Қазығұрт аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 37/220-VIIІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2026 жылғы 14 мамырдағы № 41/242-VIII шешiмi
Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 37/220-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16 және 17 тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазығұрт ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 524 215 мың теңге:
салықтық түсiмдер –524 058 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 157 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 526 445 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 230 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 230 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 230 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 230 мың теңге.
2. Сарапхана ауылдық округінің 2026-2028жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 97 651 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 97 651 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 100 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 217 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 217 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 217 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 217 мың теңге.
3. Алтынтөбе ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 81 775 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 81 775 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;

О внесении изменений в решение Казыгуртского районного маслихата "О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы"от 29 декабря 2025 года № 37/220-VІII
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 14 мая 2026 года № 41/242-VIII
Казыгуртский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Казыгуртского районного маслихата"О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года под № 37/220-VIII следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16 и 17 к настоящему решению изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Казыгуртского сельского округа на 2026-2028годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 524 215 тысяч тенге:
налоговые поступления – 524 058 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 157 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 526 445 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 230 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 230 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 230 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 230 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа Сарапхана на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 651 тысяч тенге:
налоговые поступления – 97 651 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 100 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 217 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 217 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 217 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 217 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Алтынтобе на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 775 тысяч тенге:
налоговые поступления – 81 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;

2) шығындар – 84 068 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 293 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 293 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 293 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 293 мың теңге.
4. Қарабау ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 67 468 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 54 478 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 12 990 мың теңге;
2) шығындар – 68 928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 460 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 460 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 460 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 460 мың теңге.
6. Сабыр Рақымов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 73 240 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 69 243 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 3 997 мың теңге;
2) шығындар – 73 845 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -605 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -605 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 605 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 605 мың теңге.
8. Қарақозы Абдалиев ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 166 017 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 166 017 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;

2) затраты –84 068 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 293 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 293 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 293 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 293 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Карабау на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 468 тысяч тенге:
налоговые поступления – 54 478 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 12 990 тысяч тенге;
2) затраты – 68 928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 460 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 460 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 460 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 460 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Сабыра Рахимова на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 240 тысяч тенге:
налоговые поступления – 69 243 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 3 997 тысяч тенге;
2) затраты – 73 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -605 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -605 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 605 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 605 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет сельского округа Каракозы Абдалиева на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 166 017 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 166 017 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;

Аталған шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 және 37 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Т. Калымбетов
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2026 жылғы "14" мамырдағы
№ 41/242-VIII шешіміне
1-қосымша
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2025 жылғы "29" желтоқсандағы
№ 37/220-VIII шешіміне
1-қосымша
Қазығұрт ауылы округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 и 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 14
мая 2026 года № 41/242-VIII
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 29
декабря 2025 года № 37/220-VIII
Бюджет сельского округа Казыгурт на 2026 год
Категорий
Сумма тысяч тенге
Классы Наименование
Подклассы
1.Доходы