Түркістан облысы, Қазығұрт ауданы, Қызылқия ауылы округі, Қызылқия, Айнатас, Ынталы, Қызылсеңгір, Атажұрт елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Қазығұрт ауданы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 30 маусымдағы № 42/251-VIII бірлескен қаулысы және Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2026 жылғы 30 маусымдағы № 03 шешімі
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Қазығұрт ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысы, Қазығұрт ауданы, Қызылқия ауыл округінің келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Қызылқия елді мекенінің шекараларына Қазығұрт ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 4,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қызылқия елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы ауданы 280,5434 гектар болып белгіленсін;
2) Айнатас елді мекенінің шекараларына Қазығұрт ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 3,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Айнатас елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы ауданы 183,45 гектар болып белгіленсін;
3) Атажұрт елді мекенінің шекараларына Қазығұрт ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 11,34 гектар жерлерді қосу арқылы, Атажұрт елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы ауданы 94,33 гектар болып белгіленсін;
4) Ынталы елді мекенінің шекараларына Қазығұрт ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 4,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Ынталы елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы ауданы 114,1804 гектар болып белгіленсін;
5) Қызылсеңгір елді мекенінің шекараларына Қазығұрт ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 6,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қызылсеңгір елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы ауданы 122,0692 гектар болып белгіленсін;
2. Осы бірлескен Қазығұрт ауданы әкімдігінің қаулысы мен Қазығұрт аудандық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Қазығұрт ауданы әкімдігінің қаулысы мен Қазығұрт аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Исмаилов
Аудандық мәслихат төрағасы Т. Калымбетов

Об изменении и установлении границ населенных пунктов Кызылкия, Айнатас, Ынталы, Кызылсенгир, Атажурт сельского округа Кызылкия, Казыгуртского района, Туркестанской области
Совместные постановление акимата Казыгуртского района Туркестанской области от 30 июня 2026 года № 42/251-VIII и решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 30 июня 2026 года № 03
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Казыгуртского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Казыгуртский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов сельского округа Кызылкия, Казыгуртского района Туркестанской области:
1) Изменить границы населенного пункта Кызылкия путем включения 4,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Казыгуртского района, установив общую площадь населенного пункта Кызылкия в размере 280,5434 гектара;
2) Изменить границы населенного пункта Айнатас путем включения 3,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Казыгуртского района, установив общую площадь населенного пункта Айнатас в размере 183,45 гектара;
3) Изменить границы населенного пункта АтажуртКызылкиянского путем включения 11,34 гектара земель сельскохозяйственного назначения Казыгуртского района, установив общую площадь населенного пункта Атажурт в размере 94,33 гектара;
4) Изменить границы населенного пункта Ынталы путем включения 4,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Казыгуртского района, установив общую площадь населенного пункта Ынталы в размере 114,1804 гектара;
5) Изменить границы населенного пункта Кызылсенгир путем включения 6,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Казыгуртского района, установив общую площадь населенного пункта Кызылсенгир в размере 122,0692 гектара.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Казыгуртского района и решения Казыгуртского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Казыгуртского района и решение Казыгуртского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Исмаилов
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов