Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 маусымдағы № 39-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 137 525 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 808 657 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 850 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 285 678 мың теңге;
2) шығындар – 4 776 596 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 74 478 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 143 555 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 077 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 713 549 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 713 549 мың теңге:
қарыздар түсімі – 798 006 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 259 355 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 174 898 теңге.
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 39 984 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и допольнения в решение Бокейординского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 34 – 2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 июня 2026 года № 39-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 34-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 137 525 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 808 657 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 340 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 850 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 285 678 тысяч тенге;
2) затраты – 4 776 596 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 74 478 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 143 555 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 077 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 713 549 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 713 549 тысячи тенге:
поступление займов – 798 006 тысячи тенге;
погашение займов – 259 355 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 174 898 тенге.
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1.Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 39 984 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

226 832
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
140 247
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
103 213
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 118
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
47 121
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 974
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 034
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 034
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
109 019
1
Ауыл шаруашылығы
38 938
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 080
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 080
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37 858
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 858
6
Жер қатынастары
32 942
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32 942
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 942
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 139
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 325
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
438
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
125
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
762
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 814
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35 814
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 211
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 211
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 211
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

226 832
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
140 247
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
103 213
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
51 118
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
47 121
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 974
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
37 034
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
109 019
1
Сельское хозяйство
38 938
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 080
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 080
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37 858
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37 858
6
Земельные отношения
32 942
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32 942
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 942
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 139
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 325
030
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
438
039
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
125
041
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
762
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 814
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35 814
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 211
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 211
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 211
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)