Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында кедендік әкелу баждарының сомаларын бөлу нормативтерін есептеу әдістемесін және оларды қайта қарау кезеңділігін әзірлеу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8 Өкімі.
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқалары Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі - ЕАЭО) үкіметтерімен бірлесіп ЕАЭО-қа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында кедендік әкелу баждарының сомаларын бөлу нормативтерін есептеу әдістемесін және оларды қайта қарау кезеңділігін әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын (бұдан әрі - жұмыс тобы) ЕАЭО-қа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары басшыларының орынбасарлары деңгейінде құрсын.
2. Жұмыс тобының басшысы болып Еуразиялық экономикалық комиссияның Экономика және қаржы саясаты жөніндегі алқа мүшесі (Министр) тағайындалсын.
3. Жұмыс тобы ЕАЭО-қа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында кедендік әкелу баждарының сомаларын бөлу нормативтерін және оларды қайта қарау кезеңділігін есептеу әдістемесін (бұдан әрі - әдістеме) әзірлесін.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия алқалары:
2024 жылдың бірінші жартыжылдығында Еуразиялық үкіметаралық кеңестің бекітуі үшін әдістеме ұсынылсын;
осы өкімнің орындалу барысы туралы 2024 жылғы мамырда Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің отырысында баяндалсын.
5. Осы өкім қабылданған күннен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О разработке методики расчета нормативов распределения сумм ввозных таможенных пошлин между бюджетами государств - членов Евразийского экономического союза и периодичности их пересмотра
Распоряжение Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 года № 8.
1. Коллегии Евразийской экономической комиссии совместно с правительствами государств - членов Евразийского экономического союза (далее - ЕАЭС) создать Рабочую группу по разработке Методики расчета нормативов распределения сумм ввозных таможенных пошлин между бюджетами государств - членов ЕАЭС и периодичности их пересмотра (далее - Рабочая группа) на уровне заместителей руководителей уполномоченных органов государств - членов ЕАЭС.
2. Руководителем Рабочей группы назначить члена Коллегии (Министра) по экономике и финансовой политике Евразийской экономической комиссии.
3. Рабочей группе разработать Методику расчета нормативов распределения сумм ввозных таможенных пошлин между бюджетами государств - членов ЕАЭС и периодичности их пересмотра (далее - Методика).
4. Коллегии Евразийской экономической комиссии:
представить Методику для утверждения Евразийским межправительственным советом в первом полугодии 2024 года;
доложить о ходе выполнения настоящего распоряжения на заседании Высшего Евразийского экономического совета в мае 2024 года.
5. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации