Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертулерге өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 131 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 45-бабына және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. 2021 жылғы 14 қыркүйектегі Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына ескертулерге мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің көлік саласындағы уәкілетті атқарушы билік органы" кестесіндегі "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын, "Ресей Федерациясының Көлік министрлігі" деген сөздер "Теңіз және өзен көлігі федералдық агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік саясатын әзірлеу және нормативтік-құқықтық реттеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын атқарушы биліктің уәкілетті органы" кестесіндегі "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын, "Қырғыз Республикасының Энергетика және өнеркәсіп министрлігі" деген сөздер "Қырғыз Республикасының Экономика және коммерция министрлігі – жеңіл және ауыр өнеркәсіп саласында; Қырғыз Республикасының су ресурстары, ауыл шаруашылығы және қайта өңдеу өнеркәсібі министрлігі – қайта өңдеу өнеркәсібі саласында" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария, өсімдіктер карантині және оларды қорғау саласындағы бақылау және қадағалау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын атқарушы биліктің уәкілетті органы" кестесіндегі "Қырғыз Республикасының Ауыл шаруашылығы және мелиорация министрлігі, Қырғыз Республикасының Үкіметі жанындағы Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік жөніндегі мемлекеттік инспекция" деген сөздер "Қырғыз Республикасының су ресурстары, ауыл шаруашылығы және қайта өңдеу өнеркәсібі министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің отын-энергетика кешені саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу мен іске асыру және нормативтік-құқықтық реттеу жөніндегі функцияларын жүзеге асыратын атқарушы биліктің уәкілетті органы" кестесіндегі "Қырғыз Республикасының Энергетика және өнеркәсіп министрлігі" деген сөздер "Қырғыз Республикасының Энергетика министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету және мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын атқарушы биліктің уәкілетті органы" кестесіндегі "Қырғыз Республикасы Үкіметінің жанындағы Геология және минералдық ресурстар жөніндегі мемлекеттік агенттік" деген сөздер Қырғыз "Республикасының Табиғи ресурстар, экология және техникалық қадағалау министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в примечания к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2024 года № 131
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в примечания к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) в таблице "Уполномоченный в области транспорта орган исполнительной власти государства – члена Евразийского экономического союза" слова "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" заменить словами "Министерство транспорта Республики Казахстан", слова "Министерство транспорта Российской Федерации" заменить словами "Федеральное агентство морского и речного транспорта";
б) в таблице "Уполномоченный орган исполнительной власти, осуществляющий функции по выработке государственной политики и нормативно-правовому регулированию в сфере промышленности, государства – члена Евразийского экономического союза" слова "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" заменить словами "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан", слова "Министерство энергетики и промышленности Кыргызской Республики" заменить словами "Министерство экономики и коммерции Кыргызской Республики – в сфере легкой и тяжелой промышленности; Министерство водного хозяйства, сельского хозяйства и перерабатывающей промышленности Кыргызской Республики – в сфере перерабатывающей промышленности";
в) в таблице "Уполномоченный орган исполнительной власти, осуществляющий функции по контролю и надзору в сфере ветеринарии, карантина и защиты растений, государства – члена Евразийского экономического союза" слова "Министерство сельского хозяйства и мелиорации Кыргызской Республики, Государственная инспекция по ветеринарной и фитосанитарной безопасности при Правительстве Кыргызской Республики" заменить словами "Министерство водного хозяйства, сельского хозяйства и перерабатывающей промышленности Кыргызской Республики";
г) в таблице "Уполномоченный орган исполнительной власти, осуществляющий функции по выработке и реализации государственной политики и нормативно-правовому регулированию в сфере топливно-энергетического комплекса, государства – члена Евразийского экономического союза" слова "Министерство энергетики и промышленности Кыргызской Республики" заменить словами "Министерство энергетики Кыргызской Республики";
д) в таблице "Уполномоченный орган исполнительной власти, осуществляющий функции по оказанию государственных услуг и управлению государственным имуществом в сфере недропользования, государства – члена Евразийского экономического союза" слова "Государственное агентство по геологии и минеральным ресурсам при Правительстве Кыргызской Республики" заменить словами "Министерство природных ресурсов, экологии и технического надзора Кыргызской Республики".

2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев