Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 232 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 259 шешiмi
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қалалық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 232 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі №219542) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 965 066 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 6 667 347 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 793 054 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмi – 10 404 150 мың теңге;
2) шығындар –17 896 237 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -1 067 907 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 085 207 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 136 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 136 736 мың теңге;
қарыздар түсімі – 17 300 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 232 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 3 марта 2026 года № 259
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата "О городском бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 232 (Регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 219542) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 965 066 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 6 667 347 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 515 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 793 054 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 10 404 150 тысяч тенге;
2) затраты – 17 896 237 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 067 907 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 085 207 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 136 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 136 736 тысяч тенге;
поступления займов – 17 300 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 1 794 374 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 640 338 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы Қ.Елеусизов
Кентау қалалық мәслихатының
2026 жылғы 3 наурыздағы № 259
шешіміне қосымша
Кентау қалалық мәслихатының

погашение займов – 1 794 374 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 640 338 тысяч тенге.".
2. Приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кентауского городского маслихата К.Елеусизов
Приложение к решению
Кентауского городского маслихата
от 3 марта 2026 года № 259
Приложение 1 к решению
Кентауского городского маслихата

10 497
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 570
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 450
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
351 867
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
239 225
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 141 501
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
227 879
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
219 079
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 466
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 991
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 161
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 199
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 800
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 650 407
1
Тұрғын үй шаруашылығы
838 330
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
520 167
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
478 245
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
41 922
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
318 163
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
218 744
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
75 419
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

10 497
006
Оказание жилищной помощи
1 098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 570
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 450
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
351 867
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
239 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
1 141 501
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
227 879
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
219 079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 466
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 991
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 161
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 199
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 800
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 650 407
1
Жилищное хозяйство
838 330
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
520 167
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
478 245
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
41 922
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
318 163
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
218 744
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
75 419
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам