Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2026 жылғы 29 маусымдағы № 32-2 шешімі
Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 273 436 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 415 432 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 566 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 374 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 402 938 мың теңге;
2) шығындар – 10 054 845 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -59 831 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 367 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217 198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 721 578 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 721 578 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 960 131 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 087 795 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 849 242 мың теңге.";
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 139 903 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 139 903 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 233 130 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 41 552 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 12 775 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 120 862 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 5 000 мың теңге;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға – 1 080 мың теңге;
қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстауға – 437,5 мың теңге;
қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіруге – 125 мың теңге;
қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыруға – 762,5 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 715 808 мың теңге;

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 29-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 июня 2026 года № 32-2
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 29-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 273 436 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 415 432 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 80 566 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 374 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 402 938 тысяч тенге;
2) затраты – 10 054 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -59 831 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 157 367 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217 198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 721 578 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 721 578 тысяч тенге:
поступление займов – 4 960 131 тысяча тенге;
погашение займов – 1 087 795 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 849 242 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета в общей сумме 139 903 тысячи тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 139 903 тысячи тенге;
из областного бюджета в общей сумме 5 223 130 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 41 552 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет - 12 775 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан - 120 862 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;
на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 1 080 тысяч тенге;
на временное содержание безнадзорных и бродячих животных – 437,5 тысяч тенге;
на идентификацию безнадзорных и бродячих животных – 125 тысяч тенге;
на вакцинацию и стерилизацию бродячих животных – 762,5 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально-уязвимых слоев населения – 715 808 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына – 1 694 551 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Теректі ауылын сумен жабдықтауды реконструкциялауға – 2 162 515 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Санаторий Акжаик ауылында су құбырының құрылысына – 467 662 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық
мәслихатының төрағасы
А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2026 жылғы 29 маусымдағы
№ 32-2 шешіміне қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 29-2 шешіміне 1-қосымша
Теректі ауданының 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на строительство семи трехэтажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 1 694 551 тысяча тенге;
на реконструкцию водоснабжения села Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области – 2 162 515 тысяч тенге;
на строительство водопровода села санаторий Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области – 467 662 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Теректинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Приложение к решению
Теректинского районного
маслихата от 29 июня
2026 года № 32-2
Приложение 1 к решению
Теректинского районного
маслихата от 23 декабря
2025 года № 29-2
Бюджет Теректинского района на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование