"Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 19 ақпандағы № 24 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 17 бап, 68 бап және 69 баптарын және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, жер экспликациясы негізінде және 2026 жылғы 04 ақпандағы № ЗТ-2026-00474003 "Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішіне сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы аумағында орналасқан жер учаскелері жер пайдаланушылардан алынбай, көлемі 24.2 гектар жер учаскесіне "Ақтөбе-Орал" бағытындағы талшықты-оптикалық байланыс желісін (ТОБЖ) пайдалану үшін 10 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.
3. Осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Сырым ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары К. Тулеповке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ж. Батырниязов

Об публичном сервитуте в пользу Товарищества с ограниченной ответсвенностью "Freedom Telecom Operations"
Постановление акимата Сырымского района Западно-Казахстанской области от 19 февраля 2026 года № 24
В соответствии со статьей 17, со статьей 68 и статьей 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании землеустроительной документации и рассмотрев заявление Товарищества с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations" от 2026 года 04 февраля № ЗТ-2026-00474003 акимат Сырымского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут в пользу Товарищества с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations" сроком на 10 лет без изъятия земельных участков у землепользователей на земельный участок площадью 24.2 гектара, расположенный на территории Сырымского района, Западно-Казахстанской области, для эксплуатации волоконно-оптической линии связи (ВОЛС).
2. Рекомендовать Товариществу с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations" восстановить земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, определить обязательства по возмещению убытков и иные условия в заключаемом договоре с землепользователями.
3. Обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Сырымского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Сырымского района К. Тулепову.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Ж. Батырниязов