Бәйтерек ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-2 "2026-2028 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2026 жылғы 19 маусымдағы № 34-25 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220179 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 463 003 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 064 418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 327 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 127 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 237 348 мың теңге;
2) шығындар – 12 495 661 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 349 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 377 903 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 294 554 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 116 007 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
2 116 007 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 446 451 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 826 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 495 764 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 374 113 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 374 113 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 2 109 664 мың теңге ескерілсін:
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу -792 800 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Раздольный ауылына жеткізуші газ құбырын салу - 279 538 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 17 982 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға– 2 831 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 136 320 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 25 декабря 2025 года № 29-2 "О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 19 июня 2026 года № 34-25
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 29-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220179) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 463 003 тысячи тенге:
налоговые поступления – 9 064 418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 237 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 127 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 237 348 тысяч тенге;
2) затраты – 12 495 661 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 349 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 377 903 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 294 554 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 116 007 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 116 007 тысяч тенге:
поступление займов – 1 446 451 тысяча тенге;
погашение займов – 826 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 495 764 тысячи тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
1) учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 374 113 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 374 113 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 2 109 664 тысяч тенге:
приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа социально уязвимых слоев населения – 792 800 тысяч тенге;
строительство подводящего газопровода к село Раздольное района Бәйтерек ЗКО – 279 538 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 17 982 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 2 831 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 136 320 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 220 308 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының "Сырым" шекаралық бекетінің электр желілерін ағымдағы жөндеу-170 000 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге - 5 000 мың теңге;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру - 1 080 мың теңге;
қараусыз және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау - 125,0 мың теңге;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 220 308 тысяч тенге;
текущий ремонт электрических сетей пограничного поста "Сырым" района Бәйтерек Западно-Казахстанкой области – 170 000 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;
организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 1 080 тысяч тенге;
временное содержание безнадзорных и бродячих животных – 125,0 тысяч тенге;

қараусыз және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру - 437,5 мың теңге;
қаңғыбас жануарларды вакцинациялау және зарарсыздандыру– 762,5 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Байқоныс ауылындағы ауылішілік жолдарды қайта жаңғырту – 482 480 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н.К. Хайруллин

идентификация безнадзорных и бродячих животных – 437,5 тысяч тенге;
вакцинация и стерилизация бродячих животных – 762,5 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых дорог в селе Байқоныс, района Бәйтерек – 482 480 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин

58 121
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 121
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177 141
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 561
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 580
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
162 747
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 271
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
71 476
02
Қорғаныс
44 384
1
Әскери мұқтаждар
7 200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 200
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 200
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 184
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 184
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
37 184
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
827 087
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30 613
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 613
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30 613
2
Әлеуметтік көмек
716 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
716 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
285 954
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
201 272
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

58 121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58 121
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
177 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
58 561
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 580
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
162 747
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
91 271
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
71 476
02
Оборона
44 384
1
Военные нужды
7 200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 200
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 200
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 184
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 184
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
37 184
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
827 087
1
Социальное обеспечение
30 613
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 613
005
Государственная адресная социальная помощь
30 613
2
Социальная помощь
716 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
547 926
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
285 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
201 272
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия