Уран бойынша стратегиялық жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының 2026 жылғы 20 наурыздағы № 40-н/қ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 43-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Уран бойынша стратегиялық жер қойнауы учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Атом өнеркәсібі және жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Агенттіктің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Агенттіктің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Агенттік Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 26 ақпаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі
агенттігінің төрағасы
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министірлігі
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі
агенттігінің төрағасы
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 40-н/қ бұйрығымен
бекітілген
Уран бойынша стратегиялық жер қойнауы учаскелерінің тізбесі
Р/с №
Жер қойнауы учаскесінің атауы
Облыс
Кен орны орталығының географиялық координаттары
Солтүстік ендік (с.е.), шығыс бойлық (ш.б.)
1
2
3
4
1.
Ағаш
Ақмола
с.е. 53° 19' 00" ш.б. 71° 35' 00"
2.
Ақдала
Түркістан
с.е. 45° 31' 00" ш.б. 68° 40' 00"
3.
Аққан Бұрлық
Солтүстік Қазақстан
с.е. 52° 38' 00" ш.б. 67° 51' 00"
4.
Бала Сауысқандық
Қызылорда
с.е. 44° 30' 00" ш.б. 67° 24' 00"
5.
Буденов
Түркістан
с.ш. 44° 45' 00" ш.б. 67° 41' 00"
6.
Бұрлық
Солтүстік Қазақстан
с.е. 53° 12' 58" ш.б. 68° 03' 58"
7.
Викторов
Солтүстік Қазақстан
с.е. 52° 51' 49" ш.б. 67° 17' 22"
8.
Шығыс
Ақмола
с.е. 52° 25' 36" ш.б. 68° 13' 22"
9.
Шығыс Тастыкөл
Ақмола

Об утверждении перечня стратегических участков недр по урану
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 20 марта 2026 года № 40-н/қ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 43 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень стратегических участков недр по урану.
2. Департаменту атомной промышленности и недропользования Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – Агентство) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Агентства сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 26 февраля 2026 года.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по атомной энергии
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
Утвержден приказом
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
от 20 марта 2026 года № 40-н/қ
Перечень стратегических участков недр по урану
№ п/п
Наименование участка недр
Область
Географические координаты центра месторождения
северная широта (с.ш.), восточная долгота (в.д.)
1
2
3
4
1.
Агашское
Акмолинская
с.ш. 53° 19' 00" в.д. 71° 35' 00"
2.
Акдала
Туркестанская
с.ш. 45° 31' 00" в.д. 68° 40' 00"
3.
Аккан-Бурлук
Северо-Казахстанская
с.ш. 52° 38' 00" в.д. 67° 51' 00"
4.
Бала-Саускандыкское
Кызылординская
с.ш. 44° 30' 00" в.д. 67° 24' 00"
5.
Буденовское
Туркестанская
с.ш. 44° 45' 00" в.д. 67° 41' 00"
6.
Бурлукское
Северо-Казахстанская
с.ш. 53° 12' 58" в.д. 68° 03' 58"
7.
Викторовское
Северо-Казахстанская
с.ш. 52° 51' 49" в.д. 67° 17' 22"
8.
Восток
Акмолинская
с.ш. 52° 25' 36" в.д. 68° 13' 22"
9.
Восточно-Тастыкольское
Акмолинская