Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 27 шешімі.
Еуразиялық экономикалық комиссияның жұмысын оңтайландыру мақсатында Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7.Кеңес отырыстары әдетте ай сайын, айдың екінші жұмасында өткізіледі. Қажет болған кезінде Кеңес отырысы алдында көзбе көз форматта Кеңес отырысы күн тәртібінің мәселелері бойынша сараптамалық отырыстар өткізілуі мүмкін.";
б) 31-тармақтағы "Кеңес отырыстарында қаралады" деген сөздер "Кеңес қарайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38.Кеңес шешімдері Комиссиядағы ішкі құжат айналымы қағидаларымен белгіленген нысан бойынша бланкіде 1 дана (бұған бейнеконференция барысында және сырттай дауыс беру жолымен қабылданатын шешімдер қосылмайды) етіп ресімделеді.
39. Кеңес шешімдеріне Кеңес мүшелері отырыс барысында қол қояды.
Кеңес шешімдеріне қосымшалардың соңғы беттері Кеңес Төрағасының және Алқа Төрағасының қолдарымен куәландырылады";
г) ІІ бөлім мынадай мазмұндағы 7-кіші бөліммен толықтырылсын:
"7.Кеңес актілерін сырттай дауыс беру жолымен қабылдау
45¹.Кеңес актісі отырыс (Кеңес мүшелерінің күн тәртібіне енгізілген мәселелер бойынша талқылау және дауыс беру үшін бірлескен қатысуы) өткізбей-ақ сырттай дауыс беру жолымен қабылдануы мүмкін.
45². Кеңес актілерін сырттай дауыс беру жолымен қабылдау ұсынылатын мәселелер тізбесін (бұдан әрі - сырттай дауыс беруге арналған тізбе) Алқа мақұлдаған және Алқа отырысына ұсынған мүше мемлекеттердің оларға қатысты ескертпелері жоқ акт жобалары бойынша мәселелер арасынан Алқа Төрағасы қалыптастырады.
45³. Кеңес актілері сырттай дауыс беру жолымен қабылданған жағдайда олар Кеңес мүшелерінің санына сәйкес келетін данада ресімделеді.
454. Алқа Төрағасы сырттай дауыс беруге арналған тізбені Кеңес актілері жобаларының даналарын және осы Регламенттің 22-тармағына сәйкес қалыптастырылған құжаттар мен материалдар топтамасын және Алқа отырысына ұсынылған қаралатын мәселе бойынша мүше мемлекеттің ұстанымын қамтитын құжаттарды қоса тіркеп, Кеңес Төрағасына және Кеңес мүшелеріне сырттай дауыс беру қорытындылары шығарылатын күнге (күні көрсетіле отырып) дейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей жолдайды. Қосымшаларын қоса, Кеңес актілерінің барлық жолданатын даналарының әр бетіне сыртқы жағынан Комиссияның қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз етуге жауапты Комиссия құрылымдық бөлімшесінің қызметкері виза қояды.

О внесении изменений в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического Совета от 26 декабря 2016 года № 27.
В целях оптимизации работы Евразийской экономической комиссии Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Регламент работы Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, следующие изменения:
а) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Заседания Совета проводятся, как правило, ежемесячно, во вторую пятницу месяца. При необходимости перед заседанием Совета в очном формате могут проводиться экспертные заседания по вопросам повестки дня заседания Совета.";
б) в пункте 31 слова "На заседаниях Совета рассматриваются" заменить словами "Совет рассматривает";
в) пункты 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"38. Решения Совета оформляются в 1 экземпляре (за исключением решений, принимаемых в ходе видеоконференции и путем заочного голосования) на бланках по форме, устанавливаемой правилами внутреннего документооборота в Комиссии.
39. Решения Совета подписываются членами Совета в ходе заседания.
Последние страницы приложений к решениям Совета заверяются подписями Председателя Совета и Председателя Коллегии.";
г) дополнить раздел II подразделом 7 следующего содержания:
"7. Принятие актов Совета путем заочного голосования
451. Акт Совета может быть принят без проведения заседания (совместного присутствия членов Совета для обсуждения и голосования по вопросам, включенным в повестку дня) путем заочного голосования.
452. Перечень вопросов, по которым предлагается принять акты Совета путем заочного голосования (далее – перечень для заочного голосования), формируется Председателем Коллегии из числа вопросов, проекты актов по которым одобрены Коллегией и в отношении которых отсутствуют замечания государств-членов, представляемые к заседаниям Коллегии.
453. В случае принятия актов Совета путем заочного голосования они оформляются в количестве экземпляров, соответствующем числу членов Совета.
454. Председатель Коллегии направляет перечень для заочного голосования Председателю Совета и членам Совета не позднее чем за 30 календарных дней до даты подведения итогов заочного голосования (с указанием даты) с приложением экземпляров проектов актов Совета и комплектов документов и материалов, сформированных в соответствии с пунктом 22 настоящего Регламента, и документов, содержащих позицию государств-членов по рассматриваемому вопросу, представленных к заседанию Коллегии. Все направляемые экземпляры проектов актов Совета, включая приложения, на оборотной стороне постранично визируются сотрудником структурного подразделения Комиссии, ответственного за организационное обеспечение деятельности Комиссии.

455. Егер сырттай дауыс беру қорытындылары шығарылатын күнге дейін Кеңестің бір мүшесінен сырттай дауыс беруге арналған тізбеге енгізілген мәселе бойынша қол қойылған дана келіп түспесе, бұл жағдайда мұндай акт қабылданбаған болып есептеледі.
456. Кеңес актісіне сырттай дауыс беру кезінде оған енгізілген және (немесе) оның қосымшаларына енгізілген өзгерістермен (толықтырулармен, ескертпелермен, шарттармен және т.б.) қоса қол қоюға жол берілмейді. Егер Комиссияға сонда да Кеңес актісінің оған енгізілген және (немесе) оның қосымшаларына енгізілген өзгерістерімен (толықтырулармен, ескертпелермен, шарттармен және т.б.) қоса қол қойылған бір данасы келіп түссе, бұл жағдайда мұндай акт қабылданбаған болып есептеледі.
Сырттай дауыс беруге арналған тізбеге енгізілген мәселе бойынша Кеңес актісі жобасымен Кеңес мүшесінің келіспеушілігі кезінде тиісті мүше мемлекеттің Комиссиямен өзара іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органы Кеңес актісі жобасын ескертулері және ұсыныстарымен бірге қол қоймай қайтарады.
457. Сырттай дауыс беру жолымен қабылданбаған актіні қабылдау туралы мәселе (көзбе көз форматта немесе бейнеконференция арқылы) өткізілетін Кеңес отырысының күн тәртібіне енгізіледі.
458. Сырттай дауыс беру қорытындыларын шығару күні Кеңес актісін сырттай дауыс беру жолымен қабылдау күні болып табылады.
Мұндай актіні қабылдау орны Комиссияның болу орны болып табылады.
459. Комиссия сырттай дауыс беру қорытындылары шығарылған күннен бастап күнтізбелік 5 күннен кешіктірмей мүше мемлекеттерді сырттай дауыс беру қорытындылары туралы хабардар етеді.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

455. В случае если до даты подведения итогов заочного голосования в Комиссию не поступил хотя бы от одного члена Совета подписанный экземпляр акта Совета по вопросу, включенному в перечень для заочного голосования, такой акт считается непринятым.
456. Подписание акта Совета при заочном голосовании с внесенными в него и (или) в приложения к нему изменениями (дополнениями, оговорками, условиями и т. п.) не допускается. В случае если хотя бы один подписанный экземпляр акта Совета поступил в Комиссию с внесенными в него и (или) в приложения к нему изменениями (дополнениями, оговорками, условиями и т. п.), такой акт считается непринятым.
При несогласии члена Совета с проектом акта Совета по вопросу, включенному в перечень для заочного голосования, уполномоченный орган соответствующего государства-члена по взаимодействию с Комиссией возвращает проект акта Совета без подписания с приложением замечаний и предложений.
457. Вопрос о принятии акта, не принятого путем заочного голосования, включается в повестку дня заседания Совета проводимого (в очном формате или посредством видеоконференции).
458. Датой принятия акта Совета путем заочного голосования является дата подведения итогов заочного голосования.
Местом принятия такого акта является место пребывания Комиссии.
459. Комиссия не позднее 5 календарных дней с даты подведения итогов заочного голосования информирует государства-члены об итогах заочного голосования.".
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации