Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту мүддесінде теміржол жүк тасымалдарын цифрландыру жөніндегі бірінші кезектегі іс-шаралар жоспарының орындалуына жүргізілген мониторингтің нәтижелері туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 10 Өкімі.
Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер, екінші тараптан, Қытай Халық Республикасы арасындағы Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 20 тамыздағы №17 өкімімен бекітілген, Сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту мүддесінде темір жол жүк тасымалдарын цифрландыру жөніндегі бірінші кезектегі іс-шаралар жоспарының орындалуына жүргізілетін мониторинг нәтижелері туралы Еуразиялық экономикалық комиссиясының баяндамасын назарға ала отырып (бұдан әрі соған сәйкес – баяндама, іс-шаралар жоспары):
1. Еуразиялық экономикалық комиссияның қатысуымен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері:
баяндамада қамтылған қорытындыларды ескере отырып, іс-шаралар жоспарын 2026 жылға дейін іске асыруды қамтамасыз етсін;
Қытай Халық Республикасымен жүк тасымалдарын цифрландыру мәселесі бойынша, оның ішінде, бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің 12.1-бабына сәйкес 2018 жылғы 17 мамырда құрылған Бірлескен комиссиясы 2023 жылдың 16 ақпанында қабылдаған "Көлік дәліздерін цифрландыру" бөлімінде көзделген бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту жөніндегі жоспардың ("Жол картасы") іс-шараларын іске асыру мақсатында ынтымақтастықты жалғастырсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссиясы осы өкімнің 1-тармағында көрсетілген жоспарлардың іске асырылу барысы туралы 2024 жылғы І жартыжылдықта және одан әрі жыл сайын Еуразиялық үкіметаралық кеңесті хабардар етсін.
3. Осы өкім қабылданған күннен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О результатах мониторинга исполнения плана первоочередных мероприятий по цифровизации грузовых железнодорожных перевозок в интересах развития торгово-экономического сотрудничества между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 8 июня 2023 года № 10.
Приняв к сведению доклад Евразийской экономической комиссии о результатах мониторинга исполнения плана первоочередных мероприятий по цифровизации грузовых железнодорожных перевозок в интересах развития торгово-экономического сотрудничества между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, утвержденного распоряжением Евразийского межправительственного совета от 20 августа 2021 г. № 17 (далее соответственно - доклад, план мероприятий):
1. Правительствам государств - членов Евразийского экономического союза с участием Евразийской экономической комиссии:
обеспечить до 2026 года реализацию плана мероприятий с учетом выводов, содержащихся в докладе;
продолжить сотрудничество с Китайской Народной Республикой по вопросу цифровизации грузовых перевозок, в том числе в целях реализации мероприятий, предусмотренных разделом "Цифровизация транспортных коридоров" плана ("дорожной карты") по развитию торгово-экономического сотрудничества между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, принятого 16 февраля 2023 г. Совместной комиссией, учрежденной в соответствии со статьей 12.1 Соглашения о торгово- экономическом сотрудничестве между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, от 17 мая 2018 года.
2. Евразийской экономической комиссии информировать Евразийский межправительственный совет в I полугодии 2024 г. и далее ежегодно о ходе реализации планов, указанных в пункте 1 настоящего распоряжения.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации