Сарыағаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-273-VIІI "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 41-293-VIII шешiмi
Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы №38-273-VIІI шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыағаш ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 18 988 171 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 009 173 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 233 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 7 966 765 мың теңге;
2)шығындар – 19 167 649 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 35 142 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 608 мың теңге;
4)қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -214 620 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 214 620 мың теңге:
қарыздар түсімі –129 750 мың теңге; қарыздарды өтеу – 94 608 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 478 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 53,5 пайыз, облыстық бюджетке 46,5 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Сарыагашского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 38-273-VIІI "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 10 марта 2026 года № 41-293-VIII
Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарыагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года №38-273-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 18 988 171 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 009 173 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 233 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 7 966 765 тысяч тенге;
2)затраты – 19 167 649 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 35 142 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 608 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -214 620 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 214 620 тысяч тенге:
поступление займов – 129 750 тысяч тенге;
погашение займов – 94 608 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 478 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в бюджет района 53,5 процентов, в областной бюджет 46,5 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

73 688
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы
ағымдағы трансферттер
1 500
02
Қорғаныс
55 975
1
Әскери мұқтаждар
36 621
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 621
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 621
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 354
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 354
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 545
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 809
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 434 868
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
937 037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
937 037
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
937 037
2
Әлеуметтiк көмек
2 398 512
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 398 512
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 050
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 550
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
285 137
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 265
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
580 820
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 436 690
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 319
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 319
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 091
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 228
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

73 688
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 500
02
Оборона
55 975
1
Военные нужды
36 621
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 621
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 621
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 354
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 354
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 545
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 809
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 434 868
1
Социальное обеспечение
937 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
937 037
005
Государственная адресная социальная помощь
937 037
2
Социальная помощь
2 398 512
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 398 512
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 050
006
Оказание жилищной помощи
20 550
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
285 137
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 265
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
580 820
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 436 690
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 319
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 091
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 228
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций