Ұлан аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ұлан ауданының ауылдық округтер мен кенттер бюджеті туралы" 2025 жылдың 26 желтоқсандағы № 278 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 293 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлан аудандық мәслихаттың "2026-2028 жылдарға арналған Ұлан ауданының ауылдық округтер мен кенттер бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 278 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Аблакет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76101,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 39346,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36748,3 мың теңге;
2) шығындар – 104911,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28810,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28810,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28810,0 мың теңге.";
3 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"3. 2026 жылға арналған Аблакет ауылдық округінің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 26605,3 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
4 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75117,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28098,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 382,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46637,3 мың теңге;
2) шығындар – 76125,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 278 "О бюджете сельских округов и поселков Уланского района на 2026-2028 годы"
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 апреля 2026 года № 293
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 278 "О бюджете поселков и сельских округов Уланского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аблакетского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 76101,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39346,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36748,3 тысяч тенге;
2) затраты – 104911,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28810,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28810,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28810,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Предусмотреть в бюджете Аблакетского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 26605,3 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Айыртауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 75117,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28098,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 382,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46637,3 тысяч тенге;
2) затраты – 76125,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1190,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1190,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1190,3 мың теңге.";
48 тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"48. 2026 жылға арналған Алмасай ауылдық округінің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 17534,7 мың теңге сомасында қарастырылсын.";

5) дефицит (профицит) бюджета – -1190,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1190,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1190,3 тысяч тенге.";
"48. Предусмотреть в бюджете Алмасайского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 17534,7 тысяч тенге.";