Орал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 25-3 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 27-2 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 25-3 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 104 730 137 мың теңге:
салықтық түсімдер – 88 517 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 447 694 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 831 787 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 933 637 мың теңге;
2) шығындар – 114 622 411 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 900 130 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 19 455 562 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 555 432 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28 792 404 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 792 404 мың теңге:
қарыздар түсімі – 44 009 164 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 926 918 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 710 158 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 25 декабря 2025 года № 25-3 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 17 апреля 2026 года № 27-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 25 декабря 2025 года № 25-3 "О городском бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 730 137 тысяч тенге:
налоговые поступления – 88 517 019 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 447 694 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 831 787 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 933 637 тысяч тенге;
2) затраты – 114 622 411 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 900 130 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 19 455 562 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 555 432 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28 792 404 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 792 404 тысячи тенге:
поступления займов – 44 009 164 тысячи тенге;
погашение займов – 15 926 918 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 710 158 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

168 133
1
Әскери мұқтаждар
154 288
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
154 288
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
154 288
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
13 845
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 845
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 187
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 658
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
574 173
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
574 173
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
574 173
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
574 173
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 491 100
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
994 717
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
994 717
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
544 359
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
450 358
2
Әлеуметтiк көмек
3 957 968
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 957 968
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25 986
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
764 015
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
41 872
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
183 361
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
654 875
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 203 651
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
84 208
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
538 415
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
538 415
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

168 133
1
Военные нужды
154 288
122
Аппарат акима района (города областного значения)
154 288
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
154 288
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
13 845
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 845
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 187
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 658
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
574 173
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
574 173
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
574 173
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
574 173
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 491 100
1
Социальное обеспечение
994 717
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
994 717
005
Государственная адресная социальная помощь
544 359
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
450 358
2
Социальная помощь
3 957 968
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 957 968
006
Оказание жилищной помощи
25 986
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
764 015
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
41 872
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
183 361
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
654 875
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 203 651
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
84 208
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
538 415
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
538 415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения