Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 44-1 "2026-2028 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 маусымдағы № 48-1 шешім
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 44-1 "2026-2028 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 756 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 53 516 мың теңге;
2) шығындар – 61 400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 644 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 644 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 2 644 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Ауылдық бюджетте 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 6 382 мың теңге ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 632 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруына – 750 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Чингирлауского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 44-1 "О бюджете Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2026-2028 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 июня 2026 года № 48-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 44-1 "О бюджете Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2026-2028 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 756 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 53 516 тысяч тенге;
2) затраты – 61 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 644 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 644 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 644 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть в сельском бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 6 382 тысячи тенге:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 632 тысячи тенге;
на организацию водоснабжения населенных пунктов – 750 тысяч тенге;

елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуіне – 5 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 44-1 шешіміне 1- қосымша
2026 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на обеспечение санитарии населенных пунктов – 5 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 22 декабря 2025 года № 44-1
Бюджет Акбулакского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование