Алтай ауданының мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/5-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Алтай қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2026 жылғы 13 ақпандағы № 39/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т қараңыз.
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтай ауданының мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Алтай қаласының бюджеті туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/5-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1, 2 – тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Алтай қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 964045,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 878072,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8483,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42265,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35225,6 мың теңге;
2) шығындар – 974545,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10499,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10499,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10499,8 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Алтай қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен 35225,6 мың теңге сомада трансферттер көлемі көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат төрағасы Л. Гречушникова
Алтай ауданының мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Алтай от 23 декабря 2025 года №38/5- VIII "О бюджете города Алтай на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 13 февраля 2026 года № 39/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О бюджете города Алтай на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года №38/5- VIII следующие изменения:
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алтай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
доходы – 964045,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 878072,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8483,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42265,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35225,6 тысяч тенге;
2) затраты – 974545,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10499,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10499,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10499,8 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в бюджете города Алтай на 2026 год объем трансфертов из районного бюджета в сумме 35225,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции в соответствии с приложением к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай