Жетісай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-208-VІІІ "2026-2028 жылдарға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 39-237-VIII шешiмi
Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-208-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жетісай қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 144 446 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 112 813 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 31 633 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 1 440 045 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -295 599 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 295 599 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295 599 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жаңа ауыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 106 150 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 104 013 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 137 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 111 588 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 438 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 438 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 438 мың теңге.".
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жылы су ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 160 844 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 87 331 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;

О внесении изменений в решение Жетысайского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 36-208-VІІІ "О бюджете города, поселка и сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 17 апреля 2026 года № 39-237-VIII
Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жетысайского районного маслихата "О бюджете города, поселка и сельских округов на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года № 36-208-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жетысай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 144 446 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 112 813 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 31 633 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 1 440 045 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 295 599 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 295 599 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 295 599 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет сельского округа Жана ауыл на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 106 150 тысяч тенге:
налоговые поступления – 104 013 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 137 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 111 588 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 438 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 438 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Жылы су на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 160 844 тысяч тенге:
налоговые поступления – 87 331 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 120 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 120 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 және 37 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 18 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 120 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 18 120 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 и 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему решению.