"Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын және ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 24 сәуірдегі № 67 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын және ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 93 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілген прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілген прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі_____________________
2026 жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2026 жылғы 24 сәуірдегі
№ 67 бұйрығының 1-қосымшасы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№93 бұйрығының 1-қосымшасы
Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
Р/с №
Құрылымдық (аумақтық) бөлімшенің, ведомствоның, білім беру ұйымының атауы
Заттай нормалардың атауы
Жеңіл автокөліктер базасында
Жүк автомобильдері мен жолаушылар автобустарының шассиінде
Айына 1 а/м жүріс лимиті (км)
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
2
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру және қылмыстық қудалау заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
3
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 13 бірлігіне бір көлік құралы
2100
4
Қоғамдық мүдделерді қорғау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
5
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 7 бірлігіне бір көлік құралы
2100
6
Кадр жұмысы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
7
Стратегиялық даму бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
8
Халықаралық-құқықтық ынтымақтастық бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
9
Активтерді қайтару жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 5 бірлігіне бір көлік құралы
2100
10
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметінің және жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
11
Қаржы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
12
Норма шығару қызметін үйлестіру бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
13
Жолданымдармен жұмыс және іс жүргізу бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
14
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімше
Бір көлік құралы
2100
15
Жеке қауіпсіздік бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
16
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты алты жолаушылар автобусы; аз тонналы үш жүк автомобилі
2100
17
Шаруашылық басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы, аз тонналы бір жүк автомобилі
2100
18
Бас прокуратураның Алматы қаласындағы өкілдігі
Бір көлік құралы
2100
19
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автомобилі
2000
20
Инвесторлардың құқықтарын қорғау комитеті
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автомобилі
2000
21
Құқық қорғау органдары академиясы
Штат санының 35 бірлігіне бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты екі жолаушылар автобусы; аз тонналы екі жүк автомобилі
2100
Бас әскери прокуратура және Бас көлік прокуратурасы, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық және теңестірілген органдары, облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың) прокуратуралар
22
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру және қылмыстық қудалау заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
23
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
24
Қоғамдық мүдделерді қорғау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
25
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Тергеу топтарының басшыларына арналған бір көлік құралы
2100
26
Қаржы бөлімшесі
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы
2100
27
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметінің және жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
28
Өзіндік қауіпсіздік бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
29
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің бөлімшесі
Бір көлік құралы
2000
Аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
30
Аудандық және оларға теңестірілген
(қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
35 жұмыскері бар бір көлік құралы
2100
31
Мамандандырылған табиғатты қорғау прокуратурасы
"Река-Море" сыныпты бір катер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2026 жылғы 24 сәуірдегі
№ 67 бұйрығының 2-қосымшасы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№93 бұйрығының 2-қосымшасы
Прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары
№ п/п
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың ауданы
1
2
3
4
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қаруды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сақтауға арналған 1 аттестатталған қызметкерге арналған үй-жай
ш.м.
0,2
2
1 аттестатталған қызметкерге арналған химиялық заттарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
0,2
3
Азаматтық қорғау құралдарын сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
40
4
Жедел кезекшіні орналастыруға арналған үй-жай
ш.м.
36
5
Ұсталған әйел жынысты адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м.
18
6
Ұсталған еркек жынысты адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м.
18
7
Адвокаттардың қорғаушылармен кездесуіне арналған бөлме
ш.м.
18
8
Тергеуге алынғандардан жауап алуды жүргізуге арналған кабинет
ш.м.
36
9
"Құпиялылық" режимінде тергеу әрекеттерін жүргізуге арналған кабинет
ш.м.
18
10
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
36
11
Тергеу тобының кабинеті
ш.м.
18
12
Қылмыстық істер мен басқа да құжаттардың материалдарын сақтауға арналған бөлме
ш.м.
18
13
Криминалистиканың оқу сыныбы және тергеу эксперименттерінің зертханалары
ш.м.
50
14
Қызметтік және жұмылдыру дайындығының оқу сыныбы
ш.м.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 93 "Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания и натуральных норм площадей для специфических помещений органов прокуратуры"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 апреля 2026 года № 67
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 93 "Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания и натуральных норм площадей для специфических помещений органов прокуратуры" следующие изменения:
натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры, утвержденные согласно приложению 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры, утвержденные согласно приложению 2 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
_____________________
"___" ___________ 2026 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 апреля 2026 года № 67
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры
№ п/п
Наименование структурного (территориального) подразделения, ведомства, организации образования
Наименование натуральных норм
На базе легковых автомобилей
На шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов
Лимит пробега 1 а/м в месяц (км)
1
2
3
4
5
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
2
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
3
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 13 единиц штатной численности подразделения
2100
4
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
5
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство на 7 единиц штатной численности подразделения
2100
6
Подразделение кадровой работы
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
7
Подразделение стратегического развития
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
8
Подразделение международно-правового сотрудничества
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
9
Подразделение по возврату активов
Одно транспортное средство на 5 единиц штатной численности подразделения
2100
10
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
11
Подразделение финансов
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
12
Подразделение координации нормотворческой деятельности
Одно транспортное средство
2100
13
Подразделение по работе с обращениями и делопроизводству
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
14
Подразделение по защите государственных секретов
Одно транспортное средство
2100
15
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
16
Управление материально- технического обеспечения
Одно транспортное средство
Шесть пассажирских автобусов среднего или малого класса; три грузовых малотоннажных автомобиля
2100
17
Хозяйственное управление
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса, один грузовой малотоннажный автомобиль
2100
18
Представительство Генеральной прокуратуры в г. Алматы
Одно транспортное средство
2100
19
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
20
Комитет по защите прав инвесторов
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
21
Академия правоохранительных органов
Одно транспортное средство на 35 единиц штатной численности
Два пассажирских автобуса среднего или малого класса; два грузовых малотоннажных автомобиля
2100
Главная военная прокуратура и Главная транспортная прокуратура, территориальные и приравненные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы)
22
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
23
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
24
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
25
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство для руководителей следственных групп
2100
26
Подразделение финансов
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса
2100
27
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
28
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство
2100
29
Подразделение Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Одно транспортное средство
2000
Районные и приравненные к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
30
Районные и приравненные
к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
Одно транспортное средство при численности от 35 работников
2100
31
Специализированная природоохранная прокуратура
Один катер класса "Река-Море"
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 апреля 2026 года № 67
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов и специальных средств на 1-го аттестованного сотрудника
кв.м
0,2
2
Помещение для хранения химических средств на 1-го аттестованного сотрудника
кв.м
0,2
3
Помещение для хранения средств гражданской защиты
кв.м
40
4
Помещение для размещения оперативного дежурного
кв.м
36
5
Помещение для временного содержания задержанных лиц женского пола
кв.м
18
6
Помещение для временного содержания задержанных лиц мужского пола
кв.м
18
7
Комната для свиданий адвокатов с подзащитными
кв.м
18
8
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
36
9
Кабинет для проведения следственных действий в режиме "секретности"
кв.м
18
10
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
36
11
Кабинет следственной группы
кв.м
18
12
Комната для хранения материалов уголовных дел и других документов
кв.м
18
13
Учебный класс криминалистики и лаборатории следственных экспериментов
кв.м
50
14
Учебный класс служебной и мобилизационной подготовки
кв.м