"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 72 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 года № 72
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 72
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаты үшін "фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" уәкілетті органның фармацевтикалық инспекция жүргізуге уәкілетті аттестатталған қызметкері туралы мәліметтерді білдіреді және Одақтың фармацевтикалық инспекторларының тізіліміне енгізілген.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил понятие "сведения о фармацевтическом инспекторе" означает сведения об аттестованном сотруднике уполномоченного органа, который уполномочен на проведение фармацевтической инспекции и включен в реестр фармацевтических инспекторов Союза.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.SS.16, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторлар (бұдан әрі – фармацевтикалық инспектор) туралы мәліметтерді бірыңғай есепке алуды және жүйелеуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының тізілімінен (бұдан әрі – фармацевтикалық инспекторлардың тізілімі) мәліметтерді адамдардың шектелмеген тобына ұсыну тетіктерін жетілдіру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына жету үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияда (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан (бұдан әрі – уәкілетті органдар) алынатын мәліметтердің негізінде фармацевтикалық инспекторлардың толық және өзекті тізілімін құруды, қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
б) фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді сұрау салу бойынша уәкілетті органдарға ұсынуды қамтамасыз ету;
в) мүдделі тұлғаларға фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар өзекті және шынайы ақпаратты алу мүмкіндігін қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың:
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді қалыптастыруды, жүргізуді және беруді, сондай-ақ фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды;
Одақтың ақпараттық порталында мүдделі тұлғаларға фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерге қол жеткізуді ұсынуды жүзеге асыратын органы
P.SS.16.ACT.001
уәкілетті орган
мыналарды:
фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу үшін Комиссияға мәліметтер ұсынуды;
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді сұрау салу бойынша алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.16, версия 0.1.1.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является обеспечение единого учета и систематизации сведений о фармацевтических инспекторах в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств (далее – фармацевтический инспектор), а также совершенствование механизмов предоставления сведений из реестра фармацевтических инспекторов Союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств (далее – реестр фармацевтических инспекторов) неограниченному кругу лиц.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить создание, формирование и ведение в Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) полного и актуального реестра фармацевтических инспекторов на основании сведений, получаемых от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы);
б) обеспечить предоставление уполномоченным органам по запросу сведений из реестра фармацевтических инспекторов;
в) обеспечить заинтересованным лицам возможность получения актуальной и достоверной информации, содержащейся в реестре фармацевтических инспекторов.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование, ведение и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов, а также публикацию сведений о фармацевтических инспекторах на информационном портале Союза;
представление доступа к сведениям из реестра фармацевтических инспекторов заинтересованным лицам на информационном портале Союза
P.SS.16.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
представление в Комиссию сведений для формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов;
получение по запросу сведений из реестра фармацевтических инспекторов

3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс дегеніміз өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) "Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдері (P.SS.16.PGR.001);
б) "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдері (P.SS.16.PGR.002).
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындаған кезде уәкілетті органдар Комиссияға фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру үшін фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етеді. Комиссия уәкілетті органдардан алынатын мәліметтер негізінде фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыруды және жүргізуді және Одақтың ақпараттық порталында фармацевтикалық инспекторлар туралы өзекті мәліметтерді жариялауды жүзеге асырады, сондай-ақ уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді ұсынады. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру кезінде фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
бірыңғай дерекқорда бар мәліметтерді алу (P. SS.16.PGR.001);
уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу (P. SS.16.PGR.002).
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Жалпы процестің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі, операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы схема келтіріледі, ол жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және рәсімдерді орындау тәртібін көрсетеді. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотация пайдаланып жасалған және оның мәтіндік сипаттамасы бар.
4. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобы (P.SS.16.PGR.001)
15. Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындаған кезде уәкілетті орган аттестаттаудан (қайта аттестаттаудан) өткен және фармацевтикалық инспекторлар мәртебесін алған фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді енгізу, өзгерту немесе алып тастау үшін Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттар айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.

3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001);
б) процедуры "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы обеспечивают представление в Комиссию сведений о фармацевтических инспекторах для формирования реестра фармацевтических инспекторов. Комиссия на основе получаемых сведений от уполномоченных органов осуществляет формирование и ведение реестра фармацевтических инспекторов и опубликование актуальных сведений о фармацевтических инспекторах на информационном портале Союза, а также предоставляет по запросам уполномоченных органов сведения о фармацевтических инспекторах из реестра фармацевтических инспекторов. При формировании реестра фармацевтических инспекторов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов:
получения сведений, содержащихся в единой базе данных (P.SS.16.PGR.001);
получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов (P.SS.16.PGR.002);
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001)
15. При выполнении процедур формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов уполномоченный орган формирует и представляет в Комиссию сведения о фармацевтических инспекторах, прошедших аттестацию (переаттестацию) и получивших статус фармацевтических инспекторов, для включения, изменения или исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).

Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттар айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Фармацевтикалық инспекторға тиісті мәртебе беру туралы шешім қабылдаған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімі орындалады (P. SS.16.PRC.001).
Уәкілетті орган фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді түзету туралы шешім қабылдаған жағдайда, оның ішінде аттестаттау (қайта аттестаттау) нәтижелері бойынша мәліметтер өзгерген және фармацевтикалық инспектор мәртебесі өзгерген кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. SS.16.PRC.002) орындалады.
Фармацевтикалық инспектор мәртебесін беруден бас тартқан немесе берілген фармацевтикалық инспектор мәртебесін сақтаудан бас тартқан жағдайда "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. SS.16.PRC.003) орындалады.
16. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер (P. SS.16.PGR.001) тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдері (P.SS.16.PGR.001) тобының жалпы схемасы
17. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер (P. SS.16.PGR.001) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі (P.SS.16.PGR.001)
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.PRC.001
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу
рәсім уәкілетті орган Комиссияға фармацевтикалық инспектор мәртебесі берілген фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ұсынуға арналған
P.SS.16.PRC.002
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту
рәсім уәкілетті органның Комиссияға фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді жаңарту және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін фармацевтикалық инспектор туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуына арналған

Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При принятии решения о присвоении фармацевтическому инспектору соответствующего статуса, выполняется процедура "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001).
В случае принятия решения уполномоченным органом о корректировке сведений о фармацевтическом инспекторе, в том числе при изменении сведений по результатам аттестации (переаттестации) и изменении статуса фармацевтического инспектора, выполняется процедура "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002).
В случае отказа в присвоении или отказа в сохранении присвоенного статуса фармацевтического инспектора, выполняется процедура "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003).
16. Приведенное описание группы процедур "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.PRC.001
включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию сведений о фармацевтическом инспекторе, которому присвоен статус фармацевтического инспектора, для включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов и их опубликования на информационном портале Союза
P.SS.16.PRC.002
изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о фармацевтическом инспекторе для обновления сведений в реестре фармацевтических инспекторов и опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза

P.SS.16.PRC.003
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау
рәсім уәкілетті органның Комиссияға фармацевтикалық инспекторды оның қызметі тоқтатылған кезде фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді ұсынуына және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауына арналған
5. "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдер тобы (P.SS.16.PGR.002)
18. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрау салуды алған кезде орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша уәкілетті органдардан келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау;
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрау;
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау.
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды уәкілетті органда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар мәліметтермен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында уәкілетті орган орындайды.
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салу жүзеге асырған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.004) орындалады.
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді сұрауды уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген фармацевтикалық инспектор туралы барлық мәліметтерді алу мақсатында орындайды. Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтер не толық көлемде, не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді сұрауды жүзеге асырған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P. SS.16.PRC.005) орындалады.
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұратқан кезде фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер беріледі. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды жүзеге асырған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.006) орындалады.

P.SS.16.PRC.003
исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию сведений об исключении фармацевтического инспектора из реестра фармацевтических инспекторов при прекращении его деятельности и опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
5. Группа процедур "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002)
18. Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
В рамках выполнения процедур получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов обрабатываются следующие виды запросов, поступающие от уполномоченных органов:
запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов;
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов;
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов.
Запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации сведений о фармацевтических инспекторах, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в реестре фармацевтических инспекторов, хранящимися в Комиссии.
При осуществлении запроса на предоставление информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004).
Запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов, выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о фармацевтическом инспекторе, включенные в реестр фармацевтических инспекторов. Сведения, содержащиеся в реестре фармацевтических инспекторов, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса сведений о фармацевтических инспекторах выполняется процедура "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005).
При запросе измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов предоставляются сведения, которые были добавлены в реестр фармацевтических инспекторов или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов выполняется процедура "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006).

19. "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдер тобының (P. SS.16.PGR.002) келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдер тобының (P.SS.16.PGR.002) жалпы схемасы
20. "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдер тобына (P. SS.16.PGR.002) кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
"Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдер тобына (P.SS.16.PGR.002) кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.PRC.004
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім уәкілетті органның уәкілетті органда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар мәліметтермен синхрондау қажеттілігін бағалауға арналған
P.SS.16.PRC.005
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу
рәсім фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алуға арналған
P.SS.16.PRC.006
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу
рәсім уәкілетті органда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар мәліметтермен синхрондауға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.BEN.001
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу үшін Комиссияға ұсынылатын фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
22. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

19. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом необходимости синхронизации сведений о фармацевтических инспекторах, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в реестре фармацевтических инспекторов
P.SS.16.PRC.005
получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов
P.SS.16.PRC.006
получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
процедура предназначена для синхронизации сведений о фармацевтических инспекторах, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в реестре фармацевтических инспекторов
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.BEN.001
сведения о фармацевтическом инспекторе
сведения о фармацевтическом инспекторе, представляемые в Комиссию для формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандар сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.089
жоғары кәсіптік білімнің біліктілік дәрежелерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жоғары кәсіптік білімнің біліктілік дәрежелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.091
білімі бойынша мамандықтар сыныптауышы
сыныптауыш
білім бойынша мамандықтар тізбесін қамтиды
P.CLS.093
ғылыми дәрежелердің сыныптауышы
сыныптауыш
ғылыми дәрежелер тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдері (P.SS.16.PGR.001)
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.SS.16.PRC.001)
24. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімін орындау схемасы (P.SS.16.PRC.001) 4-суретте берілген.
4-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімін орындау схемасы (P.SS.16.PRC.001)
25. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімі (P. SS.16.PRC.001) аттестатталушыға фармацевтикалық инспектор мәртебесін беру кезінде орындалады.
26. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. SS.16.OPR.001) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
27. Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.002) орындалады, оны орындау нәтижесінде фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер енгізіледі және уәкілетті органға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
28. Уәкілетті орган фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу туралы хабарлама алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы орындалады (P. SS.16.OPR.003), оны орындау нәтижесінде фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом
ISO 3166-1
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P.CLS.089
классификатор квалификационных степеней высшего профессионального образования
классификатор
содержит перечень кодов и наименований квалификационных степеней высшего профессионального образования
P.CLS.091
классификатор специальностей по образованию
классификатор
содержит перечень специальностей по образованию
P.CLS.093
классификатор ученых степеней
классификатор
содержит перечень ученых степеней
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры "Процедуры формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PGR.001)
Процедура "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001)
25. Процедура "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001) выполняется при присвоении аттестуемому статуса фармацевтического инспектора.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.001), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр фармацевтических инспекторов.
27. При получении Комиссией сведений о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр фармацевтических инспекторов выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.002), в результате выполнения которой в реестр фармацевтических инспекторов включаются сведения о фармацевтическом инспекторе, и в уполномоченный орган направляется уведомление о включении сведений о фармацевтическом инспекторе.
28. При получении уполномоченным органом уведомления о включении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.003), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов.

29. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.002) орындалған жағдайда, "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P. SS.16.OPR.004) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған және жалпыға қолжетімді мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
30. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді қосу" рәсімін (P. SS.16.PRC.001) орындау нәтижесі фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
31. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.16.PRC.001) 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.16.PRC.001)
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.001
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.002
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.003
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.004
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының сипаттамасы (P.SS.16.OPR.001)
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Саипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.001
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
фармацевтикалық инспектор мәртебесін беру кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер ұсынылды
8-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.002) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.002
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P. SS.16.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізуді жүзеге асырады, мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын толтырады және уәкілетті органға уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес өңдеу нәтижесі кодының мәні бар фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген;
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
9-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.SS.16.OPR.003) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.003
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P. SS.16.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу туралы хабарлама өңделді
10-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясының (P.SS.16.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.004
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P. SS.16.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
жариялануға жатпайтын және уәкілетті органдар және (немесе) сараптама мекемелері, сондай-ақ Комиссия үшін ғана қол жетімді мәліметтерді қоспағанда, фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің мәліметтері жариялануға жатады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.SS.16.PRC.002)

29. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.002), выполняется операция "Опубликование включенных в реестр фармацевтических инспекторов сведений" (P.SS.16.OPR.004),
в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных и общедоступных сведений реестра фармацевтических инспекторов на информационном портале Союза.
30. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001) является включение сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
31. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.001
представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.004
опубликование включенных в реестр фармацевтических инспекторов сведений
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при присвоении статуса фармацевтического инспектора
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр фармацевтических инспекторов представлены
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о фармацевтическом инспекторе (операция "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о фармацевтическом инспекторе и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов, заполняет дату и время обновления сведений и направляет в уполномоченный орган уведомление о включении сведений о фармацевтическом инспекторе со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе включены в реестр фармацевтических инспекторов;
уведомление о включении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов направлено
в уполномоченный орган
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о фармацевтическом инспекторе (операция "Прием
и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о включении сведений о фармацевтическом инспекторе в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о включении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов обработано
Таблица 10
Описание операции "Опубликование включенных в реестр фармацевтических инспекторов сведений" (P.SS.16.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование включенных в реестр фармацевтических инспекторов сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр фармацевтических инспекторов (операция "Прием
и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.002))
5
Ограничения
опубликованию подлежат сведения реестра фармацевтических инспекторов за исключением сведений, которые не подлежат опубликованию
и доступны только для уполномоченных органов
и (или) экспертных учреждений, а также Комиссии
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений из реестра фармацевтических инспекторов на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения из реестра фармацевтических инспекторов опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002)

32. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімін орындау схемасы (P. SS.16.PRC.002) 5-суретте берілген.
5-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P.SS.16.PRC.002) орындау схемасы
33. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. SS.16.PRC.002) фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді түзету қажет болған кезде орындалады.
34. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. SS.16.OPR.005) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгерту үшін фармацевтикалық инспектор туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
35. Комиссияға фармацевтикалық инспектор туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.006) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгертуді жүзеге асырады және уәкілетті органға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жібереді.
36. Уәкілетті органға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтердің өзгергендігі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P. SS.16.OPR.007) орындалады, оны орындау процесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
37. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.006) орындалған жағдайда "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгертілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P. SS.16.OPR.008) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
38. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P. SS.16.PRC.002) орындау нәтижесі фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
39. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. SS.16.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте

32. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002)
33. Процедура "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002) выполняется при необходимости корректировки сведений о фармацевтическом инспекторе, включенных в реестр фармацевтических инспекторов.
34. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.005), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию измененные сведения о фармацевтическом инспекторе для изменения в реестре фармацевтических инспекторов.
35. При поступлении в Комиссию измененных сведений о фармацевтическом инспекторе выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.006), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет изменение сведений, содержащихся в реестре фармацевтических инспекторов и направляет уведомление об изменении сведений о фармацевтическом инспекторе в уполномоченный орган.
36. При поступлении в уполномоченный орган уведомления об изменении сведений о фармацевтическом инспекторе выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.007), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
37. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.006) выполняется операция "Опубликование измененных в реестре фармацевтических инспекторов сведений" (P.SS.16.OPR.008), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений реестра фармацевтических инспекторов на информационном портале Союза.
38. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002) является изменение сведений о фармацевтическом инспекторе в реестре фармацевтических инспекторов и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11

"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.SS.16.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.005
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.006
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.007
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.008
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясының (P.SS.16.OPR.005) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.005
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгертуі
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгерту үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер ұсынылды
13-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.006) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.006
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P. SS.16.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәлімет) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы өзгертілетін мәліметтерді қолдану аяқталатын күн мен уақытты алынған өзгертілген мәліметтерді қолдану басталатын күн мен уақыттың мәнімен толтырады. Орындаушы алынған мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізеді, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер өзгертілді;
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
14-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.SS.16.OPR.007) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.007
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.16.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспектор туралы
мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама өңделді
15-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгертілген мәліметтерді жариялау" операциясының (P.SS.16.OPR.008) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.008
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер өзгерген кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.16.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
жариялануға жатпайтын және уәкілетті органдар және (немесе) сараптама мекемелері, сондай-ақ Комиссия үшін ғана қолжетімді мәліметтерді қоспағанда, фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің өзгертілген мәліметтері жариялануға жатады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.007
получение уведомления о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.008
опубликование измененных в реестре фармацевтических инспекторов сведений
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
изменение уполномоченным органом сведений
о фармацевтическом инспекторе
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе для изменения в реестре фармацевтических инспекторов представлены
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о фармацевтическом инспекторе (операция "Представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в реестр фармацевтических инспекторов, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе изменены
в реестре фармацевтических инспекторов;
уведомление о результате изменения сведений о фармацевтическом инспекторе направлено в уполномоченный орган
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате изменения сведений о фармацевтическом инспекторе (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате изменения сведений
о фармацевтическом инспекторе в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений о фармацевтическом инспекторе обработано
Таблица 15
Описание операции "Опубликование измененных в реестре фармацевтических инспекторов сведений" (P.SS.16.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование измененных в реестре фармацевтических инспекторов сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о фармацевтическом инспекторе в реестре фармацевтических инспекторов (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.006))
5
Ограничения
опубликованию подлежат измененные сведения реестра фармацевтических инспекторов за исключением сведений, которые не подлежат опубликованию и доступны только для уполномоченных органов и (или) экспертных учреждений, а также Комиссии
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование измененных сведений реестра фармацевтических инспекторов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения реестра фармацевтических инспекторов опубликованы на информационном портале Союза

"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.SS.16.PRC.003)
40. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. SS.16.PRC.003) орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P.SS.16.PRC.003) орындау схемасы
41. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. SS.16.PRC.003) фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді оның қызметі тоқтатылған жағдайда фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау қажет болған кезде орындалады.
42. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. SS.16.OPR.009) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
43. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.010) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастауды жүзеге асырады және уәкілетті органға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама жібереді.
44. Уәкілетті органға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P. SS.16.OPR.011) орындалады, орындау процесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
45. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.010) орындалған жағдайда "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" операциясы (P. SS.16.OPR.012) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
46. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. SS.16.PRC.003) орындау нәтижесі фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

Процедура "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003)
40. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003)
41. Процедура "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003) выполняется при необходимости исключения сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов в случае прекращения его деятельности.
42. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.009), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра фармацевтических инспекторов.
43. При поступлении в Комиссию сведений о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра фармацевтических инспекторов выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.010), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов и направляет уведомление о результате исключения сведений о фармацевтическом инспекторе в уполномоченный орган.
44. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате исключения сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов выполняется операция "Получение уведомления о результате исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.011), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
45. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.012),
в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений из реестра фармацевтических инспекторов на информационном портале Союза.
46. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003) является исключение сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.

47. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. SS.16.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.SS.16.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.009
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.010
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.011
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.012
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының (P.SS.16.OPR.009) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.009
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер ұсынылды
18-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.010) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.010
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау үшін алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P. SS.16.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәлімет) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы алып тасталатын мәліметтердің қолданысы аяқталатын күн мен уақытты берілген мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-қимылдың аяқталатын күн мен уақыттың мәнімен толтырады, алып тасталатын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақытын жаңартады, фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді алып тастауға сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тасталды;
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
19-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.SS.16.OPR.011) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.011
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы алып тастау үшін фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.16.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама өңделді
20-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" операциясының (P.SS.16.OPR.012) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.012
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастаған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P. SS.16.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспекторлардың жаңартылған тізілімінің мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен фармацевтикалық инспектор туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

47. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.009
представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.011
получение уведомления о результате исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.012
опубликование обновленных сведений реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости исключения сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра фармацевтических инспекторов представлены
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения
из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о фармацевтическом инспекторе для исключения (операция "Представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о фармацевтическом инспекторе и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия исключаемых сведений значением даты и времени окончания действия, указанным в составе переданных сведений, обновляет дату и время обновления исключаемых сведений, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате исключения сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов со значением кода результата обработки, соответствующим исключению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе исключены из реестра фармацевтических инспекторов;
уведомление о результате исключения сведений о фармацевтическом инспекторе направлено
в уполномоченный орган
Таблица 19
Описание операции "Получение уведомления о результате исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления о результате исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате исключения сведений о фармацевтическом инспекторе для исключения (операция "Прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате исключения сведений
о фармацевтическом инспекторе в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате исключения сведений
о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов обработано
Таблица 20
Описание операции "Опубликование обновленных сведений реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов (операция "Прием
и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений обновленного реестра фармацевтических инспекторов
7
Результаты
обновленные сведения о фармацевтическом инспекторе из реестра фармацевтических инспекторов опубликованы на информационном портале Союза

2. "Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу рәсімдері" рәсімдері (P.SS.16.PGR.002)
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.004)
48. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін орындау схемасы (P. SS.16.PRC.004) 7-суретте берілген.
7-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін орындау схемасы (P.SS.16.PRC.004)
49. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.004) уәкілетті органда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынған тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
50. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау" операциясы (P. SS.16.OPR.013) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
51. Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту уақыты мен күні туралы ақпаратты сұрауды алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды өңдеу және беру" операциясы (P. SS.16.OPR.014) орындалады, оны орындау нәтижесінде фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және уәкілетті органға беріледі.
52. Уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.015) орындалады.
53. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.004) орындау нәтижесі уәкілетті органның фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы болып табылады.
54. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.16.PRC.004) 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.16.PRC.004)
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.013
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.014
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрауды өңдеу және беру
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.015
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау" операциясының (P.SS.16.OPR.013) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.013
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алынатын тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау Комиссияға жіберілді
23-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды өңдеу және ұсыну" операциясының (P.SS.16.OPR.014) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.014
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды алған кезде орындайды ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау" (P. SS.16.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәлімет) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді орындайды, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат уәкілетті органға жіберілді
24-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.015) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.015
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрауды өңдеу және ұсыну" (P. SS.16.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

2. Процедуры "Процедуры получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов" (P.SS.16.PGR.002)
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004)
48. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004)
49. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о фармацевтических инспекторах, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из реестра фармацевтических инспекторов, хранящейся в Комиссии.
50. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.013), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов.
51. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов выполняется операция "Обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.014), в результате выполнения которой формируется и предоставляется в уполномоченный орган информация о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов.
52. При получении уполномоченным органом информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.015).
53. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004) является получение уполномоченным органом информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов.
54. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.014
обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о фармацевтических инспекторах, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из реестра фармацевтических инспекторов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов направлен
в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.014
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление информации
о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов направлена в уполномоченный орган
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (операция "Обработка запроса и предоставление информации
о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов получена

"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.SS.16.PRC.005)
55. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.005) орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.005) орындау схемасы
56. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.005) уәкілетті органның фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады.
57. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрау" операциясы (P. SS.16.OPR.016) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және ол Комиссияға жіберіледі. Берілген параметрлерге байланысты сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар мәліметтерді толық көлемде беруге сұрау салу;
белгілі бір күнгі жағдай бойынша көрсетілген мәліметтерді беруге сұрау салу.
58. Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді беруге сұрау салуды алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрауды өңдеу және беру" операциясы (P. SS.16.OPR.017) орындалады, оны орындау нәтижесінде сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға беріледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
59. Уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.018) орындалады.
60. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.005) орындау нәтижесі уәкілетті органның фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы болып табылады.
61. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.16.PRC.005) 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.SS.16.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.016
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.017
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрауды өңдеу және беру
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.018
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау" операциясының (P.SS.16.OPR.016) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.016
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда жаңарту күні мен уақыты көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау Комиссияға жіберілді
27-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру" операциясының (P.SS.16.OPR.017) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.017
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрауды өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрауды алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау" (P. SS.16.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәлімет) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен толық ақпарат берілген кезде фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде сақталатын барлық жазбаларды беру жүзеге асырылады. Мәліметтер көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша ұсынылған кезде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде бар мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтарын ескере отырып жүзеге асырылады. Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелері
уәкілетті органға фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
28-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.018) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.018
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрауды өңдеу және ұсыну" (P.SS.16.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәлімет немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005)
55. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005)
56. Процедура "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из реестра фармацевтических инспекторов.
57. Первой выполняется операция "Запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.016), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на предоставление сведений, содержащихся в реестре фармацевтических инспекторов, в полном объеме;
запрос на предоставление указанных сведений по состоянию на определенную дату.
58. При получении Комиссией запроса на предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов выполняется операция "Обработка запроса и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.017), в результате выполнения которой формируются и предоставляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
59. При получении уполномоченным органом сведений из реестра фармацевтических инспекторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.018).
60. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005) является получение уполномоченным органом сведений из реестра фармацевтических инспекторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
61. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.016
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.017
обработка запроса и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.018
прием и обработка сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из реестра фармацевтических инспекторов
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При возникновении необходимости получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов
в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации реестра фармацевтических инспекторов. При возникновении необходимости получения сведений, включенных в реестр фармацевтических инспекторов на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов направлен в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Обработка запроса и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.017
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление сведений
из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из реестра фармацевтических инспекторов (операция "Запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган сведения из реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При предоставлении полной информации из реестра фармацевтических инспекторов осуществляется предоставление всех записей, хранящихся в реестре фармацевтических инспекторов. При предоставлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся
в реестре фармацевтических инспекторов, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из реестра фармацевтических инспекторов осуществляется по всем странам либо
с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в реестре фармацевтических инспекторов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган предоставлены сведения
из реестра фармацевтических инспекторов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из реестра фармацевтических инспекторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление сведений
из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из реестра фармацевтических инспекторов или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из реестра фармацевтических инспекторов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтер алу" рәсімі (P.SS.16.PRC.006)
62. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.006) орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P.SS.16.PRC.006) орындау схемасы
63. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.006) фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органның алуы мақсатында орындалады, оларды тізілімге қосу немесе оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындаған кезге дейін болады. Рәсім, оның ішінде, егер "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.004) орындау нәтижесінде уәкілетті органның фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алу күні мен уақыты Комиссиядағы фармацевтикалық инспекторлар тізілімін өзгерту күні мен уақытынан неғұрлым ертерек болып табылатыны анықталғанда орындалады.
64. Бірінші "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау" операциясы (P. SS.16.OPR.019) орындалады, оны орындау нәтижесінде уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгертілген мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
65. Комиссия фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрауды алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен сұрауды өңдеу және өзгертілген мәліметтерді беру" операциясы (P. SS.16.OPR.020) орындалады, оны орындау нәтижесінде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
66. Уәкілетті орган фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. SS.16.OPR.021) орындалады.
67. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P. SS.16.PRC.006) орындау нәтижесі уәкілетті органның фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алуы және фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді уәкілетті орган мен Комиссия арасында синхрондау болып табылады.

Процедура "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006)
62. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006)
63. Процедура "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из реестра фармацевтических инспекторов, добавление которых в реестр или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений из реестра фармацевтических инспекторов уполномоченным органом являются более ранними, чем дата и время изменения реестра фармацевтических инспекторов в Комиссии.
64. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.019), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение измененных сведений, внесенных в реестр фармацевтических инспекторов.
65. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в реестр фармацевтических инспекторов, выполняется операция "Обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.020), в результате выполнения которой формируются и предоставляются в уполномоченный орган измененные сведения из реестра фармацевтических инспекторов с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
66. При получении уполномоченным органом измененных сведений, внесенных в реестр фармацевтических инспекторов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.021).
67. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006) является получение уполномоченным органом измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов и синхронизация сведений из реестра фармацевтических инспекторов между уполномоченным органом и Комиссией.

68. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. SS.16.PRC.006) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.SS.16.PRC.006) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.16.OPR.019
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.020
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.SS.16.OPR.021
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау" операциясының сипаттамасы (P.SS.16.OPR.019)
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.019
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның белгілі бір кезең үшін фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алуға сұрауды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау Комиссияға жіберілді
31-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру" операциясының (P.SS.16.OPR.020) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.020
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді беруге сұрауды алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау" (P. SS.16.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәлімет) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сұрау салуды өңдеуді уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
32-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.SS.16.OPR.021) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.OPR.021
2
Операцияның атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру" (P. SS.16.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізілген өзгертілген мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алынған өзгерістер құрамында бар және уәкілетті органда жоқ мәліметтер уәкілетті органда сақталатын мәліметтерге енгізіледі;
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алынған өзгерістер құрамында бар және уәкілетті органда сақталатын мәліметтерде бар мәліметтер жандандырылады (жаңартылады)
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер Комиссия мен уәкілетті орган арасында синхрондалған
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

68. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.16.OPR.019
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.020
обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.SS.16.OPR.021
прием и обработка измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.019
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях получения уполномоченным органом измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов за определенный период
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов направлен в Комиссию
Таблица 31
Описание операции "Обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.020
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (операция "Запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.019)
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
и Комиссией, формирует и представляет
в уполномоченный орган измененные сведения
из реестра фармацевтических инспекторов в соответствии с параметрами, указанными в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены измененные сведения из реестра фармацевтических инспекторов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 32
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений, внесенных в реестр фармацевтических инспекторов, или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса
и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения, внесенные в реестр фармацевтических инспекторов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении измененных сведений, внесенных в реестр фармацевтических инспекторов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из реестра фармацевтических инспекторов и отсутствующие в уполномоченном органе включаются в сведения, хранящиеся в уполномоченном органе;
сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из реестра фармацевтических инспекторов и присутствующие в сведениях, хранящихся в уполномоченном органе, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения из реестра фармацевтических инспекторов синхронизированы между Комиссией
и уполномоченным органом
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

69. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және өзге де жағдайлар туындаған кезде орын алуы мүмкін.
70. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабарға қатысты оның Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және уәкілетті орган мен Комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда уәкілетті орган белгіленген тәртіппен анықталған қатені жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
71. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 72 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1 Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

69. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
70. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
71. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 72
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын жалпы процеске қатысушылардың біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаты үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамайтын болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеріп отыратын өмірлік циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді иеленуші
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жібереді, Комиссиядан фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұратады
уәкілетті орган (P.SS.16.ACT.001)
Үйлестіруші
Одақтың фармацевтикалық инспекторларының тізілімін қалыптастыруға және жүргізуге жауап береді, фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер алады, сұрау салу бойынша Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына (бұдан әрі – уәкілетті орган) фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер береді
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында жүзеге асырылады:
а) фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии
в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
направляет сведения о фармацевтическом инспекторе в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия), запрашивает сведения из реестра фармацевтических инспекторов из Комиссии
уполномоченный орган (P.SS.16.ACT.001)
Координатор
отвечает за формирование и ведение реестра фармацевтических инспекторов Союза, получает сведения о фармацевтических инспекторах, предоставляет по запросу сведения из реестра фармацевтических инспекторов уполномоченным органам государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган)
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении реестра фармацевтических инспекторов;
б) информационное взаимодействие при получении сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.

9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін синхрондау мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрату-хабар жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап-хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер тобы шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении реестра фармацевтических инспекторов

12. Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процесс ақпараттық объектілерінің аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Фармацевтикалық инспекторлардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі
жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу (P.SS.16.PRC.001)
1.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.SS.16.OPR.001).

12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении реестра фармацевтических инспекторов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении реестра фармацевтических инспекторов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении реестра фармацевтических инспекторов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.001).

Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу (P. SS.16.OPR.003)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): енгізу үшін мәліметтер ұсынылды
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P. SS.16.OPR.002)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): мәліметтер енгізілді
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P. SS.16.TRC.001)
2
Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту (P.SS.16.PRC.002)
2.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
(P. SS.16.OPR.005).
Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміндегі мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу (P. SS.16.APR.007)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): өзгерту үшін мәліметтер ұсынылды
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.16.OPR.006)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): мәліметтер өзгертілді
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру (P. SS.16.TRN.002)
3
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.SS.16.PRC.003)
3.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну (P. SS.16.OPR.009).
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу (P. SS.16.OPR.011)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001):
алып тастауға арналған
мәліметтер ұсынылды
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P. SS.16.OPR.010)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): мәліметтер алып тасталды
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер беру
(P. SS.16.TRN.003)
2. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелі жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді алған кезде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение уведомления о результате включения сведений в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.003)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения для включения представлены
прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.002)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения включены
представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.001)
2
Изменение сведений в реестре фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.005).
Получение уведомления о результате изменения сведений в реестре фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.007)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения для изменения представлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.006)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения изменены
передача сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.002)
3
Исключение сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.009).
Получение уведомления о результате исключения сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.011)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения для исключения представлены
прием и обработка сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.010)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения исключены
передача сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из реестра фармацевтических инспекторов по запросу уполномоченных органов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SS.16.PRC.004)
1.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрау (P. SS.16.OPR.013).
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P. SS.16.OPR.015)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұралды.
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат берілді
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрауды өңдеу
және беру
(P. SS.16.OPR.014)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P. SS.16.TRN.004)
2
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу (P.SS.16.PRC.005)
2.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер сұрау (P. SS.16.OPR.016).
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P. SS.16.OPR.018)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): мәліметтер сұралды.
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): мәліметтер жіберілді
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру
(P. SS.16.OPR.017)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): мәліметтер жоқ.
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу
(P. SS.16.TRN.005)
3
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу (P.SS.16.PRC.006)
3.1
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау (P. SS.16.OPR.019).
Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P. SS.16.OPR.021)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұралды.
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жіберілді
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру
(P. SS.16.OPR.020)
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ.
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу (P. SS.16.TRG.006)
VI. Жалпы процесс хабарының сипаттамасы

Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.015)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): информация о дате и времени обновления запрошена.
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): информация о дате и времени обновления представлена
обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.014)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): информация о дате и времени обновления получена
получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.004)
2
Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.016).
Прием и обработка сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.018)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения запрошены.
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения направлены
обработка запроса и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.017)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения отсутствуют.
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения представлены
получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.005)
3
Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.PRC.006)
3.1
Запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.019).
Прием и обработка измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.021)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения запрошены.
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения направлены
обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.OPR.020)
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения отсутствуют.
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения представлены
получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса

14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарының тізбесі
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.16.MSG.001
енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(R. HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.002
өзгерту үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(R. HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.003
алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(R. HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.004
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R. 006)
P.SS.16.MSG.005
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R. 007)
P.SS.16.MSG.006
фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R. 007)
P.SS.16.MSG.007
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрау
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R. 007)
P.SS.16.MSG.008
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(R. HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.009
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R. 007)
P.SS.16.MSG.010
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтер
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
(R. HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.011
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R. 006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.16.MSG.001
сведения о фармацевтическом инспекторе для включения
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе (R.HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.002
сведения о фармацевтическом инспекторе для изменения
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе (R.HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.003
сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе (R.HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.004
уведомление об обновлении реестра фармацевтических инспекторов
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.16.MSG.005
запрос информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.16.MSG.006
информация о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.16.MSG.007
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.16.MSG.008
сведения из реестра фармацевтических инспекторов
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе (R.HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.009
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.16.MSG.010
измененные сведения из реестра фармацевтических инспекторов
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе (R.HC.SS.16.001)
P.SS.16.MSG.011
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.001)
15. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.001) бастамашының респондентке фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.SS.16.TRN.001)
5-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" жалпы процесі транзакциясының (P.SS.16.TRN.001) сипаттамасы
Р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): мәліметтер енгізілді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.MSG.001)
жауап хабар

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в реестр фармацевтических инспекторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о фармацевтическом инспекторе для включения (P.SS.16.MSG.001)
ответное сообщение

фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту туралы хабарлама (P. SS.16.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.16.TRN.002)
16. "Фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.002) бастамашының респондентке фармацевтикалық инспекторлар тізіліміне өзгерістер енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

уведомление об обновлении реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о фармацевтическом инспекторе для внесения изменений в реестр фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

3. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.16.TRN.003)
17. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.003) бастамашының респондентке фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту туралы хабарлама (P. SS.16.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
4. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.16.TRN.004)
18. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.004) бастамашы респонденттен фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

уведомление об обновлении реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.004) выполняется для получения инициатором от респондента информации о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

фармацевтикалық инспекторлар тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат (P.SS.16.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.16.TRN.005)
19. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.005) бастамашының респонденттен фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

информация о дате и времени обновления реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.005) выполняется для получения инициатором от респондента сведений из реестра фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

8-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясын (P.SS.16.TRN.005) орындау схемасы
9-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесі транзакциясының (P.SS.16.TRN.005) сипаттамасы
Р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрау
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрауды өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): мәліметтер жоқ
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтерді сұрау (P.SS.16.MSG.007)
жауап хабар
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен мәліметтер (P.SS.16.MSG.008)

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление сведений из реестра фармацевтических инспекторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.007)
ответное сообщение
сведения из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.008)

мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.SS.16.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.16.TRN.006)
20. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.16.TRN.006) бастамашының респонденттен фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

уведомление об отсутствии сведений (P.SS.16.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.006) выполняется для получения инициатором от респондента измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

9-сурет. "Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясын (P.SS.16.TRN.006) орындау схемасы
10-кесте
"Фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесі транзакциясының (P.SS.16.TRN.006) сипаттамасы
Р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.16.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрауды өңдеу және беру
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P. SS.16.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
(P.SS.16.MSG.009)
жауап хабар
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінен өзгертілген мәліметтер
(P.SS.16.MSG.010)
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.SS.16.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейтін штаттан тыс жағдайлар орын алуы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде келтірілген.
19. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарды Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы әрекет
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап-хабар алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемасын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов" (P.SS.16.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.16.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
сведения о фармацевтическом инспекторе (P.SS.16.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.009)
ответное сообщение
измененные сведения из реестра фармацевтических инспекторов (P.SS.16.MSG.010)
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.16.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Еразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.
22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Еразийского экономического союза.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (P. SS.16.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (R. HC.SS.16.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (P. SS.16.MSG.001) хабарында берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (R. HC.SS.16.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) деген бір деректеме беріледі
2
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo: ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo: ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo: Veterinary Pharmaceutical Inspector Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Жазбаның тіркеу нөмірі" (hcsdo:RecordRegistrationNumberId) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілгенге сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесі бар әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
6
кез келген деректемелердің құрамындағы "Аты-жөні" (ccdo:FullNameDetails) деректемесінде "Аты" (csdo:FirstName), "Тегі" (csdo: LastName) деректемелері толтырылуға тиіс
7
"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (Csdo:AddressKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы
8
"Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo:Veterinary Pharmaceutical Inspector Details) деректемесінің құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "2" мәніне сәйкес келуге тиіс
9
"Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің атауы" (csdo:CommunicationChannelName) деректемесі толтырылмайды
10
"Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні
мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"ТЕ" – телефон;
"FX" – факс;
"EM" – электрондық пошта мекенжайы
11
"Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectordetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo: communicationchannelcode) деректемесі "ТЕ" – телефон және "EM" – электрондық пошта мекенжайы мәнін қабылдайды
12
"Жоғары білім туралы мәліметтер" (hccdo:HigherEducationDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің жиынтығы толтырылуға тиіс: "Білім туралы құжаттың сериясы" (hcsdo:EducationDocSeriesId), "Білім туралы құжаттың нөмірі" (hcsdo:educationdocnumberid), "Мамандықтың атауы" (hcsdo:specialityname) немесе "Мамандықтың коды" (hcsdo: SpecialityCode)
13
"Жоғары білім туралы мәліметтер" (hccdo:HigherEducationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мамандықтың коды" (hcsdo:SpecialityCode) деректемесі білім жөніндегі мамандықтар сыныптауышын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізген кезде міндетті түрде толтырылады және оның мәні көрсетілген сыныптауыштың мамандық кодына, ал оның құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының мәні (codelistid атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде білім жөніндегі мамандықтар сыныптауышы болмаған жағдайда деректеме міндетті түрде толтырылуға тиіс. "Жоғары білім туралы мәліметтер" (hccdo:Higher Education Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мамандықтың атауы" (hcsdo:SpecialityName)
14
"Оқыту (даярлау), біліктілікті арттыру және білімді тексеру туралы мәліметтер" (hccdo:AdditionalEducationDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай мәліметтер толтыруға тиіс: "Білім туралы құжаттың сериясы" (hcsdo: EducationDocSeriesId), "Білім туралы құжаттың нөмірі" (hcsdo: EducationDocNumberId)
15
егер "Біліктілік дәрежесінің коды" (hcsdo:QualificationDegreeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні біліктілік дәрежелерінің сыныптауышынан біліктілік дәрежесінің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс. Бұл жағдайда "Біліктілік дәрежесінің атауы" (hcsdo:QualificationDegreeName) деректемесі толтырылмайды
16
егер "Ғылыми дәреже коды" (hcsdo:AcademicDegreeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ғылыми дәреже сыныптауышынан ғылыми дәреже кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс. Бұл жағдайда "Ғылыми дәреженің атауы" (hcsdo:AcademicDegreeName) деректемесі толтырылмайды
17
егер "Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесінің құрамындағы "Деректер форматының коды" (mediatypecode атрибуты) деректемесі толтырылса, онда оның мәні "PDF" – application/PDF мәніне сәйкес келуге тиіс
18
"Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (hccdo: PharmaPartyMarketDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) немесе "Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:businessentitytypename), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:Businessentityid)
19
егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышынан ұйымдық-құқықтық нысанның кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодпен белгіленуін қамтуға тиіс
20
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізген кезде шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі сәйкестендіргішінің мәні (kindId атрибуты) көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
21
"Фармацевтикалық инспектордың ағымдағы еңбек қызметі туралы мәліметтер" (hccdo:InspectorPositionDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Лауазымның атауы" (csdo:PositionName), "Күні" (csdo: EventDate)
22
"Фармацевтикалық инспектордың ағымдағы еңбек қызметі туралы мәліметтер" (hccdo:InspectorPositionDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Лауазымның коды" (hcsdo:PositionCode) деректемесі толтырылмайды
23
"Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (hccdo: PharmaPartyMarketDetails), "Еңбек қызметі туралы мәліметтер" (ccdo: EmploymentDetails) деректемелердегі "Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "1" мәніне сәйкес келуге тиіс
24
кез келген деректемелер құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінде мынадай деректемелердің жиынтығы міндетті түрде толтырылады: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo: CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Үйдің нөмірі" (csdo:buildingnumberid), Пошта индексі (csdo: PostCode)
25
"Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер" (Hccdo:PharmaPartyMarketDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі "ТЕ" – телефон, "FX" – факс және "EM" – электрондық пошта мекенжайы мәнін алады
26
"Еңбек қызметі туралы мәліметтер" (ccdo:EmploymentDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай мәліметтерді толтырылуға тиіс: "Бастапқы күн" (csdo: StartDate), "Соңғы күн" (csdo:жаңарту)
27
"Еңбек қызметі туралы мәліметтер" (ccdo:EmploymentDetails) деректемесінің "Жұмыс беруші" (ccdo:EmployerDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) немесе "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName) деректемесі

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для включения" (P.SS.16.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для включения" (P.SS.16.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
4
в реестре фармацевтических инспекторов не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Регистрационный номер записи" (hcsdo:RecordRegistrationNumberId) в составе сложного реквизита "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) совпадает с переданной
5
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
6
в реквизите "ФИО" (ccdo:FullNameDetails) в составе любых реквизитов обязательно должны быть заполнены реквизиты "Имя" (csdo:FirstName), "Фамилия" (csdo: LastName)
7
значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес
8
реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе реквизита "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) должен быть заполнен
и его значение должно соответствовать значению "2"
9
реквизит "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
10
значение реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"ТЕ" – телефон;
"FX" – факс;
"EM" – адрес электронной почты
11
в составе сложного реквизита "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) должен быть заполнен реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) в составе которого реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) принимает значение "ТЕ" – телефон и "EM" – адрес электронной почты
12
в составе сложного реквизита "Сведения о высшем образовании" (hccdo:HigherEducationDetails) должна быть заполнена совокупность следующих реквизитов: "Серия документа об образовании" (hcsdo:EducationDocSeriesId), "Номер документа об образовании" (hcsdo:EducationDocNumberId), "Наименование специальности" (hcsdo:SpecialityName) или "Код специальности" (hcsdo:SpecialityCode)
13
реквизит "Код специальности" (hcsdo:SpecialityCode) в составе сложного реквизита "Сведения о высшем образовании" (hccdo:HigherEducationDetails) заполняется обязательно при включении классификатора специальностей по образованию в реестр нормативно-справочной информации Союза, и его значение должно соответствовать коду специальности из указанного классификатора, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза.
При отсутствии классификатора специальностей по образованию в реестре нормативно-справочной информации Союза обязательно должен быть заполнен реквизит. "Наименование специальности" (hcsdo:SpecialityName) в составе сложного реквизита "Сведения о высшем образовании"
(hccdo:HigherEducationDetails)
14
в составе сложного реквизита "Сведения об обучении (подготовке), повышении квалификации и проверке знаний"
(hccdo:AdditionalEducationDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Серия документа об образовании" (hcsdo:EducationDocSeriesId), "Номер документа об образовании" (hcsdo:EducationDocNumberId)
15
если реквизит "Код квалификационной степени" (hcsdo:QualificationDegreeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду квалификационной степени из классификатора квалификационных степеней, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае реквизит "Наименование квалификационной степени" (hcsdo:QualificationDegreeName) не заполняется
16
если реквизит "Код ученой степени" (hcsdo:AcademicDegreeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду ученой степени из классификатора ученых степеней, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае реквизит "Наименование ученой степени" (hcsdo:AcademicDegreeName) не заполняется
17
если реквизит "Код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) в составе реквизита "Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) заполнен, то его значение должно соответствовать значению "pdf" – application/pdf
18
в составе сложного реквизита "Сведения о хозяйствующем субъекте"
(hccdo:PharmaPartyMarketDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo:BusinessEntityName), "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) или "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId)
19
если реквизит "Код организационно-правовой формы"
(csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду организационно-правовой формы из классификатора организационно-правовых форм, а значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
20
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справочника
21
в составе сложного реквизита "Сведения о текущей трудовой деятельности фармацевтического инспектора" (hccdo:InspectorPositionDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Наименование должности" (csdo:PositionName), "Дата" (csdo:EventDate)
22
реквизит "Код должности" (hcsdo:PositionCode) в составе сложного ревизита "Сведения о текущей трудовой деятельности фармацевтического инспектора" (hccdo:InspectorPositionDetails) не заполняется
23
реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в реквизитах "Сведения о хозяйствующем субъекте" (hccdo:PharmaPartyMarketDetails), "Сведения о трудовой деятельности" (ccdo:EmploymentDetails) должен быть заполнен и его значение должно соответсвовать значению "1"
24
в реквизите "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе любых реквизитов обязательно заполняется совокупость реквизитов: "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId), Почтовый индекс (csdo:PostCode)
25
в составе сложного реквизита "Сведения о хозяйствующем субъекте" (hccdo:PharmaPartyMarketDetails) должен быть заполнен реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) в составе которого реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) принимает значение "ТЕ" – телефон, "FX" – факс и "EM" – адрес электронной почты
26
в составе сложного реквизита "Сведения о трудовой деятельности"
(ccdo:EmploymentDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Начальная дата" (csdo:StartDate), "Конечная дата" (csdo:EndDate)
27
в составе сложного реквизита "Работодатель" (ccdo:EmployerDetails) реквизита "Сведения о трудовой деятельности" (ccdo:EmploymentDetails)должны быть заполнены следующие реквизиты: "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) или реквизит "Краткое наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo:BusinessEntityBriefName)

