Алтай ауданының мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 37/3-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 41/6-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 37/3- VIII шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 19514689,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 15117712,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43712,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73378,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4279887,8 мың теңге;
2)шығындар – 20203869,8 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 489,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25461,0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -689669,0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
689669,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 220829,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25461,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 494301,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат төрағасы Л. Гречушникова
Алтай ауданының
мәслихатының

О внесении изменения в решение маслихата района Алтай от 19 декабря 2025 года № 37/3-VIII "О районном бюджете района Алтай на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2026 года № 41/6-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О районном бюджете района Алтай на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 37/3-VIII следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 19514689,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15117712,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43712,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 73378,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4279887,8 тысяч тенге;
2) затраты – 20203869,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 489,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25461,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -689669,0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
689669,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 220829,0 тысяч тенге;
погашение займов – 25461,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 494301,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай

65000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
65000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1438363,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
153726,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153726,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
153726,0
2
Әлеуметтiк көмек
1192684,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1181995,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30360,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117496,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4300,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
194583,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
331883,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
257789,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
244984,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10689,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10689,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91953,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88978,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2340,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
635,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4196385,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1354832,4

65000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
65000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1438363,6
1
Социальное обеспечение
153726,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153726,0
005
Государственная адресная социальная помощь
153726,0
2
Социальная помощь
1192684,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1181995,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30360,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117496,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4300,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
194583,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331883,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
257789,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
244984,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10689,6
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10689,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88978,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2340,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
635,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4196385,8
1
Жилищное хозяйство
1354832,4