Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы №45/2-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 мамырдағы № 50/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы №45/2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 409 150,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер–3 168 355,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 99 151,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 2 129 644,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 541 479,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 723 832,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 761 311,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 479,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 856 161,1 мың теңге;
6)бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 856 161,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 761 311,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 126 152,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 221 002,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 2 031 641,3 мың теңге сомасында ескерілсін.";
мынандай мазмұндағы 6-2 тармақпен толықтырылсын:
"6-2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үйлер сатып алуға кредит 1 700 761,0 мың теңге сомасында ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата от 19 декабря 2025 года №45/2-VIII "О бюджете Зайсанского района на 2026-2028 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 мая 2026 года № 50/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года №45/2-VIII следующие изменений и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –5 409 150,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 168 355,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 99 151,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 129 644,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 541 479,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 723 832,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 761 311,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 479,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 856 161,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 856 161,1 тысяч тенге;
поступление займов – 1 761 311,0 тысяч тенге;
погашение займов – 126 152,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 221 002,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 2 031 641,3 тысяч тенге."
дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2. Учесть в районном бюджете на 2026 год кредит на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов из областного бюджета в сумме 1 700 761,0 тысяч тенге";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.

485 218,2
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
65 012,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 012,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
340 109,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 246,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
248 863,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80 097,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 097,0
2
Қорғаныс
60 563,0
1
Әскери мұқтаждар
32 089,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 089,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
32 089,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
28 474,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 474,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 460,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 014,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 000,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
757 224,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
154 140,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 140,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121 809,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
22 831,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
9 500,0
2
Әлеуметтiк көмек
496 067,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
496 067,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

485 218,2
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
65 012,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
65 012,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
340 109,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
91 246,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
248 863,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80 097,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80 097,0
2
Оборона
60 563,0
1
Военные нужды
32 089,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 089,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
32 089,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 474,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 474,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 460,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 014,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 000,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
757 224,0
1
Социальное обеспечение
154 140,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 140,0
005
Государственная адресная социальная помощь
121 809,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
22 831,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
9 500,0
2
Социальная помощь
496 067,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
496 067,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

38 280,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114 890,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 298,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
161 599,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107 017,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 017,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 269,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
21 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 448,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
335 815,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
239 206,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
239 206,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
53 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
186 206,0
2
Коммуналдық шаруашылық
91 796,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91 796,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
83 684,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
8 112,0
3
Елді мекендерді көркейту
4 813,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 813,2
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 313,2
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2 500,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 627 502,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
471 134,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
471 134,8

38 280,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 890,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 298,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
161 599,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107 017,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 017,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 269,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 448,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
335 815,2
1
Жилищное хозяйство
239 206,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
239 206,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
53 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
186 206,0
2
Коммунальное хозяйство
91 796,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91 796,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83 684,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 112,0
3
Благоустройство населенных пунктов
4 813,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 813,2
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 313,2
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 500,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 627 502,8
1
Деятельность в области культуры
471 134,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
471 134,8