24. "Өзгерту үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (P. SS.16.MSG.002) хабарында берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (R. HC.SS.16.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Өзгерту үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (P. SS.16.MSG.002) хабарында берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (R. HC.SS.16.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламада "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) деген бір деректеме беріледі
2
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде жазба болуға тиіс, онда "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" ((hccdo: Veterinary Pharmaceutical Inspector Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo: UnifiedCountryCode), "Жазбаның тіркеу нөмірі" (hcsdo: recordregistrationnumberid) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілгенге сәйкес келеді
5

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для изменения" (P.SS.16.MSG.002), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для изменения" (P.SS.16.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (casdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
4
в реестре фармацевтических инспекторов должна содержаться запись
в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Регистрационный номер записи"
(hcsdo:RecordRegistrationNumberId) в составе сложного реквизита "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) совпадает с переданной
5

осы Регламенттің 12-кестесінің 5 – 27-талаптарына сәйкес келеді (12-кестедегі және 13-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
25. "Алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (P. SS.16.MSG.003) хабарында берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (R. HC.SS.16.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" хабарында (P. SS.16.MSG.003) берілетін "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. HC.SS.16.001)
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламада "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) деген бір деректеме беріледі
2
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
4
фармацевтикалық инспекторлар тізілімінде жазба болуға тиіс, онда "Ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер" ((hccdo: Veterinary Pharmaceutical Inspector Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo: UnifiedCountryCode), "Жазбаның тіркеу нөмірі" (hcsdo: recordregistrationnumberid) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілгенге сәйкес келеді
5

соответствуют требованиям 5–27 таблицы 12 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 12 и таблице 13 совпадают)
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения" (P.SS.16.MSG.003), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе" (R.HC.SS.16.001), передаваемых в сообщении "Сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения" (P.SS.16.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) заполняется обязательно, и его значение должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
в реестре фармацевтических инспекторов должна содержаться запись
в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Регистрационный номер записи"
(hcsdo:RecordRegistrationNumberId) в составе сложного реквизита "Сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе"
(hccdo:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails) совпадает с переданной
5

осы Регламенттің 12-кестесінің 5 – 27-талаптарына сәйкес келеді (12-кестедегі және 14-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.

соответствуют требованиям 5–27 таблицы 12 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 12 и таблице 14 совпадают)
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 72.
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств" (далее – общий процесс).

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынадай мағынасы бар ұғымдар пайдаланылады:
"мүше-мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72.
IV. Структуры электронных документов и сведений

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің нысаналық саладағы құрылымдары
2.1
R.HC.SS.16.001
ветеринариялық фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:SS:16:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails:v0.0.1
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат құрылымының интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді).
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде берілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
сұратуды респонденттің өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдаланылуы
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений
в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений
в предметной области
2.1
R.HC.SS.16.001
сведения о ветеринарном фармацевтическом инспекторе
urn:EEC:R:HC:SS:16:VeterinaryPharmaceuticalInspectorDetails:v0.0.1
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде берілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
жалпы ресурсты өзектілендіру үшін мәліметтер
5
Пайдаланылуы
жалпы ресурстың жаңартылған күні мен уақытын сұрату және сол сұратуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан ағымдағы немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
мәліметтер берген мүше мемлекеттің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Жазбаның тіркеу нөмірі
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
ұлттық ақпараттық ресурстан жазбаның тіркеу нөмірі
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
инспектордың ТАӘ
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.3.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.3.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.3.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.4. Туған күні
(csdo:‌Birth‌Date)
фармацевтикалық инспектордың туған күні
M.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.5. Азаматтық елінің коды
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
фармацевтикалық инспектордың азаматтығы (кодпен белгілеу)
M.SDE.00243
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
фармацевтикалық инспектордың тұрғылықты жері
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.6.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, представившего сведения
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Регистрационный номер записи
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер записи из национального информационного ресурса
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
ФИО инспектора
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.3.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.3.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.4. Дата рождения
(csdo:‌Birth‌Date)
дата рождения фармацевтического инспектора
M.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.5. Код страны гражданства
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
гражданство фармацевтического инспектора (в кодовом обозначении)
M.SDE.00243
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
место жительства фармацевтического инспектора
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.6.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.6.2. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.3. Аумақ коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.6.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.6.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.6.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

2.6.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.6.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.6.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.6.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.7. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
фармацевтикалық инспектордың қатынас жасауға арналған мәліметтері
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.7.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.7.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.7.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдар тізбегі (телефон нөмірін, факсты, электрондық пошта мекенжайын және т. б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.8. Жоғары білімі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Higher‌Education‌Details)
фармацевтикалық инспектордың жоғары кәсіптік білімі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00035
hccdo:‌Education‌Details‌Type (M.HC.CDT.00030)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.8.1. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
оқу орнының атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.8.2. Бастапқы күні
(csdo:‌Start‌Date)
оқу бастаған күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.8.3. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
оқу бітірген күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.8.4. Біліктілік дәрежесінің коды
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code)
біліктіліктің (дәреженің) кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00872
hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00863)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес біліктілік дәрежесі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.7. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактные сведения фармацевтического инспектора
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.7.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.8. Сведения о высшем образовании
(hccdo:‌Higher‌Education‌Details)
сведения о высшем профессиональном образовании фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00035
hccdo:‌Education‌Details‌Type (M.HC.CDT.00030)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.8.1. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
наименование учебного учреждения
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.8.2. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
дата начала обучения
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.8.3. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
дата окончания обучения
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.8.4. Код квалификационной степени
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code)
кодовое обозначение квалификации (степени)
M.HC.SDE.00872
hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00863)
Значение кода квалификационной степени в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.8.5. Біліктілік дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Name)
біліктілік (дәреже) атауы
M.HC.SDE.00173
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясын ажырату белгілері жоқ қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
2.8.6. Білімі туралы құжаттың атауы
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Name)
жоғары кәсіптік білімі туралы құжаттың атауы
M.HC.SDE.00155
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.8.7. Білімі туралы құжат сериясы
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Series‌Id)
жоғары кәсіптік білімі туралы құжаттың сериясы
M.HC.SDE.00143
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.8.8. Білімі туралы құжат нөмірі
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Number‌Id)
жоғары кәсіптік білімі туралы құжаттың нөмірі
M.HC.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.8.9. Мамандық коды
(hcsdo:‌Speciality‌Code)
білімі туралы дипломға сәйкес мамандықтың кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00228
hcsdo:‌Speciality‌Code‌Type (M.HC.SDT.00047)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес мамандық кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.8.10. Мамандықтың атауы
(hcsdo:‌Speciality‌Name)
білімі туралы дипломға сәйкес мамандықтың атауы
M.HC.SDE.00109
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясын ажырату белгілері жоқ қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
2.8.11. Ғылыми дәреже коды
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code)
ғылыми дәреженің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00230
hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00049)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ғылыми дәреже кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.8.12. Ғылыми дәреженің атауы
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Name)
ғылыми дәреженің атауы
M.HC.SDE.00112

