Ұлан аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ұлан ауданының ауылдық округтер мен кенттер бюджеті туралы" 2025 жылдың 26 желтоқсандағы № 278 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2026 жылғы 5 тамыздағы № 326 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлан аудандық мәслихаттың "2026-2028 жылдарға арналған Ұлан ауданының ауылдық округтер мен кенттер бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 278 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Аблакет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56101,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 38815,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 538,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16748,3 мың теңге;
2) шығындар – 84911,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28810,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28810,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28810,0 мың теңге.";
3 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"3. 2026 жылға арналған Аблакет ауылдық округінің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 6605,3 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
4 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70173,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28098,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 382,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41693,3 мың теңге;
2) шығындар – 71181,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 278 "О бюджете сельских округов и поселков Уланского района на 2026-2028 годы"
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 августа 2026 года № 326
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 278 "О бюджете поселков и сельских округов Уланского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аблакетского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 56101,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 38815,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 538,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16748,3 тысяч тенге;
2) затраты – 84911,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28810,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28810,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28810,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Предусмотреть в бюджете Аблакетского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 6605,3 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Айыртауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6  соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 70173,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28098,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 382,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41693,3 тысяч тенге;
2) затраты – 71181,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1190,3 мың теңге.";
48 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"48. 2026 жылға арналған Алмасай ауылдық округінің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 2287,7 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
аталған шешімінің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 43, 46 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ұлан аудандық мәслихат төрағасы Г. Калиева
Ұлан аудандық мәслихаттың

используемые остатки бюджетных средств – 1190,3 тысяч тенге.";
"48. Предусмотреть в бюджете Алмасайского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 2287,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 43, 46 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Уланского районного маслихата Г. Калиева
Приложение № 1 к решению
Уланского районного маслихата