Беларусь Республикасының ауыл шаруашылығын мемлекеттік қолдау саласындағы міндеттемелері туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 14 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 106-бабының 3-тармағын және ауыл шаруашылығын мемлекеттік қолдау шаралары туралы хаттаманың 8-тармағының үшінші абзацын (көрсетілген шартқа № 29 қосымша) басшылыққа ала отырып, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап Беларусь Республикасы үшін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы тауарларымен өзара саудасына бұрмалаушы әсер ететін шаралар деңгейін есептеу Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 163 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы тауарларымен өзара саудасына бұрмалаушы әсер ететін ауыл шаруашылығын мемлекеттік қолдау шараларының рұқсат етілген деңгейін есептеу әдіснамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Осы шешімнің 1-тармағына сәйкес есептелетін Беларусь Республикасына арналған ауыл шаруашылығын мемлекеттік қолдаудың рұқсат етілген көлемі 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап 2030 жылғы 1 қаңтарға дейін 10 пайыздан аспауы тиіс деп белгіленсін.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

Об обязательствах Республики Беларусь в области государственной поддержки сельского хозяйства
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 26 декабря 2024 года № 14.
Руководствуясь пунктом 3 статьи 106 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и абзацем третьим пункта 8 Протокола о мерах государственной поддержки сельского хозяйства (приложение № 29 к указанному Договору), Высший Евразийский экономический совет решил:
1. С 1 января 2025 г. для Республики Беларусь расчет уровня мер, оказывающих искажающее воздействие на взаимную торговлю государств - членов Евразийского экономического союза сельскохозяйственными товарами, осуществляется в соответствии с Методологией расчета разрешенного уровня мер государственной поддержки сельского хозяйства, оказывающих искажающее воздействие на взаимную торговлю государств - членов Евразийского экономического союза сельскохозяйственными товарами, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 163.
2. Определить, что разрешенный объем государственной рассчитываемый в соответствии с пунктом 1 настоящего Решения, не должен превышать 10 процентов с 1 января 2025 г. до 1 января 2030 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2025 г.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыркызской
Республики
От Российской
Федерации