Самар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 26-2/VIII "2026-2028 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2026 жылғы 5 ақпандағы № 28-7/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т қараңыз.
Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Самар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 26-2/VIII "2026-2028 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 228 143,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 296 292,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 505,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 26 186,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 941 247,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 228 143,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 832,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 050,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 218,0 теңге;
4) бюджет тапшылығын қаржыландыру – -118 832,0 мың теңге
5) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 832,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 218,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 770 645,0 мың теңге."
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 30 640,0 мың теңге сомада бекітілсін."
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова
Самар ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Самар от 18 декабря 2025 года № 26-2/VIII "О районном бюджете района Самар на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 5 февраля 2026 года № 28-7/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Самар от 18 декабря 2025 года № 26-2/VIII "О районном бюджете района Самар на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 228 143,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 296 292,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 505,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 186,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 941 247,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 228 143,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 832,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 050,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 218,0 тенге;
4) дефицит бюджета – -118 832,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета – 118 832,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 28 218,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 770 645,0 тенге."
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 30 640,0 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова
Приложение к решению
маслихата района Самар

23 536,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
496 835,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
59 359,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59 359,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59 359,0
2
Әлеуметтік көмек
385 971,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
385 971,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 156,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 091,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 300,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 661,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
248 774,0
017
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету жәнеовогоау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуі
65 989,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
51 505,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 505,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 737,0
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
2 668,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1 100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
638 610,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
174 415,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
174 415,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
42 000,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
36 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
96 415,0
2
Коммуналдық шаруашылық
93 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
93 000,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
93 000,0
3
Елді мекендерді абаттандыру

23 536,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
496 835,0
1
Социальное обеспечение
59 359,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59 359,0
005
Государственная адресная социальная помощь
59 359,0
2
Социальная помощь
385 971,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
385 971,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 156,0
006
Оказание жилищной помощи
3 091,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 300,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 661,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
248 774,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическим, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторго-курортного лечения, специалистами жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
65 989,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 505,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 505,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 737,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 668,0
050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью Республике Казахстан
1 100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
638 610,0
1
Жилищное хозяйство
174 415,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
174 415,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
42 000,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
36 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 415,0
2
Коммунальное хозяйство
93 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
93 000,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
93 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов