных игровых площадок
Разработка ГОСТ
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2024 год
2025 год
Российская Федерация
2
97.200.40
RU2
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний многоуровневых лабиринтов.
Разработка ГОСТ
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2024 год
2025 год
Российская Федерация
3
83.140
RU3
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции стирола, бензола, толуола, м-, о-, п-ксилолов в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3167-14
графа 3 таблицы приложения № 2
2024 год
2025 год
Российская Федерация
4

59.080
83.140
RU4
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилтерефталаттың, дибутилфталаттың және диоктилфталаттың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістері. БӘН 4.1.3168-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-бағаны
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
5
59.080
83.140
RU5
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилтерефталаттың, дибутилфталаттың және диоктилфталаттың сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. БӘН 4.1.3169-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу

59.080
83.140
RU4
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции диметилтерефталата, дибутилфталата и диоктилфталата в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3168-14
графа 3 таблицы приложения № 2
2024 год
2025 год
Российская Федерация
5
59.080
83.140
RU5
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции диметилтерефталата, дибутилфталата и диоктилфталата в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3169-14

№ 2 қосымша кестесінің 4- бағаны
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
8
59.080
RU8
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилформамидтің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістері. БӘН 4.1.1044а-01 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
9
59.080
RU9
Полимерлік материалдар. Гексаметилендиаминнің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдісі. ӘҰ 1503-76 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
10
59.080
RU10
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилформамидтің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдісі. МУК 4.1.1206-03 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
11
83.140
RU11
Құрамы әртүрлі материалдар. Этиленгликольдің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
12
83.140
RU12
Құрамы әртүрлі материалдар. Эпихлоргидриннің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
13
83.140
RU13
Құрамы әртүрлі материалдар. Метилметакрилаттың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
14
83.140
RU14
Құрамы әртүрлі материалдар. Этиленгликольдің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
15
83.140
RU15
Құрамы әртүрлі материалдар. Эпихлоргидриннің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3- бағаны
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы

графа 4 таблицы приложения № 2
2024 год
2025 год
Российская Федерация
8
59.080
RU8
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции диметилформамида в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.1044а-01
графа 3 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
9
59.080
RU9
Полимерные материалы. Метод определения уровня миграции гексаметилендиамина в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МР 1503-76
графа 4 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
10
59.080
RU10
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции диметилформамида в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.1206-03
графа 4 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
11
83.140
RU11
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции этиленгликоля в водную среду.
Разработка ГОСТ
графа 4 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
12
83.140
RU12
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции эпихлоргидрина в водную среду.
Разработка ГОСТ
графа 4 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
13
83.140
RU13
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции метилметакрилата в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
14
83.140
RU14
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции этиленгликоля в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
15
83.140
RU15
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции эпихлоргидрина в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация