"JAYSON Kazakhstan Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 10 маусымдағы № 192 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 71-1 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, "JAYSON Kazakhstan Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі директорының 2026 жылғы 1 мамырдағы өтініші негізінде, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "JAYSON Kazakhstan Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін, жер учаскесін меншік иелері мен пайдаланушылардан алып қоймай, жер қорының есеп кварталы 05-079-002 жалпы алаңы 157,0879 гектар жерлеріне 2032 жылғы 4 ақпанға дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "JAYSON Kazakhstan Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі заңнамаға сәйкес, жер пайдаланушылармен жеке сервитутты белгілеу туралы шарттарда бекітілген, жерді рекультивациялау жөніндегі міндеттерді және өзге де шарттарды, жұмыстарды жүргізу мерзімі мен орнын анықтасын.
3. "Ұлан ауданының жер қатынастары және ауыл шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберілсін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Ұлан ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р. Садуақасовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлан ауданының әкімі А. Бекбосынов

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "JAYSON Kazakhstan Mining"
Постановление акимата Уланского района Восточно-Казахстанской области от 10 июня 2026 года № 192
В соответствии со статьей 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заявления директора товарищества с ограниченной отвественностью "JAYSON Kazakhstan Mining" от 1 мая 2026 года, акимат Уланского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земли запаса учетного квартала 05-079-002 площадью 157,0879 гектара до 4 февраля 2032 года, без изъятия земельного участка у собственников для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществу с ограниченной ответственностью "JAYSON Kazakhstan Mining".
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "JAYSON Kazakhstan Mining" определить сроки и место проведения работ, обязанности по рекультивации земель и иные условия, определенные в договорах об установлении частного сервитута с землепользователями, в соответствии с законодательством.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений и сельского хозяйства Уланского района":
1) направить настоящее постановление на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) разместить настоящее постановление на интернет-ресурсе акимата Уланского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Р. Садуакасова.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Уланского района А. Бекбосынов