Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 431-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 19 желтоқсандағы
№186 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің НЫСАНЫ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімі
Кеден органы заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) берген ел1
Куәлік туралы мәліметтер
заңды тұлғаның тізілімге енгізілген күні
куәліктің нөмірі
куәліктің типі2
куәліктің күшіне ену күні
куәлік қолданысының мәртебесі3
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
1
2
3
4
5
6
Уәкілетті экономикалық оператор (заңды тұлға) және оның оқшауланған құрылымдық бөлімшелері (филиалдары) туралы мәліметтер
толық атауы
қысқартылған атауы
салықтық нөмірі
орналасқан жері
іс жүзіндегі мекенжайы
филиалының белгісі
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
ЖМ
7
8
9
10
11
12
Уәкілетті экономикалық оператордың тауарларды уақытша сақтау үшін пайдалануға арналған немесе пайдаланатын құрылыстары, үй-жайлары (үй-жайларының бөліктері) және (немесе) ашық алаңдары (бұдан әрі – сақтау орындары) туралы мәліметтер
сақтау орнының атауы
сақтау орнының іс жүзіндегі мекенжайы
сақтау орнының алаңы82)
сақтау орнын пайдалану негіздемесі
пайдалану негіздемесінің коды9
пайдалану негіздемесі болып табылатын құжаттың нөмірі және берілген күні
пайдалану құқығының басталу күні
пайдалану құқығының аяқталу күні
ЖМ
ЖМ
ЖМ
13
14
15
16
17
18
19
Сақтау орындарын бақылау жүктелген кеден органдары туралы мәліметтер
Міндеттерді орындаудың қамтамасыз етілуі (бұдан әрі – қамтамасыз ету) туралы мәліметтер10
қызметінің өңірінде сақтау орны тіркелген кеден органының коды
кедендік бақылау аймағының нөмірі не оның құрылғанын куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күні
кедендік бақылау аймағының құрылған күні
кедендік бақылау аймағының таратылған күні
қамтамасыз ету тәсілі
қамтамасыз ету құжатының нөмірі және берілген күні
қамтамасыз ету құжатының қолданысының басталған күні
қамтамасыз ету құжатының қолданысының аяқталған күні
ЖМ
ЖМ
20
21
22
23
24
25
26
27
Куәліктің қолданысының тоқтатыла тұруы және қалпына келтірілуі туралы мәліметтер
Тізілімнен шығару туралы мәліметтер
куәліктің қолданысының тоқтатыла тұруы туралы құжаттың нөмірі және берілген күні
куәліктің қолданысының тоқтатыла тұрған күні
куәліктің қолданысының қалпына келтірілгені туралы құжаттың нөмірі және берілген күні
куәліктің қолданысының қалпына келтірілген күні
тізілімнен шығару туралы құжаттың нөмірі және берілген күні
тізілімнен шығарылған күн
ЖМ
28
29
30
31
32
33
____________________

О форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 года № 186.
В соответствии с пунктом 1 статьи 431 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую форму реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 декабря 2017 г. № 186
Форма
реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза
Сноска. Форма в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.08.2024 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 01.07.2025).
Реестр уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза
Страна,
таможенным органом
которой выдано
свидетельство
о включении
юридического лица
в реестр1 (далее – свидетельство)
Сведения о свидетельстве
дата
включения
юридического лица
в реестр2
номер
свидетельства
тип
свидетельства3
дата
вступления
в силу свидетельства4
статус
действия
свидетельства5
ПС
ПС
ПС
ПС
ПС
ПС
1
2
3
4
5
6
Сведения об уполномоченном экономическом операторе (юридическом лице)
и его обособленных структурных подразделениях (филиалах)
полное
наименование
сокращенное
наименование6
налоговый
номер7
место
нахождения
фактический
адрес8
признак
филиала9
ПС
ПС
ПС
ПС
ПС
ПС
7
8
9
10
11
12
Сведения о сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) открытых
площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического
оператора, предназначенных для использования или используемых
для временного хранения товаров (далее – места хранения)10
наименование
места хранения
фактический адрес
места хранения
площадь
места
хранения11
2)
основание использования места хранения
код
основания
использования12
номер и дата документа,
являющегося
основанием
использования
дата
начала
права
использования
дата
окончания
права
использования
ПС
ПС
ПС
13
14
15
16
17
18
19
Сведения о таможенных органах,
на которые возложен контроль мест хранения
Сведения об обеспечении исполнения
обязанностей13 (далее – обеспечение)
код таможенного
органа, в регионе
деятельности
которого
зарегистрировано
место хранения
номер
зоны таможенного
контроля либо
номер и дата
документа,
утверждающего
ее создание
дата
создания
зоны
таможенного
контроля
дата
ликвидации
зоны
таможенного
контроля
способ
обеспечения
номер
и дата
документа
обеспечения
дата
начала
действия
документа
обеспечения
дата
окончания
действия
документа
обеспечения
ПС
ПС
20
21
22
23
24
25
26
27
Сведения о приостановлении и возобновлении
действия свидетельства
Сведения об исключении
из реестра
номер и дата
документа
о приостановлении
действия
свидетельства
дата
приостановления
действия
свидетельства14
номер и дата
документа
о возобновлении
действия
свидетельства
дата
возобновления
действия
свидетельства
номер
и дата
документа
об исключении
из реестра
дата
исключения
из реестра
ПС
28
29
30
31
32
33
______________________________

1Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген әлем елдерінің сыныптауышына (№ 22 қосымша) сәйкес елдің коды.
2Мынадай мәндері бар:
1 – бірінші типті куәлік;
2 – екінші типті куәлік;
3 – үшінші типті куәлік.
3Мынадай мәндері бар:
02 – қолданылады;
03 – тоқтатыла тұрған;
04 – қалпына келтірілген;
05 – тоқтатылған.
4Уәкілетті экономикалық оператордың (заңды тұлғаның) қысқартылған атауы бар болған кезде толтырылады.
5Мынадай мәндері бар:
СЕН – салық төлеушінің есептік нөмірі (Армения Республикасы үшін);
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі (Беларусь Республикасы үшін);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасы үшін);
ССН – салықтық сәйкестендіру нөмірі (Қырғыз Республикасы үшін);
ССН/ҚСК – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі/қою себебінің коды (Ресей Федерациясы үшін).
6Беларусь Республикасында, сондай-ақ уәкілетті экономикалық оператордың (заңды тұлғаның) іс жүзіндегі мекенжайының оның орналасқан жерімен сәйкес келген жағдайда толтырылмайды.
7Уәкілетті экономикалық операторды (заңды тұлғаны) оның оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінде (филиалдарында) 1-ден басталатын натуралдық қатар сандарынан тұратын мәндері бар белгілердің болуы бойынша олардан "0" белгісінің болуы бойынша ерекшелеуге арналған.
8Сақтау орны алаңының мәні үтірден кейін екі белгісі бар он таңбалы нақты сан ретінде көрсетіледі.
9Мынадай мәндері бар:
01 – меншікте;
02 – жалдауда;
03 – шаруашылық жүргізуде;
04 – жедел басқаруда.
10Заңды тұлға екінші типті (тауарлар өндіру және (немесе) тауарларды экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, қаржылық тұрақтылығы белгіленген мәндерге сәйкес келмейтін заңды тұлғаларды қоспағанда) және үшінші типті куәліктер беріле отырып тізілімге енгізілген жағдайда толтырылмайды.
Ескертпе.
"ЖМ" (жария мәліметтер) деген белгісі бар мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі өзінің ресми сайтына орналастырады.

1 Код страны в соответствии с классификатором стран мира (приложение № 22 к Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378).
2 При изменении статуса свидетельства остается неизменной.
3 Имеет значения:
1 – свидетельство первого типа;
2 – свидетельство второго типа;
3 – свидетельство третьего типа.
4 При изменении статуса свидетельства остается неизменной и определяется в соответствии с пунктом 6 статьи 432 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза.
5 Имеет значения:
02 – действует;
03 – приостановлено;
04 – возобновлено и действует;
05 – не действует.
6 Заполняется при наличии сокращенного наименования уполномоченного экономического оператора (юридического лица).
7 Имеет значения:
УНН – учетный номер налогоплательщика (для Республики Армения);
УНП – учетный номер плательщика (для Республики Беларусь);
БИН – бизнесидентификационный номер (для Республики Казахстан);
ИНН – идентификационный налоговый номер (для Кыргызской Республики);
ИНН / КПП – идентификационный номер налогоплательщика/код причины постановки на учет (для Российской Федерации).
8 Не заполняется в Республике Беларусь, а также при совпадении фактического адреса с местом нахождения уполномоченного экономического оператора (юридического лица).
9 Предназначен для отделения уполномоченного экономического оператора (юридического лица) по наличию признака "0" от его обособленных структурных подразделений (филиалов) по наличию у них признаков со значениями, состоящими из чисел натурального ряда, начиная с 1.
10 Может не заполняться в случае включения юридического лица в реестр с выдачей свидетельства первого типа.
11 Значение площади места хранения указывается как неотрицательное десятизначное число, включая два знака после запятой.
12 Имеет значения:
01 – находится в собственности;
02 – находится в аренде;
03 – находится в хозяйственном ведении;
04 – находится в оперативном управлении.
13 Не заполняется в случае включения юридического лица в реестр с выдачей свидетельства второго типа (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность по производству товаров и (или) экспортирующих товары, финансовая устойчивость которых не соответствует установленным значениям) и третьего типа.
14 При возобновлении действия свидетельства сведения о дате приостановления его действия на официальном сайте государства – члена Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" не размещаются.
Примечание.
Реестр уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза, размещаемый на официальном сайте таможенного органа в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет", содержит сведения, имеющие отметку "ПС" (публичные сведения), за исключением сведений о юридических лицах, исключенных из указанного реестра.".