"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 25 октября 2016 года № 122.
Сноска. Наименование с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.01.2025 № 12 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2025 года № 12 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссияның құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жұмыстарын үйлестіру кіретін департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 122 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімге;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешіміне;

2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 122
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2025 г. № 140)
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза"
Сноска. Правила - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.12.2025 № 140 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения" (далее – Правила регистрации);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств" (далее – Порядок ведения единого реестра);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Дәрілік нысандар номенклатурасы" 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 172 шешіміне сәйкес әзірленді.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" деп аталатын жалпы процеске (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау, оған қоса осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдерді сипаттау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"жалпы тізілім" – дәрілік препараттарды тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштердің нөмірлері, өңделу мәртебелері туралы жариялауға жатпайтын мәліметтерді, көрсетілген рәсімдер барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жататын, Одақтың дәрілік заттарының бірыңғай тізіліміне енгізілген дәрілік препараттардың тіркеу куәліктері туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс;
"тіркеу ісі" – дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүзеге асыру процесінде Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қалыптастырған не олардың сұрау салуы бойынша қалыптастырылған құжаттардың жиынтығы;
"дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер" – дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштің нөмірі, өңделу мәртебесі туралы, дәрілік препараттың тіркеу ісі және тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы, сондай-ақ дәрілік препараттың берілген тіркеу куәлігі туралы мәліметтердің жиынтығы.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"единая информационная база данных лекарственных препаратов Союза, находящихся в процессе регистрации" (далее – единая база данных) – информационный ресурс, содержащий сведения о лекарственных средствах, находящихся в процессе регистрации в соответствии с Правилами регистрации;
"регистрационное дело" – совокупность документов, сформированных уполномоченными органами государств – членов Союза либо по их запросу в процессе осуществления процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата;
"сведения о регистрации лекарственного препарата" – совокупность сведений о номере и статусе обработки заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, о составе документов регистрационного дела и регистрационного досье лекарственного препарата, а также о выданном регистрационном удостоверении лекарственного препарата.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процестің операциясы", "жалпы процестің рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "тану мемлекеті", "Одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімі", "тіркеу дерекнамасы", "дәрілік препараттың тіркеу куәлігі" және "референттік мемлекет" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін Одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысы саласында қолданылатын ұғымдардың (терминдердің) ақпараттық анықтамалығында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.MM.01, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты қолдануға рұқсат етілген (тіркелген) дәрілік препараттар туралы ақпарат алмасуға байланысты шығасыларды азайтуға алғышарт жасау болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) шеңберінде тіркелген дәрілік препараттардың берілген тіркеу куәліктері (бұдан әрі – тіркеу куәлігі) туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ресурс құру;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттің уәкілетті органы) жалпы тізілімдегі өзекті, толық және анық ақпаратты интеграцияланған жүйенің құралдарымен алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүдделі тұлғалардың және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қызметкерлерінің Одақтың тіркелген дәрілік заттарының жалпы тізіліміндегі (бұдан әрі – жалпы тізілім) өзекті, толық және анық ақпаратты Одақтың ақпараттық порталының құралдарымен алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесін пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Понятия "государство признания", "единый реестр зарегистрированных лекарственных средств Союза", "регистрационное досье", "регистрационное удостоверение лекарственного препарата" и "референтное государство", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных информационным справочником понятий (терминов), применяемых в рамках Союза в сфере обращения лекарственных средств, утверждаемым Евразийской экономической комиссией.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.MM.01, версия 1.3.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание предпосылок для снижения издержек, связанных с обменом информацией о разрешенных к применению (зарегистрированных) лекарственных препаратах.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создать в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система) информационный ресурс, единый реестр зарегистрированных лекарственных средств Союза (далее – единый реестр), содержащий сведения о выданных регистрационных удостоверениях зарегистрированных лекарственных препаратов (далее – регистрационное удостоверение);
б) обеспечить возможность получения уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган государства-члена) актуальной, полной и достоверной информации, находящейся в едином реестре средствами интегрированной системы;
в) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами и сотрудниками Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) актуальной, полной и достоверной информации, содержащейся в едином реестре, средствами информационного портала Союза;
г) обеспечить использование уполномоченными органами государств-членов единой системы нормативно-справочной информации Союза (далее – ЕС НСИ).
2. Участники общего процесса

9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімнің мәліметтеріне қол жеткізуді, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша дәрілік препараттарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуды интеграцияланған жүйенің құралдарымен қамтамасыз ететін Одақтың органы;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтер алады және бірыңғай тізілім мен жалпы тізілімді жаңартады;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша интеграцияланған жүйе арқылы дәрілік препараттарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынады;
дәрілік препаратты тіркеу кезінде келіспеушіліктерді реттеу рәсімдері шеңберінде сұрау салу бойынша мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарын (мәліметтерін) алады
P.MM.01.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің дәрілік препараттарды тіркеуді жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік билік органы немесе жалпы тізілімді жаңарту үшін Комиссияға тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтерді және дәрілік препараттарды тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініштер туралы мәліметтерді ұсынатын, ол уәкілеттік берген ұйым;
интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салу бойынша Комиссиядан тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алады
P.MM.01.ACT.002
референттік мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің берілген өтінішті қарауды, тіркеу ісін немесе тіркеу дерекнамасын сараптауды, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есептің мәліметтерін дайындап, келісу үшін ұсынуды, тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберуді, тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштердің мәліметтерін ұсынуды, сондай-ақ дәрілік заттардың тіркеу дерекнамасы мен тіркеу ісінің мәліметтерін сақтауды және тану мемлекеті уәкілетті органдарының және Комиссияның сұрау салуы бойынша ұсынуды жүзеге асыратын уәкілетті органы
P.MM.01.ACT.003
тану мемлекетінің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қарауды жүзеге асыратын, дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарламаны алатын, дәрілік препаратты тіркеуге және сараптауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар етуді қалыптастыратын және референттік мемлекеттің уәкілетті органына жіберетін, сұрау салу бойынша дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы мен тіркеу ісінің құжаттарын алатын, тіркеу дерекнамасының және (немесе) тіркеу ісінің материалдарын пайдалана отырып, дәрілік препаратқа сараптау жүргізетін, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есепті қарауды жүзеге асыратын, қауіпсіздікті, тиімділік пен сапаны бағалау туралы сарапшылық есепті немесе сарапшылық есепке қатысты ескертпені тану (танымау) туралы шешім ұсынатын уәкілетті органы

9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий доступ к сведениям единого реестра и единой базы данных на информационном портале Союза;
получает сведения от уполномоченных органов государств-членов и обновляет единый реестр и единую базу данных;
представляет по запросам заинтересованных органов государств-членов сведения единого реестра и единой базы данных через интегрированную систему;
получает от уполномоченных органов государств-членов сведения (документы) из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу в рамках процедур урегулирования разногласий при регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный на осуществление регистрации лекарственных препаратов орган государственной власти государства-члена или уполномоченная им экспертная организация, который представляет в Комиссию сведения о зарегистрированных лекарственных препаратах, сведения о лекарственных препаратах, находящихся в процессе регистрации для размещения в единой базе данных и сведения о заявлениях на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственных препаратов, представляет по запросу заинтересованных органов и Комиссии сведения регистрационных досье и регистрационных дел лекарственных средств
P.MM.01.ACT.002
уполномоченный орган референтного государства
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет рассмотрение поданного заявления, экспертизу регистрационного дела или регистрационного досье, подготовку и представление сведений экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества для согласования, направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган государства признания, представление сведений заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата в уполномоченный орган государства признания
P.MM.01.ACT.003
уполномоченный орган государства признания
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет рассмотрение заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, получает уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур, связанных с регистрацией и экспертизой лекарственного препарата, проводит экспертизу лекарственного препарата с использованием материалов регистрационного дела и (или) регистрационного досье, осуществляет рассмотрение экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества, представляет решение о признании (непризнании) экспертного отчета или замечания в отношении экспертного отчета об оценке безопасности, эффективности и качества

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Алынған өтініш және тіркеу дерекнамасы туралы мәліметтер қалыптастырылған, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын қарау сатысы туралы мәліметтер өзгертілген немесе тіркеу дерекнамасының немесе тіркеу ісінің құжаттары алынған немесе өзгертілген кезде, сондай-ақ тіркеу куәлігін ресімделген кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындауды жүзеге асырады.
Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы тәртіпке сәйкес мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.MM.01.PGR.001)
15. Выполнение процедур формирования и ведения единого реестра осуществляется при направлении уполномоченным органом государства-члена сведений для включения в единый реестр или их актуализации в едином реестре.
При выполнении процедур формирования и ведения единого реестра уполномоченный орган государства-члена формирует и представляет в Комиссию сведения в соответствии с Порядком ведения единого реестра.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары жаңа өтініш алған кезде "Мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу" (P.MM.01.PRC.001) рәсімі орындалады.
Жаңа өтініш туралы мәліметтерді жалпы тізілімге енгізуді орындайтын референттік мемлекеттің уәкілетті органы рәсім ойдағыдай орындалған жағдайда, өтініштің интеграцияланған жүйенің құралдары берген бірегей тіркеу нөмірі бар жауап хабар алады, ол өтініш иесіне хабарланады.
Тіркеу рәсімдерін орындау барысында, дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын қарау сатысы өзгертілген, дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылданған, тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтер өзгертілген кезде, сондай-ақ тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы өзгертілген кезде "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімі орындалады.
Тіркеу қағидаларында көзделген өтінішті қарауды тоқтатқан жағдайларда "Мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау" (P.MM.01.PRC.003) рәсімі орындалады.
16. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Жалпы тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.001
мәліметтерді жалпы тізілімге енгізу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімге енгізу үшін өтініш туралы мәліметтерді, тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына, сондай-ақ өтініштің бірегей тіркеу нөмірін қалыптастыруға арналған
P.MM.01.PRC.002
жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай тізілімнің мәліметтерін өзектілендіру үшін тіркелген дәрілік препарат туралы мәліметтерді, оның ішінде өзгертілген мәліметтерді, жалпы тізілімді өзектілендіру үшін өтініш туралы өзгертілген мәліметтерді, тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құжаттарының құрамы туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына арналған
P.MM.01.PRC.003
мәліметтерді жалпы тізілімнен алып тастау
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының жалпы тізілімнен алып тасталуға жататын өтініш туралы мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуға арналған
5. Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдерінің тобы

При принятии решения о регистрации нового лекарственного препарата уполномоченными органами государств-членов выполняется процедура "Включение сведений в единый реестр" (P.MM.01.PRC.001).
При изменении сведений о зарегистрированном лекарственном препарате выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в едином реестре" (P.MM.01.PRC.002).
При необходимости передачи в единый реестр сведений о документе, подлежащем размещению в едином реестре, в том числе после выполнения процедур "Включение сведений в единый реестр" (P.MM.01.PRC.001) и "Изменение сведений, содержащихся в едином реестре" (P.MM.01.PRC.002), а также в случае внесения изменений в один из размещенных в едином реестре документов выполняется процедура "Направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.019).
16. Приведенное описание группы процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.MM.01.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.MM.01.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.MM.01.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.MM.01.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.001
включение сведений в единый реестр
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о новом зарегистрированном лекарственном препарате
P.MM.01.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в едином реестре
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию измененных сведений о зарегистрированном лекарственном препарате для актуализации единого реестра
P.MM.01.PRC.019
направление сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о подлежащем размещению в едином реестре документе
5. Группа процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)

18. Дәрілік препаратты тану мемлекетінде тіркеу рәсімдері жүзеге асырылған кезде, дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері орындалады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Референттік мемлекеттің уәкілетті органы тану мемлекеттерінде дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш алған кезде "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.004) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) түзулігін тексеру нәтижелері бойынша дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қарауға мүмкіндігі болмаған жағдайда, сондай-ақ алымды (бажды) төлеуге байланысты бұзушылықтар анықталған жағдайда "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.005) рәсімі орындалады.
Тіркеу рәсімдерін орындау кезінде өтініш иесі сұрау салынған құжаттарды белгіленген мерзімде ұсынбаған кезде, тіркеу қағидаларында көзделген өзге жағдайларда, референттік мемлекеттің уәкілетті органының бұл туралы тану мемлекетінің уәкілетті органын хабардар етуі үшін, сондай-ақ тіркеу дерекнамасы немесе тіркеу ісі құжаттарының құрамы өзгертілген кезде "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабардар ету" (P.MM.01.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдері тобының жалпы схемасы

18. Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата выполняются при осуществлении процедур регистрации лекарственного препарата в государствах признания.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
При получении уполномоченным органом референтного государства заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, в том числе в государствах признания, выполняется процедура "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.004).
В случае рассмотрения или невозможности рассмотрения уполномоченным органом государства признания заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата по результатам проверки полноты и (или) корректности представленных документов, а также в случае выявления нарушений, связанных с оплатой сбора (пошлины), выполняется процедура "Уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.005).
При непредставлении заявителем запрошенных документов в установленный срок при выполнении процедур регистрации, иных случаях, предусмотренных Правилами регистрации, для уведомления об этом уполномоченного органа государства признания уполномоченным органом референтного государства, а также при изменении состава документов регистрационного досье или регистрационного дела выполняется процедура "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)

20. Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қарау рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры направления сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрения сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.MM.01.PRC.004
дәрілік препараты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштер туралы мәліметтерді алу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препараты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.005
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабардар ету жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.006
дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама жіберуіне арналған
6. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдерінің тобы
21. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түскен мынадай сұрау салу түрлері өңделеді:
жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салу;
жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу;
тіркеу куәлігінің нөміріне сұрау салу.
Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы өзінің ақпараттық ресурсында бар өтініштер туралы мәліметтерді, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтерді жалпы тізілімде қамтылған және Комиссияда сақталатын мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында жүргізеді. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.007) рәсімі орындалады.
Жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініштер туралы өзекті мәліметтер, тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтер, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Сұрау салудың шарттарына қарай жалпы тізілімнен өзекті мәліметтер барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша ұсынылады.

P.MM.01.PRC.004
направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.PRC.005
уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом государства признания уполномоченному органу референтного государства уведомления о возможности или невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
P.MM.01.PRC.006
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
6. Группа процедур "Процедуры получения сведений из единого реестра" (P.MM.01.PGR.003)
21. Процедуры получения заинтересованными органами государств-членов сведений, содержащихся в едином реестре, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем заинтересованных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур получения заинтересованными органами государств-членов сведений, содержащихся в едином реестре, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем заинтересованных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра;
запрос актуальных сведений из единого реестра;
запрос измененных сведений из единого реестра;
запрос сведений о регистрации лекарственного препарата;
запрос сведений о размещенном в едином реестре документе.
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра выполняется заинтересованным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации имеющихся в его информационном ресурсе сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах со сведениями, содержащимися в едином реестре и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра" (P.MM.01.PRC.007).

Жалпы тізілімнен мәліметтерге сұрау салу ағымдағы күнгі, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша да жүзеге асырылуы мүмкін. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімі орындалады.
Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініштер туралы өзгертілген мәліметтер, тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтер, сондай-ақ тіркелген дәрілік препараттар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындау кезіне дейін жалпы тізілімге қосылған мәліметтер, сондай-ақ өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады.
Сұрау салудың шарттарына қарай жалпы тізілімнен өзгертілген мәліметтер барлық референттік мемлекеттер бойынша немесе нақты референттік мемлекет бойынша ұсынылады.
Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.009) рәсімі орындалады.
Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде "Тіркеу куәлігінің нөмірін алу" (P.MM.01.PRC.010) рәсімі орындалады.
Тіркеу куәлігінің бірегей нөмірін алу кезінде референттік мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімде тіркелген дәрілік препарат туралы, оның ішінде тіркеу куәлігінің бірегей нөмірі туралы мәліметтерді енгізу және жариялау мақсатында "Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.MM.01.PRC.002) рәсімін орындайды.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы "Жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.MM.01.PRC.009) немесе "Жалпы тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.008) рәсімін орындау арқылы тіркеу куәлігінің бірегей нөмірі туралы мәлімет алады.
22. Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

Запрос сведений из единого реестра выполняется с целью получения заинтересованным органом государства-члена актуальных сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах. В зависимости от условий запроса актуальные сведения из единого реестра представляются по всем государствам или по конкретному государству, представившему сведения в единый реестр. Запрос сведений из единого реестра может осуществляться как на текущую дату, так и по состоянию на дату, указанную в запросе. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение актуальных сведений из единого реестра" (P.MM.01.PRC.008).
Запрос информации об изменениях, внесенных в единый реестр, выполняется с целью получения заинтересованным органом государства-члена измененных сведений о зарегистрированных лекарственных препаратах. При запросе информации об изменениях, внесенных в единый реестр, представляются сведения, которые были добавлены в единый реестр, а также сведения, в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса (или до момента, указанного в запросе). В зависимости от условий запроса измененные сведения из единого реестра представляются по всем государствам или по конкретному государству, представившему измененные сведения в единый реестр. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение измененных сведений из единого реестра" (P.MM.01.PRC.009).
Для получения заинтересованным органом государства-члена сведений о регистрации лекарственного препарата по конкретному номеру заявления или порядковому номеру регистрационного удостоверения выполняется процедура "Получение сведений о регистрации лекарственного препарата из единого реестра" (P.MM.01.PRC.017).
Для получения заинтересованным органом государства-члена сведений о документе регистрационного досье или регистрационного дела, размещенном в едином реестре, выполняется процедура "Получение сведений о размещенном в едином реестре документе" (P.MM.01.PRC.018).
22. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения сведений из единого реестра" (P.MM.01.PGR.003) представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур "Процедуры получения сведений из единого реестра" (P.MM.01.PGR.003)
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений из единого реестра" (P.MM.01.PGR.003), приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений из единого реестра" (P.MM.01.PGR.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

25. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте берілген.
5-сурет. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.011
Комиссияның тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алуы
рәсім Комиссияның сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер (құжаттар) ұсынуына арналған
8. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдерінің тобы
27. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімі тәртіпте айқындалған жағдайларда, оның ішінде тіркеу рәсімдерін орындау кезінде орындалады.
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарын тану мемлекетінің уәкілетті органының алуына қажеттілік туған жағдайда "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" (P.MM.01.PRC.012) рәсімі орындалады.
28. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте берілген.
6-сурет. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында қамтылатын мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органының алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.012
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша референттік мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер (құжаттар) ұсынуына арналған
9. Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімдерінің тобы
30. Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы шешім қабылдаған кезде тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімі орындалады.
Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы шешім қабылдаған жағдайда, "Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабарлама жіберу" (P.MM.01.PRC.013) рәсімі орындалады.
31. Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 7-суретте берілген.
7-сурет. Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімдері тобының жалпы схемасы
32. Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.013
тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабарлама жіберу
рәсім дәрілік препараттың айналысын шектеген уәкілетті органның дәрілік препараттың айланысы шектелгені туралы құлағдар етілетін уәкілетті органға тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабарлама жіберуіне арналған

25. Приведенное описание группы процедур "Процедуры взаимодействия с Комиссией при рассмотрении заявления" (P.MM.01.PGR.004) представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур "Процедуры взаимодействия с Комиссией при рассмотрении заявления" (P.MM.01.PGR.004)
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры взаимодействия с Комиссией при рассмотрении заявления" (P.MM.01.PGR.004), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры взаимодействия с Комиссией при рассмотрении заявления" (P.MM.01.PGR.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.010
получение порядкового номера регистрационного удостоверения
процедура предназначена для представления Комиссией очередного уникального номера регистрационного удостоверения по запросу от информационной системы уполномоченного органа референтного государства
P.MM.01.PRC.011
получение Комиссией сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства сведений из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу Комиссии
P.MM.01.PRC.020
направление заключения о невозможности признания экспертного отчета
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства признания в Комиссию заключения о невозможности признания экспертного отчета
P.MM.01.PRC.021
получение Комиссией документа из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом референтного государства документа из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу Комиссии
P.MM.01.PRC.023
направление сведений о рассмотрении заявления
процедура предназначена для формирования уникального регистрационного номера заявления, а также для представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о прохождении процедур регистрации
8. Группа процедур "Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.005)
27. Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье, выполняются в случаях, предусмотренных Порядком ведения единого реестра.
В случае возникновения необходимости получения сведений и документов регистрационного дела или регистрационного досье выполняются процедуры "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.012) и "Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.022).
28. Приведенное описание группы процедур "Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.005) представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур "Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.005)
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.005), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры получения сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.012
получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена сведений из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу заинтересованного органа государства-члена
P.MM.01.PRC.022
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена документа из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу заинтересованного органа государства-члена
9. Группа процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
30. Процедура "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PRC.013) выполняется при принятии уполномоченным органом государства-члена решения об отмене регистрационного удостоверения в случаях, предусмотренных Правилами регистрации.
31. Приведенное описание группы процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006) представлено на рисунке 7.
Рис. 7. Общая схема группы процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
32. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.PGR.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.013
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения
процедура предназначена для направления уведомления об отмене регистрационного удостоверения уполномоченным органом, отменившим регистрационное удостоверение, уполномоченному органу, уведомляемому об отмене регистрационного удостоверения

10. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдерінің тобы
33. Референттік мемлекеттің уәкілетті органы дәрілік препаратты сараптау нәтижелері бойынша сарапшылық есепті ресімдегеннен кейін, тану мемлекеттері сарапшылық есепті келіскен кезде, сондай-ақ тіркеу рәсімдерін іске асыру кезінде немесе тіркеу куәлігінің қолданылу кезеңінде тану мемлекетінің уәкілетті органы мен референттік мемлекеттің уәкілетті органының арасында хат-хабар жазысу жүзеге асырылған кезде тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері орындалады.
Референттік мемлекеттің уәкілетті органы сарапшылық есепті ресімдеуді аяқтағаннан кейін "Сарапшылық есепті алу" (P.MM.01.PRC.014) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органында тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер болған жағдайда, оның ішінде өтініш иесіне сұрау салу жіберу қажет болған кезде "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер алу" (P.MM.01.PRC.015) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешім қабылдаған жағдайда, "Сарапшылық есепті тану (танымау) туралы шешімді алу" (P.MM.01.PRC.016) рәсімі орындалады.
34. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 8-суретте берілген.
8-сурет. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
35. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат-хабар жазысуды жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.01.PRC.014
сарапшылық есепті алу
рәсім референттік мемлекеттің уәкілетті органының тану мемлекетінің уәкілетті органына дәрілік препаратты сараптау нәтижелері бойынша жасалған, дайындалған сарапшылық есеп туралы мәліметтер жіберуіне арналған
P.MM.01.PRC.015
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер алу
рәсім тану мемлекетінің уәкілетті органының референттік мемлекеттің уәкілетті органына өтініш иесіне жіберілген қосымша мәліметтер ұсыну туралы сұрау салулар жөнінде мәліметтер ұсынуына, сондай-ақ тіркеу рәсімдерін орындау кезінде тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертпелер жіберуіне арналған

10. Группа процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
33. Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье выполняются после оформления экспертного отчета по результатам экспертизы лекарственного препарата уполномоченным органом референтного государства, при согласовании экспертного отчета государствами признания, а также при осуществлении переписки между уполномоченным органом государства признания и уполномоченным органом референтного государства при выполнении процедур регистрации или в период действия регистрационного удостоверения.
После завершения оформления экспертного отчета уполномоченным органом референтного государства выполняется процедура "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.014).
В случае наличия у уполномоченного органа государства признания замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, в том числе, при необходимости направления запроса заявителю, выполняется процедура "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PRC.015).
В случае принятия уполномоченным органом государства признания решения о признании (непризнании) экспертного отчета выполняется процедура "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.PRC.016).
34. Приведенное описание группы процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007) представлено на рисунке 8.
Рис. 8. Общая схема группы процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
35. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры ведения переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.PGR.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.01.PRC.014
направление экспертного отчета
процедура предназначена для направления уполномоченным органом референтного государства уполномоченному органу государства признания сведений о подготовленном экспертном отчете, составленном по результатам экспертизы лекарственного препарата
P.MM.01.PRC.015
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства признания в уполномоченный орган референтного государства сведений о направленных заявителю запросах о представлении дополнительных сведений, а также для направления замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье при выполнении процедур регистрации

79. Тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алған кезде "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алу" (P.MM.01.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарламаны қабылдайды.
80. Тану мемлекетінің уәкілетті органының дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны алуы "Дәрілік препараттың тіркелгені туралы мәліметтердің өзгертілгені туралы хабарлама" (P.MM.01.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

79. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006)
80. Процедура "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.PRC.006) выполняется уполномоченным органом референтного государства при непредставлении заявителем запрошенных документов в установленный срок при выполнении процедур регистрации, иных случаях, предусмотренных Правилами регистрации, в отношении необходимости уведомления уполномоченного органа государства признания уполномоченным органом референтного государства, а также при изменении состава документов регистрационного досье или регистрационного дела.

"Дәрілік препаратты тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерге сұрау салу" хабарында берілетін (P.MM.01.MSG.014) "Дәрілік препаратқа тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Дәрілік препаратты тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" деректемесі (hcsdo:RegistrationNumberId) толтырылмайды
2
жалпы тізілімде "Өтініштің нөмірі" (hcsdo:ApplicationId) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің мәндері бойынша берілетін мәліметтермен сәйкес келетін мәліметтер болуға тиіс, олар үшін берілген нөмір бар өтініштің құрамындағы "Тіркеу дерекнамасын қарау кезеңінің коды" деректемесінің мәні (hcsdo:ApplicationStatusCode) "06 – сараптама есебін мақұлдау" мәніне сәйкес келеді, ал референттік мемлекеттің коды "Елдің коды" деректемесінің берілген мәнімен сәйкес келеді (csdo:UnifiedCountryCode)
30. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.019) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.019) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Өтініштің нөмірі" деректемесі (hcsdo:ApplicationId) немесе "Дәрілік препаратты тіркеу куәлігінің реттік нөмірі" деректемесі (hcsdo:RegistrationNumberId) толтырылуға тиіс
2
"PDF форматындағы құжат" деректемесі (hcsdo:PdfBinaryText) "Тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты туралы мәліметтер" күрделі деректемесінің құрамында (hccdo:RegistrationFileDetails) толтырылмайды
3
"XML форматындағы құжат" деректемесі (hccdo:AnyDetails) "Тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты туралы мәліметтер" күрделі деректемесінің құрамында (hccdo:RegistrationFileDetails) толтырылмайды
4
кез келген күрделі деректемелердің құрамына кіретін "Елдің коды" күрделі деректемесінің құрамындағы (csdo:UnifiedCountryCode) "анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәнінде Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық мәні болуға тиіс
5
егер кез келген күрделі деректемелердің құрамындағы "Елдің коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдері кодтарының тізбесі мен атаулары бар әлем елдерінің сыныптауышынан ел кодына сәйкес келуге тиіс
6
егер "Құжат элементінің сипаттамасы" деректемесі (hcsdo:AttributeText) толтырылса,онда оның құрамында "құжат элементі түрінің коды" деректемесі (AttributeKindCode атрибуты) немесе деректемесі "құжат элементі түрінің атауы" (AttributeKindName атрибуты) толтырылуға тиіс
7
егер "құжат элементі түрінің коды" деректемесінің мәні (AttributeKindCode атрибуты) "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "құжат элементі түрінің атауы" деректемесі (AttributeKindName атрибуты) міндетті түрде толтырылады
8
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің (hcsdo:RegistrationFileIndicator) мәні "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және (немесе) "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) толтырылуға тиіс
9
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесінің мәні (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда " Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) міндетті түрде толтырылады
10
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің мәні (hcsdo:RegistrationFileIndicator) "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және (немесе) деректемесі "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) толтырылуға тиіс
11
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесінің мәні (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocName) міндетті түрде толтырылады
31. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер" (P.MM.01.MSG.020) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.014)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) не заполняется
2
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId)
3
значение реквизита "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) должно соответствовать значению этого реквизита, направленного этим же уполномоченным органом референтного государства в Комиссию процедурой общего процесса "Направление сведений о рассмотрении заявления" (P.MM.01.PRC.023), которой установлен этап рассмотрения заявления, соответствующий значению "06 – одобрение экспертного отчета"
4
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен содержать кодовое обозначение государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должен содержать значение "2021"
47. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.015), приведены в таблице 35.
Таблица 35
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.004), передаваемых в сообщении "Сведения о порядковом номере регистрационного удостоверения" (P.MM.01.MSG.015)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId) должен быть заполнен
2
реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) должен быть заполнен
3
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
48. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.019), приведены в таблице 36.
Таблица 36
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.019)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) или реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
не заполняется реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
4
не заполняется реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
5
не заполняется реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator)
49. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.020), приведены в таблице 37.
Таблица 37

1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Дәрілік нысандардың номенклатурасы" 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 172 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарының жалпы процесін қатысушылардың бірдей қолданылуын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.

1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін оның өмірлік циклінің белгілі бір сатысында ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
4. "Бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процестің хабары" және "жалпы процестің транзакциясы" ұғымдары осы Регламентте Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді жөнелтуші
дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлайды
дәрілік препараттың айналымын шектейтін уәкілетті орган (P.MM.01.ACT.004)
Мәліметтерді алушы
дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарламаны алады

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель сведений
уведомляет об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата
уполномоченный орган, отменивший регистрационное удостоверение (P.MM.01.ACT.004)
Получатель сведений
получает уведомление об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата

дәрілік препараттың айналымын шектеу туралы хабарлайтын уәкілетті орган (P.MM.01.ACT.005)
Тіркеуші
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініштің мәліметтерін жібереді, дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жібереді, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына сұрау салу бойынша рұқсат береді, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер мен ұсыныстар алады, сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімдердің мәліметін алады
референттік мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.002)
Келісуші
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алады, дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама жібереді, дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алады, сұрау салу бойынша тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алады, тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер мен ұсыныстар жібереді, тіркеушіге сараптама есебін тану (танымау) растамасын жібереді
таныған мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.01.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттің уәкілетті органы) арасында мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберу және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді тіркеу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында бар мәліметтерді алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе жою туралы хабарлаған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында хабарлармен өзара алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалды.

уполномоченный орган, уведомляемый об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.ACT.005)
Регистратор
направляет сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, направляет уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, представляет доступ по запросу к документам регистрационного дела или регистрационного досье, получает замечания и предложения в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, получает сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета
уполномоченный орган референтного государства (P.MM.01.ACT.002)
Согласующий
получает сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, направляет уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата, получает уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата, получает сведения из регистрационного дела или регистрационного досье по запросу, направляет замечания и предложения в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье, направляет регистратору подтверждение признания (непризнания) экспертного отчета
уполномоченный орган государства признания (P.MM.01.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган государства-члена) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата;
б) информационное взаимодействие при получении сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье;
в) информационное взаимодействие при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения;
г) информационное взаимодействие при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабарын жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберген және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қараған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберген және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қараған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберген және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қараған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді жіберген және дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді қараған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алу (P.MM.01.PRC.004)
1.1
Өтініш туралы мәліметтерді ұсыну (P.MM.01.OPR.012).
Өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.014)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): мәліметтер берілді
өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.013)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): мәліметтер алынды
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алу (P.MM.01.TRN.009)
2
Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.PRC.005)
2.1
Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны ұсыну (P.MM.01.OPR.015).
Өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.017)
өтініш (P.MM.01.BEN.002): өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама ұсынылды
өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.016)

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
12. В целях выполнения процедур маршрутизации сообщений в условиях, когда одну роль могут исполнять несколько участников общего процесса, при формировании логического адреса участника общего процесса дополнительно указывается идентификатор органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации в соответствии с пунктом 52 Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, утвержденных Решением Коллегии Комиссии от 27 января 2015 г. N 5.
Идентификатор органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации указывается в соответствии со справочником, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при направлении сведений о регистрации лекарственного препарата и рассмотрении сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.004)
1.1
Представление сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.012).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.014)
заявление (P.MM.01.BEN.002): сведения представлены
прием и обработка сведений о заявлении (P.MM.01.OPR.013)
заявление (P.MM.01.BEN.002): сведения получены
направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.009)
2
Уведомление о невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.005)
2.1
Представление уведомления о возможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.015).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о возможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.017)
заявление (P.MM.01.BEN.002): уведомление о возможности рассмотрения заявления представлено
прием и обработка уведомления о возможности рассмотрения заявления (P.MM.01.OPR.016)

өтініш (P.MM.01.BEN.002): өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама алынды
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.TRN.010)
3
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама (P.MM.01.PRC.006)
3.1
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.OPR.018)
Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.019)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): хабарлама берілді
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама (P.MM.01.TRN.011)
2. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында бар мәліметтерді алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында бар мәліметтерді алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында бар мәліметтерді алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Тіркеу ісінде немесе тіркеу дерекнамасында бар мәліметтерді алған кезде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу (P.MM.01.PRC.012)
1.1

заявление (P.MM.01.BEN.002): уведомление о возможности рассмотрения заявления получено
уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.010)
3
Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.PRC.006)
3.1
Направление уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.OPR.018)
получение уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.OPR.019)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): уведомление передано
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.TRN.011)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений и документов из регистрационного дела или регистрационного досье
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.012)
1.1

Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.OPR.035).
Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.037)
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер (P.MM.01.BEN.004): мәліметтерге сұрау салынды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер дайындау және ұсыну (P.MM.01.OPR.036)
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ.
тіркеу дерекнамасының немесе ісінің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылды
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу (P.MM.01.TRN.012)
3. Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлаған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлаған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
4-сурет. Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлаған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлаған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.PRC.013)
1.1
Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.OPR.038)

Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.035).
Прием и обработка сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.037)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.036)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения не могут быть представлены;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.012)
2
Получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.022)
2.1
Запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.064).
Прием и обработка документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.066)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения запрошены
подготовка и представление документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.065)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения не могут быть представлены;
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
получение документа из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.022)
3. Информационное взаимодействие при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при уведомлении об отмене регистрационного удостоверения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.PRC.013)
1.1
Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.038)

дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.039)
жалпы тізілім (P.MM.01.BEN.001): хабарлама берілді
дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама жіберу (P.MM.01.TRN.013)
4. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезінде алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
5-сурет. Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Тіркеу ісіне немесе тіркеу дерекнамасына қатысты хат алмасуды жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

получение уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.OPR.039)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): уведомление передано
направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.TRN.013)
4. Информационное взаимодействие при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
16. Схема выполнения транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при ведении переписки в отношении регистрационного дела или регистрационного досье
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Сараптама есебін алу (P.MM.01.PRC.014)
1.1
Сараптама есебінің мәліметтерін ұсыну (P.MM.01.OPR.040).
Сараптама есебінің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.042)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): мәліметтер берілді
сараптама есебінің мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.041)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): мәліметтер алынды
сараптама есебін алу (P.MM.01.TRN.014)
2
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер алу (P.MM.01.PRC.015)
2.1
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер ұсыну (P.MM.01.OPR.043).
Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.045)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): ескертулер ұсынылды
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.044)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): ескертулер алынды
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу (P.MM.01.TRN.015)
3
Сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімді алу (P.MM.01.PRC.016)
3.1
Сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін ұсыну (P.MM.01.OPR.046).
Сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.01.OPR.048)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): тану (танымау) туралы шешім ұсынылды
сараптама есебін тану (танымау) туралы шешім мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P.MM.01.OPR.047)
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): сараптама есебін тану (танымау) туралы шешім алынды
сараптама есебін тану (танымау) туралы шешім мәліметтерін алу (P.MM.01.TRN.016)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.01.MSG.004
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

Направление экспертного отчета (P.MM.01.PRC.014)
1.1
Представление сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.040).
Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.042)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): сведения представлены
прием и обработка сведений экспертного отчета (P.MM.01.OPR.041)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): сведения получены
направление экспертного отчета (P.MM.01.TRN.014)
2
Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.PRC.015)
2.1
Представление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.043).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о замечаниях
в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.045)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): замечания представлены
прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.OPR.044)
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): замечания получены
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.TRN.015)
3
Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.PRC.016)
3.1
Представление сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.046).
Получение уведомления о результатах обработки сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.048)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): решение о признании (непризнании) представлено
прием и обработка сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.OPR.047)
экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): решение о признании (непризнании) получено
направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета (P.MM.01.TRN.016)
VI. Описание сообщений общего процесса
17. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.01.MSG.004
уведомление о приеме и обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.01.MSG.009
уведомление о невозможности представления сведений
уведомление о результате обработки (R.006)

P.MM.01.MSG.012
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.016
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама
өтінішті және/немесе тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.017
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама
өтінішті және/немесе тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.018
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.01.MSG.019
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан алынған мәліметтерге сұрау салу
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан алынған мәліметтер
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.021
сараптама есебінің мәліметтері
дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.022
дәрілік препараттың тіркеу куәлігін жою немесе оның күшін жою туралы хабарлама
өтінішті және/немесе тіркеу дерекнамасын қарау туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.023
сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтері
сараптама есебін келісу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.002)
P.MM.01.MSG.024
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер
сараптама есебін келісу туралы мәліметтер (R.HC.MM.01.002)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

P.MM.01.MSG.012
сведения о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.016
уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.017
уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.019
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.020
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.021
сведения экспертного отчета
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.022
уведомление об отмене регистрационного удостоверения
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье (R.HC.MM.01.006)
P.MM.01.MSG.023
сведения решения о признании (непризнании) экспертного отчета
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.024
сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.030
запрос документа из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
P.MM.01.MSG.031
документ из регистрационного дела или регистрационного досье
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат (R.HC.MM.01.003)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.009)
17. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.009) бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтініш туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.009)
18. Транзакция общего процесса "Направление сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.009) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о заявлении на проведение процедур регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

2. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.010)
18. "Дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.010) бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.010)
19. Транзакция общего процесса "Уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.010) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о возможности либо невозможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

өтініш (P.MM.01.BEN.002): өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама алынды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
20 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін жүргізуге арналған өтінішті қараудың мүмкін еместігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.016)
жауап хабар
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ – P.MM.01.MSG.016 үшін (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
жоқ – P.MM.01.MSG.004 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

заявление (P.MM.01.BEN.002): уведомление о возможности рассмотрения заявления получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление о возможности рассмотрения заявления на проведение процедур регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.MSG.016)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

3. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.011)
19. "Дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.011) бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарламаны беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.011)
20. Транзакция общего процесса "Уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата" (P.MM.01.TRN.011) выполняется для передачи инициатором респонденту уведомления об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.017)
жауап хабар
жоқ
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
4. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.012)
20. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.012) бастамашының респондентке тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

уведомление об изменении сведений о регистрации лекарственного препарата (P.MM.01.MSG.017)
ответное сообщение
нет
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012)
21. Транзакция общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из регистрационного дела или регистрационного досье. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

9-сурет. "Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.MM.01.TRN.012)
10-кесте
"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.MM.01.TRN.012)
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.MM.01.TRN.012
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу және оларды алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тіркеу дерекнамасының немесе істің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер жоқ
тіркеу дерекнамасының немесе істің мәліметтері (P.MM.01.BEN.004): мәліметтер ұсынылған
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтерге сұрау салу (P.MM.01.MSG.019)
жауап хабар
тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан мәліметтер (P.MM.01.MSG.020)
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ – P.MM.01.MSG.019 үшін
жоқ – P.MM.01.MSG.020 үшін (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
жоқ – P.MM.01.MSG.018 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.012)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.012
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений из регистрационного дела или регистрационного досье
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения не могут быть представлены
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
20 мин
время подтверждения принятия в обработку
1 ч
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.019)
ответное сообщение
сведения из регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.020)
уведомление о невозможности представления сведений (P.MM.01.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

5. "Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама жіберу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.013)
21. "Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама жіберу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.013) бастамашының респондентке дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарламаны беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.013)
22. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об отмене регистрационного удостоверения" (P.MM.01.TRN.013) выполняется для передачи инициатором респонденту уведомления об отмене регистрационного удостоверения лекарственного препарата. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың күшін жою немесе оны жою туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.022)
жауап хабар
жоқ
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Сараптама есебін алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.014)
22. "Сараптама есебін алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.014) бастамашының респондентке сараптама есебінің мәліметтерін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 11-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

уведомление об отмене регистрационного удостоверения (P.MM.01.MSG.022)
ответное сообщение
нет
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.014)
23. Транзакция общего процесса "Направление экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.014) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): мәліметтер алынды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
20 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
сараптама есебінің мәліметтері (P.MM.01.MSG.021)
жауап хабар
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ – P.MM.01.MSG.021 үшін (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
жоқ – P.MM.01.MSG.004 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
7. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.015)
23. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.015) бастамашының респондентке сараптама есебіне қатысты ескертулер туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

экспертный отчет (P.MM.01.BEN.003): сведения получены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения экспертного отчета (P.MM.01.MSG.021)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015)
24. Транзакция общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о замечаниях в отношении экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

12-сурет. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.MM.01.TRN.015)
13-сурет
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.MM.01.TRN.015)
Р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.MM.01.TRN.015
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
сараптама есебі (P.MM.01.BEN.003): ескертулер алынды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының құжаттарына қатысты ескертулер туралы мәліметтер (P.MM.01.MSG.024)
жауап хабар
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.MM.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ – P.MM.01.MSG.024 үшін (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
жоқ – P.MM.01.MSG.004 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.TRN.015)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.01.TRN.015
2
Наименование транзакции общего процесса
направление замечаний в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения регистрационного досье или дела (P.MM.01.BEN.004): замечания получены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о замечаниях в отношении документов регистрационного дела или регистрационного досье (P.MM.01.MSG.024)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.MM.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

8. "Сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.016)
24. Сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.MM.01.TRN.016) бастамашының респондентке сараптама есебін тану (танымау) туралы шешімнің мәліметтерін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 13-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.

8. Транзакция общего процесса "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.016)
25. Транзакция общего процесса "Направление решения о признании (непризнании) экспертного отчета" (P.MM.01.TRN.016) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений решения о признании (непризнании) экспертного отчета. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

"Тіркеу ісінен немесе тіркеу дерекнамасынан алынатын мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.01.MSG.019) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Өтініштің нөмірі" деректемесі (hcsdo:ApplicationId) немесе "Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың реттік нөмірі" деректемесі (hcsdo:RegistrationNumberId) толтырылуға тиіс
2
"Тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты туралы мәліметтер" күрделі деректемесінің (hccdo:RegistrationFileDetails) құрамындағы "PDF форматындағы құжат" деректемесі (hcsdo:PdfBinaryText) толтырылмайды
3
"Тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты туралы мәліметтер" күрделі деректемесінің (hccdo:RegistrationFileDetails) құрамындағы "XML форматындағы құжат" деректемесі (hccdo:AnyDetails) толтырылмайды
4
"Елдің коды" деректемесінің құрамындағы (csdo:UnifiedCountryCode) "анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәнінде Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық мәні болуға тиіс
5
"Елдің коды" деректемесінің мәні (csdo:UnifiedCountryCode) ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдері кодтарының тізбесі мен атаулары бар әлем елдерінің сыныптауышынан ел кодына сәйкес келуге тиіс
6
егер "Құжат элементінің сипаттамасы" деректемесі (hcsdo:AttributeText) толтырылса, онда оның құрамында "құжат элементі түрінің коды" (AttributeKindCode атрибуты) немесе "құжат элементі түрінің атауы" (AttributeKindName атрибуты) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
7
егер "құжат элементі түрінің коды" деректемесінің (AttributeKindCode атрибуты) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "құжат элементі түрінің атауы" деректемесі (AttributeKindName атрибуты) міндетті түрде толтырылады
8
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің (hcsdo:RegistrationFileIndicator) мәні "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және (немесе) "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) толтырылуға тиіс
9
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесінің (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) міндетті түрде толтырылады
10
егер " Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің (hcsdo:RegistrationFileIndicator) мәні "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және (немесе) "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) толтырылуға тиіс
11
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесінің (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:D DrugRegistrationDocCode) міндетті түрде толтырылады
30. "Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (P.MM.01.MSG.020) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (P.MM.01.MSG.020) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Өтініштің нөмірі" деректемесі (hcsdo:ApplicationId) немесе "Дәрілік препаратты тіркеуді куәландырудың реттік нөмірі" деректемесі (hcsdo:RegistrationNumberId) толтырылуға тиіс
2
"Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесі (hcsdo:RegistrationFileIndicator) міндетті түрде толтырылады
3
"Тіркеу ісінің (дерекнамасының) құжаты туралы мәліметтер" деректемесінің (hccdo:RegistrationFileDetails) құрамында "PDF форматындағы құжат" деректемесі (hcsdo:PdfBinaryText) және (немесе) "XML форматындағы құжат" деректемесі (hccdo:AnyDetails) толтырылуға тиіс
4
"Елдің коды" күрделі деректемесінің құрамындағы (csdo:UnifiedCountryCode) "анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәнінде Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық мәні болуға тиіс
5
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдері кодтарының тізбесі мен атаулары бар әлем елдерінің сыныптауышынан ел кодына сәйкес келуге тиіс
6
егер "Құжат элементінің сипаттамасы" деректемесі (hcsdo:AttributeText) толтырылса, онда оның құрамында "құжат элементі түрінің коды" (AttributeKindCode атрибуты) немесе "құжат элементі түрінің атауы" (AttributeKindName атрибуты) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
7
егер "құжат элементі түрінің коды" деректемесінің (AttributeKindCode атрибуты) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "құжат элементі түрінің атауы" деректемесі (AttributeKindName атрибуты) міндетті түрде толтырылады
8
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің (hcsdo:RegistrationFileIndicator) мәні "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) және (немесе) "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) толтырылуға тиіс
9
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің коды" деректемесінің (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationFileName) міндетті түрде толтырылады
10
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі" деректемесінің (hcsdo:RegistrationFileIndicator) мәні "тіркеу ісінің құжаты" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) және (немесе) "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) толтырылуға тиіс
11
егер "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды" деректемесінің (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) мәні "басқасы" мәніне сәйкес келсе, онда "Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы" деректемесі (hcsdo:D DrugRegistrationDocCode) міндетті түрде толтырылады
31. "Сараптама есебінің мәліметтері" (P.MM.01.MSG.021) хабарында берілетін "Дәрілік препаратқа тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері" (R.HC.MM.01.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген (P.MM.01.MSG.021).
20-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.019)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) или реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
не заполняется реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
4
не заполняется реквизит "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails)
5
не заполняется реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator)
34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.020), приведены в таблице 22.
Таблица 22
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения из регистрационного дела или регистрационного досье" (P.MM.01.MSG.020)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен реквизит "Номер заявления о регистрации лекарственного препарата" (hcsdo:ApplicationId) и (или) реквизит "Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата" (hcsdo:RegistrationNumberId)
2
реквизит "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) заполняется обязательно
3
не заполняются реквизиты "Документ в бинарном формате" (hcsdo:DocCopyBinaryText) и реквизит "XML-документ" (ccdo:AnyDetails)
4
значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно содержать значение "2021"
5
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду государства-члена из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
6
если реквизит "Описание элемента документа" (hcsdo:DrugAttributeEnumText) заполнен, то в его составе должен быть заполнен атрибут "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) и (или) атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName)
7
если значение атрибута "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) соответствует значению "другое", то атрибут "наименование вида элемента документа" (атрибут AttributeKindName) заполняется обязательно
8
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "0 – документ регистрационного дела", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) и "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName)
9
реквизит "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName) заполняется обязательно, если значение реквизита "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) соответствует одному из следующих значений:
0199 – другое;
0299 – другое;
0399 – другое;
0499 – другое
10
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "1 – документ регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode), не допускается заполнение реквизитов "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) и "Наименование вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileName)
11
если значение реквизита "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) соответствует значению "99999 – другой документ", то реквизит "Наименование вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocName) заполняется обязательно
12
если реквизит "Код вида документа регистрационного досье на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationDocCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2058"
13
если атрибут "код вида элемента документа" (атрибут DrugAttributeKindEnumCode) заполнен, то он должен соответствовать одному из следующих значений:
01 – предельная дата ответа на запрос в соответствии с ISO 8601;
02 – номер документа основания;
03 – вид документа регистрационного досье, в отношении которого направляется запрос;
04 – вид документа регистрационного дела, в отношении которого направляется запрос;
99 – другое
14
если реквизит "Код вида документа регистрационного дела на лекарственный препарат" (hcsdo:DrugRegistrationFileCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду из классификатора видов документов регистрационного дела лекарственного препарата, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе этого реквизита должен содержать значение "2040"
15
в составе заполненного реквизита "Сведения о документе регистрационного досье (дела)" (hccdo:RegistrationDossierDocDetails) должен быть заполнен реквизит "Уникальный идентификатор документа" (hcsdo:DocUUId)
16
должен быть заполнен реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName)
17
должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
18
не заполняется реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator)
19
не заполняется реквизит "Код вида процедуры регистрации" (hcsdo:RegistrationKindCode)
35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат" (R.HC.MM.01.003), передаваемых в сообщении "Сведения экспертного отчета" (P.MM.01.MSG.021), приведены в таблице 23.
Таблица 23

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Дәрілік нысандар номенклатурасы" 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 172 шешімі.
I. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы ппроцесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения" (далее – Правила регистрации);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств" (далее – Порядок ведения единого реестра);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомдық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің біржақты сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай алаңдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің сөзбен берілетін орныққан немесе ресми белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен жасалған сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеменің болуы міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеменің болуы міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеменің болуы міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеменің болуы міндетті, n реттен (n > 1) кем қайталанбауға тиіс;
n..m – деректеменің болуы міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, кемінде m рет (m > 1) қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" атты жалпы процесті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19 және 22-кестелерінде Регламенттер деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.HC.MM.01.001
дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDetails:v1.0.0
2.2
R.HC.MM.01.002
сарапшылық есепті келісу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationExpertReportDetails:v1.0.0
2.3
R.HC.MM.01.003
дәрілік препаратқа арналған тіркеу ісінің немесе тіркеу дерекнамасының мәліметтері
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDocContentDetails:v1.0.0
2.4
R.HC.MM.01.004
дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationNumberRequestDetails:v1.0.0
2.5

R.HC.MM.01.001
сведения о регистрации лекарственного препарата
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDetails:v1.3.0
2.2
R.HC.MM.01.003
сведения регистрационного дела или регистрационного досье на лекарственный препарат
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationDocContentDetails:v1.3.0
2.3
R.HC.MM.01.004
сведения о номере регистрационного удостоверения на лекарственный препарат
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationNumberRequestDetails:v1.3.0
2.4

R.HC.MM.01.006
өтініштің және (немесе) тіркеу дерекнамасының қаралуы туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugApprovalApplicationDetails:v1.0.0
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.

R.HC.MM.01.006
сведения о рассмотрении заявления и (или) регистрационного досье
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugApprovalApplicationRegistrationDossierDetails:v1.3.0
2.5
R.HC.MM.01.007
состояние актуализации единого реестра
urn:EEC:R:HC:MM:01:DrugRegistrationStatusDetails:v1.3.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:‌EEC:‌M:‌Complex‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
ccdo
2
urn:‌EEC:‌M:‌Simple‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.

1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) біржақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
өзіне жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн және уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің қос әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күн және уақыт
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн және уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1

1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
Мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурстың өзектендірілу жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурстың өзектендірілу жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурстың өзектендірілу жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзектілендіруге арналған мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұрау салуға жауап беру, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Аттардың импортталатын кеңістігі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
15. "Жалпы ресурстың өзектендірілу жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Жалпы ресурстың өзектендірілу жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:‌EEC:‌M:‌Complex‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
ccdo
2
urn:‌EEC:‌M:‌Simple‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) біржақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
өзіне жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің қос әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартудың күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
Жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәлімет ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Идентификатор информационного объекта общего процесса
(csdo:‌Information‌Resource‌Id)
строка символов, идентифицирующая общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00326
csdo:‌Information‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00330)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

17. Аттардың импортталатын кеңістігі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:‌EEC:‌M:‌Complex‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
ccdo
2
urn:‌EEC:‌M:‌HC:‌Complex‌Data‌Objects:v‌Z.‌Z.‌Z
hccdo
3
urn:‌EEC:‌M:‌HC:‌Simple‌Data‌Objects:v‌Z.‌Z.‌Z
hcsdo
4
urn:‌EEC:‌M:‌Simple‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

2.1. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің рет нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің рет нөмірі
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{6}
0..1
2.2. Мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details)
мүше мемлекетте дәрілік препаратты тіркеу туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00457
hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00457)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
өзінде дәрілік препарат тіркелетін елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2.2. Мүше мемлекет рөлінің коды
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеу кезінде мүше мемлекет рөлінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Ықтимал мәндер:
01 – референттік мемлекет;
02 – тану мемлекеті
1
2.2.3. Өтініш
(hccdo:‌Drug‌Application‌Details)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге арналған өтініш туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00032
hccdo:‌Drug‌Application‌Details‌Type (M.HC.CDT.00028)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Application‌Id)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге арналған өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00260
hcsdo:‌Application‌Id‌Type (M.HC.SDT.00061)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.2. Өтініш түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге арналған өтініш түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00500
hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00199)
Ықтимал мәндер:
01 – дәрілік препаратты тіркеуге арналған өтініш;
02 – тіркеуді (қайта тіркеуді) растауға арналған өтініш;
03 – тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізуге арналған өтініш;
04 – дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасын Одақ талаптарына сәйкес келтіруге арналған өтініш;
99 – басқасы
1
*.3.  Өтініш түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Application‌Kind‌Name)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге арналған өтініш түрінің атауы
M.HC.SDE.00623
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4. Өтініш берілген күн
(hcsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дәрілік препаратты тіркеуге немесе оны тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді өткізуге арналған өтініш берілген күн
M.HC.SDE.00096
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
*.5. Тіркеу дерекнамасын қарау сатысы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Application‌Status‌Details)
тіркеу дерекнамасын қарау сатысы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00912
hccdo:‌Application‌Status‌Details‌Type (M.HC.CDT.00912)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.5.1. Тіркеу дерекнамасын қарау сатысының коды
(hcsdo:‌Application‌Status‌Code)
тіркеу дерекнамасын қарау сатысының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00082
hcsdo:‌Application‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00012)
Ықтимал мәндер:
01 – өтінімді қабылдау;
02 – дерекнаманы сараптау;
03 – сапаны бақылау әдістерін байқап көру;
04 – өндірісті инспекциялау;
05 – сарапшылық есепті дайындау;
06 – сарапшылық есепті мақұлдау;
07 – бас тарту;
99 – басқасы
1
*.5.2. Тіркеу дерекнамасын қарау сатысының атауы
(hcsdo:‌Application‌Status‌Name)
тіркеу дерекнамасын қарау сатысының атауы
M.HC.SDE.00698
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.5.3. Күн
(csdo:‌Event‌Date)
тіркеу дерекнамасын қарау сатысын өзгерту күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.4. Дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details)
дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00031
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details‌Type (M.HC.CDT.00027)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id‌Type (M.HC.SDT.00040)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дәрілік препаратты референттік мемлекет немесе тану мемлекеті тіркеген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
*.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5. Тркеу куәлігінің күшін жою күні
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Date)
дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігінің күшін жою күні
M.HC.SDE.00159
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6. Дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігі мәртебесінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Code)
дәрілік затты тіркеу мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00266
hcsdo:‌Registration‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00062)
Ықтимал мәндер:
01 – тоқтатылып тұр;
02 – күші жойылды;
03 – тіркелді;
04 – қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды;
99 – басқасы
1
*.7. Дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Name)
дәрілік затты тіркеу мәртебесінің атауы
M.HC.SDE.00771
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.8. Ескерту
(csdo:‌Note‌Text)
тіркеу куәлігінің күшін жою себебі
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.9. Жаңа тіркеу куәлігі берілгенінің белгілері
(hcsdo:‌New‌Registration‌Certificate‌Indicator)
жаңа тіркеу куәлігі берілгенін айқындайтын белгі:
1 – жаңа тіркеу куәлігі берілді;
0 – жаңа тіркеу куәлігі берілмеді
M.HC.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
*.10. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
тіркеуді (қайта тіркеуді) растау күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.11. Дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шарты
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details)
дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шарты туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00404
hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details‌Type (M.HC.CDT.00505)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шартының коды
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шарты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00598
hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00099)
Ықтимал мәндер:
01 – дәрілік препараттың қауіпсіз қолданылуын қамтамасыз ету үшін тәуекелдерді басқару жүйесіне белгілі бір шараларды енгізу;
02 – тіркеуден кейінгі қауіпсіздік зерттеулерін жүргізу;
03 – күдікті, қаламайтын реакциялар туралы хабарларды тіркеуге және беруге қойылатын қосымша талаптарды белгілеу;
04 – дәрілік препаратты өткізу басталғанға дейін зерттеле алмайтын дәрілік препарат тиімділігінің әртүрлі аспектілерін зерттеу қажет болған кезде, тіркеуден кейінгі тиімділік зерттеулерін жүргізу;
05 – дәрілік препараттың қауіпсіз және тиімді қолданылуы мақсатындағы басқа да шарттар немесе шектеулер
0..1
*.11.2. Дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шарты түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Name)
дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шарты түрінің атауы
M.HC.SDE.00772
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.11.3. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
дәрілік препаратты тіркеудің ерекше шартының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.11.4. Тіркеу куәлігін ұстаушының міндеттемесі
(hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details)
тіркеу куәлігін ұстаушының "шарттар қойып тіркеу" шеңберінде орындалуға жататын міндеттемесі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00403
hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00504)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.4.1. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
дәрілік препаратты тіркеу кезінде белгіленген, тіркеу куәлігін ұстаушы үшін міндеттемені немесе салынған шектеулерді орындау мерзімі
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.11.4.2. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
тіркеу куәлігін ұстаушының "шарттар қойып тіркеу" шеңберінде орындалуға жататын міндеттемесінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1
*.12. Дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details)
дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00811
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.1.  Тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс типінің коды
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс типінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
"Дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасының өзгерістері типтерінің анықтамалығы" деп аталатын анықтамалықтан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 8
0..1
*.12.2. Тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс типінің атауы
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасына енгізілген өзгеріс типінің атауы
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.12.3. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің коды
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
тіркеу дерекнамасының өзгертілген бөлімінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
"Дәрілік препаратқа арналған тіркеу дерекнамасы бөлімдерінің анықтамалығы" деп аталатын анықтамалықтың кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
*.12.4. Тіркеу дерекнамасы бөлімінің атауы
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
тіркеу дерекнамасының өзгертілген бөлімінің атауы
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.12.5. Дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дәрілік препараттың тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізу (қайта ресімдеу) күні
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1

2.1. Порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Number‌Id)
порядковый номер регистрационного удостоверения лекарственного препарата
M.HC.SDE.00672
hcsdo:‌Registration‌Number‌Id‌Type (M.HC.SDT.00629)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{6}
0..1
2.2. Сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене
(hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details)
сведения о регистрации лекарственного препарата в государстве-члене
M.HC.CDE.00457
hccdo:‌Drug‌Country‌Registration‌Details‌Type (M.HC.CDT.00457)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой регистрируется лекарственный препарат
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2.2. Код роли государства-члена
(hcsdo:‌Country‌Kind‌Code)
кодовое обозначение роли государства-члена при регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00510
hcsdo:‌Country‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00204)
Нормализованная строка символов
1
2.2.3. Номер заявления о регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Application‌Id)
номер заявления о регистрации или проведении иных процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата
M.HC.SDE.00260
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.2.4. Сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details)
сведения о регистрационном удостоверении на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00031
hccdo:‌Drug‌Registration‌Certificate‌Details‌Type (M.HC.CDT.00027)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
номер регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации лекарственного препарата референтным государством или государством признания
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
1
*.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата истечения срока действия регистрационного удостоверения лекарственного препарата
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.4. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменений (переоформления) в регистрационное удостоверение лекарственного препарата
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.5. Дата отмены регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Date)
дата отмены регистрационного удостоверения на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00159
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.6. Код статуса регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00266
hcsdo:‌Registration‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00062)
Нормализованная строка символов
1
*.7. Наименование статуса регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Status‌Name)
наименование статуса регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00771
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.8. Код причины приостановки действия регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌PauseCode)
кодовое обозначение причины приостановки действия регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.10000
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.9. Причина приостановки действия регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌CertificatePause‌Text)
причина приостановки действия регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.10002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.10. Код причины отмены регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Code)
кодовое обозначение причины отмены регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00160
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.11. Причина отмены регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌Text)
причина отмены регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00161
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.12. Код условия отмены регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌Cancel‌ConditionCode)
кодовое обозначение условия, при котором отменено регистрационное удостоверение
M.HC.SDE.10001
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.13. Условие отмены регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Certificate‌CancelCondition‌Text)
условие отмены регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.10003
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.14. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата подтверждения регистрации (перерегистрации)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.15. Сведения об особом условии регистрации лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details)
сведения об особом условии регистрации лекарственного препарата
M.HC.CDE.00404
hccdo:‌Drug‌Registration‌Special‌Condition‌Details‌Type (M.HC.CDT.00505)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.15.1. Код вида особого условия регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида особого условия регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00598
hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00099)
Нормализованная строка символов
0..1
*.15.2. Наименование вида особого условия регистрации лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Usage‌Restriction‌Kind‌Name)
наименование вида особого условия регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00772
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.15.3. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание особого условия регистрации лекарственного препарата
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.15.4. Сведения об обязательстве держателя регистрационного удостоверения
(hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details)
сведения об обязательстве держателя регистрационного удостоверения, подлежащем выполнению в рамках "регистрации на условиях"
M.HC.CDE.00403
hccdo:‌Obligation‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00504)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.15.4.1. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
срок выполнения обязательства и наложенных ограничений для держателя регистрационного удостоверения, установленные при регистрации лекарственного препарата
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.15.4.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание обязательства держателя регистрационного удостоверения, подлежащего выполнению в рамках "регистрации на условиях"
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.16. Сведения об изменении, внесенном в регистрационное досье на лекарственный препарат
(hccdo:‌Drug‌Application‌Changed‌Details)
сведения об изменении, внесенном в регистрационное досье на лекарственный препарат
M.HC.CDE.00812
hccdo:‌Drug‌Application‌Change‌Details‌Type (M.HC.CDT.00676)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.16.1. Код типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа изменения в регистрационном досье на лекарственный препарат
M.HC.SDE.00755
hcsdo:‌Change‌Type‌Code‌Type (M.HC.SDT.00710)
Значение кода типа изменения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.16.2. Наименование типа изменения в регистрационном досье
(hcsdo:‌Change‌Type‌Name)
наименование типа изменения в регистрационном досье лекарственного препарата
M.HC.SDE.00777
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.16.3. Код раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code)
кодовое обозначение изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00743
hcsdo:‌Dossier‌Section‌Code‌Type (M.HC.SDT.00711)
Значение кода структурного элемента в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.16.4. Наименование раздела регистрационного досье
(hcsdo:‌Dossier‌Section‌Name)
наименование изменяемого (измененного) раздела регистрационного досье
M.HC.SDE.00765
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.16.5. Дата внесения изменения
(hcsdo:‌Doc‌Extension‌Date)
дата внесения изменения
M.HC.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.16.6. Последовательность представления досье
(hcsdo:‌Submission‌Sequence)
порядковый номер в последовательности представления досье
M.HC.SDE.00102
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..*
*.16.7. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
номер нового регистрационного удостоверения, выданного в результате расширения регистрации
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*

2.2.5. Дәрілік препараттың саудалық атауы
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
дәрілік препараттың саудалық атауы
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.2.6. Бірыңғай тізілімге енгізілетін дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Documents‌Details)
бірыңғай тізілімде жарияланатын дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құжаттары туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00695
hccdo:‌Drug‌Documents‌Details‌Type (M.HC.CDT.00823)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулық туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Usage‌Instruction‌Details)
дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты қамтитын құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00408
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.1.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.1.4. PDF форматындағы құжат
(hcsdo:‌Pdf‌Binary‌Text)
PDF форматындағы құжат
M.HC.SDE.00326
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттарды) түпкілікті тізбектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут media‌Type‌Code)
деректер форматының кодтық белгілемесі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
RFC 2046 өзіндік ерекшелігіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
*.2. Дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌General‌Characteristic‌Details)
дәрілік препараттың жалпы сипаттамасын қамтитын құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00407
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1

2.2.5. Торговое наименование лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
торговое наименование лекарственного препарата
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.2.6. Сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, вносимых в единый реестр
(hccdo:‌Drug‌Documents‌Details)
сведения о документах регистрационного досье лекарственного препарата, публикуемых в едином реестре
M.HC.CDE.00695
hccdo:‌Drug‌Documents‌Details‌Type (M.HC.CDT.00823)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сведения об инструкции по медицинскому применению лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Usage‌Instruction‌Details)
сведения о документе, содержащем инструкцию по медицинскому применению лекарственного препарата
M.HC.CDE.00408
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер фрагмента документа
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.1.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.1.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.1.5. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.2. Сведения об общей характеристике лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌General‌Characteristic‌Details)
сведения о документе, содержащем общую характеристику лекарственного препарата
M.HC.CDE.00407
hccdo:‌Registration‌Doc‌Details‌Type (M.HC.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер фрагмента документа
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1

*.6.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.6.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.4. PDF форматындағы құжат
(hcsdo:‌Pdf‌Binary‌Text)
PDF форматындағы құжат
M.HC.SDE.00326
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттарды) түпкілікті тізбектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут media‌Type‌Code)
деректер форматының кодтық белгілемесі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
RFC 2046 өзіндік ерекшелігіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.3. Тіркеу рәсімі түрінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Kind‌Code)
дәрілік препаратты тіркеу рәсімі түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00425
hcsdo:‌Registration‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00177)
Ықтимал мәндер:
01 – өзара тану рәсімі;
02 – орталықсыздандырылған рәсім
0..1
2.4. Дәрілік препарат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Details)
дәрілік препарат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00084
hccdo:‌Drug‌Details‌Type (M.HC.CDT.00075)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.4.1. Дәрілік заттың атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе дәрілік препараттың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..3
*.1. Дәрілік зат атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
халықаралық патенттелмеген атаудың немесе топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атаудың кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
"Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы", "Дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атауларының анықтамалығы", "Гомеопатиялық материал атауларының анықтамалығы" немесе "Дәрілік өсімдік шикізатының анықтамалығы" (өсімдік шикізаты үшін) анықтамалықтарына сәйкес толтырылады.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Дәрілік заттың атауы
(hcsdo:‌Drug‌Name)
дәрілік заттың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1

*.6.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер фрагмента документа
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.6.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.6.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с серией стандартов ISO 8601
0..1
*.6.5. Уникальный идентификатор документа
(hcsdo:‌Doc‌UUId)
уникальный идентификатор документа
M.HC.SDE.02010
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
2.3. Код вида процедуры регистрации
(hcsdo:‌Registration‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида процедуры регистрации лекарственного препарата
M.HC.SDE.00425
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.4. Сведения о лекарственном препарате
(hccdo:‌Drug‌Details)
сведения о лекарственном препарате
M.HC.CDE.00084
hccdo:‌Drug‌Details‌Type (M.HC.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании лекарственного средства или общепринятом, группировочном, химическом наименовании лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.3. Дәрілік нысанның қосымша белгілері
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details)
дәрілік нысанның қосымша белгілері туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00325
hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details‌Type (M.HC.CDT.00587)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.3.1. Дозаланудың белгісі
(hcsdo:‌Dosed‌Indicator)
дәрілік нысанның дозалануын айқындайтын белгі:
1 – дәрілік нысан дозаланған;
0 – дәрілік нысан дозаланбаған
M.HC.SDE.00243
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
*.1.3.2. Балаларға қолдануға болатынының белгісі
(hcsdo:‌Child‌Indicator)
дәрілік препараттың балаларға қолдануға болатынын айқындайтын белгі:
1 – балаларға қолданылады;
0 – балаларға қолданылмайды
M.HC.SDE.00244
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
*.1.3.3. Дәрілік препаратта қанттың бар-жоғының белгісі
(hcsdo:‌Sugar‌Indicator)
дәрілік препаратта қанттың бар-жоғын айқындайтын белгі:
1 – қант бар;
0 – қант жоқ
M.HC.SDE.00246
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
*.1.3.4.  Дәм-иіс қоспасының сипаттамасы
(hcsdo:‌Taste‌Aroma‌Additive‌Text)
дәм-иіс қоспасының сипаттамасы
M.HC.SDE.00250
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
*.1.3.5. Дәрілік препарат еріткішінің табиғаты
(hcsdo:‌Solvent‌Text)
дәрілік препарат еріткіші табиғатының сипаттамасы
M.HC.SDE.00251
csdo:‌Text100‌Type (M.SDT.00070)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 100
0..1
*.1.3.6.  Өсімдік ингредиентінің шикізат бөлігі
(hcsdo:‌Raw‌Part‌Material‌Text)
дәрілік препараттың құрамына кіретін өсімдік ингредиентінің шикізат бөлігі
M.HC.SDE.00282
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.1.3.7.  Өсімдік ингредиенті шикізат бөлігінің ұсақталу дәрежесі
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
дәрілік препараттың өсімдік ингредиенті шикізат бөлігінің ұсақталу дәрежесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00584
hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code‌Type (M.HC.SDT.00226)
Ықтимал мәндер:
01 – тұтас;
02 – ұсақталған;
03 – ұнтақ;
99 – басқасы
0..1
*.1.3.8.  Өсімдік ингредиенті шикізат бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы (hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
дәрілік препараттың өсімдік ингредиенті шикізат бөлігінің ұсақталу дәрежесінің атауы
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4. Дәрілік препараттың дозалануы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details)
дәрілік препараттың дозалануы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00714
hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00720)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.4.1.  Дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details)
дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.4.1.1. Дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі түрінің коды
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00616
hcsdo:‌Code2‌Type (M.HC.SDT.00488)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
*.1.4.1.2. Дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі түрінің атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
дәрілік препарат құрамының көрініс бірлігі түрінің атауы
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.1.3. Дозалау (концентрация) бірлігінің шамасы
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
дозалау (концентрация) бірлігінің шамасы
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан
0..1
а) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
"Дәрілік препараттың құрамындағы қолданылған заттардың дозалануы мен концентрациясының өлшем бірліктерінің сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
в) ауқым
(атрибут Scale‌Number)
шаманың 10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.3. Дополнительные признаки лекарственной формы
(hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details)
сведения о дополнительных признаках лекарственной формы
M.HC.CDE.00325
hccdo:‌Dosage‌Form‌Additional‌Features‌Details‌Type (M.HC.CDT.00587)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.3.1. Признак дозированности лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosed‌Indicator)
признак, определяющий дозированность лекарственной формы:
1 – лекарственная форма дозирована;
0 – лекарственная форма не дозирована
M.HC.SDE.00243
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.2.3.2. Признак применимости лекарственного препарата у детей
(hcsdo:‌Child‌Indicator)
признак, определяющий применимость лекарственного препарата у детей:
1 – применяется у детей;
0 – не применяется у детей
M.HC.SDE.00244
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.2.3.3. Признак применимости лекарственного препарата в ювенильном периоде
(hcsdo:‌Juvenile‌Indicator)
признак, определяющий применимость лекарственного препарата в ювенильном периоде:
1 – применяется в ювенильном периоде;
0 – не применяется в ювенильном периоде
M.HC.SDE.00245
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.2.3.4. Признак наличия сахара в лекарственном препарате
(hcsdo:‌Sugar‌Indicator)
признак, определяющий наличие сахара в лекарственном препарате:
1 – сахар присутствует;
0 – сахар отсутствует
M.HC.SDE.00246
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.2.3.5. Описание вкусоароматической добавки
(hcsdo:‌Taste‌Aroma‌Additive‌Text)
описание вкусоароматической добавки
M.HC.SDE.00250
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.2.3.6. Описание природы растворителя лекарственного препарата
(hcsdo:‌Solvent‌Text)
описание природы растворителя лекарственного препарата
M.HC.SDE.00251
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.2.3.7. Описание сырьевой части растительного ингредиента
(hcsdo:‌Raw‌Part‌Material‌Text)
описание сырьевой части растительного ингредиента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00282
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.2.3.8. Код степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Code)
кодовое обозначение степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00584
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2.3.9. Наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
(hcsdo:‌Degree‌Refinement‌Raw‌Material‌Name)
наименование степени измельченности сырьевой части растительного ингредиента лекарственного препарата
M.HC.SDE.00283
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4. Сведения о дозировке лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details)
сведения о дозировке лекарственного препарата
M.HC.CDE.00714
hccdo:‌Drug‌Dosage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00720)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.1.4.2. Дәрілік препараттың құрамына кіретін ингредиент туралы мәліметтер
(hccdo:‌Substance‌Details)
дәрілік препараттың құрамына кіретін ингредиент туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00264
hccdo:‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00243)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1.4.2.1. Дәрілік препарат құрамындағы субстанция (зат, материал) функциясының коды
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Code)
дәрілік препарат құрамындағы субстанция (зат, материал) функциясының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00437
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Code‌Type (M.HC.SDT.00182)
Ықтимал мәндер:
01 – қолданыстағы зат;
02 – қосалқы зат;
03 – реагент
0..1
*.1.4.2.2. Дәрілік препарат құрамындағы субстанция (зат, материал) функциясының атауы
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Name)
дәрілік препарат құрамындағы субстанция (зат, материал) функциясының атауы
M.HC.SDE.00678
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.2.3. Дәрілік препарат құрамындағы белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
(hccdo:‌Active‌Substance‌Details)
дәрілік препарат құрамындағы белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00030
hccdo:‌Active‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00730)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.4.2.3.1. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның коды
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Code)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00618
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
"Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы", "Дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атауларының анықтамалығы", "Гомеопатиялық материал атауларының анықтамалығы" немесе "Дәрілік өсімдік шикізатының анықтамалығы" (өсімдік шикізаты үшін) анықтамалықтарына сәйкес толтырылады.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.1.4.2.3.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
M.HC.SDE.00620
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.2.4. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы зат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы зат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00040
hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00731)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.4.2.4.1. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың коды
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00607
hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code‌Type (M.HC.SDT.00014)
"Дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атауларының анықтамалығы" анықтамалығына немесе "Қосалқы заттар сыныптауышы" сыныптауышына сәйкес толтырылады.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.2.4.1. Сведения о единице дозирования лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
сведения о единице дозирования лекарственного препарата
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.4.1.1. Код вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00616
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2.4.1.2. Наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.1.3. Величина единицы дозирования (концентрации)
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
величина единицы дозирования (концентрации)
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Число в десятичной системе счисления
0..1
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут ‌Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут ‌Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут ‌Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
*.2.4.2. Сведения об ингредиенте, входящем в состав лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Substance‌Details)
сведения об ингредиенте, входящем в состав лекарственного препарата
M.HC.CDE.00264
hccdo:‌Drug‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00243)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.4.2.1. Код функции ингредиента в составе лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Code)
кодовое обозначение функции ингредиента в составе лекарственного препарата
M.HC.SDE.00437
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2.4.2.2. Наименование функции ингредиента в составе лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Substance‌Role‌Name)
наименование функции ингредиента в составе лекарственного препарата
M.HC.SDE.00678
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.3. Сведения об активной фармацевтической субстанции в составе лекарственного препарата
(hccdo:‌Active‌Substance‌Details)
сведения об активной фармацевтической субстанции в составе лекарственного препарата
M.HC.CDE.00030
hccdo:‌Active‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00730)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.4.2.3.1. Код активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Code)
кодовое обозначение активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00618
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.3.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Active‌Substance‌Name)
наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00620
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.4. Сведения о вспомогательном веществе в составе лекарственного препарата
(hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details)
сведения о вспомогательном веществе в составе лекарственного препарата
M.HC.CDE.00040
hccdo:‌Auxiliary‌Substance‌Details‌Type (M.HC.CDT.00731)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.1.4.2.4.2. Дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
дәрілік препараттың құрамына кіретін қосалқы заттың атауы
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.2.4.3. Қосалқы заттың функционалдық мақсатының коды
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code)
қосалқы заттың функционалдық мақсатының кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00611
hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code‌Type (M.HC.SDT.00015)
"Қосалқы заттардың функционалдық мақсатының сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
*.1.4.2.4.4. Қосалқы заттың функционалдық мақсатының атауы
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Name)
қосалқы заттың функционалдық мақсатының атауы
M.HC.SDE.00610
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.2.5. Дәрілік препараттың құрамына кіретін реагенттің атауы
(hcsdo:‌Reagent‌Name)
дәрілік препараттың құрамына кіретін реагенттің атауы
M.HC.SDE.00648
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.1.4.2.6. Дозалау (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
заттың салмақ бірліктерінен, көлемдік немесе шартты (биологиялық) бірліктерден көрініс тапқан саны не гомеопатиялық араластыру
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00218)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..2
а) дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
"Дәрілік препараттың құрамындағы қолданылған заттардың дозалануы мен концентрациясының өлшем бірліктерінің сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б)  дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияның өлшем бірлігінің атауы
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
в) ауқым
(атрибут Scale‌Number)
шаманың 10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
г) дозалау (концентрация) шамасы типінің коды
(атрибут Substance‌Measure‌Type‌Code)
дозалау (концентрация) шамасы типінің кодтық белгілемесі
hcsdo:‌Code2‌Type (M.HC.SDT.00488)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
*.1.4.2.7. Дозалау (концентрация) сипаттамасы
(hcsdo:‌Substance‌Text)
Дәрілік препараттың құрамына кіретін ингредиентті дозалау (концентрация) сипаттамасы
M.HC.SDE.00613
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.1.5. Дәрілік заттың бастапқы қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code)
Дәрілік заттың бастапқы қаптамасы түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00714
hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00892)
"Дәрілік заттардың бастапқы қаптамалары түрлерінің сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
*.1.6. Дәрілік заттың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Name)
дәрілік заттың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.00718

*.2.4.2.4.1. Код вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code)
кодовое обозначение вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00607
hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Code‌Type (M.HC.SDT.00014)
Значение кода вспомогательного вещества в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.4.2. Наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
(hcsdo:‌Auxiliary‌Substance‌Name)
наименование вспомогательного вещества, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00044
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.4.3. Код функционального назначения вспомогательного вещества
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code)
кодовое обозначение функционального назначения вспомогательного вещества
M.HC.SDE.00611
hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Code‌Type (M.HC.SDT.00015)
Значение кода функциональных назначений вспомогательных веществ в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.4.2.4.4. Наименование функционального назначения вспомогательного вещества
(hcsdo:‌Functional‌Purpose‌Name)
наименование функционального назначения вспомогательного вещества
M.HC.SDE.00610
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.5. Наименование реагента
(hcsdo:‌Reagent‌Name)
наименование реагента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00648
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.4.2.6. Дозировка (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
количество вещества, выраженное в единицах массы, объемных или условных (биологических) единицах, либо гомеопатическое разведение
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Dimensional‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00216)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут ‌Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут ‌Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут ‌Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
д) код типа величины дозировки (концентрации)
(атрибут ‌Substance‌Measure‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа величины дозировки (концентрации)
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2.4.2.7. Описание дозировки (концентрации)
(hcsdo:‌Substance‌Text)
описание дозировки (концентрации) ингредиента, входящего в состав лекарственного препарата
M.HC.SDE.00613
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.2.5. Код вида первичной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида первичной упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00714
hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00892)
Значение кода видов первичных упаковок лекарственных средств в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.6. Наименование вида первичной упаковки лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Package‌Kind‌Name)
наименование вида первичной упаковки лекарственного препарата
M.HC.SDE.00718

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашывлық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіштің мәні
1
*.7. Бірегей сәйкестендіру кедендік нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
Ресей Федерациясында шаруашылық жүргізуші субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Address‌V4‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00076
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.10.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.10.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгілемесі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1

*.10.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.10.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.10.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1

*.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгілемесі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.11. Почталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почталық байланыс кәсіпорнының почталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почталық байланыс кәсіпорнына абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгілемесі (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11.2.  Байланыс түрінің атауы (csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
символдардың кезектілігі, байланыстың сәйкестендіргіш арнасы (телефон, факс нөмірін, электрондық почта мекенжайын және басқаларын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.12. Өндірістік алаң туралы мәліметтер
(hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details)
өндірістік алаң туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00268
hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details‌Type (M.HC.CDT.00250)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу елінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.12.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке адамның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

*.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.12. Сведения о производственной площадке
(hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details)
сведения о производственной площадке
M.HC.CDE.00268
hccdo:‌Manufacturing‌Area‌Details‌Type (M.HC.CDT.00250)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.12.1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details)
сведения о хозяйствующем субъекте
M.HC.CDE.00136
hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details‌Type (M.HC.CDT.00108)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.12.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.12.1.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.12.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгілемесі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.12.10.11. Почталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почталық байланыс кәсіпорнының почталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почталық байланыс кәсіпорнына абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.12.11. Байланыс деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгілемесі (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.12.11.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.12.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
символдардың кезектілігі, байланыстың сәйкестендіргіш арнасы (телефон, факс нөмірін, электрондық почта мекенжайын және басқаларын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.12.12. Өндіріс кезеңі туралы мәліметтер (hccdo:‌Manufacture‌Stage‌Details)
өндіріс кезеңі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00769
hccdo:‌Manufacture‌Stage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00795)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.12.12.1. Өндіріс кезеңінің коды (hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Code)
дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның өндіріс кезеңінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00026
hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Code‌Type (M.HC.SDT.00006)
"Дәрілік заттардың өндіріс кезеңдерінің (сатыларының) сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
*.12.12.2. Өндіріс кезеңінің атауы (hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Name)
дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның өндіріс кезеңінің атауы
M.HC.SDE.00065
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.12.1.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.12.1.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12.1.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.12.1.10.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.12.1.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.12.1.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.12.1.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.12.1.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.12.2. Сведения об этапе производства
(hccdo:‌Manufacture‌Stage‌Details)
сведения об этапе производства
M.HC.CDE.00769
hccdo:‌Manufacture‌Stage‌Details‌Type (M.HC.CDT.00795)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.12.2.1. Код этапа производства лекарственного средства
(hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Code)
кодовое обозначение этапа производства лекарственного средства
M.HC.SDE.00026
hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Code‌Type (M.HC.SDT.00006)
Значение кода этапа (стадии) производства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.12.2.2. Наименование этапа производства лекарственного средства
(hcsdo:‌Manufacturing‌Stage‌Name)
наименование этапа производства лекарственного средства
M.HC.SDE.00065
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

2.4.5. Код АТХ
(hcsdo:‌ATCCode)
дәрілік препараттың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышқа сәйкес кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00009
hcsdo:‌ATCCode‌Type (M.HC.SDT.00004)
"Дәрілік заттардың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}[A-Z]{2}\d{2}
0..1
2.4.6. Дәрілік препараттың АТХ сыныптауышқа сәйкес атауы
(hcsdo:‌ATCName)
дәрілік препараттың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптауышқа сәйкес атауы
M.HC.SDE.00269
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.4.7. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
Дәрілік препаратты беру шарттарының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.4.8. Дәрілік препараттың қосымша белгісі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details)
дәрілік препараттың қосымша белгісі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00848
hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details‌Type (M.HC.CDT.00764)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Дәрілік препараттың қосымша белгісінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Code)
дәрілік препараттың қосымша белгісінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00276
hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Code‌Type (M.HC.SDT.00063)
Ықтимал мәндер:
01 – өсімдік;
02 – гомеопатиялық;
03 – радиофармацевтикалық;
04 – жоғары технологиялық;
05 – биотехнологиялық;
06 – иммунологиялық;
07 – қан плазмасының препараты;
99 – басқасы
0..1
*.2. Дәрілік препараттың қосымша белгісінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Name)
дәрілік препараттың қосымша белгісінің атауы
M.HC.SDE.00773
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.9. Тіркелетін дәрілік препарат түрінің коды
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Code)
тіркелетін дәрілік препарат түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00429
hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00180)
Ықтимал мәндер:
01 – түпнұсқа;
02 – туынды;
03 – биоаналог;
04 – гибридті;
05 – жақсы зерттелген;
06 – аралас;
07 – референтті
0..1
2.4.10. Тіркелетін дәрілік препарат түрінің атауы (hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Name)
тіркелетін дәрілік препарат түрінің атауы
M.HC.SDE.00894
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1

2.4.5. Код АТХ
(hcsdo:‌ATCCode)
кодовое обозначение лекарственного препарата в соответствии с анатомо-терапевтической-химической классификацией
M.HC.SDE.00009
hcsdo:‌ATCCode‌Type (M.HC.SDT.00004)
Значение кода АТХ в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}[A-Z]{2}\d{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.6. Наименование лекарственного препарата в соответствии с АТХ классификацией
(hcsdo:‌ATCName)
наименование лекарственного препарата в соответствии с анатомо-терапевтической-химической классификацией
M.HC.SDE.00269
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.4.7. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание условий отпуска лекарственного препарата
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.4.8. Сведения о дополнительном признаке лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details)
сведения о дополнительном признаке лекарственного препарата
M.HC.CDE.00848
hccdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Details‌Type (M.HC.CDT.00764)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код дополнительного признака лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Code)
кодовое обозначение дополнительного признака лекарственного препарата
M.HC.SDE.00276
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.2. Наименование дополнительного признака лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Additional‌Feature‌Name)
наименование дополнительного признака лекарственного препарата
M.HC.SDE.00773
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.9. Код вида регистрируемого лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида регистрируемого лекарственного препарата
M.HC.SDE.00429
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.4.10. Наименование вида регистрируемого лекарственного препарата
(hcsdo:‌Registration‌Drug‌Kind‌Name)
наименование вида регистрируемого лекарственного препарата
M.HC.SDE.00894
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

2.4.11. Дәрілік препаратты бақыланатындардың тізіміне енгізу туралы мәліметтер (hccdo:‌Control‌List‌Details)
дәрілік препаратты бақыланатындардың тізіміне енгізу туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00267
hccdo:‌Control‌List‌Details‌Type (M.HC.CDT.00249)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препарат бақыланатындардың тізіміне енгізілген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Психотропты дәрілік препараттың белгісі
(hcsdo:‌Psychotropic‌Drug‌Indicator)
дәрілік препараттың психотропты заттардың тізіміне тиесілігін айқындайтын белгі:
1 – психотропты;
0 – психотропты емес
M.HC.SDE.00027
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
*.3. Есірткі препаратының белгісі
(hcsdo:‌Narcotic‌Drug‌Indicator)
дәрілік препараттың есірткі тізіміне тиесілігін айқындайтын белгі:
1 – есірткі;
0 – есірткі емес
M.HC.SDE.00022
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
2.4.12. Орфанды дәрілік препарат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Orphan‌Drug‌Details‌V2)
орфанды дәрілік препарат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00273
hccdo:‌Orphan‌Drug‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00253)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
дәрілік препаратқа орфандық мәртебе берген мүше мемлекет
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Орфанды дәрілік препарат мәртебесінің коды (hcsdo:‌Orphan‌Drug‌Code)
орфанды дәрілік препарат мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00475
hcsdo:‌Orphan‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00192)
Ықтимал мәндер:
01 – орфанды мәртебесі берілді;
02 – орфанды мәртебесі берілмеді;
03 – қаралу процесінде
1

2.4.11. Сведения о включении лекарственного препарата в список контролируемых
(hccdo:‌Control‌List‌Details)
сведения о включении лекарственного препарата в список контролируемых
M.HC.CDE.00267
hccdo:‌Control‌List‌Details‌Type (M.HC.CDT.00249)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой лекарственный препарат включен в список контролируемых
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Признак психотропного лекарственного препарата
(hcsdo:‌Psychotropic‌Drug‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность лекарственного препарата к перечню психотропных:
1 – психотропный;
0 – не психотропный
M.HC.SDE.00027
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.3. Признак наркотического препарата
(hcsdo:‌Narcotic‌Drug‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность лекарственного препарата к перечню наркотических:
1 – наркотический;
0 – не наркотический
M.HC.SDE.00022
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.4.12. Сведения об орфанном лекарственном препарате
(hccdo:‌Orphan‌Drug‌V2‌Details)
сведения об орфанном лекарственном препарате
M.HC.CDE.00273
hccdo:‌Orphan‌Drug‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00253)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
государство-член, присвоившее лекарственному препарату статус орфанного
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код статуса орфанного лекарственного препарата
(hcsdo:‌Orphan‌Drug‌Code)
кодовое обозначение статуса орфанного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00475
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1

2.4.13. Белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
(hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details)
белсенді фармацевтикалық субстанция туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00587
hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details‌Type (M.HC.CDT.00659)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Дәрілік препараттың саудалық атауы
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
*.2. Дәрілік заттың атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе дәрілік препараттың жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Дәрілік зат атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
халықаралық патенттелмеген атаудың немесе жалпыға бірдей қабылданған, топтастырылған, химиялық атаудың кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
"Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы", "Дәрілік заттардың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған және химиялық атауларының анықтамалығы", "Гомеопатиялық материал атауларының анықтамалығы" немесе "Дәрілік өсімдік шикізатының анықтамалығы" анықтамалықтарына сәйкес толтырылады (өсімдік шикізаты үшін).
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.2. Дәрілік заттың атауы (hcsdo:‌Drug‌Name)
дәрілік заттың топтастырылған, жалпыға бірдей қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.3. Өндіруші туралы мәліметтер
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌V2)
сапаны бақылауды шығаруды жүзеге асыратын белсенді фармацевтикалық субстанцияның өндірушісі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00304
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

2.4.13. Сведения об активной фармацевтической субстанции, используемой при производстве лекарственного препарата
(hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details)
сведения об активной фармацевтической субстанции, используемой при производстве лекарственного препарата
M.HC.CDE.00587
hccdo:‌Active‌Ingredient‌Details‌Type (M.HC.CDT.00659)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Торговое наименование лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Trade‌Name)
наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00013
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании лекарственного средства или общепринятом, группировочном, химическом наименовании лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Сведения о производителе
(hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌V2‌Details)
сведения о производителе активной фармацевтической субстанции, осуществляющем выпускающий контроль качества
M.HC.CDE.00304
hccdo:‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌V2‌Type (M.HC.CDT.00655)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
а) код языка
(атрибут language‌Code)
кодовое обозначение языка, в соответствии с которым заполнены сведения
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2.6. Тіркеу ісі (дерекнамасы) құжаты туралы мәліметтер
(hccdo:‌Registration‌File‌Details)
дәрілік препаратқа тіркеу ісі немесе тіркеу дерекнамасы құрамына кіретін құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00276
hccdo:‌Registration‌File‌Details‌Type (M.HC.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.6.1. Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілік белгісі
(hcsdo:‌Registration‌File‌Indicator)
құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігін айқындайтын белгі:
1 – тіркеу дерекнамасының құжаты;
0 – тіркеу ісінің құжаты
M.HC.SDE.00527
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
"true" (ақиқат) немесе "false" (өтірік) деген екі мәннің біреуі
0..1
2.6.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
Тіркеу ісі (құжаттамасы) құжатының нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.6.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
тіркеу ісі (дерекнама) құжатының атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.4. Дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің коды (hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00098
hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Code‌Type (M.HC.SDT.00016)
"Дәрілік препаратқа тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы" атты сыныптауыштан алынған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
2.6.5. Дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің атауы (hcsdo:‌Drug‌Registration‌Doc‌Name)
дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің атауы
M.HC.SDE.00789
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.6. Дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code)
дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің кодтық белгілемесі
M.HC.SDE.00528
hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Code‌Type (M.HC.SDT.00213)
"Дәрілік препаратқа тіркеу ісі құжаттары түрлерінің анықтамалығы" анықтамалықтан алынған кодтың мәні. Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
2.6.7. Дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің атауы
(hcsdo:‌Drug‌Registration‌File‌Name)
дәрілік препаратқа тіркеу құжаттамасы құжаты түрінің атауы
M.HC.SDE.00901
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1

2.6. Сведения о держателе (заявителе) регистрационного удостоверения
(hccdo:‌Registration‌Certificate‌Holder‌Details)
сведения об организации – держателе регистрационного удостоверения на лекарственный препарат или о заявителе, подавшем заявление на регистрацию лекарственного препарата
M.HC.CDE.00089
hccdo:‌Business‌Entity‌Expanded‌Details‌Type (M.HC.CDT.00108)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

20. Аттардың импортталатын кеңістіктері 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссияның 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі және нысаналы сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:‌EEC:‌M:‌Complex‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
ccdo
2
urn:‌EEC:‌M:‌HC:‌Complex‌Data‌Objects:v‌Z.‌Z.‌Z
hccdo
3
urn:‌EEC:‌M:‌HC:‌Simple‌Data‌Objects:v‌Z.‌Z.‌Z
hcsdo
4
urn:‌EEC:‌M:‌Simple‌Data‌Objects:v‌X.‌X.‌X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасау кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысущының жалпы процеске қосу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылуға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 84 "О порядках формирования и ведения единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза и информационных баз данных в сфере обращения лекарственных средств";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 79 "О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы лекарственных препаратов для медицинского применения".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" (P.MM.01) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия

3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
Осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
Осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 25 қазандағы № 122 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруі кезінде жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.

3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза, заинтересованный орган государства-члена
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган
государства – члена Союза, заинтересованный орган государства-члена,
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 122 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.