Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы әкiмдігінiң 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 598 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 18, 69-баптары, Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы Заңының 37-бабына, Кентау қалалық жер комиссиясының 2025 жылғы 21 қазандағы № 14 қорытындысына және бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасына сәйкес, Кентау қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кентау жылу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне төменде көрсетілген жер учаскелеріне 49 (қырық тоғыз) жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін;
- Кентау қаласындағы жобаланған қуаты 240 МВт болатын газ-турбиналық электр станциясынан 220 кВ Кентау қосалқы стансасына дейінгі екі тізбекті 220 кВ әуе электр жеткізу желісін салу үшін жалпы алаңы 32,2 гектар;
- Электр станциясының алаңына су беруге арналған су құбыры үшін жалпы алаңы 21,0 гектар;
- Электр станциясына кәріз жүйесін тарту үшін жалпы алаңы 12,0 гектар;
2. Жер учаскесін пайдалану барысында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан келісімдері алынсын.
3. "Кентау жылу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі құрылыс жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. "Кентау қаласының әкімдігінің "Кентау қалалық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Кентау қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б.Шәріпбековке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ж.Тасов

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 31 декабря 2025 года № 598
В соответствии со статьей 18 и 69 "Земельного кодекса Республики Казахстан", статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заключения Кентауской городской земельной комиссии от 21 октября 2025 года № 14 и утвержденных землеустроительных проектов по формированию земельных участков, акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Установить публичный сервитут на указанные ниже земельные участки товариществу с ограниченной ответственностью "Кентау жылу" сроком на 49 (сорок девять) лет.
- Общая площадь 32,2 гектара для строительства двухцепной воздушной линии электропередачи 220 кВ от газотурбинной электростанции 240 МВт проектируемой мощностью 220 кВ до Кентауской подстанции 220 кВ в городе Кентау;
- Общая площадь 21,0 гектара для водопровода для подачи воды на площадь электростанции;
- Общая площадь 12,0 га для подведения канализационной системы к электростанции;
2. В процессе использования земельного участка получить согласие от собственников и землепользователей.
3. Товариществу с ограниченной ответственностью "Кентау Жылу" после завершения строительных работ в течении одного месяца восстановить поврежденную землю и обеспечить выполнение работ с соблюдением требовании по охране окружающей среды.
4. Государственному учреждению "Кентауский городской отдел земельных отношении" акимата города Кентау в порядке, установленным законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения, направить копии в электронном виде на казахском и на русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации
Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и внесения в
Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Кентау после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кентау Шәріпбеков Б.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Тасов Ж.