2.8.5. Наименование квалификационной степени
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Name)
наименование квалификации (степени)
M.HC.SDE.00173
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9)
0..1
2.8.6. Наименование документа об образовании
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Name)
наименование документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00155
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.8.7. Серия документа об образовании
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Series‌Id)
серия документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00143
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8.8. Номер документа об образовании
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Number‌Id)
номер документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8.9. Код специальности
(hcsdo:‌Speciality‌Code)
кодовое обозначение специальности в соответствии с дипломом об образовании
M.HC.SDE.00228
hcsdo:‌Speciality‌Code‌Type (M.HC.SDT.00047)
Значение кода специальности в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.8.10. Наименование специальности
(hcsdo:‌Speciality‌Name)
наименование специальности в соответствии с дипломом об образовании
M.HC.SDE.00109
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9)
0..1
2.8.11. Код ученой степени
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code)
кодовое обозначение ученой степени
M.HC.SDE.00230
hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00049)
Значение кода ученой степени в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.8.12. Наименование ученой степени
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Name)
наименование ученой степени
M.HC.SDE.00112

2.9.10. Біліктілік дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Name)
біліктілік (дәреже) атауы
M.HC.SDE.00173
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясын ажырату белгілері жоқ қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
2.9.11. Оқыту курсының атауы
(hcsdo:‌Education‌Course‌Name)
оқыту курсының атауы
M.HC.SDE.01509
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.9.12. Оқу сағаттарының саны
(hcsdo:‌Class‌Hours‌Quantity)
оқу сағаттарының саны
M.HC.SDE.01510
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.10. Ғылыми дәреже коды
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code)
ғылыми дәрежесінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00230
hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00049)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ғылыми дәреже кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.11. Ғылыми дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Name)
ғылыми дәрежесінің атауы
M.HC.SDE.00112
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
2.12. Фармацевтикалық инспектордың ағымдағы еңбек қызметі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Inspector‌Position‌Details)
фармацевтикалық инспектордың ағымдағы еңбек қызметі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00753
hccdo:‌Inspector‌Position‌Details‌Type (M.HC.CDT.00177)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.12.1. Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер
(hccdo:‌Pharma‌Party‌Market‌Details)
фармацевтикалық инспектордың жұмыс орны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00004
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

2.9.10. Наименование квалификационной степени
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Name)
наименование квалификации (степени)
M.HC.SDE.00173
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9)
0..1
2.9.11. Наименование обучающего курса
(hcsdo:‌Education‌Course‌Name)
наименование обучающего курса
M.HC.SDE.01509
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.9.12. Количество учебных часов
(hcsdo:‌Class‌Hours‌Quantity)
количество учебных часов
M.HC.SDE.01510
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.10. Код ученой степени
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code)
кодовое обозначение ученой степени
M.HC.SDE.00230
hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00049)
Значение кода ученой степени в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.11. Наименование ученой степени
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Name)
наименование ученой степени
M.HC.SDE.00112
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
2.12. Сведения о текущей трудовой деятельности фармацевтического инспектора
(hccdo:‌Inspector‌Position‌Details)
сведения о текущей трудовой деятельности фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00753
hccdo:‌Inspector‌Position‌Details‌Type (M.HC.CDT.00177)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.12.1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(hccdo:‌Pharma‌Party‌Market‌Details)
сведения о месте работы фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00004
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттары үшін шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
Ресей Федерациясында шаруашылық жүргізуші субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдар тізбегі (телефон нөмірін, факсты, электрондық пошта мекенжайын және т. б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.14.  Аттестаттаудан немесе қайта аттестаттаудан өткізу туралы мәліметтер
(hccdo:‌Certification‌Information‌Details)
фармацевтикалық инспекторды аттестаттаудан немесе қайта аттестаттаудан өткізу туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01134
hccdo:‌Certification‌Information‌Details‌Type (M.HC.CDT.01134)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.14.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
аттестаттау немесе қайта аттестаттау өткізілген күн
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.14.2. Бастапқы күні
(csdo:‌Start‌Date)
фармацевтикалық инспектордың сауалнамасында көрсетілген соңғы аттестаттау өткізілген күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
2.14.3. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
фармацевтикалық инспектордың бинарлық мәтіндік форматтағы сауалнамасы
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
1
а) деректер форматының коды
(media‌Type‌Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.14.4. Хаттамадан үзінді көшірме туралы мәліметтер
(hccdo:‌Protocol‌Extraction‌Details)
аттестатталатын (қайта аттестатталатын) фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қамтитын хаттамадан үзінді көшірме туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00927
hccdo:‌Protocol‌Extraction‌Details‌Type (M.HC.CDT.00985)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
аттестаттау комиссиясы отырысының күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
1
*.2. Дауыс беру нәтижелерінің сипаттамасы
(hcsdo:‌Voting‌Results‌Text)
дауыс беру нәтижелерінің сипаттамасы
M.HC.SDE.01477
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.3. Аттестаттау комиссиясы шешімінің сипаттамасы
(hcsdo:‌Certification‌Commission‌Decision‌Text)
аттестаттау комиссиясының шешімі
M.HC.SDE.01478
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.4. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
"PDF" форматындағы хаттамадан үзінді көшірме файлы
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1

*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.14. Сведения о проведении аттестации или переаттестации
(hccdo:‌Certification‌Information‌Details)
сведения о проведении аттестации или переаттестации фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.01134
hccdo:‌Certification‌Information‌Details‌Type (M.HC.CDT.01134)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.14.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения аттестации или переаттестации
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.14.2. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
дата проведения последней аттестации, указанной в анкете фармацевтического инспектора
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.14.3. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
анкета фармацевтического инспектора в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.14.4. Сведения о выписке из протокола
(hccdo:‌Protocol‌Extraction‌Details)
сведения о выписке из протокола, содержащего сведения об аттестуемом (переаттестуемом) фармацевтическом инспекторе
M.HC.CDE.00927
hccdo:‌Protocol‌Extraction‌Details‌Type (M.HC.CDT.00985)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата заседания аттестационной комиссии
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
*.2. Описание результатов голосования
(hcsdo:‌Voting‌Results‌Text)
описание результатов голосования
M.HC.SDE.01477
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.3. Описание решения аттестационной комиссии
(hcsdo:‌Certification‌Commission‌Decision‌Text)
решение аттестационной комиссии
M.HC.SDE.01478
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.4. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
файл выписки из протокола в формате "PDF"
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

2.15. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.15.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты (csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
2.15.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 72 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;

2.15. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.15.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
2.15.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 72
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.SS.16) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына және жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств" (P.SS.16) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим порядком

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – мүше мемлекет) (P.SS.16.ACT.001)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді, жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
өзара іс-қимылды технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
уәкілетті орган, Комиссия (P.ACT.001)
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайын екендігі туралы ұсынымын қабылдауға негіз болуы мүмкін.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін жаңа қатысушылар оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы Комиссияға хабарлауы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындауға қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болғанда жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 4 ай ішінде);
г) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу, егер мұндай қосу бұған дейін жүзеге асырылмаған болса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);

уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член) (P.SS.16.ACT.001)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия) (P.ACT.001)
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии от 30 мая 2023 г. № 72 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств" государства-члены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование Комиссии государством-членом о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия, и выполняемых им функций в рамках общего процесса);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 4 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);

е) жалпы процеске қосылатын қатысушының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 72 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік заттардың айналымы саласындағы фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген ұлттық ақпараттық ресурстың мәліметтерін бірыңғай дерекқорға бастапқы қосу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін беруі (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде);
ж) жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы, сондай-ақ жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде).

е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 72, сведений из национального информационного ресурса администратору для первоначального включения в единую базу данных и опубликования на информационном портале Союза (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).