Казталов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-1 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы № 41-3 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 869 050 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 542 097 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 246 108 мың теңге;
2) шығындар – 6 006 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 109 340 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 233 232 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 123 892 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 246 438 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 246 438 мың теңге:
қарыздар түсімі – 815 532 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 647 155 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 78 061 мың теңге.
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 2 338 844 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 36 537 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 802 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 95 125 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 297 300 мың теңге;
Қошанкөл ауылындағы ауылішілік жолдарды қалпына келтіруге – 329 927 мың теңге;
Казталов ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 531 462 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік жолдарды (8 көше) қайта жаңартуға – 275 020 мың теңге;
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру – 1 080 мың теңге;
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау – 437 мың теңге;
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру – 125 мың теңге;
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру – 763 мың теңге;
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 5 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 36-1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 июня 2026 года № 41-3
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 36-1 "О районном бюджете на 2026 - 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 869 050 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 542 097 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 246 039 тысяч тенге;
2) затраты – 6 006 148 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 109 340 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 233 232 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 123 892 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 246 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 246 438 тысяч тенге:
поступление займов – 815 532 тысячи тенге;
погашение займов – 647 155 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 78 061 тысяча тенге.
подпункт 2 пункта 4 изложить в новой редакции:
2) из областного бюджета в общей сумме – 2 338 844 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 36 537 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 802 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 95 125 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 297 300 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Кушанкол – 329 927 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Казталов – 531 462 тысячи тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в .Жалпактал – 275 020 тысяч тенге;
на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 1 080 тысяч тенге:
на временное содержание безнадзорных и бродячих животных - 437 тысяч тенге;
на идентификацию безнадзорных и бродячих животных - 125 тысяч тенге;
на вакцинацию и стерилизация бродячих животных - 763 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;

Қайынды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысы – 93 349 мың теңге;
Талдыапан ауылына дейінгі аудандық маңызы бар кіреберіс жолдың 9-20 км орташа жөндеу – 53 497 мың теңге;
Жергілікті атқарушы орган кезегіндегі халықтың әлеуметтік осал топтарына жалдамалы пәтерлерді сатып алу (Мемлекеттік бағалы қағаз есебінен) – 614 420 мың теңге;
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на строительство внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Кайынды Казталовского района ЗКО – 93 349 тысяч тенге
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Талдыапан" 9-20 км Казталовского района ЗКО - 53497 тысяч тенге
на приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа социально уязвимых слоев населения (за счет ГЦБ) - 61 4420 тысяч тенге
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.