Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 30 наурыздағы № 73 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Жолдыбай
2026 жылғы 30 наурыздағы
№ 73 қаулысымен бекітілген
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) аудандық жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндіз болу бөлімшесі) басшысы;
2) аудандық жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндіз болу бөлімшесі) басшысының орынбасары;
3) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4) мейіргер;
5) логопед;
6) психолог;
7) әдіскер;
8) мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы);
9) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
10) қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
11) емдік денешынықтыру жөніндегі маман;
12) музыкалық жетекші;
13) тәрбиеші.
2. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның кітапхана басшысы (меңгерушісі);
4) аккомпаниатор;
5) аккомпаниатор-концертмейстр;
6) архив ісі;
7) барлық атаудағы әртістері;
8) библиограф;
9) кітапханашы;
10) дирижер;
11) дыбыс режиссері;
12) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
13) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
14) музыкалық жетекші;
15) продюсер;
16) редактор (негізгі қызметтер);
17) режиссер;
18) қоюшы режиссер;
19) вокал бойынша үйретуші;

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Отырарского района Туркестанской области от 30 марта 2026 года № 73
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Отырарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Жолдыбай
Утверждены постановлением
от 30 марта 2026 года № 73
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания) района;
2) заместитель руководителя организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания) района;
3) врачи всех специальностей;
4) медицинская (ий) сестра (брат);
5) логопед;
6) психолог;
7) методист;
8) культорганизатор (организатор по массовой работе);
9) специалист по социальной работе;
10) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью;
11) специалист по лечебной физической культуре;
12) музыкальный руководитель;
13) воспитатель.
2. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) руководитель (заведующий) библиотеки государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) аккомпаниатор;
5) аккомпаниатор-концертмейстер;
6) архивного дела;
7) артист всех наименований;
8) библиограф;
9) библиотекарь;
10) дирижер;
11) звукорежиссер;
12) культорганизатор (основных служб);
13) методист всех наименований (основных служб);
14) музыкальный руководитель;
15) продюсер;
16) редактор (основных служб);
17) режиссер;
18) режиссер-постановщик;
19) репетитор по вокалу;

20) хореограф;
21) хормейстер;
22) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер).

20) хореограф;
21) хормейстер;
22) художники всех наименований (основных служб).